Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защо не гласувате?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   18-06-17 11:52

Много ми е интересно защо повечето потребители не гласувате,а само гледате,толкова ли нямате мнение?
Виждам снимки с 50 прегледа и 1 глас,който е от редовните съфорумци,които винаги гласуват.
Дори,когато гласувате с 1бронз ще е хубаво да се аргументирате и казвате защо го правите,както и ако гласувате с друга оценка.
[beer] [shtrak] [smilie24]
Бъде активни,а не пасивни.
 Re: Защо не гласувате?
Автор: мара   
Дата:   18-06-17 11:55

ние даже не гледаме :)
иначе моятъ бронз значи: в снимката има нещо...нещо, но не достатъчно.
среброто - има много неща, ма нещо не е ок - или е прекалено тривиална темата, сюжетът, начинът на заснемане и прочее...
златото - по някаква причина снимкатаме е грабнала. може да няма особени качества или да има очевадни пропуски - обикновено ги виждам със закъснение. понякога е просто съвършена снимка...ама рядко. [smilie5]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-06-17 11:56

... и претенции
 Re: Защо не гласувате?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-06-17 12:00

Що бе, аз например яко разхищавам златото от държавния резерв. Пък ако забележиш, постоянно им пиша разни глупости под кадрите на хората.[smilie21] [smilie5]

Други са по-пестеливи, ма такива са времената брат, икономия трябва...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 12:03

.....майка на мизерията (в случая духовна нищета)
 Re: Защо не гласувате?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   18-06-17 12:04

мхм...[smilie24]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: vladod   
Дата:   18-06-17 13:01

Вероятно видяното не заслужава глас [shtrak]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-06-17 13:13

Защото няма файда от гласуването. За никого.
 Re: Защо не гласувате?
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-17 14:28

Pavlov написа:

> Защото няма файда от гласуването. За никого.

Очевидно има някаква файда, за някого. За немалко хора - ако се съди по редовните теми и дебати около гласуването. А каква е точно файдата - всекиму неговата, трябва ли да ги питаме преди да им дадем някой глас?

ОК - нека допуснем, че за много хора няма никаква 'файда' (дефиниция на файда, моля??) и това оправдава пасивното им поведение - никой не ги съди дали гласуват или не.

Но останалите - които редовно вдигат шум как 'не е честно', как някой е ощетен, друг - незаслужено поощрен: ТЕ винаги ли гласуват, за всичко, което загледат повече от секунда? Ако САМО ТЕ редовно гласуваха (да оставим онези, висшите, без файдата) - нямаше ли да има повече движение по снимките? И с повечето активни оценки не идва ли по-обективна колективна оценка? Или и това е досущ като Демокрацията: несъвършен управленчески модел от който, за съжаление, не е измислен по-добър?...[smilie11]

[shtrak]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: pstoev   
Дата:   18-06-17 15:20

Отговора е доста прозаичен, нивото във форума е доста ниско. и става все по-ниско. доста от имащите право на глас не влизат в сайта, а други не виждат нищо за гласуване. от 20 страници нови предложения, 5-6 да стават за глас. че кой би имал търпение да цъка толкова всеки ден...
 Re: Защо не гласувате?
Автор: uri64   
Дата:   18-06-17 16:20

Denis_Radikov написа:

> Много ми е интересно защо повечето
> потребители не гласувате,а само
> гледате,толкова ли нямате мнение?
> Виждам снимки с 50 прегледа и 1
> глас,който е от редовните
> съфорумци,които винаги гласуват.
> Дори,когато гласувате с 1бронз ще е
> хубаво да се аргументирате и
> казвате защо го правите,както и
> ако гласувате с друга оценка.
> [beer] [shtrak] [smilie24]
> Бъде активни,а не пасивни.


Така каза Заратустр....а пАрдон, потребителят с 0 кадъра в профила [smilie18]

 Re: Защо не гласувате?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   18-06-17 16:27

uri64 написа:


> Така каза Заратустр....а пАрдон,
> потребителят с 0 кадъра в профила
> [smilie18]
>

Скоро си ги изтрих [beer]
 Re: Защо не гласувате?
Автор: the-rookie   
Дата:   18-06-17 16:29

uri64,без да ставам адвокат на автора на темата,но доскоро имаше неща!
 Re: Защо не гласувате?
Автор: Duffer   
Дата:   18-06-17 17:15

Хайде да сме си честни а? За да ги има тия неща - активността в частност, са нужни стимули. Мотиви някакви. Отделно предварителна селекция - както каза вече някой кой ще ти рови из 20 страници с нови предложения, 99% от които и за споделяне във Фейсбук не са годни?
А всичко това означава едно - комерсиализация. По просто казано - да се въртят някакви пари из тоя сайт. Което не го виждам как ще стане. Никой няма да ви даде БЕЗПЛАТНО качество. Както е казал Бай Джоукър от едноименния филм - Ако си наистина добър в нещо, никога не го прави безплатно.
И ако продължим да сме честни - повечето споделящи тук не искат просто гласуване, а очакват и по някой акъл. Което вече значи и съвети, насоки, информация. Които пък съвсем никой не ще да ги дава безплатно.
Накратко - ако искате лайкчета е така просто - Фейсбук, Инстаграм, Гугъл+ ю нейм ит. Там им е мястото. Ако искате пък някой да ви погледне кадрите с критично око и да ви даде насоки как да станете по-добри - плащате си за уроци и получавате каквото ви е нужно.
Комбинация от двете тук, безплатно, само защото се казва ФОТО форум ме съмнява да намерите...
 Re: Защо не гласувате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-06-17 17:27

Добре се е изказал горния автор! Има резон в думите му! [smilie24]

Погледнах си профила и там пише:

Последни гласувани снимки от PhotoBo
последната 1 година: 1188 гласувания


Ако тая статистика е вярна, то статистически погледнато май наистина не гласувам много: 99 гласа давам на месец... на фона на тоя океан от кадри тук..., още веднъж горното мнение (на колегата Duffer) се затвърждава!
Аз обаче не съм като повечето преминаващи и не гласували. Отворя ли даден кадър задължително гласувам с една от трите опции (рядко ще прескоча). Така и така съм го отворил вече [smilie3]
За съжаление отварям кадри, които ище на аватара ми се сторят интересни с нещо, а не последователно кадри от дадена секция. По-тъжното е, че по-рядко ми остава време за разглеждане, тук сайта е тромав от към тази му функция и определено е изнервящо, сравнено с други фото банки (да ме прощавате за израза). [beer]



Публикацията е редактирана (18-06-17 17:29)
 Re: Защо не гласувате?
Автор: тьма   
Дата:   18-06-17 18:45

Преди много гласувах, че и пишех, но от толкова време съм тук, че вече рядко намирам някаква различна снимка от вече видените все едни и същи теми в стотици варианти...и все пак ще трябва да се активизирам..[smile]

 Re: Защо не гласувате?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-06-17 19:06

Последни гласувани снимки от LorDDemoniC
последната 1 година: 644 гласувания
 Re: Защо не гласувате?
Автор: ikar111   
Дата:   18-06-17 20:18

Често разглеждам. Рядко гласувам нещо и почти не коментирам. С моите глас и коментар, или без тях сайта си има фаворити. По тази причина обръщам повече внимание на нови предложения, но плявата напоследък е сериозна по мое скромно мнение!

 Re: Защо не гласувате?
Автор: тьма   
Дата:   18-06-17 20:20

ако ще се хвалим, но едва ли това е целта на темата


Последни гласувани снимки от тьма
последната 1 година: 5112 гласувания [smilie25]

 Re: Защо не гласувате?
Автор: bg2014   
Дата:   18-06-17 20:56

1. Време...
2. Извратена точкуваща система..(кой сват, кой брат, кой на булката...)
3. Никаква полза, дори морална
4. Никакъв смисъл от гласуването
5. Почти замиращи взаимоотношения с колегите в този форум.
Причините - а си се изказал нещо там ... а са те нахокали, че си само на 3 години профил. "Какво отбираш от фотография и подобни гнусотии..." Все от уважавани професионалисти. Тъжно и смешно едновременно. За форума си е трагично де.
Затова много от старите просто се оттеглиха с достоинство и леко обидени от подобни отношения.
И в един момент си казваш: " Защо ми е да хабя нерви с този или онзи" и си гледаш само и си свиркаш.
Точно толкова, колкото могат да постигнат добре улегнали професионалисти с остарели разбирания.
Мога да дам пример с конкретна тема, но ... си свиркам.



Публикацията е редактирана (18-06-17 20:57)
 Re: Защо не гласувате?
Автор: тьма   
Дата:   18-06-17 21:16

Зависи къде свиркаш, понякога е на лош късмет, внимавай [smilie3]

 Re: Защо не гласувате?
Автор: pstoev   
Дата:   18-06-17 21:49

След като по два пъти седмично има теми "защо не ми гласувате" и в тях е пълно с коментари как гласуването е пълна глупост и няма полза от него, показва колко важно е гласуването за ревящите каква глупост е гласуването.
 Re: Защо не гласувате?
Автор: bogdanov   
Дата:   18-06-17 22:10

Няма лек за тази болест. Много бавно, но постъпателно родените от фотофорум го изяждат. Техните последователи оформят възприятията си чрез форомуядците. И бройката им е толкова голяма в момента, че имено те дирижират бъдещего на това място. Борбата за инаквост губи почва. Трябва да има критерии и политики за добра фотография. Трябва да се върне мотива за показване на изкуство тук. Фотографията без изкуството е "щрак Марийке на портрет. " и пренасищането е неизменно. Трийте лошите кадри! Критерии има! Ще загубите 50-100 автора, които си точат картите тук... но ще спечелите много повече, включително и бъдеще...по-добро.
 Re: Защо не гласувате?
Автор: Admin   
Дата:   19-06-17 01:16

Такива теми, нали знаете..
Който има критики и предложения може да ги отправи лично към нас.

Поздрави и спокойна нощ!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена