Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: sohk   
Дата:   12-07-17 21:22

Знам, че е едва сряда вечер, но ето клечка ... нека да си направим къща с нея :)

Official statement: Nikon 'currently developing' new mirrorless cameras

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-07-17 21:43

Значи вече е направена и се тества ...

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   12-07-17 21:53

Е те нали имат още преди канон или акцентът не е в/у безогледален, а в/у нов?

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: sohk   
Дата:   12-07-17 21:54

Аз просто се надявам да е това, което всички чакат, а не поредното Nikon 1. Но все пак се говори за разработване на нов фотоапарат, което би трябвало да означава нещо повече от просто нов модел Nikon 1.



Публикацията е редактирана (12-07-17 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   12-07-17 21:57

Дано, въпреки че и Nikon 1 е много симпатична камера със свой си характер.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-07-17 00:22

Ами дано да е ФФ, защото иначе не знам кога ще стигнат Сони. Ааа и дано запазят Ф-байонета, че да облажим и ние дето сме с една камара стъкла [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-07-17 08:07

Безогледалка с Ф байонет... пълна глупост е това. Пентакс вече, го пробваха... Безогледалката трябва да е с къса работна отсечка, иначе няма смисъл от нея. Може да има преходник, който да работи с СЛР обективите, но да го спънат на 47мм отсечка е много, много тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: джъмбо   
Дата:   13-07-17 09:29

ако не се бяха инатили толкова с единицата, до сега да са със стабилна беозогледална система...

странно ми е защо не промотираха повечко никон а!?!?! на негова база можеха да направят безогледалка с АПС-Ц [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-17 10:17

Всъщност единственото изречение от Никонски началник по темата, май обезсмисля иначе интересната новина. Имаме предвид, че новата камера ще е насочена към хората снимащи с телефони.....

For a smartphone generation, we put out a very Nikon-ish mirrorless camera which is superior to rivals in quality.

Другото дето щяла да е по-добра от всички във всичко идва от продавач на никонски камери....

Съгласен съм със Симо, че Ф байонет би обезсмислил идеята на безогледална система. Не е проблем да направят адаптори подобни на Сони LA-EА4 с моторо за АФ и мотор за бленда в преходника. Може и само за G обективи с мотор само за бленда като Сони LA-EA3. А може и съвсем лек и евтин само с електроника за Е серията, както са преходниците за Канон обективи.

Никон имат опит с телеметрици. Нещо подобно трябва да изкарат, но с много повече електроника.....а дано ама на дали....



Публикацията е редактирана (13-07-17 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: stzz   
Дата:   13-07-17 10:38

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-17 10:46

Интересен ход - дадоха си предварителна заявка да не ги отписвате, но в същото време абсолютно никаква информация. Явно ще се почака доста докато излезе на пазара, че вероятно и стъкла трябва да тъкмят, което е тегава работа, освен ако не решат да полват вече съществуващ байонет (ама едва ли).

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-07-17 11:39

Те, че няма да сложат ф-байонет - няма, колкото и на мен да ми се иска и да вярвам, че има достатъчно обективи, които освен доказано добри, могат и да спретнат добра пак компактна и не особено тежка система.
Повече ме притеснява сензора, на който ще заложат и изтечението по-горе за предназначението на ползвателите на умни устройства. Май наистина ще пременят Никон 1 в нови дрехи и накрая пак ще се окажат догонващи останалите производители. А до тук можеха да са постигнали много, за Бога, става въпрос за Никон, а не за някоя тепърва изгряваща коопорация. ... а може би трябва да натискат там, където им е силата [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-17 11:58

Нямах предвид Ф байонета - не че не може, но обезсмисля компактността. Имах предвид байонет на някоя друга компания с безогледалки - например Сони, но едва ли биха се разбрали в условия на реална конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: agop4o   
Дата:   13-07-17 12:00

ОФФ тия от Никон да вземат най накрая да влезнат във ФФ и да прочетат кои са правилните стъпки за развитието им че иначе не ги виждам как ще съществуват занапред [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   13-07-17 12:04

То и Nokia беше Nokia, но се видя малоумният мениджмънт какви чудеса върши :)

Предвид наличието на D500 и D5 няма нужда да се напъват за безогледалка с безумен фокус и висок framerate. Та в този ред на мисли спокойно могат да си ползват къса работна отсечка и да пуснат адаптер за F-обективи, който ще е достатъчно да работи прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-07-17 12:14

И аз мислех да дам примера с Nokia, но освен че ми се стори не напълно уместен, ами и ми стана крайно неприятна подобна асоциация.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   13-07-17 13:36

Според мен пък ще е нативен Ф байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-17 13:52

Ще е тъпо да е с нативен Ф байонет. По-скоро ще вземат пример от Канон - направиха си нов байонет с късата отсечка, като в самото начало си пуснаха сравнително евтин преходник към ЕОС, който го дават почти без пари в комплект с ново тяло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: roumen6   
Дата:   13-07-17 13:54

и да може директно да закача Сони обективи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   13-07-17 14:03

Не е тъпо, защото ще може да приема обективи от 1959 насам ;) Предполага се, че фулфрейм безогледалката на Канон също ще е с EF байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-17 14:05

Сега остава да се види кой ще пусне пръв и какво. Байонетите не са проблем при безогледалките, сигурно е, че ако не е F, ще е с адаптор да ги ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   13-07-17 14:21

Момчета, не разбрахте ли, че японците не се конкурират, а си разпределят на приятелски начала кой какво да произвежда [smile] . И безогледалките с APS-C матрици и преходници към други байонети са се паднали на Sony-сан [smile] . Така че, ако очакваме нещо подобно от Nikon, ще бъдем разочаровани. За пореден път.
По-скоро ще е нещо като Samsung NX mini, но със сменяеми обективи, с 1" матрица и Nikon 1 байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   13-07-17 14:47

Pavlov:[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-17 15:49

E то този Мини от Самсунг си е явление, но дано да има нещо наистина по-компактно тогава. Ползвам Мини от Самсунг с всичките обективи и е чудесна сапунерка с различни стъкла. Ако пускат в ултракомпактен размер нещо от Никон и да доближава и задминава Сони RX100 като качество, защо не. Но да има поне 3 обектива- 2 зуум и 1 твърд макро и портретен в 1. Ще бъде интересно, да.



Публикацията е редактирана (13-07-17 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Официално: Nikon разработва нов безогледален фотоапарат
Автор: Sauron69   
Дата:   13-07-17 18:00

Размисли и страсти по въпроса [smilie25]

https://photographylife.com/nikon-full-frame-mirrorless-is-on-its-way

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »