Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-17 14:53

Здравейте колеги,
Малко помощ тъй като с компютрите съм леко скаран...какъв лаптоп мога да си взема за работа с photoshop. За сега ползвам основно lightroom,но искам да започна на пълния пакет и ми трябва стабилна машина но от порядъка на 1600 лв дали ще се намеру.
Благодаря !
Поздрави ! В.Велинов

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Duffer   
Дата:   26-05-17 15:13

Кратък отговор - да.
Не толкова кратък отговор - в този ценови клас с доста компромиси - особено по отношение качеството на дисплея...

Нелош вариант са моделите от Y700 на Lenovo. Водят се "гейминг" клас, но според мен са и доста прилични системи за фото редакция. Дисплеите им също са прилични - IPS, вместо обичайните недъгави TN матрици, доста мощен хардуер. Това което може би няма да ти допадне е теглото и животът на батерията...



Публикацията е редактирана (26-05-17 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-17 15:19

Подобни теми се появяват поне два пъти месечно.
Защо не ги потърсиш, вместо да отваряш поредната?



Публикацията е редактирана (27-05-17 05:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Duffer   
Дата:   26-05-17 15:21

chrisnoch написа:

> Подобни теми сепоявяват поне два
> пъти месечно.
> Защо не ги потърсиш, вместо да
> отваряш поредната?

Петък е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: alext   
Дата:   26-05-17 15:52

За 1600лв имаш добър избор на хардуер, но най- големият ти проблем ще е екрана. Може да заделиш 300лв за външен монитор втора ръка или по нататък да си вземеш. Процес на обработка и гледане ще е много по- приятен, а и ще си пазиш очите. Относно лаптопа най- важното ти е процесор и рам- i7 4 ядрен най- добре, но и орязаните версии стават, минимум 8гб рам, по- добре 16, а най- добре да можеш да си слагаш допълнително, колкото ти си решиш. След това SSD ускорява процеса и цялостното представяне. Оттам нататък другите компоненти са по вкус, като видео картата външна е безсмислена, ако не играеш игри и видео на обработваш. Само ще натоварва системата, ще нагрява и вдига цената.

Нещо такова откъм хардуер е примерно. Колко са им добри охлажденията и е издържлив конкретния модел ще провериш в чуждестранните сайтове с ревюта, а за тази цена дори и GTX 950M има.



Публикацията е редактирана (26-05-17 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: imitev   
Дата:   26-05-17 18:53

Виж това:
Цък

Калибрира се изненадващо добре за лаптоп в този клас.



Публикацията е редактирана (26-05-17 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: bg2014   
Дата:   27-05-17 20:06

Колкото повече, толкова повече. Това ти спестява време за обработка.
Откъм цветове - един цвят е по-добър на единия лаптоп, друг цвят е по-добър на другия лаптоп и е трудно да се даде категорична оценка.
Освен това всеки възприема цветовете различно. Дори след калибрацията.
По-мощен ти позволява по-тежки програми и по-бърза обработка. Да не говорим, ако си с много мегапиксели (над 24 става доста бавно) и свалянето дори отнема много време.
Затова според мен вземи най-мощния за своите възможности.



Публикацията е редактирана (01-06-17 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Venelinvvv   
Дата:   28-05-17 13:21

Знам колеги, че е редовнато, но прерових другите и повечето са стари и дават модели които не са актуални в момента ...
А иначе леново каточели вади по-добра картина. Идеята е че на моя лаптоп от предо 6-8 години hp cq 61 ниищо не мога да правя. Толкова бавно работи и неща които за часове мога да направя ги правя цял ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: bbfl   
Дата:   30-05-17 17:38

Колега, и аз бях като теб преди месец, търсех си читав лаптоп за около 1600 лв, с добър екран, изчетох толкова много и има само два, чийто екрани се доближават до максимално точни цветове и достатъчно покритие на sRGB (и при двата около 90%) - Asus ROG GL552VW и Acer Aspire VN7 592G. За останалите, които си гледал - Леново, Дел, HP за този ценови клас имат всички по 60-70% покритие при sRGB, не се доближават дори до горните два, така, че ти решаваш ;) Аз съм много доволен от Asus-а работи отлично с отличен процесор и екрана много добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Elvira   
Дата:   31-05-17 12:26

И аз искам нов лаптоп, моят е една Тошиба на 7 години, която обаче е доста здрава, само че ако искам да сглобя панорама от повече от 2 снимки нищо не става. А за екрана и цветовете дори няма да отварям и дума [smilie5] (макар че засега ме задоволява - наблягам на композициите повече, отколкото на обработката, някой веднъж много ме беше нахранил за белия баланс на снимките ми)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Duffer   
Дата:   31-05-17 16:39

Elvira написа:

> И аз искам нов лаптоп, моят е една
> Тошиба на 7 години, която обаче е
> доста здрава, само че ако искам да
> сглобя панорама от повече от 2
> снимки нищо не става. А за екрана и
> цветовете дори няма да отварям и
> дума [smilie5] (макар че засега ме
> задоволява - наблягам на
> композициите повече, отколкото на
> обработката, някой веднъж много ме
> беше нахранил за белия баланс на
> снимките ми)

Що не му ги прати в RAW да си ги натамани както на него му изнася [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: ecobo   
Дата:   31-05-17 16:49

ASUS N551JW - невероятен дисплей, SSD и много як хардуер. Много съм доволен и го препоръчвам с две ръце!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Venelinvvv   
Дата:   31-05-17 18:48

ASUS K550VX-DM028D този ? Това гледам,че е с 4gb видео карта ?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: Duffer   
Дата:   31-05-17 20:36

Venelinvvv написа:

> ASUS K550VX-DM028D този ? Това гледам,че е с
> 4gb видео карта ?
И какво точно ще ти помогне (или попречи) размера на видео буфера при работа с фотошоп да речем, прощавай?

Защото това си определил като приоритет на използване нали така?
За Фотошоп ти е необходим първо и преди всичко процесор, след това памет и накрая бърз диск. Видео картата ти е последната ама най-последната грижа - така като гледам с какви темпове и в каква посока Adobe развиват софуера си докато го научат да използва активно ресурсите на модерните графични процесори ще минат още поне 3-4 поколения видео хардуер...
И между другото - вероятно единствения мобилен компютър (иначе казано лаптоп) който без резерви бих препоръчал за работа с фотошоп е с ябълка на капака. Разгледай там да видиш дали ще намериш МакБуук с някакъв кой знае колко впечатляващ видео адаптер - много от моделите им разчитат дори на вградената графика на процесора...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: imitev   
Дата:   31-05-17 22:08

Фотошоп CC 2017 използва доста активно видеото.

Особено при визуализация на RAW в ACR...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: bbfl   
Дата:   31-05-17 23:45

Точно заради видеото за тези пари 1600 лв GTX960M e най-високото, което можещ да намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: sakuraki   
Дата:   01-06-17 08:58

За тези пари спокойно може да се намери много прилична машина /втора употреба/ Dell Precision M6600 или М4700, който са си с доста добри дисплеи, също и добри предложения от HP има. Вече доста фирми дават и гаранция 6-12м за втора употреба такъв тип лаптопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: IDA   
Дата:   01-06-17 10:35

Абсолютно поддържам мнението на Sakuraki [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за фотошоп мнения
Автор: roumen6   
Дата:   02-06-17 13:33

аз, пък, поддържам ecobo! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »