Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: dimidumi   
Дата:   31-07-17 02:22

Здравейте, някой да използва система за непрекъснато подаване на мастило за Canon pro 9500 или да знае за българска фирма предлагаща подобно оборудване? Приемам и линкове за вносни продукти и всякаква полезна информация по въпроса, благодаря ви предварително [beer] Може и на лични съобщения за правилните линкове [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: diana2017   
Дата:   31-07-17 11:56

Имахме такъв принтер в офиса, но поради високата цена на консумативите го заменихме с Епсон 1800.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: dimidumi   
Дата:   31-07-17 19:49

Да, поради високата цена на консумативите търся СНПМ за този принтер, но не намирам в България. Има някакви китайски и южно корейски производители, ама малко съмнителна работа ми се струва, затова търся мнения и отзиви от хора които използват този принтер Canon Pixma pro9500.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: kote   
Дата:   31-07-17 19:57

това е модел с А3 хартия. трудна работа не е популярен модел че да има СНПМ масов

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: kote   
Дата:   31-07-17 20:00

procart питай тях дали имат телефон: 052/ 65 3210
тел./факс:052/ 64 3210

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: victory13   
Дата:   31-07-17 22:43

Системата за непрекъснато подаване е в непрекъснато състояние на промяна на параметрите си, по конструктивни причини. Така че въпросът с цветовете е постоянен въпрос [smilie5]

Потърсете алтернативи в друга посока, неоригинални контейнери. Има такива на цени, съизмерими със "системата" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: PieroBG   
Дата:   01-08-17 00:27

Преди няколко години се напатих от такава система на принтер Canon iX4000. Разхерметизираше се когато си поиска и какво ли още не! И то на принтер с 4 мастилници. Много боклучава история... Почва да печати нещо на A3 и по някое време спираше подаването на някое от мастилата. Бях станал спец по обезвъздушаване. Изхвърлих го това чудо. По непредсказуема случка не бях имал. По-добре си пълни мастилниците, много по-сигурно е. И още нещо-като си решил да минаваш на неоригинални мастила бъди готов за най-редовна смяна на печатащата глава! До сега съм сменил поне 10 глави. Така е при Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: dimidumi   
Дата:   01-08-17 06:54

PieroBG написа:

...И още нещо-като си
> решил да минаваш на неоригинални
> мастила бъди готов за най-редовна
> смяна на печатащата глава! До сега
> съм сменил поне 10 глави. Така е при
> Канон.

Направо ме хвърли в оркестъра [smile], какво ще рече "най-редовна смяна на печатащата глава", не се ли обезсмисля тогава минаването на неоригинални консумативи?



Публикацията е редактирана (01-08-17 06:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: diana2017   
Дата:   02-08-17 14:36

Точно за това и го сменихме този принтер на Canon с подобен на Epson, L1800, само че не може да печата на DVD-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: PieroBG   
Дата:   02-08-17 19:47

Това е от опит. Всичките ми принтери до скоро бяха Канон. И дълги години не исках да се вслушам в съветите на хората от Прокарт-да се разделя с канонските принтери. За печатащите глави - печатам пълноцветно на А3 и в зависимост кой е преобладаващият цвят, на 500-600 копия дюзите на съответният цвят заминават. Няма промиване, почистване и т.н. В последно време новите принтери на Канон взеха да ги правят с големи резервоари за мастилата, по почина на Епсон. Крайно време беше... Аз самият минах на Епсон след дълги години борба с мастила, мастилници и печатащи глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: dimidumi   
Дата:   03-08-17 22:33

Мдааа, явно така стоят нещата с Канонските принтери, ще го използвам още малко със съвместими консумативи и ще си търся някакъв Епсон на прилична цена със фабрична СНПМ. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
Автор: PieroBG   
Дата:   04-08-17 09:48

Аз на моите Канони съм пробил мастилниците и си ги пълня със спринцовка. Няма никакви фири и брак при печат. Със измислената СНПМ никога не можеш да предвидиш кога ще спре притока на някое от мастилата. С мастилниците, когато си ги пълня няма такива проблеми. И все пак си мисля, че и с оригинални мастила да се ползва, проблемите с печатащите глави ще си стои. При Канон те са консуматив! Може би ще изкарат малко по-дълго, но разликата няма да е драстична. За това и Канон взеха да правят принтери с фабрични СНПМ и дано да са преосмислили политиката с цената на мастилата. Купих си един Епсон 805, работи без проблем, но е по-бавен от Канон... Пълно щастие няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »