Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 5D - Canon 5D II
Автор: camelasign   
Дата:   15-06-17 22:26

На мен ли ми се струва, че в картинката има разлика между двете камери. Някак си 5D седи с по-жива картинка отколкото Canon 5D mark II

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: asahi   
Дата:   15-06-17 22:32

Треп-треп-трепка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: tishovsx   
Дата:   15-06-17 22:54

Нищо не разбрах[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: colorphoto   
Дата:   15-06-17 22:55

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: camelasign   
Дата:   15-06-17 23:24

Не знам какво не разбрахте:). Картинката на по-старата камера ми седи по-жива и реалистична отколкото на следващият модел. Там цветовете ми седят пластмасови при същите настройки. Питам, някой има ли такива наблюдения?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-06-17 23:48

При 3 е още по зле :) Най жива е на лента ама на кой му трябва цветове бе пич всеки търси динамика да вади сенки и ИСОООО

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: camelasign   
Дата:   16-06-17 00:02

Да, на филм е много по-живо от на цифрово. Но няма вече как да се снима професионално вече на филм за клиенти. Освен в много редки ситуации. Исото на II обаче ми трябва, та се чудя как да реша проблема. Хем да има живи цветове, хем да ползвам високото исо...то и на малкото при II e пластмаса...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Eye_Contact   
Дата:   16-06-17 00:09

Има един лаф не може ... в ... и душата в рая нали знаеш .2кате е със сравнително яки цветове 3ката я прескачаме следващият вариянт е 4ката ама там парите са други .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: asahi   
Дата:   16-06-17 00:32

Canon EOS 300D Dynamic Range 10.8 Evs, Color Depth 21 bits
Canon EOS 5D Dynamic Range 11.1 Evs, Color Depth 22.9 bits
Canon EOS 5D Mark II Dynamic Range 11.9 Evs, Color Depth 23.7 bits

Дали 300D не е твоят фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-17 01:48

Разбрах въпроса на отворилия темата,но не разбрах какво имаше предвид Асахи с онова "треп-треп-трепка".

Пък ми се струва че по-малкото мегапиксели дават по-приятна картина и тоналности...

Може да е наивно,ама...



Публикацията е редактирана (16-06-17 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: beya   
Дата:   16-06-17 05:33

Te затова го нарекли 5D classic. Класика

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-17 07:20

За питащия не остава нищо друго освен експеримента щом става дума за пари[smilie5]. 5Д2 под наем за някой проект и си вади изводите от реакцията на клиента, като се моли той да е благосклонен[beer].Според едни уважавани от мен колеги, 1Дс3 би бил подходящият вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: chukov   
Дата:   16-06-17 09:18

Абсолютно вярно.

Картинката на старат 5-ца има по-естествени цветове от 5Д2-ката
Особено в синьото (небето)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: марвес   
Дата:   16-06-17 09:33

Аз имам малко опит с 1Ds Mark III и Sony A7, ползващи едни и същи обективи. Канона има много яки цветове още с отварянето на RAW конвертора, Sony-то е изчанчено с "пластмасова" визия (при директно сравнение в еднакви условия). НО! Като им се приложи един и същ тежък филтър тип филм симулация, придобиват еднаква картина. На високо ISO и динамични граници при дърпане на плъзгачи, Sony-то е много по-добро (ама и този канон не е правен за над ISO1600)

Според "тайната" е в готвача на JPEG, или в приложения профил в RAW конвертора.
5D има по-"примитивни" алгоритми, не вкарва революционни шумоподтискащи и цветнонапудрящи профили в JPEG, същия профил е предоставен от Canon на Adobe (примерно) за техните RAW конвертори.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: victory13   
Дата:   16-06-17 09:49

За втора марка се повдига този въпрос, след като и на мен картинката от фуджи х-е1 /про 1/ ми е субективно, но категорично, по-приятна от тази на х-е2...
И 5д, и е1, пишат в 12 бита, марк 2 и е-2 пишат в 14... явно по-плавния преход е по-нехаресван...
Между другото, наскоро установих, понеже е1 и е2 още се правят, че единичката е по-скъпа независимо от безкрайния списък подобрения които има е2, и далеч по-големите възможности [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: asahi   
Дата:   16-06-17 09:55

"по-жива картинка" -> "Треп-треп-трепка"

"Автор: марвес
Дата: 16-06-17 09:33

...Канона има много яки цветове още с отварянето на RAW конвертора, Sony-то е изчанчено с "пластмасова" визия (при директно сравнение в еднакви условия)."

Абсолютно погрешна постановка. Все едно да сравняваш две къщи по баластрата в основите. RAW конверторът показва точно това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-17 09:56

За хубава картинка при Супер ССД-то - С3Про и С5Про[smilie5] [beer]



П.П. Ще повторя като папагал нещото, което четох на едно друго място: Хубавата картинка при каноните си била отишла заедно с ДиджикII процесорите. [beer]



Публикацията е редактирана (16-06-17 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   16-06-17 10:25

CCD матриците си мисля, че са един голям мит - голяма динамика, но цветовете никак не ми изглеждат реални.

Иначе пикселът е два пъти по-голям при класика при еднаква площ на сензорите, което няма как да не дава отражение.
Като сложим и допълнителните шумоподстискания и щуротии ми се вижда ако не нормално, то поне закономерно картинката на класика да е по-жива и остра от тази на наследника.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-17 10:53

Dobromir_Kalenikov написа:

> CCD матриците си мисля, че са един
> голям мит - голяма динамика, но
> цветовете никак не ми изглеждат
> реални.



Не знам какво и къде си гледал, но "по-добрите" цветове се изкарват от фирмения конвертор HU-3. Za съжаление, работата с него е тих ужас, затова хората работят с Фотошоп и лайтрум, което естествено дава силно отражение върху крайния резултат. Досега, единствената фирма, която препоръчва И чужда програма е Олимпус. При продажбата на Е-М10 примерно, в комплекта вървеше и лиценз за Лайтрум 5.х[cool].


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   16-06-17 11:21

quazimodo , гледал съм сравнения на Nikon D80 и Nikon D90. Не можах да видя този толкова хвален страхотен цвят на CCD матрицата. Не съм се задълбочавал в крайно пространствени сравнения, но и на S5 pro картинката винаги ми се е струвала яка, но с не особено реални цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: zbonev   
Дата:   16-06-17 12:00

Може да не са супер реални, но са красиви. Фуджито е художник. В цвета CCD-то още е ненадминато за мене.
Друг апарат с хубав джипег и цветове е 1DX, ама там цената не е за гледане.



Публикацията е редактирана (16-06-17 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   16-06-17 12:24

Малко стана като "риба, ама цаца" и "цаца, ама риба". [smile]
Един го вижда като "Яки, но не особено реални цветове" друг прави акцентът на "не супер реални, но красиви". Явно си е въпрос на приоритети.
Като Velvia-та на Фуджи - маниакални цветове, но на някои хора бързо им омръзват и им се иска да сложат нещо с маааалко по-малко набузени цветове, а други снимат спорт с нея.[smile] Пъстър свят, хора всякакви.



Публикацията е редактирана (16-06-17 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: camelasign   
Дата:   16-06-17 12:31

Мислех да продам D5, но вече се чудя дали да не го запазя при това положение...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: milenandonov   
Дата:   16-06-17 13:00

Ако ти попадне първия 1Дс, не снимай с него, че после ще има да се чудиш къде е отишъл "напредъка" във фототехниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D - Canon 5D II
Автор: Jk.freeman   
Дата:   16-06-17 13:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »