Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 135 1.8 art
Автор: deadmau5   
Дата:   27-07-17 22:45

Колеги, имате ли някакво мнение за въпросната Сигма? Арт серията според мен е много добра, но специално този обектив по ревютата го дават уникално стъкло за портрети. И тъй като не се знае от Никон въобще кога биха пуснали подобно стъкло, не смятате ли, че заслужаява внимание?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-07-17 22:59

Из форумите, които съм чел, казват (и доказват с примери), че обективът се справя отлично и със спорт. В общи линии е алтернатива на 70-200, естествено без гъвкавостта на зуума.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-17 23:21

Много му се кефя. Ама за скоростта на фокуса казват, че не е на ниво. Има бол ревюта и го сравняват с никонските твърди G и E обективи и точно там не е на нивото им. За никон е лесно, има 105/1.4, това обезсмисля всичко друго. Това е обектива с главно О.

За Сони Е и Канон обаче няма избор и тая Сигма е светия граал бавна или не.

Кадрите които съм гледал с нея са много добри. Мисля, си че е поне на нивото на Сони Цайса 135/1.8.

Та не знам. Периодично я гледам в амазон и се колебая да натисна бутона.

От друга страна един прост не много скъп 85/1.4 в 60-70% от кадрите върши сходна работа....Та така върви чуденката. Освен това е тежък обектив. А сега съм с един от леките 85мм-ви.

Определено ако искаш 135мм сега това е единствената алтернатива на цайс 1.8/135 и 2/135. Канона и никона са морално остарели преди поне 2 десетилетия. Преди да ме ядете пробвал съм ги и двата - не е същото като цайса. Има Самянг сносен от към оптика ама в найлонов корпус и то за не малко пари...не благодаря.

А мен много ме кефи да снимам със 135мм. Сега любимото ми е Цайс батис 85/1.8 на кропка - добър е! Ама не е като 135/1.8 на фул фрейм.



Публикацията е редактирана (27-07-17 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: agop4o   
Дата:   28-07-17 00:15

https://photo-forum.net/i/2076103 Ето ти кадър с такъв обектив.Обектива е [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-07-17 01:09

И малко суров МАТРИАЛ, RAW2 и в JPEG

От видяното е страхотно стъкло за портрет, кърти. Сравнен със 70-200/2.8 човек губи варио-то, но печели Арт визията, каквато има в тая сигма бая [smilie24]

ПП: Не съм сигурен, че ако имаше една стабилизация на тая дължина нямаше да обърне нещата изцяло в полза на Сигма-та, но уви.. Над 100мм понякога е хубаво да имаш подкрепата на VR/OS/VC..



Публикацията е редактирана (28-07-17 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-17 01:42

PhotoBo в някои случаи дори стабилизация има и изкушението.е още по-голямо



Публикацията е редактирана (28-07-17 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-07-17 01:48

така си е...и по-скъпо, тежко, голямо и...тъмно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: Giorgio.K   
Дата:   28-07-17 11:39

Обектива е много добър - остър от 1,8 и с много мазен дефокус.
Скоростта на автофокуса според мен е нещо средно - напълно задоволителна за портрети или бавно движещи се обекти, но не мога да кажа че фокусира много бързо. Не съм пробвал, но за спорт ми се струва трудна работа. Ако се включи лимитера на "1,5 - безкрайност" нещата малко се подобряват. За чисти кадри си иска си по-висока скорост на затвора, аз трудно докарвам читав кадър под 1/200 на статичен обект, въпреки че не ми треперят много ръцете.


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-07-17 15:45

ОхлювА и той е морално остарял, ама не подминава тема без да се изкаже подобаващо неподготвен.
Към автора на темата, какво търсиш в портретния обектив като основен приоритет?
Брой ламели, острота, максимално отворена бленда, цветове, рисунък, бърз и точен автофокус, тегло на обектива? Защо си се спрял точно на 135, а не на 105 (примерно). и защо точно на 1.8, не на 1.4
Ако идеята е просто 135 1.8, купуваш го и след време сам си отговаряш на въпросите.
Тук един талантлив българин прави сравнение между канонския 135 и сигмата. Той за разлика от болшинството е фотограф, не просто притежател на скъпа техника, който реализира готови продукти и в последните години набра популярност в Япония. Човек, който снима и показва и от време на време и приказва - кога на яронски, кога на английски.
Best lenses for Portraiture: Sigma 135mm F/1.8 Art vs. Canon 135mm F/2 L
В ютуб е пълно с всякакви сравнения между никори, сигми, канони, въпрос на свободно време, човек да изгледа или изчете всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: deadmau5   
Дата:   28-07-17 16:12

Гледам Sigma 135/1.8 Art защото много ми хареса как се представя по ревютата в нета. Nikkor 105/1.4 E не съм го разглеждал особено много, мисля, че е и по-скъпичък, но основната причина е, че имам Sigma 35/1.4 Art, Nikkor 85/1.8 G и ми се струва, че дължина от 135мм ще ми е по-полезна в общия случай от 105мм. Гледал съм ревюто на Илко, благодаря за линка все пак.
Аз исках просто да проуча мненията какви са като цяло и в нашия форум, това е :) Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-07-17 16:46

Много правилно си уточнил какво искаш и е хубаво, че си имаш едно на ум (че все пак четеш "нашия форум").
След 35, 85, наистина най-логичното би било 135.
Аз също обичам да снимам много на 135, даже и на филмовото тяло имам един твърд 135мм, не съм го свалял от няколко филма насам.
но цената на 135мм сигма си е сериозна.
Ако нямах 70-200, бих се напънал още 3 хиляди за VR [smilie5]
предвид наличните обективи.
но пък 135 1.8 си блазни. АЗ когато снимах за пръв път със 135мм цайс 1.8, бях много зарибен, но не толкова че да оставя 135мм канон [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-07-17 17:39

Винаги съм завиждал на снимащите с Канон за тая дължина и обектива, който си имат. Не мисля, че много хора биха сменили Канон-а със Сигмата, но пък за Никон си е добра алтернатива [smilie3]
Другата опция е ясна, вече я споменахме на няколко пъти: 70-200/2.8 VR/VC [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-07-17 18:25

Сега прочетох, че вече варианта 70-200 е предложен. [cool]
Ами по универсален е. Особено вторите стабилизирани версии на канон и никон, на 135мм и 2.8 са изключително резки, точни и бързи. Бленда и половина разлика, ще окаже влияние върху ДОФ-а.
Аз ако трябавше да избирам, бих заменил 85 1.8 с този на 1.4 и бих си взел 70-200
PhotoBo - но при канон липсват адекватни предложения в две доста популярни фокусни разстояния - 50 и 85
Имаш два калпави, пластмасови турбо-ентри левъл 50мм 1.8 (с различни мотори), след това архаичен (1993г), калпав, "някакъв" - 50мм 1.4 и един скъп, не особено популярен, технически/оптически поостарял (сравнение със съвременните сигмите, тамрони и прочие от преди 3-4 години) 50мм 1.2
Изключваме екзотиката от 89-та EF 50mm f1 и 50мм макро 2.8
Всеки със своите малки плюсове, но нито един, който да ги обединява. [smilie23]
Аз не познавам сериозен, комерсиален фотограф, който да ползва Канон 50мм 1.4 (на 1.4). не напразно при излизането на 50мм АРТ сигма, всичко живо се втурна да я купува, като алтернатива на канонската.
При 85мм... Отново 25 годишен обектив на 1.8, (поне ползва по-добър автофокусен мотор от този на 50мм 1.4) - с много аберации и меко, дори мазно изображение на отворени бленди, много брак във фокуса и недобро цветопредаване. Много хора го обожествяват, всичките бройки, които съм имал или тествал са затвърдили това мое мнение и аз не го харесвам. Не желая да притежавам обектив на 1.8, след като трябва да затворя на 2.2-2.8 за да имам някаква прилична острота в кадъра.
Следва 30 годишния 85 1.2, върху който, признавам нямам лични впечатления, но на фона на втората версия, не мисля, че е нещо кой знае какво.
85 1.2 II - тежък, скъп, изключително бавен, труден за фокусиране, с много брак във фокуса на отворена бленда - неизползваем за репортажи и слаба осветеност. С много, много, много аберации - особено в контра (то там ако въобще успее да хване фокус и да снима), които дори и след софтуерното изчистван, остават да стоят като видим обезцветен ореол. Хубави цветове, с добра острота след бленда 2.
Това са моите 5 стотинки по канонската тема.
Въпреки, че изпуснаха времето, в което можеха да направят два работни L коня на 1.4 - 50 и 85, винаги ще бъдат добре дошли за канонци.
PS - а за широкото, да не говорим. Минаха сума години, да направят наистина добър 16-35 2.8, на който заковаха цена от 5 000- не мерси.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: mogila   
Дата:   28-07-17 19:19

metodiev_martin Бройката ми 85 1.8 е супер остра още от 1.8, на 5Д1 фокусира без пропуски и не арберира много. На 6Д не фокусира много добре. На кроп арберира доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-17 22:17

Mogila това дето Мартин пише е 100% вярно. Не става дума, че са лоши обективите на Канон или че аберират или не фокусират. Просто са стари дизайни, които имат слабости сравнени с модерните. Снимките искат повече обработка.

Ако снимаш с цайса 135/1.8 за Сони там си има контраст, ярки цветове директно от апарата. Снимките излизат готови. За мен проблема с него беше точността на фокуса и минах на Канон 135/2 - по-хубав е фоуса с моторче. Отстъпва на модерните сигми като е закачен на Сони с адаптер. Обаче снимките с канона макар и остри не са като тия от цайса. Просто трябва да се оправят, в ситуации със силна контра светлина не е на ниво.

Сега от сигмата тия дето гледам са много хубави. Кефи ме. Сигмата 24 и 35 арт също ме кефят. Остри, контрастни, срещу светлина да снимаш се справят.

Цената не е ниска, но като цяло фототехниката поскъпва напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: mogila   
Дата:   28-07-17 22:44

Точно това, което казваш само че обърнато на обратно е моето мнение. С тези два обектива и канона 5д снимките ми нямат нужда от обработка. За това ги и ползвам в тази комбинация. С по-модерните камери и обективи трябва да се обработва.

Хайде да не спамим темата. Не исках да пиша, но Мартин ме провокира с това мнение за 85цата. Явно, че е имал лош опит. Аз пък имам чудесен.

А това за контраста със силна контра светлина- често махам даже сенник, за да сваля контраст и да получа даден ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-07-17 13:39

Аз пък все съм си мислил, че Канонската 135-ца е уникална, 85-цата че е на нивото на Никонската, а 50-та (канон) не става. Уважам мнението ма Мартин и винаги високо оценявам, когато някой изтъква недостатъците на марката, която полза, вместо една тема да се превръща във война на фенщина и слепопоклонничество! Именно за това споменах стъклото, което определено липсва при Никон и може би тази Сигма е добра алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-07-17 18:23

И аз уважавам мнението на mogila.
Всеки сам преценява как и защо и дали да ползва даден обектив. Просто аз не можах да го харесам (особено на кроп, след това и на фф, че даже и на APC-H съм го ползвал)
Признавам, че не съм снимал с 85 1.8 на първото 5д, може заради по-малкото пиксели в матрицата да се държи по-добре... Ползвал съм го на 1D 3 не ми допадна, особено фокуса(въпреки, че всякакви съвременни обективи, поставени на това тяло си бяха напълно ок - даже със 70-200 II се държеше супер добре, дори и при следящ фокус и насрещно движещи се обекти)
Но зависи, кой за каква цел и с какви претенции и очаквания ползва въпросните обективи.
Наистина има обективи, които просто притежават контраст и цветове, които да ти е кеф да гледаш и на някакъв рандом jpeg от апарата.
навлизането на АРТ сигмите, наистина поразмести статистиките и нагласите на потребителите, но при тях недостатъците са други (прекалено "стерилните" цветове и боке, не ми допадат много)
Интересна ще ми бъде АРТ 85 1.4, но на този момент сър решил да се зАпра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: agop4o   
Дата:   30-07-17 19:15

А при никон как стоят нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 135 1.8 art
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-17 00:42

По темата ревюта и снимки няма ли още да има???

Е го тука със Сонито как е.

Ама със смотания Сигма преходник....а аз искам с Метабоунс - щото не хънти.....

Поне има 1, 2 фотографa с А7м2 и метабоунс, дето следя и правят хубави снимки с тая сигма....



Публикацията е редактирана (02-08-17 00:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »