Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвети за обективи
Автор: jechev   
Дата:   28-05-17 10:20

Здравейте,имам питане,колеги, Разполагам с обектив Nikon AF NIKOR 28-80 1:3,5-5,6D.Въпросът ми е с какъв апарат е съвместим?Пробвал съм го с NIKON D90,с него не работи авто фокуса.Докато с другия обектив Nikon AF NIKKOR 70-300 1:4-5,6G,работи безупречно.Ако може да ми дадете съвет има ли вариант за апарат с който да ползвам пак двата обектива. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: iasen2   
Дата:   28-05-17 10:31

Би трябвало да има фокус
а блендата мести ли я
може да има електрически проблем, на друг фотоапарат пробвал ли си го ?
Може да имаш замърсени контакти или някакъв софтуерен бъг , или да е подбита или непасваща "отверката" на обектива.

Имам AF 50 D , който работи на моя апарат, но на никон д600 не работи. :)



Публикацията е редактирана (28-05-17 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: quazimodo   
Дата:   28-05-17 11:52

Аз пък имам 50Д, който работи и на трите ми никонски тела - 50, 80 и 7000[smilie18] [smilie18] [smilie18]. Пробвай тялото с друг Д обектив, за да си сигурен, че проблемът не е в него.


Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: jechev   
Дата:   28-05-17 14:18

Благодаря за съвета. Правил съм опити на един друг мисля беше 3100. Там пък изобщо не се сработват. Тъй като досега съм подпитвал тук- там , и получавам отговори от типа "трябва да работи", "може да не стават" и така. Имах възможност да пробвам на приятел деведесятката и от там имам тези преки наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: jechev   
Дата:   28-05-17 14:20

Добре.Благодаря за отговора! Вече съм се заел сериозно.Смятам скоро да се похваля с резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: iasen2   
Дата:   28-05-17 14:34

на безмоторни тела няма как да тръгнат и двата
търси друго тяло с мотор да пробваш обектива

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: quazimodo   
Дата:   28-05-17 14:38

Жечев, при тела от 3-та и 5-та серия забрави за обективи различни о G-версиите. Тези тела нямат вграден мотор и работят само с обективи, които са с вграден мотор. Обикновено във всяко упътване са посочени обективите, с които дадено тяло може да работи, както и ограниченията при някои от типовете. Не е лошо да преглеждаш тази информация.



Публикацията е редактирана (28-05-17 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: съвети за обективи
Автор: io_bs   
Дата:   28-05-17 16:11

G обективите са без пръстен за бленда. Някои от тях са от по-старите AF-D, например гореспоменатия 70-300 f/4-5.6 G.
На телата от сериите D3000, D5000 автофокус имат само обективите, които са AF-S, AF-P и (мисля) AF-I.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »