Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 00:15


Каква е причината, поради която бихте сменили настоящият си фотоапарат и обективи. Кои са нововъведенията, които ви карат да се откажете от настоящата ви техника? Не смятате ли, че от няколко години насам, е достигнат един пик, след който въведенията в технически план, започнаха да "лазят" и реално нищо иновативно да не се ражда вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-07-17 00:34

Единствено ако ми трябват пари, дано не се налага. В момента с нищо не ме ограничава, дори напротив, макар и модел на 9 години вече.
Всичките "счетоводители" тук, които не се спират със сравненията на цифри и букви, най-вероятно биха го сметнали за архаичен - не мога да дръпна 5 стопа от сенки, нямам 14 стопа динамика, но все си мисля, че същите пропускат есенцията на снимането.
Мисля, че съвременната техника е надхвърлила многократно и техните възможности, или поне на огромна част от тях, но си е забавно да четеш как се мрънка за всичко при представяне на нова камера и как се "фалират" фирми заради "непростими" гафове [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 01:35

Аз също подкрепям тезата, че съвременната техника е надхвърлила техническите възможности на потребителите в голямата им част.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Youllsuffer   
Дата:   27-07-17 02:02

Абе, аз бих си взел новия Никон Д7500, ей така щото ми харесва.[shtrak] [shtrak] [shtrak] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 02:06

Че надхвърля - надхвърля, но може би е добре да се уточнява за какво се ползва техниката. Макар и доста хора да пишат за техниката си като "просто инструмент", всъщност много малко от тях го мислят. Аз лично си възприемам техниката като "средство за доставяне на удоволствие" - с други думи техническите характеристики не са ми толкова важни (така или иначе напълно осъзнавам, че дори най-стария ми DSLR би ми свършил работа в 98% от случаите). От DSLR-ите например преминах от 70д на 6д - мого хора, които не снимат професионално биха казали, че е логичен ъпгрейд. Да, ама... нещо 70-ката ми липсваше на доста моменти, въпреки че не може да се прави директно сравнение между двете. Сега вече съм в отбора на безогледалките (не, не е Сони [smilie18]) - камерата ми дава кеф ма макс. Или поне ми даваше, докато тези дни не пуснаха анонс на Т2 съцесора на Фуджи, който по слухове ще е със стабилизация в тялото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: colorphoto   
Дата:   27-07-17 02:17

ДСЛР системите са вече изчерпана технология ,която изстискват до последни ресурси,както изстискват и потребителите им.

Ако хипотетично забогатея бих минал на Сони Алфа 9 и съответните стъкла.

Защото ми писна от фронт/бек фокусни проблеми и калибрации,както и от скупчените в центъра на кадъра АФ-точки при фф ДСЛР-ите.

По-леките и компактни тела на безогледалките,както и това че виждаш как ще изглежда кадъра предварително също са сериозни удобства и накланят везните към А-9.



Публикацията е редактирана (27-07-17 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: fotograf123   
Дата:   27-07-17 02:17

Дааам никакви причини нямам да си сменям камерите макар и модел 2008 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: SLR   
Дата:   27-07-17 02:18

Аз съм с Никон д70с, и бих го сменил ако ми подарят някой фулфрейм.

Ако имах излишни 3500, бих вложил парите в още един обектив.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   27-07-17 07:33

metodiev_martin, какво точно разбираш под "техническите възможности на потребителите"? Не се заяждам, просто питам.
Защото - пример . В същата тази сцена техническите възможности на моя D7100 със Sigma 10-20 не бяха достатъчни да направят снимката, която искам. Но като добавих от себе си елементарни умения за софтуерно сглобяване на панорами, и се получи. Тоест, от моя гледна точка, аз превъзхождам апарата.
Иначе на въпроса ти: Техниката, която имам, е достатъчно добра за нуждите ми, и ми върши работа. Но ако разполагам с излишни пари, не бих се отказал нещо по-добро. Например по-точен и бърз фокус на слаба светлина, 1-2 стопа по-малко шум на високо ISO, всичките ми обективи да станат стабилизирани, и т.н. Това няма да промени художествената стойност на снимките, знам. Но ще спаси някои, които в момента изхвърлям като несполучливи, а другите ще ми е по-приятно да ги гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 08:34

По-високо използваемо ИСО. Друга причина нямам да сменя сегашното ми тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: марвес   
Дата:   27-07-17 08:45

Не спрях да сменям апарати, но за сметка на това нямам нито един хубав кадър за показ [smilie5]

За лично моите потребности не ми трябва нищо повече от Sony NEX3, защото с по-новите, по-скъпи и по-хайтек тела получавам само глезотии и гъдели, а не ползи.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-17 09:00

Нещото, заради което разкарах (почти) всички ДСЛР-и бяха кошмарните преживявания с фронт/бек фокуса. Е, по случайност получих като бонус възможността да оставя като горен праг на автоИСО-то ИСО4000[smilie5][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: lorddemonic   
Дата:   27-07-17 09:00

Единствено качество на изображението на по-високо исо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 09:00

Аз искам нов 12МР сензор със сегашните технологии. Друго не ми трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: serjy   
Дата:   27-07-17 09:07

...само, ако откаже! Да чукна на дърво [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   27-07-17 09:37

зависи с каква техника снимам

ако съм с флагман то до като не умре от снимане тоест 5-6 години няма смисъл...
съдя по оли м1 и канон 1дх с които снимам

ако съм репортер, то това умиране може да се случи по-рано

ако съм собственик на първата серия 7 мици на сони то тогава задължително бих минал на 2 рата... стабилизацията в тялото с опцията някой ден да има дуал стабилизация е много блазнеща...

ако съм техноонансит... какъвто съм бих сменил фуджи про 1 за про 2 на момента... поне за сега при фуджи има доста разлики между моделите висок клас

ако търся причината в камерата си за неумението да снимам... (това май е чест повод за смяна)

ако бай гощо от отресщният апартамен има с един мегапиксел по-вече камера... направо ще си умра от яд [smilie5]

причини много... пари да имаш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Mytronix   
Дата:   27-07-17 10:03

Поради никаква . Продадох си 6д то и си взех 5д класика [shtrak] . Предоволен съм от дядото .

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-17 10:40

КАто си сменя работата. Както написах и в една друга тема-средният формат е цел, заради малкото обективи. Дотогава- с 3 лентови и 3 дигитални тела ще си карам и камарите стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-07-17 10:49

И аз общо взето съм съгласен с първите 2-3 поста, само с уточнението, че съвременната техника надхвърля по-скоро творческите възможности на потребителите, а не техническите.

Няма голямо значение дали ще снимам кучето, котката или поредната чалга сватба с по-малко шум и по-висока динамика, нали… :-)

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: tishovsx   
Дата:   27-07-17 10:59

Я ровнете из тоя форум и намерете темата на Бони, как Канон 300Д снима малко по добре от лента, имаше такива сравнения. Така, че всичко нагоре е техника надхвърлила възможностите на фотографа. И да, няма причина да си сменям техниката, поне докато не се скапе всичко.
Хубав ден на всички!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-17 11:03

Лентата все още в някои ситуации е непобедима. Особено 6х9 и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 11:07

Аз смятам да си взема 30Д, дори го чакам утре... Скоро си гледах стари кадри от 2004 с 20Д и направо супер ме изненада колко по-добре е цветово от 750д, сонито безогледален фулфрейм и панасоника, с които снимам в момента... Тлъст пиксел, сочни цветове, фантастика... Няма цял ден да ровичкаш плъзгачи и пресети за да заприлича на нещо снимката... С последния фотошоп, снимките ми от 20Д изгряха наново.. 30Д то ще ми е за удоволствие, а ако има нещо за вършене - със скучните по-нови модели.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: tziko   
Дата:   27-07-17 11:08

1. Ако се счупи настоящия.
2. Ако спечеля от тотото(или от другаде твърде голяма сума, ако не е много голяма, само ще добавя обективи).

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: krist   
Дата:   27-07-17 11:13

- Поне 30% намаление на теглото на цялата система, при запазване на поне същото качество на картинката и наличие на същите обективи, ако ще е друга система
- Значително подобрение на картинката (повече МП при поне същата или по-висока динамика), дори и при същото тегло като стария.
- Ако се счупи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поради каква причина бихте заменили настоящия си фотоапарат?
Автор: asahi   
Дата:   27-07-17 11:54

Бих го сменил ако се повреди непоправимо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »