Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: Raduu   
Дата:   17-07-17 15:01

Здравейте! Извинявам се ако има подобна тема, но не намерих такава. Реших да попитам тук, защото знам, че ще ми се даде страхотен съвет. Искам да попитам с какъв обектив биха се получили хубави снимки в нощен клуб? "Хубави" имам впредвид изчистени с хубав boked. Снимам с Канон обектива ми е Тамрон 17-50 2.8, но ми се иска нещо по-добро.
Благодаря Ви! :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-07-17 15:06

Sigma 18-35mm f/1.8 ART е горното стъпало. Предполагам искаш зуум, а не твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: lamerko   
Дата:   17-07-17 15:08

35/1.4, Сигмата е по-евтинка, а не е никак лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: linken   
Дата:   17-07-17 15:30

Не се занимавай с глупости и ги оставяй тези клубове [smilie3]
ПС. По темата , 18-35 1.8 арт ще ти свърши работа, но помисли заслужава ли си инвестицията за такъв тип снимане ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-17 15:31

30/1.4ART, 20/1.4ART щом са за кроп. Макар че 20/1.4 става и на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: Eye_Contact   
Дата:   17-07-17 15:38

Хубав бокед :) можеш и с 50 1,8 да имаш не казваш с какво тяло си като ти гледам обектива си с кропка .Няма да намериш разлика в снимките ти ако си смениш обектива който имаш със примерно 18-35 сигмата вервай ми стой си с тамрона и не си хвърляй парите .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-17 15:39

Може да се помисли и за една добра светкавица с отражател и аксесоари към нея. Доста често ги виждам по клубове как снимат така и точно с този Тамрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: Eye_Contact   
Дата:   17-07-17 15:49

Най добрият вариянт за клубове е лед Ринг който се прави много лесно и е по евтин от светкавица въпреки ,че автора на темата би трябвало да има светкавица .Проблема при снимането в клубове главно е светлина на клуба всички клубове искат да имат снимки като в тузарски бар а осветлението им струва 5лв с ДДС .Фотографа от друга страна си мисли,че като си купи по-добра техника ще му станат и по-добри снимките .За 50те лв на вечер които ще работи автора на темата колко дни трябва да работи за да избие обектива примерно сигмата.И ок ли е да се зарови в клуб с пияни хора и техника за 2К примерно просто не излиза сметката .



Публикацията е редактирана (17-07-17 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   17-07-17 17:08

направо едно сони ас7 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: Stef1   
Дата:   22-07-17 20:18

Аз снимам с широк кроп обектив в дискотека Сигма 17-50 2.8 и 85мм 1.8 и сигма fisheye 15мм 2.8. Резултата е супер със кропа, нищо, че е кроп. И си снимам със светкавица. Отказах се от лед ринга. Вярно, ефекта е добър. Особено както се отразява в очите на хората, ама в тая гъчканица, дето работя няма смисъл от него. А и мисля, че се справям доста по-добре и без него :)Не ти трябва друг обектив според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-17 20:47

Преди 2 часа говорих с една мома, която снима от поне 2 години из клубове в БГ, снима с Токина 16-50/2.8 и Канон 100Д/760Д и винаги светкавица, каза, че няма голям смисъл в този случай от нещо повече. Ако е толкова тъмно, може евентуално Сигмата 18-35, а тези 30/1.4 и 35/1.4 Сигмите може да ограничават, защото са фиксирани. Всичко зависи как се снима и какво е движението из мястото. Една готина светкавица прави чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми обектив за снимане в нощен клуб
Автор: Stef1   
Дата:   22-07-17 20:59

Прав си! Аз снимам с SB-910 и наистина прави чудеса, предвид факта, че снимам в огромен клуб с капацитет 4000 души и на места и тавана е с височина около 20 метра, ако не и повече

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »