Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Luminar for Windows
Автор: Duffer   
Дата:   27-07-17 22:30

Ако до момента сте използвали Nik Collection филтрите, вероятно знаете, че откак пакета стана собственост на Google се случиха две неща: първо компанията го пусна напълно безплатно за сваляне и второ прекрати поддръжката и развитието му.

И въпреки, че Nik все още е страхотен комплект инструменти, колкото повече време минава, толкова повече ще наближава деня в който пакета просто ще спре да работи с новите версии на Photoshop, Windows или и двете.

Ако като мен търсите алтернатива една от най-перспективните вероятно е Luminar. Доколкото ми е известно, много от хората работили в Nik Software се прехвърлиха именно при mcphun - създателите на въпрсния Luminar. Така, че спокойно можете да го разглеждате, като духовен наследник на вече блаженопочившия Nik.
До скоро единствения проблем с Luminar беше, че се предлагаше само за Mac платформа, но пакета вече е наличен и за Windows, при това във формат отворена бета.
Така, че ако желаете да го пробвате можете да го свалите безплатно от сайта на mcphun.


Отговори на това съобщение
 Re: Luminar for Windows
Автор: ZENON   
Дата:   27-07-17 22:42

Слава на Бога, НИК още работи чудесно. За разлика от бета Луминар-а.
Този продукт в тази си фаза на развитие ми е далеч от всякаква фунционалност и удобство за работа, без да коментирам, че бетата, която тествах нямаше никакви опции за експорт и т.н.

Т.е. на сегашния етап този софтуер е unusable за мен.
Рабира се, ще следя с интерес развитието му, никога не знае човек от къде може да изскочи заек.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar for Windows
Автор: Duffer   
Дата:   27-07-17 22:48

Да прав си колега трябваше да спомена, че на този етап продукта е по-скоро в тестова фаза - в никакъв случай не може да става дума за използване за каквито и да било сериозни и/или професионални задачи.
Иначе да, Ник все още работи без проблеми, но без официален съпорт рано или късно ще удари някоя стена... за огромно съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar for Windows
Автор: nsirakov   
Дата:   27-07-17 23:20

допреди известно време нямах снимка която да не е мината през НИК плъгин, напоследък освен плъгина за махане на шум (рядко) почти не ползвам въпросния НИК... може би е до мода знам ли

Отговори на това съобщение
 Re: Luminar for Windows
Автор: ZENON   
Дата:   27-07-17 23:59

За съжаление няма универсален продукт за обработка.
Всъщност може и да има, но на практика все нещо в някой продукт не достига, но го има в друг.
Та явно каквото и да става, едва ли ще се появи нещо, което да съчетава в себе си всякакви възможности.
Мечтая си [smilie7]



Публикацията е редактирана (28-07-17 00:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »