Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странно държание на автофокуса
Автор: spookybs   
Дата:   24-06-17 12:03

Привет на всички тук! Искам да попитам за странното поведение на автофокуса на nikkor 35-70 2.8. Значи, при фокусиране през визьора има доста фронт фокус, а когато е на лайф вю, цепи косъма [smilie11] [smilie11] [smilie11]. Ще помогне ли калибрация в сервиз или обектива просто не се харесва с тялото? Благодаря предварително и приятни почивни дни!


Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: io_bs   
Дата:   24-06-17 12:11

Напълно нормално е. Докато снимаш през визьора, използваш PDAF, който е по-бърз, но невинаги акуратен (и в случай като твоя иска калибрация). На live view ползваш CDAF, който е по-бавен, но акуратен и няма нужда от настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: colorphoto   
Дата:   24-06-17 17:03

Апарата има ли калибрация?

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-17 18:02

На първо време пробвай да прочетеш ТОВА


Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: spookybs   
Дата:   24-06-17 18:44

Здравейте, благодаря Ви за мненията и съветите. Апарата е D750 и има финна настройка на фокуса, но го пробвах от +20 до -20 и ефект нулев. Относно четенето, на мен лично ми допадна повече този материал. Старичък е но работи и не изисква да имам лаборатория. Явно нещата вървят към сервиз. Благодаря Ви още веднъж!


Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: zbonev   
Дата:   24-06-17 19:20

Напиши на търсачката Dot Tune AF. Този принцип използва автоматичната калибрация в новите тела на Никон и определено не изисква лаборатория.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 21:55

Няма странно... еднот фокусира по матрицата, другото по аф сензора... явно разстоянията не са регулирани, и аф сензора трябва да се "вкопае"... така че сервиз с обектива и апарата... С една голяма удивителна, ако не го прави с други обективи, не го калибрирайте по този!
Обаче друго мисля ще се случи... Ще има рзочарование от този обектив на този апарат.. сега или по-късно...

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: lord_kik   
Дата:   24-06-17 21:59

Щом фронт фокуса ти е в кадъра,значи с микроаджъстмента ще стане,но си е играчка и трябва да видиш на всички мм ли имаш разминаване или само на определени.Много кадри ще трябва да направиш с 10-20 кадъра няма да стане,за варио по добре в сервиза.



Публикацията е редактирана (24-06-17 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: zbonev   
Дата:   25-06-17 01:03

Този обектив е без мотор и възможностите за калибриране от обектива не са големи. Ако не става с фината настройка, може би наистина е по-добре тялото да не се пипа, особено ако е ок с другите по-съвременни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Странно държание на автофокуса
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-06-17 04:09

Аз още не проумявам как давате една камара пари за тела и си купувате евтини, стари и понякога некачествени обективи за тези тела?!?
Ферари с газова уредба [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »