Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 10:08

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 10:08

Здравейте.
Може ли малко мнение за тоз Nikon SD-9 Батериен пакет
Дали ще ни свърши работа.
Целта на закупуването му е да можем спокойно да снимаме в серия / 2 снимки / при ниско ИСО.При високо исо / примерно над 800 / нямаме проблем с втората снимка.
Благодаря Ви предварително.

п.п ако някой го има в Сф дали ще може да щракна няколко снимки с него [smilie3] ще почерпя [beer]



Публикацията е редактирана (31-05-17 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: Synthy   
Дата:   31-05-17 10:34

За светкавицата, която ползваш, какво казват, може ли да зарежда по-бързо с такъв пакет? То май от нея зависи, дали има смисъл да и слагаш външна батерия, мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: victory13   
Дата:   31-05-17 10:36

Ще срещнеш всякакви мнения, но може и трябва да се тества какво се случва със и без грипа лично от теб !
Светката на пълна мощност, два кадъра на 100, 200, 400 ИСО. Където светне втори път, на стъпки назад. Така ще установиш става ли, или не. казвам на пълна мощност, понеже съм убеден че ползваш TTL, а там не е ясно кога каква мощност е необходима, така че при тест на пълна мощност си гарантираш успешен кадър

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 10:40

victory13 [smilie24]
от 2 г работим с SB-700 и SB - 910 ...пробвали сме всичко ...така е прав си на ТТЛ работим само.[beer]
без тестове няма да мине ,а пък си е доста кинти таз джаджа[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 10:41

Synthy
само за SB-910 ше се ползва там зарежда бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: tziko   
Дата:   31-05-17 11:14

В сайта на никон пише, че тая джаджа скъсява времето за зареждане, с колко не знам. Но това не те топли, защото когато светката снима с пълна мощност, колкото и бързо да зарежда ще е поне 1 секунда. Снимки в серия може да прави, само ако не светва на пълна мощност. Съответно на 1/2 ще направи 2, на 1/4 ще направи 4, и т.н. (горе долу, не е точно тва изчисление) на 1/64 със сигурност няма да направи 64 снимки в серия но поне 20тина ще станат, след това ще трябва около 2 или 3 секунди да зареди (не помня колко беше по спец) и пак от начало. Та тази джаджа ще съкрати тези 2-3 секунди за зареждане на 1-2.
Всичко това, ако си с правилните батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 11:18

tziko [smilie24]
аз искам само двечки да направи еднакви [smilie3] при ниско исо,пък после не е проблем за колко ше презареди



Публикацията е редактирана (31-05-17 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: tziko   
Дата:   31-05-17 11:31

Ами при снимане в ТТЛ няма как да предвидиш дали ще стане, зависи от много фактори, осветеност на сцената, разстояние до обекта, бленда, исо, скорост и други. Можеш единствено да се подсигуриш с отворена бленда и високо исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 11:36

tziko [smilie24]
съгласен съм с всичко което си написал [beer] но... ние си работим по наш си начин [smilie3]
Значи при снимане в затворени пространства нямаме проблеми с втората снимка от серията по 2.
всички параметри са ни почти постоянни ако има някакъв проблем по снимката после си я оправяме при обработката.
не знам и аз как по лесно да го обясня [smilie3]



Публикацията е редактирана (31-05-17 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: Konstantinov   
Дата:   31-05-17 14:43

Всеки акумулатор на 6 волта за до 20-25 лева , ще замести 4 батерии по волт и половина.Аз захранвам евтина тт560 светкавица със батериен пакет 5х1.2 волта никел кадмиеви батерии -големи ,няма свършване тока. В светкавицата са 4 никел кадмиеви и пакета е вързан на към тях ,един вид ги зарежда, а те заместват ценеров диод,извел съм букса защото светкавицата нямаше.Светкавицата ползвам на отделен статив, не е на апарата.
Светкавиците имат термична защита,захранването не е проблем, а това че като светнеш над определан брой пъти на пълна мощност и термичната защита ще я изключи ,при мен са 20 пъти на пълна мощност и досега за 8 години не се е включвала,правил съм максимално 30 снимки на половин мощност.
Не е ли по евтино да се купят 4 комплекта батерии енелуп с читаво зарядно , вместо да се мота този грип около апарата и да виси.Евентуално аз бих купил още една светкавица ако ползвах професионално.



Публикацията е редактирана (31-05-17 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   31-05-17 15:19

Съгласен съм Константинов с теб но това нещо ще се използва много малко и няма да ни пречи.Въпросат е на ниско исо да изкара две еднакви снимки.Времето за презапеждане не ни интересува.
Сега направихме запитване до единият от фото магазините...пък ще видим какво ще стане,че и в двата е по поръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: Konstantinov   
Дата:   31-05-17 16:55

47 евро е в ибей германия неоригинален предполагам. Това е. Еднаквостта зависи само от настройките ако са еднакви всички и снимките са еднакви.



Публикацията е редактирана (31-05-17 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: zbonev   
Дата:   31-05-17 17:49

И китайчетата скъпи. На моята СБ800 може да се слага 5-та батерия за по-бързо презареждане. Жалко, че я махнаха тази екстра при по-новите модели.



Публикацията е редактирана (31-05-17 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: AsenRangelov   
Дата:   31-05-17 22:14

Konstantinov написа:

> [shtrak] "Всеки акумулатор на 6 волта за до 20-25 лева , ще замести 4 батерии по волт и половина."

Това не е точно така. По напрежение е така но по отдаван максимален ток, оловния акумулатор на 6 волта може да изгори входния преобразовател на светкавицата. Тока през този преобразовател се ограничава от максималния ток на батериите който те могат да отдадат. Поради тази причина , директното използване на 6 волтов оловен акумулатор е недопустимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-06-17 02:58

Почва да зарежда за 1- 2 секунди на макс, но се чува 2 пъти по-силен шум вътре в светкавицата,който при 4-те батерии които зареждат за 4-6 секунди го няма,но не изпуска дим и засега работи.Аз мислех че има някаква защита, ама явно няма и трябва да се ограничи тока, ако се ползва акумулатор на 6 волта.Пише че има термична защита в ръководството.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   30-06-17 17:00

някой знае ли как се използва таз джаджа [smilie3] някакви по специални настроики има ли...батерийте на светката трябва ли да са махнати[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: AsenRangelov   
Дата:   30-06-17 17:39

Батериите в светкавицата не се махат. Джаджата [smile] има кабел с три пина. Те са - маса, +330V, и управление 5V идващо от светкавицата. Идеята на това устройство е да помогне в зареждането на големия кондензатор на светкавицата и да се изключи. Когато има нужда от до-зареждане на кондензатора , светкавицата го включва чрез пина за управление.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   30-06-17 17:46

AsenRangelov [smilie24]
Благодаря,сега се обадиха от магазина че са ми я доставили [smilie3]
значи само 8 батерийки си взема за тест ..като отида.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SD-9 Батериен пакет
Автор: samurai2   
Дата:   05-07-17 10:35

Взехме джаджата [smilie18] в магазина ми изкара 2 еднакви снимки в серия по 2 на 200 ИСО което ни устроива.
Благодарим на всички които помогнаха [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »