Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: the-rookie   
Дата:   22-07-17 12:35

Поздрави! Смених компютърната система(дъно,процесор,памет и операционна система),но ми възникнаха два проблема които не мога да разреша!Същината на първият, малко "новобрански" според мен, се състой в това че когато отворя папки съдържащи роу файлове не ми показва миниатюрни изображения на снимките.Така ми е доста трудно да се ориентирам на кой файл какво има [smilie2] ! На предната конфигурация нямах този проблем (windows xp,photoshop с интегриран роу конвертор и никонски конвертор capture one мисля), а в настоящата (Windows 7 64,photoshop с camera raw 7 и никонски capture nx-d) миниатюри не се получават! Втория проблем е свързан с филмов скенер Opticfilm 7200 на Plustek и по точно със софтуера на SilverFast към скенера. Лицензираното копие комплект със скенера е за windows xp и сега увесих нос! За ъпгрейда към Windows 7 64 ми искат около 50 евра,които за стар скенер няма да платя! Свалих безплатна пробна версия с надеждата да открия цяр за нея ама нещата удрят на камък, лекарства няма(поне по общодостъпните аптеки)! Ако някой може да помогне с нещо за разрешаването на проблемите да заповяда смело в темата (или чрез л.с.).
Бъдете здрави и лек ден от мен! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: imitev   
Дата:   22-07-17 13:12


1. https://www.microsoft.com/bg-bg/download/details.aspx?id=26829


2. Проблемът ти да не е с драйвера на скенера. На сайта на плустек има драйвер за 64 битова 7ца.

http://plustek.com/usa/support/drivers-and-downloads.html

Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: the-rookie   
Дата:   22-07-17 13:26

imitev,благодаря за 1! относно 2 не е в драйвера проблема,скенера работи,но немога да използвам екстрите на допълнителния софтуер на силвърфаст който не са за пренебрегване!


Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: imitev   
Дата:   22-07-17 13:28

Коя версия е твоят Сиълвърфаст?

Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: midtone   
Дата:   22-07-17 13:29

3-секундно търсене по общодостъпните аптеки открива SilverFast Ai Studio for Nikon 8.8.0.3 Multilingual | File Size: 108.87 MB


Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: imitev   
Дата:   22-07-17 13:34


Това е за Никон, голяма вероятност има да не работи с Плустек...

Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: the-rookie   
Дата:   22-07-17 13:44

на диска пише 6, проверявайки в сайта ми излиза SilverFast SE 6.4 ,а ми трябва 6.6! Серийните номера са с различен брой символи (моята версия е с 20 символа) ,а за отключване на trial версията е необходим 30 символен ключ.

Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: midtone   
Дата:   22-07-17 13:58

Същото търсене открива и Scanner-Software SilverFast v6.6.1r5| 575MB
Ако не е тайна, защо искаш по-старата версия? Най-новата поддържа Windows 7 официално.

Отговори на това съобщение
 Re: (2в1)или два софтуерни проблема в една тема
Автор: the-rookie   
Дата:   22-07-17 14:02

скенера е оптикфилм 7200,стара машина която по-новите версий мисля че не подържат(според официалния сайт на плющек [smile] )


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »