Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на лаптоп втора ръка
Автор: Twingo   
Дата:   04-06-17 15:06

Здравейте!

Скоро мисля да взимам лаптоп втора ръка. Ще ми трябва за обща работа, от време на време и за малко обработка - camera raw, photoshop. Не мисля да го насилвам с някакви супер панорами, но мисля, че малко повече мощ не е излишна. Та, имам два варианта - примерно процесор i3 /и като цяло по-стар модел/ + евентуално ссд, или по-нов i5, в случая без ссд, че няма да стигне бюджета. Рамта си е 8. За екрана да търся по-висока резолюция, но трудно се намират и са по-скъпи. Според вас на кое да заложа - по-нов процесор, или по-добър екран? Бюджетът е макс 450 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: alext   
Дата:   04-06-17 16:08

за този бюджет е трудна работа, екран хубав на лаптоп няма. Наблегни на рам по- добре 16 и процесор колкото се може по- нов и по- мощен най- добре i7, ако искаш минимално да става за обработка. За екранът ако събереш 200-300лв отделно по- нататък има добри предложения втора ръка външни монитори 20-24 инча, които са по- добри от всеки лаптоп монитор. Така горе долу с много компромиси би станало нещо.

Настолна конфигурация по си струва за тези пари, производителността е в пъти по- добра. Погледни има за 300лв прилични втора ръка конфигурации. Ако познаваш някои, който разбира и по- добра ще ти сглоби.Още 200лв за екран от тук примерно. Аз това бих направил за този бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: kalynsky   
Дата:   04-06-17 17:02

За този бюджет толкова
Lenovo W500

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: thepronoober1995   
Дата:   04-06-17 22:43

За тия пари в ebay+ aliexpress има супер xeon-и + видеокарти, даже и игри ще можеш да играеш - gta 5 :),cs go ,bf1.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 23:06

Виж това дали ще ти хареса?

Малко излиза извън бюджета. Но май си заслужава.



Публикацията е редактирана (04-06-17 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: Twingo   
Дата:   05-06-17 00:09

steeens написа:

> [Dell-Precision-M4600-2-30ghz-Quad-Core-i7-8GB-128GB-SSD-Windows-10-64-Camera-DVD]
> Виж това дали ще ти хареса?
>
> Малко излиза извън бюджета. Но май
> си заслужава.

Да, с i7 и ssd направо ще хвърчи. И като се замисля, в момента имам приятел в САЩ, който може евентуално да го донесе... :) Ще помисля за ибей, но си нямам никаква идея за пазаруване оттам.

Иначе по-добре да е лаптоп, настолен си имам. И добър монитор по-нататък със сигурност ще взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: Sassho   
Дата:   05-06-17 09:05

Основното в случая е Дисплея , DDR4 RAM и GDDR5 (видеорам)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: Twingo   
Дата:   25-07-17 23:30

Един въпрос - какво трябва да гледам като параметри на дисплея, при положение, че не мога да видя машината на живо, а чак при куриера? Харесах си едно HP 450 G0, но виждам, че контрастът му е доста зле, а при матов екран картинката като цяло е лоша. Има ли въобще нещо по-добро, или да не му мисля толкова?

ПП: Ето ревю на въпросното HP.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: asahi   
Дата:   26-07-17 00:46

Контрастът на калибриран монитор е 255:1

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: hristo_georgiev   
Дата:   26-07-17 14:20

Задължително си вземи с SSD! Няма да сбъркаш

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лаптоп втора ръка
Автор: Twingo   
Дата:   26-07-17 23:40

Да, обмислям SSD, ще видим докъде ще стигнат парите.
Иначе виждам различни параметри на екрана - ще има ли голяма разлика между 2 дисплея - единия с brightness 230 cd/m², contrast 367:1 и black 0.63 cd/m², а другия съответно 170, 234:1 и 0.75? Въобще има ли смисъл да чакам за нещо с по-добър дисплей?



Публикацията е редактирана (27-07-17 00:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »