Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Marioo   
Дата:   28-07-17 13:17

Здравейте колеги.[smile]
От няколко дни се двоумя и чудя кой би бил по-добрия вариант за ФФ тяло между тези два модела на Canon 5D MK2 и Nikon D610.
Главното ми снимане са портрети и само затова ще го използвам, но не мога да реша кой от двата би бил по-добрия вариант.
Имате ли лични впечатления от двата вида при снимането на портрети и най-вече автофокусната система на двете тела. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: sohk   
Дата:   28-07-17 13:29

D610 ... най-малкото може да си го купиш нов с гаранция. Ако предположим, че ще снимаш с 50/1.8 и/или 85/1.8, то и на двете марки тези два обектива са сравнително достъпни и прилични. Лично аз харесвам повече 85-цата на Nikon. Към евентуалната Nikon-ска система може да броиш и едно 20/1.8, който макар и не типичен портретен обектив въриш чудна работа, точно за това. Ако ще купуваш втора ръка - също Никона е за предпочитане, защото тези 5Д МК2 са вече са стари и често доста амортизирани. В същото време доста хора продават Д610 на под 10к кадъра, защото са ъпгреднали на D750.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-17 13:31

d610

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Mytronix   
Дата:   28-07-17 14:56

5д първата версия в добро състояние от ибей + стъкла за останалите пари [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-07-17 15:21

Имал съм всички 5д-та досега, най-ме е яд, че продадох първото.
"Едри, сочни пиксели", приятни цветове. За снимане в тежки условия не става, но за мен си остава истинска класика.
Второто 5д, погледнато в йерархията е по-висок клас от д600, но пък е по-старо, с по-стар процесор, един слот за карти, по зле на високо исо.
Един приятел си купи д600 миналата седмица от базара и го разцъках от любопитство, но не съм очарован от цветовете, които вади. За пейзажи може би е ок, за портрети ми идват малко жълтеникаво-зелени... Също така не ми допада подредбата и функционалността на копчетата - при д800 е много по-удобно. Но пък автофокусната система на д600 е по-добра от тази на 5д2 и може би, заради това бих предпочел никона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-17 15:42

С точните стъкла нещата при Никона идват по-лесно. С Канон без хубави 50 и 85мм, накъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Marioo   
Дата:   28-07-17 15:52

Първото 5д ми се струва прекалено старо дори да му сложиш хубав обектив като Sigma 35mm 1.4 Art. Повечето са на прекалено много кадри пък и съм чувал, че затворите им се скапвали бързо. 5ДМ2 също вървят на много кадри... повечето дори и тук в базара са на над 100к.
Мислех си и за Сони А7, но пък там няма голям избор от обективи...повечето хубави за Сони са над 1000лв и не се побира в бюджета ми който е към 1900лв.
Трудно решение ще трябва да взема. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-17 16:04

На 5д не се скапва затвора, понякога им се отлепват огледалата. Но се поправя много бързо. Знам достатъчно бройки над 550000 кадъра и още се ползват за работни. Ако ще е това тяло, по-добре Д700 Никон, макар че там пък доста има с отлепени гуми.
Бюджета от 1900лв най-вероятно е само за тялото, защото под 1700-1800лв. няма Д610 втора ръка. Поне там може да се закачат някои интересни по-стари Никонски обективи, докато при Каноните има ограничение в избора на стъкла бюджетно.
ЗА А7, където може да се намерят тела за към 1000-1100лв има най-много обективи, но ще са все ръчни. Или ще стигне за 50/1.8 автофокусния и за някои ръчни.
Дефакто при Канон има най-голямо ограничение за обективи, макар че има Сигми, които спасяват донякъде положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-07-17 16:07

Сонито за твоите изисквания е много напред с материала. Обективи да няма... изобщо не е така. Което е по-важното в случая обаче е фокуса по очи и като цяло фокуса. А7 има най-консистентен и точен аф за портрети и е най-добро за ръчен фокус. За тилтове и др. експерименти да не говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Marioo   
Дата:   28-07-17 16:11

Тук в базара има две бройки Д610 които са на цена към 1400-1500лв с малко договаряне. Мислех си за Д610 с 50mm 1.8G, 5ДМ2 с 50mm 1.4 USM и последния Sony A7 + 50mm 1.8. И трите варианта се побират в бюджета, но просто не знам кой да избера защото не съм снимал досега с Канон, но като гледам от колеги и приятели казват, че хубави цветове вадили особено за кожата при портретите. Затова мисля, че ще е труден избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-07-17 16:24

И не че нещо ама сони имат редовни промоции и в момента 50 1.8 и а7 струват 2100лв нови...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-07-17 16:38

Аз не бих избрал Канонския 50мм 1.4 - това е обектив, проектиран преди повече от 20 години, със стария микро USM мотор, не се слави с точен фокус и като цяло си е бая мек на отворени бленди, да не говорим извън центъра на кадъра. За същите пари 85 1.8 мисля, че е по-добра алтернатива.
Мисля, че pachok продължава още от време на време да си поснимва с неговото 5д и 85 1.8
Не те навивам за старото 5д, просто констатирам, че въпреки преклонната си възраст, важно е вдъхновението и реализацията на идеите. Затова и написах, че това не е апарат за снимане в "тежки условия". Много хора предпочитат старите си D700 именно заради цветовете, познавам и такива, разделили се с D4 за да се върнат на D3X само заради цветовете.
Ако имаш някакъв набор от никонски обективи, въпреки недостатъците, д600 е по-рентабилната алтернатива.
При канон просто нямаш евтини и качествени твърди обективи в ниския клас, да не говорим за 50мм
При никон поне има избор - G, D....
Тъй като пита за автофокусна система на двата, д600 определено е по-добре пред 5д2, особено на по-тъмно.
НО, ако искаш да си ПРО (че гледам вече почнаха да валят класическите предложения) ще ти е нужно само
това
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: марвес   
Дата:   28-07-17 16:47

На 5D само веднъж съм сменял затвор (скъсана ламела на пердето). Тялото изглеждаше все едно е падало от самолет и се е търкаляло по бетон на няколко салта. Затворът беше оригинален и до последно работещ.

Въпреки това, ако смяташ да взимаш DSLR, строго съветвам да е модел с възможност на корекция на фокуса в тялото. За портрети е важно фокуса да е перфектно точен.

Sony A7 е супер за целта, но хубавите автофокусни обективи за него са скъпи. Sony FE 50/1.8 го имах, леко шумничък и не много бърз във фокуса, но като представяне си е ОК за парите.
Вариант е също да си вземеш автофокусен адаптер за A7-цата и да ползваш Canon обективи. Хубавите адаптери са по 400лв втора употреба, китайски има по около 100лв, но не работят добре с повечето обективи (трябва да се ползва с конкретни модели).
А пък ако се престрашиш на ръчен фокус, има страхотно рисуващи 50/1.4 обективи по 100лв из базара, по-остри от Canon USM 50/1.4 и с по-характерен рисунък.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   28-07-17 17:08

Решението, според мен, никак не е трудно, но тук понякога можеш да чуеш всевъзможни щуротии от хора, които без да видят екзиф нямат мнение коя снимка е хубава и коя не [smilie6]
Ако искаш хубави skin tones, хубав детайл, великолепни портретни 135 F2 и 85 F1.2 II, повече изведени контроли, работа с ръчнофокусни стари портретисти - избираш Canon-а, ако ще и 5D Classic. Минусът ти е, че на контражур и на тъмно нямаш пълна увереност в АФ-то и че в класика няма да понасяш достатъчно добре високите стойности на ISO.
Ако те вълнува да е по-ново тялото, да има по-добър АФ (при портретни сесии го намирам за излишен), 2 слота за карти, по-добро ISO, по-добра динамика в по-компромисно откъм здравина тяло и жълтеникаво-зеленикави цветове - Nikon-ът е твоята камера.
Btw преди два месеца си намерих 5D II на 11к кадъра, в момента има един на 39 700 и един на 7 400 кадъра, така че има известно преувеличение в твърдението, че все изпадат на по 100+ кадъра 2-ра ръка. [smile]

Аз на твое място бих тръгнал с това за какви стъкълца ще имам пари. Ако знам, че ще правя система за портрети и спастря бюджет 3к лева, веднагически отивам на 85 1,2 II и оригиналното 5D. But that's just me, дет' се вика.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Varnata   
Дата:   28-07-17 17:22

Някой,може ли да качи един хубав портрет с хубава кожа направен с въпросният Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Pavlov   
Дата:   28-07-17 18:34

Разгледай профила на ilchoni [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-07-17 18:38

Д-610

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Varnata   
Дата:   28-07-17 18:39

+1 D610

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-17 18:45

Д610 с комбинация ще изкара доста добра картинка с точната обработка. И има добри стъкла там, по-точни и изгодни.
Канон са доста добре с цветовете и портретите, но си липсват стъкла. Дори и Сигми да се сложат, става по-дебело.
Сонито е експеримент понякога, в повечето случаи е успешен. Но е до свикване, тестове и известно време да се поработи и обработва (ако е преди пипано с други марки за шоп и lightroom).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: mogila   
Дата:   28-07-17 19:08

5d със 85цата на 1.8


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1500728566_IMG_3310.jpg



Има още в профила ми. Има и с 135мм.

Никога не бих си продал камерата. Перфектна за портрети. Перфектен фокус с обектива 85 1.8, както и с 135 2. Разбира се само на централна точка снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark II или Nikon D610?
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-07-17 19:24

Всеки сам си преценява с какво да снима :). Аз цветовете на нито една камера(дигитална) не харесвам и с каквато и да снимам си ги правя после както си ги харесвам така, че канон няма никакво предимство за моя начин на снимане. Дори има минуси, файловете на канон(с малки изключения) не носят на толкова обработка колкото сони сензорите(в това число са и никонските(с още по-малко изключения). Като обективи нещата са сходни макар и различни, но вече всички марки имат 50 1.8 и 85 1.8 на сносни цени...
Относно фокуса снимането на централна точка и прекадриране без префокусиране не практикувам защото това е гаранция за грешен фокус и при снимане на отворени бленди не ми е ок. Също така смея да твърдя, че съм снимал с какви ли не камери и накрая останах на никон и сони с преобладаване на второто и тенденция към пълно преминаване ама да видим.

Това, което ме кара да снимам със сони съм го обяснил подробно тук
видео 1/2, видео 2/2.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »