Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на компактен фотоапарат
Автор: gen4astik   
Дата:   25-07-17 15:26

Здравейте,

Намислил съм да купя нов компактен фотоапарат за подарък, главно за
семейни снимки. Бюджета не е определен, искам да е нещо разумно, да прави разбира се по- хубави снимки от смартфон :) такъв ми е и единия въпрос, има ли смисъл закупуването на фотоапарат с цена до 250лв. с оглед сегашните смартфони?

Бих бил благодарен да препоръчате нещо разумно с добро качество, не ми трябва примерно голям зоом...

Засега съм се спрял на Sony DSC-W830

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-17 15:28

"Tакъв ми е и единия въпрос, има ли смисъл закупуването на фотоапарат с цена до 250лв" - Не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   25-07-17 15:44

Няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: atisas3   
Дата:   25-07-17 16:46

Колега. Ако имаш опитна ръка и ти се занимава с ръчен фокус (в смисъл такъв - не искаш фотоапарата да е елементарен за роднините и за семейните снимки, а напротив - искаш ти да правиш стойностни снимки на семейството си) - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=95481
. Доста приятна оферта :)

п.с. - ето ти някакво примерно фото от горепосочения апарат и обектив https://www.flickr.com/photos/kennykhoo-photo/6950702450




Публикацията е редактирана (25-07-17 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: gen4astik   
Дата:   25-07-17 16:54

благодаря за отговорите, понеже е за подарък няма да е 2-ра употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   25-07-17 22:28

За 250 нов е все тая какво ще вземеш ! То и втора ръка е трудно да се намери нещо смислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: gen4astik   
Дата:   25-07-17 22:43

Както писах бюджет не е определен, може да препоръвате и по скъпи от 250


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-17 23:12

Заслужава си да се дадат 650-700лв и нагоре при компактните - Sony RX100 MkI, Panasonic FZ200 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: джъмбо   
Дата:   26-07-17 10:55

за мен и най-ниският клас съвременни сапунерки снимат по-добре от смартфони...
най-малкото - по-голям сензор и поне 5 кратно оптично варио [shtrak] но не ми се изпада в бесмислени спорове

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: марвес   
Дата:   26-07-17 11:24

Зависи от телефона. Високият клас (от 600-700лв нагоре) са с матриците на най-ниския клас фотоапарати (тези, които гледаш до 250лв. в магазина). Дори има редки модели телефони като Nokia 808/Panasonic CM1, които могат да снимат по-добре дори от Sony RX100 сапунерка в добри светлинни условия.

Според мен добре похарчени 250-300лв са за Sony NEX + 18-55 обектив втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-07-17 11:57

За съжаление авторът търси нов продукт, иначе съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   26-07-17 13:16

За малко повече от бюджета - 399 този канон не е лош Canon IXUS 285 Апаратите които се продават у нас под тези пари всичките са еднакви, че даже нямат и FullHD клип.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   26-07-17 15:56

Заслужава си.
Снимане с телефон няма много общо със снимането с апарат.
Пробвайте да снимате на тъмно и над 5 м дистанция, фокусирайте и сравнете снимките. Тогава с тази елементарна проба ще разберете, че телефон дори висок клас снима само като телефон.
Особено за подарък е чудесна идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   26-07-17 16:18

Ти преди колко години направи за последно такава проба?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-07-17 18:41

@bg2014, пробвай Camera FV-5 и няма да имаш проблем с фокусирането. Отделно не е сигурно, че сапунерката ще успее да фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   27-07-17 00:28

С теоретици не ми се спори. Заради подобни бръщолевения и аз се доверих на телефон. Снимките ставаха идеални, пейзажи, портрети и подобни и ... изведнъж попадам на най-голямата популация на прилепи в България. През деня но са в помещение, тъмно с осветление само от отвора за врата. Навеждам се, снимам, клипове и каквото си му е реда. После ...нанайци.
Нито прилепите са на фокус, нито клиповете стават за гледане. И разбрах - от форумни съвети далече няма да стигне човек. Фотоапарат не може да бъде заменен от телефон. И човек го разбира във важни моменти, за жалост изпуснати безвъзвратно. Върнах се с апарат и камера...но беше късно. Затова задръжте си съветите и въпросите. Натрупайте опит и тогава говорете. И между другото - имам достатъчно снимки в профила с телефон.
Ето един пример за лоша снимка с телефон:
Шуми фонтана...

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1495312704_20170520-220635.JPG




Публикацията е редактирана (27-07-17 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   27-07-17 09:22

Ами сигурно толкова си може телефона ти. Моят снима по-добре от повечето сапунерки, а е на 3г. вече, може и повече... Не може така да се обобщава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: джъмбо   
Дата:   27-07-17 09:45

високият клас телефони имат по-добри камери спор няма и съм се убедил защото по стечение на обстоятелствата имам около мен смартфони от 300 до 1800 лв...
на ниският клас фокуса им куца определено... ето вчера бе облачно и сивкаво и греда със самсунг J7 да речем а с айфон 6+ дето е по-стар и 3 пъти по-скъп фокуса ковеше...

както и да е

матриците на 99% от смартфоните, както и оптиката им е микроскопична, да има моменти в които излизат читави снимки било селфи било... но е очевидна рязката тонална граница и ниска динамика...

ниският клас сапунерки са с по-големи матрички и поне с 5 кратно варио вече, което за любителите е предмиство

да ако имате самсунг с зум 4 той си е компактна сапунерка телефон с добри характеристики но навремето никак не бе еФтин... като бяха модерни си носех един такъв за 2 ри телефон и благодарение на 10Х зума и добрато макро доста се забавлявах, но това са единици модели които фирмите не правят защто са обемисти и не се радват на купуваемост

иначе дето се казва ако имам 1800 бюджет (колкото един айфон) мога да избера да съм гъзар или да си взема някой смартфон за 600 лв който ще е приличен клас и един панасоник лх 100 и ще имам перфектни снимки ставащи дори и за про употреба [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   27-07-17 09:47

Единственото предимство на сапунерката пред телефона е вариообектива. Повечето сапунерки до 200 лв- са с по-тъмни обективи от камерите на съвременните телефони. Като притежател на телефон с посредствина камера, сапунерка(в този ценови диапазон) и сапунерка със сменяема оптика, категорично мога да кажа, че сапунерката НЕ СЕ СПРАВЯ ПО-ДОБРЕ от телефона в лоши светлинни условия, безогледалката по обясними причини е за предпочитане(малко по-голям сензор, по-добра фокусна система възможност за избор на обектив според моментните ти нужди и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   27-07-17 10:28

Приказки...приказки...но една снимка е равна на 1000 думи.
Дали дадена техника е по-добра и за предпочитане пред друга, зависи единствено от изпуснатите моменти/кадри. Няма друго.
За мен снимане с телефон е за фейсбук и нищо друго.
Но това си е лично мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него. Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   27-07-17 10:50

Камера до 200 лв, не дава визия различна от тази на телефона, не става дума за дслр или компактен над 700 лв от типа на сони рх100 или фз серията на панасоник.

телефон лумия 550 за 1 лв. при относително лоши светлинни условия.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1500051140_WP_20170713_20_41_15_Pro.jpg


камера за 200 лв маже и да не се справи по-зле, но и по-добре няма да се получи същото важи и за снимката на БГ2014, фонтанът нямаше да шуми по-малко, ако беше сниман с нисък клас сапунерка(става дума за нова камера в конкретния ценови диапазон)

Както писаха колеги по-горе има много добри сапунерки, но в друг ценови клас. Ако ще се подарява на дете, не е лош подарък, детето свиква с техниката на снимане, контроли и др, но също, като при посредствения телефон снимките не стават за друго освен за фейсбук.



Публикацията е редактирана (27-07-17 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: fallenfbsd   
Дата:   27-07-17 19:01

LX100 го проучвам, много потенциал има. Имаш ли опит с него, как му е автоматичния баланс на бялото и тоновете на кожата?
Другото е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   27-07-17 19:37

Аз също бих го препоръчал, ако бюджетът беше 6 пъти по-висок.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   27-07-17 19:51

Canon ixus 500HS e не лош вариант за този бюджет. За 300 лв може и Samsung Galaxy 4 Zoom, за който споне и Джъмбо. Предимството е, че е андроид и телефон и може да се ползва план за мобилен интернет и да се споделят снимките мигновенно.
Каквото и да вземеш, ако човека се запали, няма да е последният фотоапарат, а ако не се запали - няма значение какво ще вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: gen4astik   
Дата:   27-07-17 20:29

Благодаря още веднъж за мненията и препоръчките, днес отидох до магазина и взех Sony Cyber-Shot DSC-HX60, за 489лв. с хубав кожен калъф.

Не ми се откъснаха 700лв за Sony RX100 колкото и да ме се искаше, но за тези пари можеше и да не е компактен, и пак се зачудих - има ли смисъл от Sony RX100 или направо да взема DSLR? :))))

Както и да е, дилемата приключи, надявам се да им хареса подаръка и най- вече да се използва, пък дано да се запалят и по фотографията [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »