Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chefo111   
Дата:   09-06-17 10:03

Здравейте, колеги!
При използване на вариото над 30мм ми изписва грешка err1 или по-точно, че между обектива и тялото няма комуникация, трябва да се почистят контактите на обектива.Така, всичко си е чисто, контактите на обектива, пинчетата на тялото.Между другото, обектива си работи, фокусирам наблизо, местя фокуса надалеч, пак си фокусира, стабилизацията я чувам как работи, но след като натисна копчето и ми изписва тази грешка.Пробвах комбинации с изключена стабилизация, с изключен автофокус, както и автофокус и стабилизация изключени заедно-промяна няма.Имам още два обектива, с тях проблем няма, по-странното е, че като сложих "проблемния" обектив на тяло 1200 проблем пак няма.Слагам китака 18-55 на 40d проблем пак няма!!!Обнових firmwear-а и ... пак нищо. Тялото е на около 40к, обектива съм го купувал нов, в гаранция е още, в момента е на около 30к. От 17мм до към 30мм няма никакви проблеми!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chefo111   
Дата:   09-06-17 14:36

Въпросите са ми:
1 Някой имал ли е такъв проблем?
2 Някой може ли да предположи каква е пичината за този проблем?
3 Препоръки за сервиз
4 Мнение за сервиза на хепи фото

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: zbonev   
Дата:   09-06-17 15:05

Пробвай да почистиш контактите на тялото и обектива с контактен спрей и клечка за уши - пръскаш със спрея малко на клечкта и чистиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: colorphoto   
Дата:   09-06-17 16:24

Нищо не трябва да ПРЪСКАШ че ще стане...

Контактите се чистят с изопропилов спирт и клечки за уши,може и с етилов 95градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-06-17 16:36

Ако това е новопоявил се проблем (не ми стана ясно от първия пост) и обективът е все още в гаранция - занесете го в сервиза! Щом проблемът се появява само в диапазона 30-50 мм, това намирисва на повреда в лентовия кабел и/или енкодера за фокусно разстояние. И двете повреди са отстраняват гаранционно.
Разбира се, би трябвало да се убедите, че конактите работят нормално, ПРЕДИ да се обърнете към сервиза. Вероятността проблемът да е в контактите е много малка, но все пак ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chefo111   
Дата:   10-06-17 07:55

Добре де колега, лентов кабел, а на Канон1200 лентовия кабел се оправя и няма проблем-никакъв!?
По-горе съм написал че "проблемния" обектив съм го пробвал и на друго тяло и тогава няма проблем.После на "проблемното" тяло слагам друг варио обектив пак няма проблем.При това положение не знам къде е проблема- в тялото или в обектива.
Обектива ще го пратя в сервиза, но опасението ми е, че като го пробват там на друго тяло (това което аз съм направил) връщат ми го с бележка примерно : "обектива технически е перфектен" и аз увисвам.
Както и да е, ще ги пращам по сервизи, пък каквото стане.Като има развитие ще пиша какво,къде и как.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: midtone   
Дата:   10-06-17 09:51

@chefo111
Аз имам същата комбинация (40D+Tamron AF 17-50mm F/2.8), само че моя тамрон е от по-стария, без VC.
Кратко търсене в google показва, че проблема е в Тамрона, а не в тялото. Връщай обектива, докато можеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: colorphoto   
Дата:   10-06-17 10:40

Човек,вдигни телефона и говори с Петър - техника,който обслужва Тамрон и Пентакс в сервиза на вносителя на Руски паметник в София.

Човека е услужлив и ще ти обясни какво може да се направи.

Работата е за сервиз и едва ли е нещо непоправимо.

Понякога при по-старите Тамрони се размества венеца на който са пинчетата за комуникация -- това за Никон обаче.

Пепи каза че се сменят тези венчета и се оправят нещата.

При Канон системата те са разположени по по-друг начин но може би пак е възможно нещо такова.

И аз се сетих за лентов кабел,но нали с друго тяло нямало проблем,но щом пишат че има подобни случаи с Тамрона пращай в сервиза - техника е добър.



Публикацията е редактирана (10-06-17 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-06-17 12:54

Автор: chefo111
Дата: 10-06-17 07:55
Добре де колега, лентов кабел, а на Канон1200 лентовия кабел се оправя и няма проблем-никакъв!?
По-горе съм написал че "проблемния" обектив съм го пробвал и на друго тяло и тогава няма проблем.После на "проблемното" тяло слагам друг варио обектив пак няма проблем.При това положение не знам къде е проблема- в тялото или в обектива.


40Д и 1200Д са камери от различни класове. Предполагам, че използват данните, получени от обектива, по различен начин. Възможно е автофокусната система на 1200Д изобщо да не използва данните от енкодера за фокусно разстояние на обектива. От друга страна, 40Д е тяло на 10 години и е възможно да не се "разбира" добре с по-нови обективи - най-паче ако НЕ са произведени от Канон. Затова попитах дали проблемът е нововъзникнал - т.е. дали 40Д е работел добре с Tamron 17-50/2,8 VC II преди време, но после е започнал да дава грешка. Ти не ми отговори на този въпрос - най-вероятно защото смяташ, че това няма значение. Уви, има!
Можеш да бъдеш спокоен, че в сервиза няма просто да тестват обектива с друго тяло, а ще проверят дали подава необходимите данни чрез контактите в байонета - при това във всички ситуации (различни фокусни разстояния, различни бленди и т.н.). Това няма да ти струва нищо, ако наистина има проблем, защото обективът е в гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: Xizario   
Дата:   13-06-17 16:14

Тамрон са рабзрали как да "лъжат" телата че има обектив на тях чрез ревърс инжиниъринг.

Канон не дават спецификациите за това каква информация върви по кабела на никой.

Подобни проблеми са очаквани с други марки обективи, независимо добри или лоши и на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-06-17 01:42

Всичко това е така, но няма отношение към проблема.
Въпросът е защо обективът работи с едно тяло, а с друго дава грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: imitev   
Дата:   15-06-17 10:51


Намираш друго тяло 40Д за проба и ако с него дава същата грешка - значи проблемът е в комбинацията тяло/обектив.

Ако не дава грешка - проблемът е в твоето тяло 40Д.


Според мен обаче, щом грешката ти е свързана с промяна на фокусното разстояние, най-вероятно имаш проблем с обектива - лентов кабел и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chefo111   
Дата:   15-06-17 16:21

Колега chrisnoch извинявам се, че не съм отговорил на въпроса. Благодарен съм на Вас и другите колеги, които са отделили от времето си да се занимават с моя проблем! Обектива съм го ползвал около 4 години за които съм направил около 30 000кадъра без никакви проблеми!
Обектива е изпратен за ремонт в гаранционния сервиз. Като ми го върнат , ще пиша какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-06-17 23:44

Очаквам с нетърпение "диагнозата" от сервиза, че ми е много любопитно дали съм уцелил проблема. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с canon 40d/Tamron 17-50/2,8 VC II
Автор: chefo111   
Дата:   05-07-17 23:24

Най-накрая днес 5-ти юли ми върнаха ремонтиран обектива. Сменен стабилизатор-това е. [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »