Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   18-07-17 11:29

Научиха ли се вече да правят читави LED-крушки, на поносима цена? В Икеа, към момента, предлагат само осветителни тела с LED-крушки, или поне аз не видях други, та се зачудих дали да рискувам с такива за дома, или да заложа на халогенни крушки, за да не ме боли глава (буквално)?

напишете тук линкаhttp://www.retropcmania.com/2016/10/spectrum-and-cri-different-lights.html

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   18-07-17 11:29

http://www.retropcmania.com/2016/10/spectrum-and-cri-different-lights.html



Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-07-17 02:28

Има между 5 и 12 лева китайски и нямат шим-проверява се с телефона както на дисплеите,от 10 години съм със светодиодно ,гледам че пише v-tac или lima-led все китайски, най-добрите са филипс и осрам и имат съответно високи цени,аз си купувам китайски 2700-3000 келвина.



Публикацията е редактирана (19-07-17 02:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: kiten   
Дата:   19-07-17 15:38

Konstantinov поясни по-точно как проверяваш с телефон лед и дисплеи и какво ти служи за ориентир?

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   19-07-17 16:50

И на мен ми е интересно как се проверява с телефон за ШИМ. При LED-осветлението обаче, освен ШИМ, има проблем и със спектъра - там как стоят нещата към днешна дата?

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-07-17 17:28

Имам в момента 2 дисплея единия евтин мва от преди 12 -13 годиин и един от преди 3-4 скъп ипс , като включа камерата на телефона и насоча към първия има мигане като насоча към втория няма,същото е и със лед лампите.Другия начин е като се движи ,мърда бързо молив пред екрана единия път движението е накъсано в другия плавно.И на око се вижда че мига лампата с периферното зрение или като движиш погледа.
Спектъра на лед осветлението го водят че се доближава до този на лампите с нажежаема жичка,осрам и филипс имаха планове 98 процента от лампите които продават и осветителните тела до 2020 година да са светодиодни.
Точно сега проверих лампите в апартамента в кухнята е най-стара ултралукс от бликолаж 2011 , то не мигане на телефона а направо все едно гледаш стара кинолента, страхотно мигане, на черти става екрана на телефона -не купувайте ултра лукс или пробвайте .Всъщност и двата ми дисплея почти не мигат ,в кухнята е страшна работа ама там съм с още 8 лед лунички с по 3 диода също от 2011 година.Камерата на телефона се доближава на 5 сантиметра от лампата или екрана и тогава се вижда добре.
Като се движи напред назад телефона към мва екрана ,отворил съм уърд, стана на бледи черти при някакво разстояние,при монитора за 2х лева го няма тоя ефект.Както и при новите светодиодни лампи. Има описано в нета как се проверява за шим не си спомням къде съм го чел.



Публикацията е редактирана (19-07-17 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   19-07-17 20:45

Нещо сте пообъркали понятията. Каква модулация търсите след като няма промяна на амплитудата на мощността? Светодиодчетата се захранват от нормални импулсни захранвания с висока честота, които могат да имат паразитна амплитудна, не широчинно-импулсна модулация, със 100Hz само ако кондензаторът във високоволтовата страна е позасъхнал.

Спектърът може да проверите като разгледате дейташита на използваните светодиоди. Срещал съм такива:
https://store.comet.bg/download-file.php?id=16226
https://store.comet.bg/download-file.php?id=7336

Има и много други, разбира се.

Заради лошото охлаждане не препоръчвам LED лампи с цокъл Е27 с мощност над 5W.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: GenaDP   
Дата:   20-07-17 00:03

Заради лошото охлаждане не препоръчвам LED лампи с цокъл Е27 с мощност над 5W.

Ползвам доста на брой Е27 светодиодни крушки с мощност 12~15W. Светят ежедневно по доста време. За повече от година нямат проблеми, единствено на едната от високата температура се нацепи пластмасовото покритие на тялото и отдолу се показа алуминият на охлаждащия радиатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   20-07-17 08:51

Супер! Точно за това е темата. Давай модели, търговци и да купуваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: GenaDP   
Дата:   20-07-17 09:51

V-tac, от където се продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: kiten   
Дата:   20-07-17 11:33

v-tak не са от добрите лед крушки обикновено след третия месец изгарят и ако си пазите касовия бон ви я сменят или връщат парите. За една година 4бр. са ми изгоряли. Правих сравнение на между 12 ватови на витака и 2R китайска поръчкова и брендирана- също 12 вата по документи и е 1140 лумена срещу 1055 и китаеца свети много по-силно. Имах и няколко lightex -също корейски и те изгоряха до третия месец .

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: penco   
Дата:   20-07-17 12:21

v-tak са боклуци. Имам на работа купени около 15 броя 10 и 12 ватови, останаха 3-4 броя да светят, при сменени няколко с фактурата, ама вече ми писна и като изгори-в боклука.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: pdimitrov   
Дата:   20-07-17 12:33

От има-няма година ползвам led крушни на amazonbasics. 6х14W за 23€ или по около 8лв/бр. Доволен съм, няма изгорели до момента (ползват се пет броя).

За две стаи се оръсих по-стабилно - Philips Hue, бели, по 9,5W всяка. Във всяка стая по един брой на тавана, другите две на лампи от IKEA за по 7€. Много са удобни с дистанционното и приложението, препоръчвам ги. Не съм пробвал цветните, не са ми по вкуса :) До това решение стигнах, след като усилено си търсих изгодни стоящи лампи с димер, но нищо не ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   21-07-17 00:13

V-tac не стават. Ремонтирал съм няколко заради предизвикателството. Гори светодиодче - сменям. Гори друго - сменям. Купил съм си количества от Комет. Като спре драйверчето хвърлям лампата. Като основен проблем виждам прегряването. На лампата в тоалетната съм свалил матовата полусфера и съм оставил алуминиевата платка да виси на проводниците, за да може да се охлажда от двете страни. От 6 месеца не е дефектирала повече. Този метод за облекчаване на режима не е универсален.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 00:24

Сам при мен ли V-tac не щат да горят? Ползвам 10-12-15 ватови от две години - нямам драми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: Митко   
Дата:   21-07-17 00:51


Ако лампата е като на първата снимка (ребрата гледай, не цокъла) и струва около 1лв./ват, вероятно ще изкара няколко години и ще свети добре. Виждал съм подобни в 2R-bg.com

Ако е като на втората снимка - пази си касовата бележка и опаковката 2 години. Масовите в-так и подобни по 30ст./ват


https://n4.sdlcdn.com/imgs/a/o/5/Syska-10w-Led-Bulb-SDL383293630-1-13ea5.jpg




https://leds4life.co.za/wp-content/uploads/2016/06/10W-LED-Bulb.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 01:28

Хм... не виждам смисъл. Евтините V-TAC са около 2.90 - 3.00 лева за 10W (както е посочено - 30ст./ват) - ще издържи поне две години, а ако не издържи - ще бъде сменена. За 10 лева - това са поне 6 години, разпределени във времето (или пространството [smilie7]), като трябва да се има предвид и бързия развой на технологиите - след 3-4 години кой знае какво ще има на пазара и на каква цена. Взимането на една крушка за 10-на лева за мен е безумие в този аспект :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   21-07-17 10:51

https://f.ptcdn.info/481/046/000/oel6r7fbi2Se4kRIXMW-o.png



Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-07-17 11:19

Само при мен ли V-tac не щат да горят? Ползвам 10-12-15 ватови от две години - нямам драми :)

И аз нямам изгоряла V-tac досега. Предполагам, че зависи от партидата. Най-вероятно крушките се произвеждат на най-различни места...

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 15:28

Ами не знам... от различни магазини съм ги взимал и по различно време. Няма издънки. И светлината си е ОК за домашно потребление. Но трябва да уточня, че не използвам димери (не знам дали те са предпоставка за проблеми).

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   02-08-17 13:14

Интересно, темата залитна в посока охлаждане, докато очаквах да има повече инфо в посока цветопредаване (CRI, R9). Дайте примери за LED-крушки на нашия пазар, с най-високо CRI, което сте виждали, по възможност с данни и за R9, евентуално и R13. Цената няма значение (засега).



Публикацията е редактирана (02-08-17 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-17 13:18

Какво CRI за домашно осветление, където над 3200К започва да мяза на болница? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: nimi   
Дата:   03-08-17 00:42

От 22бр. V-Tac за 3 години имам изгорели две след втората година.
Не ползвам друго осветление. Спрял съм се на 4000К.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   03-08-17 10:53

lamerko, да разбирам ли, че отговорът на първоначалния ми въпрос е, че LED-ът все още не става? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-17 10:59

От цвета нямам оплакване (тук не говорим за фотографска насоченост), но все пак си има теория, че меката светлина не е добра за човека. До колко е вярна - не знам, но всъщност от всички "заместители" на класическата крушка, съвременната ЛЕД лампа най-мого се доближава до крайния резултат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »