Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ! Свързване на Sony a-58 към външен екран
Автор: danezzzaaa   
Дата:   05-07-17 16:56

Здравейте, от няколко месеца съм горд собственик на Дслр Sony SLT a-58, но сега ми се налага да свържа въпросния фотоапарат към външен екран. Понеже разгледах в нета предложения за специално пригодени такива фотографски екрани Aputure, с цел видеозаснемане и ми се видяха страшно скъпи, намерих един 7" мини телевизор вкъщи и реших да пробвам да го свържа към фотоапарата. Единствения възможен начин е чрез този кабел, който имам в комплекта
https://www.amazon.com/TV-Out-Philips-Portable-Player-PET1002/dp/B00PCELGSY
като изхода отзад на екрана е Av-in и искам да попитам как би могла да стане връзката между апарата и екрана? Какви кабели или преходници са ми нужни за да изкарам сигнал, съдейки по това, че единствените изходи на апарата ми са micro usb и mini HDMI. Може да ми дадете ако знаете и някакви по-бюджетни варианти на екрани, защото просто е голям зор без да виждам какво влиза в композицията и дали случайно не съм излязал от кадър. Благодаря за вниманието и се надявам да успеете някак да помогнете. Ето и снимка на фотоапарата и начините на свързване http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/Z-sony-a58-ports.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Свързване на Sony a-58 към външен екран
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-07-17 17:45

Ще ти трябва преход HDMI - AV :) Най-просто казано ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Свързване на Sony a-58 към външен екран
Автор: джъмбо   
Дата:   05-07-17 17:46

камерата нали има дисплей? сложи си лупа и гледай с долепено око...

като гледам цените на апутурето то 500 лв не са кой знае колко за външен фул ХД екран

иначе от сонито само по HDMI може да изкараш видео... тези кабеляци са за някоя стара дигиталка с A/V комбиниран изход който е някъде VGA размер

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Свързване на Sony a-58 към външен екран
Автор: danezzzaaa   
Дата:   05-07-17 21:47

500лв са много пари за някакво 7" екранче ако ще да е 4к резолюция, за тея пари доста приличен голям монитор може да се вземе.... Както и да е варианта за Aputure не седи на дневен ред, дайте някакво друго предложение, искам да извадя само картина да виждам кое къде се намира в обектива и да ми го показва отпред, а не да слагам някакви лупи на дисплея ;) Чакам други предложения... LorDDemonic какъв е тоя преходник сподели малко повече информация?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »