Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: goldenpony   
Дата:   23-05-17 12:39

Здравейте,
ще трябва да си купя нов фотоапрат + обектив за макро сникми, нямам си идея от фотоапарати и обективи и затова търся помощ за избора им. Ще ми трябва главно за снимки на монети от близко примерна снимка тук http://jkcp.jkwd.com/examples/ngc213049-001_obv-lg.jpg , бихте ли ми препоръчали възможно най-добрия апарат и макро обектив за тази цел? Бюджета ми е до 2000лв-2500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-17 13:02

Всичко ново или може и втора ръка? Има десетки варианти.
Canon 760D+ Sigma 70/2.8 macro
Nikon 5300+ Nikon 60mm AF-S Micro
Panasonic G7+ Panasonic 30/28 macro
И още поне 10-12 комбинации
Нещо втора ръка- Sony A7, Sigma 50/2.8 macro, с адаптор

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   23-05-17 13:34

Всяка еволюирала сапунерка с RAW формат за 1/3 от бюджета. Щом се говори само за апарат и обектив, значи имате всичко друго за удачни снимки. Успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: марвес   
Дата:   23-05-17 13:44

Намери си подходяща леща за увеличение и снимай с телефона, получават се същите и дори по-добри резултати от показаната примерна снимка. Примерно леща от счупен обектив, диоптрични очила.... може да се наложи да потърсиш най-подходяща откъм увеличение и качество. Ако задължително ти се дават пари - в Алиекспрес или Ибей китайци продават специални "обективчета" за телефон, мисля че бяха по около 2-3 лева с безплатна доставка до дома.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: iasen2   
Дата:   23-05-17 13:52

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=90421

+
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=88073


+ статив

това е за 400-500лв - както го спазариш :)



Публикацията е редактирана (23-05-17 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: goldenpony   
Дата:   23-05-17 14:11

Благодаря ви за отговорите, търся да са нови, защото ще ми останат за дълго време и искам да са надежни. Не е проблем да се охарча повече за качествени неща. От проучванията които направих разбрах, че не е от голямо значение самия апарат за подобни снимки отколкото обектива или се бъркам, този дали ще е удачен Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro ? И като цяло голямо ли е значението на тези mm , защото варират в голям диапазон и не съм сигурен какво е точно предназначенито им и кой ще е най-удачен за мен за да станат снимките възможно най-добри ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-17 14:16

По принцип всеки модерен или недотам нов, да се смята ръчнофокусен обектив от 35 до 200мм ще свърши работа. Ако е с макроувеличение 1:1.
За такова специфично снимане на монети ще трябват статив и поне някакво осветление също така.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: Synthy   
Дата:   23-05-17 14:18

Ми купуваш някакъв макро обектив (нов), и тяло, за каквото ти останат пари. Желателно е обектива и тялото да са от една марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат и обектив
Автор: iasen2   
Дата:   23-05-17 14:30

goldenpony , моя съвет е да купуваш техниката точно по предназначение и да не гледаш на нея като вечна, понеже много бързо се обезценява, за разлика от знанията, които ще натрупаш и уменията, които ще придобиеш.
Изобщо в твоя случай не ти трябва стабилизация и дълги фокусни разстояния

инвестирай в качествен статив и светлина.

Успех!



Публикацията е редактирана (23-05-17 14:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »