Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-06-17 03:08

За да не занимавам админите, моля някой да каже как да си запазваме любимите снимки от други автори като любими, след промяната на сайта? Преди имаше една цепийка "добави в любими" и макар и тромаво работеше! Напоследък все повече използвам телефона си, но дори като изискам от браузъра да се зареди десктоп версия на сайта, пак не намирам въпросаната опция. Идеи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: aidend   
Дата:   20-06-17 04:15

Отдясно на снимката има едно сърце от там
[URL=http://www.img-share.eu/main/image_view/UntitledtstsdOexFZT.jpg.htm]
http://www.img-share.eu/f/images/377/UntitledtstsdOexFZT_thumb.jpg

[/URL]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: JohnnyV   
Дата:   20-06-17 07:56

Има, ама работи наобратно.
На всяка снимка то свети в червено.
А като го изключиш (да стане сивичко) снимката отива в "любими".
Объркващо е...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: CDman   
Дата:   20-06-17 09:18

Червеното те "приканва" да го цъкнеш. Като я добавиш "поканата" вече не е актуална - това поне е моето мнение. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: roburt48   
Дата:   20-06-17 15:21

Сърчицето в червеното квадратче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в
Автор: nyamago   
Дата:   20-06-17 15:42

^^

> "...Червеното те "приканва" да го цъкнеш. Като я добавиш "поканата" вече не е актуална..."

Тогава защо да не е същото със звездичките за гласуване? Да са жълти на всички снимки, а ако ги цъкнеш да дадеш глас - угасват в сиво ("поканата вече не е актуална")?

Това са глупости на търкалета!

По цял свят има отдавна установени норми за визуална комуникация и интерфейс: даден елемент си променя цвета СЛЕД желаното действие и само след активиране с действие от потребителя, се вижда в цвят различен от подразбиращия се (основен в цветната схема/тема на страницата).

Така се практикува в дизайна на графични интерфейси за софтуер от преди >20 години, а с последвалата Интернет експлозия става интуитивно очакване на широките маси. Могат да се дават всякакви обяснения на обратните решения, но те ще си останат ОБЪРКВАЩИ за голямото болшинство от потребителите.

Не е смъртоносно, живее се и така - в интерес на добрия климат бях решил да го преглътна. Но не е редно упорито да казваме на мотиката мопед. Не е професионално и не показва уважение към потребителите.



Публикацията е редактирана (20-06-17 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: JohnnyV   
Дата:   20-06-17 23:48

Съгласен с горното.
Объркващо е не за голямото болшинството от потребители, а за всички потребители, мисля.
Да.., можеш да свикнеш, ама ще е единствения сайт, където логиката е объркваща.

Нека да е призив към администрацията, да го оправят. Аз лично го цъкнах 3 пъти, докато ми светне сърчицето, а после с учудване забелязах, че снимката я няма там, където очаквах да я намеря.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в
Автор: rdo   
Дата:   21-06-17 00:21

Напълно съм съгласен. Аз също се бъркам постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-06-17 03:00

Благодаря за разясненията! Точно преди да пусна темата бях цъкнал на червеното сърце за проба, но интуитивно, като видях, че си променя цвета цъкнах още веднъж, за да стане отново червено. Погледнах след това, снимката не беше в любими и помислих, че тази опция не е активна вече в сайта. Съгласен съм за цвета, обратно на това е навсякъде, с което и аз съм свикнал. Nyamago го е обяснил прилично! Благодарско! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се добавят снимки в "любими"?
Автор: CDman   
Дата:   21-06-17 09:31

Сичката Мара ФЪтасала - за сърцето се хванахте [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »