Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оправете си форума!
Автор: tupekc   
Дата:   24-05-17 14:38

Искате снимки без водни знаци и лога, ок добре супер! Погрижете се тогава някак по въпроса, а не само да искате.

Толкова ли е трудно когато пускате нова платформа да си я проверите първо работи ли?

Когато цъкнете на снимката да стане на цял екран, нищо не ме спира да я сваля на компютъра си в пълен размер. Да когато е малка изписва, че снимката е собственост ала бала на този и онзи.. и в следващия момент когато цъкна на голям екран няма проблеми.

Извинявам се може би за тона, но определено съм доста подразнен от цялата тази работа, особено като взема в предвид какво се случва с този форум от 5 години насам.

Поздрави на всички и честит 24-ти Май!
 Re: Оправете си форума!
Автор: io_bs   
Дата:   24-05-17 14:58

Те и като са малки се свалят сравнително лесно, само с няколко клика... [smile]
 Re: Оправете си форума!
Автор: guciguci   
Дата:   24-05-17 15:01

Ха,ха,да. И аз сега го забелязах това. Спокойно могат да си се свалят
 Re: Оправете си форума!
Автор: colorphoto   
Дата:   24-05-17 15:21

Сега ли го разбра?!

Каква драма!

Яко им се скара на хората обаче.

Някой май се е почерпил за празника...
 Re: Оправете си форума!
Автор: ecobo   
Дата:   24-05-17 15:24

Ха, сега прочетох правилата, това за водните знаци е меко казано смущаващо. Фото форум ли е това или сток сайт?!?!? [smilie11]
 Re: Оправете си форума!
Автор: io_bs   
Дата:   24-05-17 15:25

Ще се оплача и аз. Толкова ли са ви скъпоценни настройките, че някои си крият exif-a от снимките? [smilie5]
 Re: Оправете си форума!
Автор: colorphoto   
Дата:   24-05-17 15:56

За скрития ЕКЗИФ в повечето случаи не е умишлено а от настройките на конвертора и/или ресайзера,които доста хора не им се занимава да ги пренастройват.

Но къде е драмата и тук се чудя?!

Що някои си мислят че четенето на екзифи ще ги направи по-добри фотографи?!



Публикацията е редактирана (24-05-17 15:57)
 Re: Оправете си форума!
Автор: colorphoto   
Дата:   24-05-17 15:58

Дойде празник и хукнаха да се жалват за драми във форума и да искат да им го поправят,па забравиха че са гости тук и не са дали ни пари ни труд и време да го създават и поддържат...



Публикацията е редактирана (24-05-17 16:02)
 Re: Оправете си форума!
Автор: io_bs   
Дата:   24-05-17 16:02

colorphoto:
Често, когато разглеждам снимки, си правя предположения с каква фокусна дължина, бленда, скорост, исо или пък техника е правена една снимка. Като проверя екзифа, мога да сравня дали ми е вярна преценката. А в други случаи искам да видя как е направена дадена снимка. Така че - да, в някои случаи може да ме направи по-добър фотограф [smilie3]
 Re: Оправете си форума!
Автор: colorphoto   
Дата:   24-05-17 16:04

Е,да и аз така ги гледам екзифите,но не можеш да изкомандваш хиляди хора тук да ти го показват - не е етично да им се изисква това.
 Re: Оправете си форума!
Автор: шдфдшд   
Дата:   24-05-17 16:27

Автор: colorphoto
Дата: 24-05-17 16:04

Е,да и аз така ги гледам екзифите,но не можеш да изкомандваш хиляди хора тук да ти го показват - не е етично да им се изисква това.


...етично е!..[smilie21]
...и , не са решили-не са ги изкомандвали...
 Re: Оправете си форума!
Автор: шдфдшд   
Дата:   24-05-17 16:29

..а, най-постоянен в скриването на екзифи е моят градски, е-дезайн...
..редовно си крие екзифите...да не му вземем занаята....[smilie7]
 Re: Оправете си форума!
Автор: luboar   
Дата:   24-05-17 19:57

Също, администрацията на сайта да не предоставят форума на мозъчно болни устатковци, както и на тези с много профили.
 Re: Оправете си форума!
Автор: slyn4ogled   
Дата:   24-05-17 22:36

За това последното писах мейл на админите ... очакваме развитие по въпроса!
 Re: Оправете си форума!
Автор: xsakex   
Дата:   24-05-17 22:44

В този ред на мисли - преди не се виждаше кой е авторът на снимката и водният знак можеше да го "издаде". В момента като се отвори снимката под нея се вижда името на автора.

Какъв е смисълът тогава да няма водни знаци?
 Re: Оправете си форума!
Автор: iasen2   
Дата:   24-05-17 23:30

А автора на темата с какво е допринесъл за този форум, че такива гръмки теми пише?
 Re: Оправете си форума!
Автор: tupekc   
Дата:   25-05-17 00:02

Смятам, че всеки един от нас допринася за този форум с присъствието си и с това, че все още качва снимки тук.

Не са единични случаите, които автори "избиват" рейтинга и теглят майната на този форум поради една проста причина - хора дето всяка снимка на обяда им смятат, че е за фото форум..

Нивото тука е толкова ниско на моменти, че човек го е срам да си качи снимката. Нито критика получава, нито одобрение. Само разни дребнави завиждащи юзъри дето си гледат рейтинга и лайковете в страниците "фотографи" във фейсбук. Това е целия проблем, няма ниво, няма качество на изображенията. Не искам да давам конкретни примери и да цитирам автори със снимки качени тук чиято стойност е нулева.

Не се имам за големия фотограф, или мастър или какъвто ще да е там.. но просто има снимки в този форум който свалят летвата на форума до нулата.

И да, смятам, че хората качващи снимки тук, читави кадри, стойностни допринасят за развитието на форума.

И като ще си снимате краката на плажа, както правя и аз от време на време, си има други места за качване на подобни кадри.

Това тук е форум, място за обмяна на опит, получаване на критика, добри отзиви, място където даден автор може да градира на горе чрез заобикалящите го "фотографи" тук.. а не хора снимащи си краката и дърпащи го надолу..

Пак съжалявам още веднъж за тона, но просто много съм афектиран от цялата ситуация в този форум. Нищо лично към никой.. просто ме е яд, на безхаберието и цялата инерция в този форум който го е обзела.. пуснат по течението без кой знае какъв зор да се дава за каквото и да било.

Да виждам иновациите вкарани, и опитите да не е толкова посредствено цялото това нещо, но все пак.. Явно нещо генерално куца..

Може би манталитета ни и начина на мислене?
 Re: Оправете си форума!
Автор: slyn4ogled   
Дата:   25-05-17 00:16

@ tupeks - много добре казано!!! [beer] [beer] [beer]

 Re: Оправете си форума!
Автор: Admin   
Дата:   25-05-17 00:17

Здравейте, когато имате въпроси от типа "Ало..админите" ще напомним да ги отправяте лично към нас.

Относно авторското право и смисъла от слагането на водни знаци можем да ви препоръчаме лекцията,която организираме на 30 май, където да научите повече по въпроса.

Ето линк към събитието: https://photo-forum.net/s/282


Ваш избор е дали слагате или не водни знаци, но такива снимки няма да могат да попадат на някои видими места в сайта.

Поздрави и лека вечер!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена