Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: picklenose   
Дата:   26-07-17 20:54

Здравейте !

Запалих се по продуктовата фотография напоследък и ми се ще да си направя малко студио в нас за целта.

Осветлението и камерата са налични. Дайте съвет къде и какво да търся за черен огледален плот на който да разположа продукта ( в повечето снимки на бутилки се използват подобни материали) и евентуално матиран фон. Интересно ми е какви материали сте ползвали и колко са достъпни. От София съм така че ако някой се сеща направо за магазин където мога да ида и да разгледма подобни неща ще е супер да сподели.

Прикачвам няколко снимки, който изобразяват търсения от мен ефект.

http://www.the-photography-blogger.com/wp-content/uploads/2016/02/IMG_9250-2-1170x813.jpg



http://stryjek.net/photos/BASINGSTOKE-PRODUCT-PHOTOGRAPHY-COMMERCIAL-PROFESSIONAL-HIGHSPEED-APPLE-WA



Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Pavlov   
Дата:   26-07-17 21:44

Plamen11 е човекът, когото търсиш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: stotinka   
Дата:   27-07-17 10:32

Взимаш едно стъкло и го пръскаш от едната страна (това ще бъде долната) с гланцов автоспрей, какъвто цвят искаш да бъде плота(за първата снимка например е черен).



Публикацията е редактирана (27-07-17 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 10:34

Матов спрей върху стъклото, а не гланцов.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: stotinka   
Дата:   27-07-17 10:38

За гланцовия плот - гланцов спрей, боята ще бъде от долу. За матов плот, по-добре матово фолио (фолиото отгоре).

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 10:41

Да, ясно, че боята ще е от долу, но няма ли да се получи двойно отражение - веднъж от стъклената повърхност и веднъж от гланцовата такава на боята?

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: stotinka   
Дата:   27-07-17 10:41

... може и да си прав.
Правил съм такова нещо с гланцов - стана идеално (но не беше за продуктова фотография и не съм се взирал отблизо).


п.п.
матов спрей съм виждал само черен.



Публикацията е редактирана (27-07-17 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 10:47

Така е, гланца идва от стъклото. НО ще е кофти, ако под стъклото има и друга отразяваща повърхност.
Аз пък матови съм виждал различни цветове [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: e-mil   
Дата:   27-07-17 13:16

Автор: Synthy
Дата: 27-07-17 10:47
"Така е, гланца идва от стъклото. НО ще е кофти, ако под стъклото има и друга отразяваща повърхност."


Погледни огледалото у вас! Точно така е направено - под стъклото има друга отразяваща повърхност.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 14:09

Да, и ако се загледаш внимателно, ще видиш двойно отражение :) Освен това отразяващата повърхност на покритието на огледалото не е като на гланцовият лак. Правилното решение, всъщност, е тъмно/черно стъкло, с огледално покритие (огледало от черно стъкло). Но такова едва ли има някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: e-mil   
Дата:   27-07-17 14:51

Става дума само за няколко процента връщане на светлината от горната повърхност на огледалото. Повечето хора дори не забелязват, че нормалните огледала имат двойно отражение. Пълно е с продуктова фотография на предмети върху лъскава повърхност с долен отразяващ слой или без слой - само върху стъкло/плексиглас. Това е въпрос на осветление. Само човек с тренирано зрение (практикуващ фотограф) може да забележи разликите.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-17 15:10

За пари се ползва плексиглас/акрил с необходимия цвят. За във форума може и боядисано стъкло[smilie5] [beer]. В Практикер, при строителните материали, има(ше) плексиглас с различни цветове.



Публикацията е редактирана (27-07-17 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-17 15:17

Тия пластмасовите плоскости, всякакви да се гледат да имат поне защитно фолио отгоре, че никак не е добре при снимане после да се "чистят" ефектите и дефектите от резки и т.н.
За часовника почти на 100% съм сигурен, че е ползван черен плексиглас/поликарбонат. Лъскав.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-17 15:33

За дребни предмети може да се ползват и гланцови плочи фаянс или теракот.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: picklenose   
Дата:   27-07-17 16:23

kvakioh, да и аз , но откъде да намеря. Ходих до няколко магазина и нямат подобно нещо. Общоразпространените плексигласови плоскости са онези сините с каналчетата в тях и те определено не стават за подобно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 16:29

В практикър съм виждал плексиглас без каналчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-17 16:56

Има фирми, откъдето се купува, не от магазин. Ще продадат и малко парчета, ако имат. В Дружба има коматекси на листа за реклами и лепене. Това на първа ръка се сещам. Има и други места. Важното е да е идеално гладко и да е със защитно фолио. Те във фирмите знаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Продуктова фотография - плотове и фонове
Автор: iasen2   
Дата:   27-07-17 18:14

черен плексиглас от динафос по поръчка, ако нямат там в микроасу имат.



Публикацията е редактирана (27-07-17 18:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »