Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Заснемане на сватба
Автор: Hagrata   
Дата:   04-07-17 15:17

Здравейте. Занимавам се с фотография от около 2 години. Имам никон д3100 сега събирам да си купя ФФ, но уви.. Викат ме да снимам сватба. имам 17-50мм ф2,8 и 50 на 1,8. Може ли да ми дадете някакви съвети, защото до сега не съм снимал сватба...Почти всичко но не и сватба и ми е малко притеснено.. Гледам кадри на професионалисти, но ако може и вие да ме посъветвате. Техниката дали ще свърши работа и т.н. На вас разчитам да ме въведете в сватбената фотография като за начало разбира се .. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Synthy   
Дата:   04-07-17 15:27

Намери си и някой 200мм обектив. Светкавица също няма да е излишна.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: samurai2   
Дата:   04-07-17 15:27

Техниката ще ти свърши работа...тука така с писане е трудно за обясняване...като за начало от нас си научи ритуалите още от самото тръгване за кум ... булка...едно валидолче и си в играта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Hagrata   
Дата:   04-07-17 15:29

Забравих да спомена, да имам и светкавица и още една батерия. За ритуалите съм начетен. притеснява ме шума на тялото..

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: samurai2   
Дата:   04-07-17 15:34

Споко...шумът ше се оправи...това не е проблем ... имаш ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 16:09

по-добре шумни от колкото никакви[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-17 16:27

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: samurai2   
Дата:   04-07-17 16:30

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 16:34

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: samurai2   
Дата:   04-07-17 16:35

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 16:46

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: samurai2   
Дата:   04-07-17 16:49

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 17:05

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: asahi   
Дата:   04-07-17 17:39

Иди на някоя сватба и гледай какво се прави. Може и пробни снимки да си направиш. Само не се тикай отпред да пречиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: iasen2   
Дата:   04-07-17 18:27

задължително снимай в RAW
дръж здраво фотоапарата с две ръце
светкавицата никога директно в лицето
снимай в ръчен режим
разбери се с видеооператора да не ти пречи и лази по нервите
приготви се за всякакви аматьорчета с аифончета, дето ще ти се мотат в полезрението, ти си фотографът, другите да го д.....



Публикацията е редактирана (04-07-17 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: GenaDP   
Дата:   04-07-17 21:41

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 22:11

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-07-17 22:15

Защо ли си мисля, че анонимния профил на питащия е на някой, изснимал бая сватби ...
Ако предположим, че греша, ще цитирам предходния текст на iasen2
приготви се за всякакви аматьорчета с аифончета, дето ще ти се мотат в полезрението, ти си фотографът, другите да го д....
Те са аматьорчета, а той "фотографът", какво точно е? Другите, като снимат със сапунерки, безогледалки, DSLR телефони, айфони, мобофони - какви са, не са ли и те фотографи-чисто технически?
Време е администраторите на сайта да започнат, дълго чаканата ЧИСТКА на празни профили

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 22:19

ми то няма остане никой тука, ще си лафим 7-8 човека[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: iavorianev   
Дата:   04-07-17 22:19

Чакайте бе хора, има си сватби и сватби. Ясно е че ако сватбата е намазана, няма да искат да ги снима кой да е. Може би хората гонят бюджет и колегата се вмества в него. Инсче по темата, хаграта, за мен си на ръба. Първо си само с две батерии, а колко карти памет имаш? За мене такова събитие под 7ма серия на никон е рисковано да се снима, най малкото заради двата слота с памет. Хубаво е да имаш второ тяло с закачена 50ка на него. С една дума ако изкараш средно голяма сватба (100-120 човека) сьтова тяло, ще си абсолютен факир. Това са мойте 5 стотинки по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-07-17 22:24

еми на ръба е, да. И аз тва подхвърлих по-рано[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: vkk1   
Дата:   04-07-17 23:36

споко, на сватбата ще има поне още 3-4 от гостите с големи апарати и всички, заедно с телефонистите, ще скалъпите албума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-07-17 00:35

на мен друго ми е интересно,
пак с уговорката, че пускащия темата не е някой, който е снимал бая сватби
Как и защо аджеба поемаш ангажимент за нещо, в което не си сигурен, че можеш да свършиш, без значение дали и колко ти се плаща и без значение с какво техника разполагаш?
После народа масово подскача - сватбените фотографи били такива, онакива, колко сладка била тази работа, какви пари падали от нея без реално да правиш каквото и да било. Ами не, бъркате "сватбената фотография" със "сватбената фотография в България" + фактора - "ограничено мислене, породено от липсата на информация".
И по темата - ДА, ДА, ДА - апарата върши работа, можеш да снимаш с него и наличните обективи сватби, не ти е нужна външна светкавица, втората батерия и карта също не са ти нужни - носи си зарядното и мобилно устройство, на което да си източваш картата. Философия няма, щом си снимал всичко досега, сватбата няма да те затрудни. Не е нежно да снимаш в ръчен режим, там настройките най-много да те подведат, объркат, снимките ти да не са правилно експонирани. снимай в автоматичен, апарата знае какво да прави.
Успех [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: bg2014   
Дата:   05-07-17 00:54

Пазарна икономика. Нещо се търси и се намира, кой да го достави.
Критерии за сватбени снимки - различни.
Сватбени фотографи - различни.
Изпълнение - различно.
Заключения - различни.
Може един профи да снима перфектните кадри и пак да са недоволни клиентите.
Може едни клиенти да са доволни и от снимки с телефон. Какво толкова се чудите ?
Момчето иска някакви препоръки за добиване на увереност. Или се бъзика с вас. Все едно. Темата е страхотна....
Резултатите ще ги разберем по-късно.
Hagrata, колко време имаш до сватбата?
Използвай го пълноценно за тренировки и попиване на добри съвети от професионалисти. Успех!



Публикацията е редактирана (05-07-17 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на сватба
Автор: Hagrata   
Дата:   05-07-17 01:14

Исках да попитам професионалистите... Не не се базикам напълно сериозен съм. И да приех, като не съм снимал никога не може да има пръв път ли...? Исках просто похвати за самите снимки... Трябва да има първа сватба... трябва да се науча някак си исках просто съвет не защо прие като си неуверен... 7ма серия никон след 2месеца ако е рекъл господ. Събирам пари...
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »