Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: joro_padras   
Дата:   24-05-17 10:45

Смятам след 2 седмици да тръгна от Австрия да мина през Италия и да взема ферибота при Бриндизи или Бари към Игуменца и от там към Пловдив. Ще се радвам да споделите интересни места за снимане в тези две държави.


В Генуа, Милано, Венеция, Верона съм бил но надоло не съм обикалял до сега.

В Главата ми се въртят засега Рим , Пиза , Флоренция.

В Гърция си мисля да мина през Янина ,Метеора и евентуално Солун.

Предварително Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: kvakioh   
Дата:   24-05-17 10:49

Cinque Terre за Италия. Като цяло в държавата има премного какво да се снима. Във всеки град и дори малко село има нещо интересно.
За Гърция само разни плажове познавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-05-17 11:26

Освен на Чинкуе тере, си заслужава да се отиде и на езерото Комо, по този маршрут. Иначе във Флоренция и Пиза си е циганийка.

На Метеора е интересно. Солууун, зависи.. [smile]

В Италия е скъпо горивото, зареждай на станции, където има селфсървиз, с около 20-25 цента по-евтино излиза на литър така, отколкото ако оставиш служител да ти зареди. Има средно засичане на скороста по страдите с камери, ако не искаш глоба си спазвай ограничението. По-добре паркирай колата някъде в покрайнините на Флоренция и влез без нея, особено ако нямаш устойчиви нерви. Паркинг в централната част на Флоренция за 24 часа излиза между 30 и 100 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: stotinka   
Дата:   25-05-17 09:47

Задължително Сан Марино, приказка!

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: Viajero   
Дата:   25-05-17 10:12

"Иначе във Флоренция и Пиза си е циганийка."

Ти сериозно ли го мислиш това? Не подвеждай човека.



Публикацията е редактирана (25-05-17 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: Sauron69   
Дата:   25-05-17 10:48

Флоренция и Пиза определено си заслужават, не слушай това за циганийката. Областта под Пиза- вал д'Орчия също си заслужава- както за невероятните пейзажи, кака и заради великолепните градчета- пиенца, монталчино, монтепулчано, сан куирико д' орчия и други. А над Пиза пък градчето Сан Джиминяно. Има и още градчета заслужаващи посещения, ама няма нужда че стана много [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-05-17 11:06

Сериозно си го мисля- лудница и мръсотия.И насред историческия център на Флоренция-арабски пазар, от типа на омурташкия в сряда. Но да кажем,че съм ходил по места, които явно са вдигнали летвата ми на изискванията. Отделен въпрос е, че италианците са супер мързеливи като персонал. На Комо е хубаво и чисто.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-05-17 15:05

На юг от Флоренция посока Рим има едно градче Кортона и езерото Тразимено не далеч.Там при залез има страхотни пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: joro_padras   
Дата:   26-05-17 10:40

Благодаря на всички за мненията!

Събота и неделя ще гледам да си направя плана, за пътуването. Ще гледам да разделя времето 3 дена италия и 3 за Гърция един ден за Ферибота. Италия е на една граница разтояние от Австрия и някои от идеите ще останат за отделно пътуване в края на лятото.

Поздрави!

Серафим

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: dorascal18   
Дата:   14-07-17 22:49

Цялото Пилио е прекрасно за екскурзия и снимки .Тук съм 20 години и който е дошъл един път ,винаги го повтаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: ipolit   
Дата:   19-07-17 14:05

Аз за следващото лято планирам да направя едно пътешествие около Бриндизи.
Гледам, че има доста интересни неща от Остуни до Отранто, а цените на хотелите са съвсем прилични.
Иначе в Северна Гърция не знам да има нещо ценно за фото разходка (освен Корфу).

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: TheEconomist   
Дата:   17-10-17 15:35

В Гърция бих ти препоръчал Метеора. Ако сега нямаш време, то може да видиш какви екскурзии предлагат тук: http://www.voyageltd.com/gartsiya
. Оферта е тази до Катерини и Метеора. Има доста готини места за снимане и според мен си заслужава на всяка цента. Виж и другите дестинации може да си харесаш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: Beijing   
Дата:   17-10-17 17:34

Ако ще ходиш към Пиза, мини през Лука. Невероятно Средновековно градче. Намира се между Монтекатини Терме и Пиза. Другото място, което ми харесва повече от Флоренция е Сиена. Но преди това, както пише Sauron69, е добре да посетиш и Сан Джеминьяно. Освен, че е красиво, и от крепостната стена отгоре може да снимаш невероятни неща, също така е известно като мястото с най-добрият сладолед в света! Срещу 8 евро!!!
Човече, Италия, и в частност Тоскана, са места, където можеш да останеш с години да "поснимаш"!
А пък от Игуменица до Солун, когато ти прегреят спирачките, слизай и снимай. Особено красиво е през есента!
Това е от мен,един турист, но не и фотограф!
Приятно пътуване и щракане!


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: asahi   
Дата:   17-10-17 19:48

Гледайте ги тези дати, че се излагаме.
А този Жоро една снимка не показа от пътуването.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: colorphoto   
Дата:   17-10-17 23:56

Включванията в такива теми са повече за фукня кой-къде бил и колко му е висок стандарта,че и критериите...

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-17 00:28

Както асахи намека темата е от Юли и е вдигната с явна рекламна цел.

Може би асистенция от администратор да възстанови баланса на силата.

ПП позволено ли е да се пускат рекламни постове?не че е нещо голямо ама гледам има балъци да плащат за банери, пък някой си пускат рекламите сами.....



Публикацията е редактирана (18-10-17 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: dorascal18   
Дата:   02-11-17 21:36

Гърция има толкова красиви дестинации в планини. Едната е Пилио в централна Гърция /Волос/ .Там е пълно с малки графични селца с калдъръмени улички.Другата е Ипирос в Западна Гърция.Прекрасни малки селца със стари мостове над реките.Също така не забравяйте да посетите Касторя! Един прекрасен град в който има отпечатък от живота на българите ,които са живяли някога там.Езерото около града е пълно с лебеди и различни видове птици!

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: asahi   
Дата:   02-11-17 21:56

Зависи от сезона, защото птиците са прелетни.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия Италия, Гърция, идеи за интересни места за снимане
Автор: joro_padras   
Дата:   05-11-17 11:16

"Автор: asahi
Гледайте ги тези дати, че се излагаме.
А този Жоро една снимка не показа от пътуването.
"

От цялата обиколка най-много в Италия ми хареса Сиена, в Тоскана наистина човек може да остане със месеци да снима и постояно ще открива нови красиви места, в Гърция стигнах до каньона Викос, много красиво място но времето не беше със мен. В Гърция валя и през двата дена които бях там, чак когато стигнах до Солун дъжда спя, но нямах повече време.


https://photo-forum.net/i/2103738


https://photo-forum.net/i/2103738
https://photo-forum.net/i/2089431


https://photo-forum.net/i/2103738
https://photo-forum.net/i/2089431
https://photo-forum.net/i/2089429



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »