Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-07-17 01:47

Малко петъчно го подкарвам, имам 2-3 дни да взема решение какво от цялото ми снаражение да взема за предстоящата ми почивка от 10-15 дни по морето.

Разполагам с:
безогледалка Fuji и китов обектив 16-50 (+ всякакви филтри за него, даже ND8[smilie6])
фул фрейм ДСЛР и обективи:
24-70/2.8
70-200/2.8
както и твърдите: 20/1.8, 35/1.4, 50/1.8, 85/1.8

Разполагам с ограничено количество багаж, само ръчен (голям) за полета. В него ще нося Д7200, което продавам и ще остана без него още в самото начало на престоя ми в БГ, т.е. нямам тяло, ама нямам и място за много. Предвид зачестилите кражби (не само на курортисти) ме страшнее и да помъкна много, даже и да можех, после пък да го треперя на плажа... В 90% в подобни случаи съм с безогледалката и ми е най-спокойно. Става за семейни снимки, не ме е страх от кражба, пясък, солена вода, нямам грижи изобщо. Окомплектована е с 3 батерии и съм подготвен за всякакви ситуации [smile] Миналата година дори летях с парашут над вълните на черноморието с безогледалката в мен. Виж дслр-а май не бих го качил с мен [smilie10]
Проблема е, че ще ми се доснима някой портрет и тогава ще се чудя какво да правя :) Обмислям и варианта безогледалката с преходник (имам такъв също) и с ръчен фокус да се мъча при зор [smilie18]
Но пък ако изтърва кадъра на живота си хахахаха [smilie18]
Другия вариант е да е ДСЛР-а само с един обектив и се чудя дали да е 24-70 или 20-ката, или пък 35-цата? Луда работа. Та така на който му се драска свободно да се включва, няма да се сърдя на всякакви предложения. С какво бихте тръгнали в моя случай? Хем да си починете, че и да начешате крастата?

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: Myth   
Дата:   30-07-17 01:59

Фуджи с 16-50 не виждам що трябва да мъкнеш обемист DSLR с обектив със същото фокусно растояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: lamerko   
Дата:   30-07-17 03:06

Взимай Фуджито и си гледай кефа - този DSLR ако го вземеш - вероятността да пропуснеш кадърА е по-голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: nyamago   
Дата:   30-07-17 03:11

Телефона не стига ли? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: e-mil   
Дата:   30-07-17 03:14

Добре де, професионален фотограф си, а не можеш да си подбереш техниката?!

Вземи каквото и да е малко апаратче, колкото да не е без хич! После го зарежи в хотела и обърни внимание на семейството си! Ама щяло да ти се доснима... Чеши си крастата в личното време! Не кради от семейното! Докато трепериш да не изпуснеш кадър ще изпуснеш моменти с близките, които няма да се повторят повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-07-17 03:51

Единодушно мнение се заформя, препокрива се с моите 90% в подобни случаи :) Май ще ви послушам! И e-mil, благодаря за комплимента и упрека в същото време [smilie6] Далече съм от про, но пък нали знаеш, че най-големите плувци се давят също, пък и намерих забавен повод да почешаме клавиатурите [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: Kalimas   
Дата:   30-07-17 06:52

Ти за туй фуджи намаш ли и преходник, да му вземеш и 85/1.8 към 16-50 и да си покриеш дължините [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: quazimodo   
Дата:   30-07-17 08:11

Фууууджи, Фууууджи, Фууууджи[smilie18][smilie18][smilie18][beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-07-17 11:02

Фуджи и 20/1.8 с апарат.
Мъкна всичко този път, до дупка заредено.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: roburt48   
Дата:   30-07-17 11:27

Бански [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: Pavlov   
Дата:   30-07-17 11:36

Моделка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: demiman   
Дата:   30-07-17 11:38

Разбира се, че фиджито ... макс [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-07-17 11:40

Имодиум

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: lotos1   
Дата:   30-07-17 13:05

Вземи си парички, и възелин

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: iavorianev   
Дата:   30-07-17 13:42

Бобка,вземи си това което няма да ти тежи и да те изпотява. Аз бих заложил на Д750 и 35цата.
Ако идваш към Варна ще се радвам да се видим!

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: e-mil   
Дата:   30-07-17 15:04

Автор: PhotoBo
Дата: 30-07-17 03:51
"Далече съм от про..."


Доколкото знам от коментарите ти снимаш събития и то не рядко. Изкарваш пари, инвестираш в техника, пазарът не те е изхвърлил... значи това е една от професиите ти. Няма значение дали е единствена. Смятай се за про!

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-07-17 00:30

e-mil, снимам ама като има, не е често, даже напротив! Наредил съм се на опашката като много други, име нямам, не съм известен, хората не ме знаят. Доход минимален съм си докарал от фотография, та реално не съм про. Освен, че не го мисля, не го и вярвам. Нямам нищо против един ден да стана, ама до тогава да не се гътна само, че съм минал христовата възраст, а тепърва ще се опитвам [smile]
Вярно, че възраст за това няма, ако не друго и аз като другите - кефа цена няма [smilie18]

Явка, още не знам на къде ще ме повлече жената, уж на Каваци/Смокиня щяхме да ходим, сега била на море с приятелки в Обзор - вика, че ще е хубаво за децата [smilie5]
Ако минавам през Варна задължително ще се видим, стига да се отвържа за малко де [smilie18]

Взимам фуджито и ... дебитната карта, слънчевите очила, банските и плажното масло. Вазелин мисля да го забравя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   31-07-17 09:31

И най-важното - не оставяйте никаква техника, лаптопи и ценни вещи в колите, в багажниците им, без надзор на плажа, че изчезват [beer]



Публикацията е редактирана (31-07-17 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: asahi   
Дата:   31-07-17 09:37

Въпросът "какво да взема за морето" има и друга страна - "какво ще ми вземат на морето".

На мен за пътуване са ми достатъчни едно тяло с един обектив. Ако имам конкретна задача си взимам конкретна техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: fotocolor   
Дата:   31-07-17 10:05

Не вземайнищо от изброеното.Не е майтап.Просто си вземи една сапунерка само,която се събира в джоба и се наслаждавай на почивката си.Отиваш на почивка нали?Наслаждавай и се,на нея и на близките си хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз отговор се търси тука - какво да взема за морето :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-07-17 15:04

То и вкъщи да оставя техниката не е много добра идея май май [smilie11]

За това съм решил да метна една раница с техника при роднини, там където има някой, ако не денонощно, то поне в 2/3 от времето. Иначе ще го мисля ако оставя цялата техника вкъщи за 3 седмици, където никой няма да има...

Със сигурност знам, че ще взема безогледалката с китака (fotocolor, то е равносилно на сапунерка - най-ниския клас е), с трите батерии. Ако остане място може и още един твърд да взема + преходник, но още не съм сигурен, днес ще си стягам багажа [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »