Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lumix GH5
Автор: JEITI   
Дата:   25-06-17 22:48

Здравейте. Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен. Наскоро си закупих Lumix GH5.Купих го да снимам видео тъй като съм любител на музикални видео клипове, но проблема е че на iso 1600 и 3200 ми вади прекалено шум. Не знам дали аз бъркам нещо в настройките, понеже гледам разни клипчета в YouTube на iso 3200 няма никакъв шум в картината а при моя лумикс е прекалено. Да знам че има плъгини за премахване на шумове но не мога да разбера дали аз бъркам някъде в настройките.Какви ли настройки не съм му задал преразрових менюто му и все тая. Ще бъда благодарен ако някой знае някаква тънкост която може да разреши проблема и кадрите да са наистина такива каквто ги гледам във youtube. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: JEITI   
Дата:   25-06-17 22:51

Забравих да спомена че обектива ми е Samyang 35mm T1.5 VDSLR II AS UMC

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-06-17 22:52

"Тънкостта", която може да разреши "проблема" се казва A7s

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: Jeiti   
Дата:   26-06-17 00:56

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: DiDokal   
Дата:   26-06-17 03:09

За gh5 мисля, че vlog-ивете се закупуват отделно за 100€.

Не знам дали си запознат с тях v-log/s-log.

Вероятно видеата, които си гледал в youtube използват vlog-ове + обработка на компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: stef7   
Дата:   26-06-17 06:03

Покажи някой клип на 1600 и 3200 ИСО, дай да го видим тоя шум. Понякога хората имат доста нереалистични очаквания.

GH серията не се слави с добра картина при високи ISO но по това което гледам в интернет не би трябвало да имаш проблеми при 1600/3200 ИСО. Може да видиш настройки примерно оттук
https://www.youtube.com/watch?v=Ew-CdMs4lIk

или пък да питаш автора на този клип как е постигнал тази чиста картина
https://www.youtube.com/watch?v=oD5ojmy8FX4

И въобще питай директно авторите на клиповете, които гледаш и ти изглеждат добре.

Ето няколко идеи и от мен:

1. Използвай профилите с най-голям динамичен диапазон. За твоята камера това най-вероятно са Cinelike и Log профила за който се плаща отделно

2. Използвай ETTR - (exposure to the right) техниката когато е възможно. Прилага се за всички камери включително и Сони А7S. Когато снимаш високо ИСО експозицията ти трябва да е 1, 1.5 дори 2 стопа повече отколкото камерата ти казва. Ако експонираш спрямо това което камерата ти казва, сенките почват да шумят защото те се явяват недоекспонирани. Камерата oсреднява спрямо най-светлата и най-тъмната зона. Другия начин е да потъмниш сенките или тъмните участъци (crush the shadows), т.е. да ги свалиш 1, 2 стопа надолу при обработката.

Ето тук има повече за техниката
https://vimeo.com/74387127
https://www.youtube.com/watch?v=gNWWEMS_rEk

3. Купи си Speedbooster или някой от китайските му аналози които са доста по-евтини. Lens Turbo II примерно е ОК ако ползваш обективи без електронен контакт. Дава ти още един стоп светлина и crop factor който е близък до този на филмовите камери и APS-C на фото. Щото този Samyang дето си го купил е широкоъгълен обектив за FF, а на твоя панасоник става портретен - еквивалентен ъгъл на 70мм. Не знам какво ще снимаш само с един обектив на 70мм. От друга страна с буустър става 50мм доста по приемливо. За мен буустъра е задължителен за 43 камерите ако снимаш видео.

4. Щеш не щеш ще ти се наложи да използваш шумоподтискане. Преди време и ние така читателите на едно ревю на GH4 цъкахме как на 3200 ИСО картината е много чиста и се оказа че автора е ползвал шумоподтискане при обработката. Няма лошо стига да върши работа.



Публикацията е редактирана (26-06-17 06:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: asahi   
Дата:   26-06-17 09:40

Батковците ползват осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: nice2mitiu   
Дата:   26-06-17 10:12

да се включа и аз:
1. Както казаха колегите, хората ползват осветление и log профили, там е приемливо на 3200 ISO
2. Който и цветови профил за ползваш, намали NR, Sharpness и Saturation на -5. Така и да имаш шум, ще е на приемливо зърно, а не на цветни блокове. Дори и да не успееш да го махнеш в пост обработката, няма да е толкова дразнещ

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: samurai2   
Дата:   26-06-17 10:15

както е казал по горе stef7
покажи мъничко от клипа с шум...[beer] и бързо ше се реши проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: ilcoin   
Дата:   26-06-17 21:49

Факторът "постпроцесинг" е ключовата дума тук. Аз от скоро се мъча да видеогафирам, при подобни на автора условия. Къси са ми краката за 5-ца, снимам с 2-ка но така или иначе това е положението - без качествен постпроцесинг не става работата като на купешките видеа ...

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix GH5
Автор: stef7   
Дата:   26-06-17 23:23

@ilcoin Постпроцесинга е вторичен. Важен е но осветлението + обективите са по-важни за крайния резултат. Когато разбира се това което снимаш позволява да контролираш осветлението. Щото не винаги това е възможно. Или просто не достигат пари да си го направиш каквото искаш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »