Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   30-07-17 22:35

Първи неуспешен опит да кача графика в Shutterstock. Върнаха ми го, защото fonts must be converted to outlines.
Хубаво, оправих ги, обаче файла натежа от 8-9 MB на 66, а над 15 не мога да качвам и не мога да се справя. Виждам, че е пълно с банери с текстове. Формата трябва да е eps, та как да го запазя, като го намаля до 15 MB?

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: StarWars   
Дата:   30-07-17 22:38

Нямам особен опит, но ТЕ искат за затвориш "кривите" - каквото и да означава.... за Мегабайтите - не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   30-07-17 22:41

Кривите ми ги приеха, но мегабайтите не :) Появиха се куп нови точки и това натежава :(

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: StarWars   
Дата:   30-07-17 22:44

Не разбирам..., нали ЕПС е вектор - как така 66 МВ..???
В Шопа ли правиш нещо ?

Graphilla.com - там се занимават с предпечат и въпроси като твоя - питай там.



Публикацията е редактирана (30-07-17 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: asahi   
Дата:   30-07-17 22:49

Щом ти е голям файла значи имаш много точки и криви. Не вярвам да си ги нацъкала една по една. Сигурно си ползвала autotrace или подобна функция. След трейса се прави оптимизация, с която се намалява броя на точките. Възможно е да си прекалила с преливките и след разграждането им те също генерират много точки и криви. Това е разликата между майсторската векторна графика и автоматичната.

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   30-07-17 23:02

Асахи, става въпрос само за текста. Работя в илюстратора, не съм ползвала трейс въобще. За текста изпълних Type/Create Outlines и буквите са си яки криви, пълни с точки. За друг начин не се сещам как да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   30-07-17 23:03

StarWars ще питам и там! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: StarWars   
Дата:   30-07-17 23:07

Ехо "ВМК" - има и друг Форум http://www.prepressbg.com

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: dimidumi   
Дата:   30-07-17 23:42

Качи един експорт в jpeg с ниска резолюция да видим какво си правила, вероятно не си го експортнала както трябва, може и друго да излезе...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: localhost   
Дата:   31-07-17 03:24

В AI можеш да чистиш кривите ако има прекалено много точки. Ама за да докараш 66МБ файл - да не си качил "Война и мир" във векторен формат? От къде толкова криви и точки?

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: StarWars   
Дата:   31-07-17 04:01

"localhost" - със сърказъм не става... "Асахи" определи проблема..., и най-вероятно е прав.

А за 100% сигурност питай П%влов, или поне неговото куче...
Няма да сбъркаш...

П.С. Ей сега пак ще ме блокират...



Публикацията е редактирана (31-07-17 04:07)

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   31-07-17 07:42

localhost- значи написах в илюстратора Война и мир, нищо друго и го сейфнах :). Обърнах текста в криви- сейфнах и обема пак толкова. Е какво бъркам?! Хайде пак си хванах моя файл преди конвертирането, наново конвертирах текста и този път въобще нищо не натежа :) Знам ли какво точно съм объркала вчера, но важното е, че сега всичко е ок! Благодаря на всички които писаха! :) Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: schiele   
Дата:   31-07-17 08:40

какъв е размера на файла в пиксели височина/ширина?

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: vmk   
Дата:   31-07-17 09:13

5000/3000

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: asahi   
Дата:   31-07-17 09:28

Какви са тези пиксели? Не беше ли векторен?
Колко думи е този текст? Ако е нещо голямо се прави PDF с ембеднат шрифт, ама това е за сериозни цели като печат.
Нещо концептуално ти е сбъркан подхода. Ако искаш качи превю от проекта да го обсъдим.

Отговори на това съобщение
 Re: ? Adobe Illustrator
Автор: schiele   
Дата:   31-07-17 09:29

това е проблема, задала си прекалено голям размер. при векторен файл физическия размер няма значение! намали го до 500 по дългата..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »