Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съвет и помощ в избор!
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   19-05-17 12:15

Здравейте, дойде и моето време да искам съвети и помощ. След тези дълги години без фотоапарат, успях да събера пари.Бюджетът ми е до 1300 лв (може леко да го надвиша),спрях се на два модела, а те са: Nikon d3400 и Nikon d5300,двоумя се между тези два модела, 5300 има някои плюсове. Идва и друг момент, обектив. Спряла съм се на два nikkor 18-105 и 70-300. Да си призная не съм много наясно, затова търся помощ и съвети от вас. Предимно ще го ползвам за снимане в природта, портретна фотография, нощни снимки. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-05-17 12:23

Държиш ли да е нов, да е с найлоните? Ако отговора е НЕ, то тогава D7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   19-05-17 12:27

Ами да си призная, че е хубаво да е нов. Мислила съм и за втора употреба,но апаратът трябва да е супер запазен, с гаранция. Но като цяло, предпочитам нов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-05-17 12:32

Еми тъпо, щях да ти покажа една супер оферта, ама втора ръка. Иначе за 3та и 5та серия, все тая. Кефи ли те чупещ дисплей? Ако те кефи си вземи 5цата, ако ти е все тая си вземи по-евтиния който е. Не им знам актуалните цени. Просто вземи който е по-евтин, за да ти останат повече парички за по-хубав обектив. Тва е. Успех.



Публикацията е редактирана (19-05-17 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   19-05-17 12:47

Кефи ме чупещ екран,но на по-късен етап не знам дали няма да имам проблеми. Иначе бих искала да видя офертата за д7000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-05-17 12:58

D7000 Гарантирам за продавача. Всеизвестен на всеки тук.

И след тялото, до 1300 ти остават доволно парички за хубаво стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-17 13:04

Аз също гарантирам за коректността на продавача на това д7000 и според мен е страхотна оферта!
Обмисли добре нещата и прочети за телата, защото изброените по-горе от теб тела /3х, 5х/ са верният път към фокусните проблеми и скъпите обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-05-17 13:40

Мхм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   19-05-17 15:34

Да, видях го :) Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: tziko   
Дата:   19-05-17 19:22

Не мисля, че Д7000 е по-добре от Д5300. Качството на изображението е основната причина, а това, че е по-висок клас, не мисля, че ще помогне по някъв начин. Не случайно д3х00 и д5х00 се казват entry level, да започне човек с тях, а после вече ще знае какви екстри да търси.

А това, за фокусни проблеми със скъпи обективи, има ли някаква обосновка?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: bg2014   
Дата:   19-05-17 19:34

Ей сега като дойдат специалистите и ще те разубедят за Никон, а ще те хвърлят при Сони, Панасоник и сие...спокойно. Не си въобразявай, че си избрал. Просто не са видели темата все още. Изчакай.
Аз като по-прост и като пробвал всеки Никон по веригата да ти кажа:
5300 е много добър начален вариант. Много ще ти допадне. Има всичко за добри кадри и вграден GPS. Това с обективите не го разбирам, но както и да е.(че започвали проблемите)
Никон 7000 не го познавам и не говоря за него. По-висок клас, но по-стар модел.
ОБАЧЕ: Има Никон 7200 за около 1400 лв само тялото.(2 бр. на пазара) Дори с остатъчна гаранция гледам. Аз лично бих взел него. Той е нов модел, уникален като възможности и е мечта на мнозина. С него просто няма пропуск.
Това е над предвидения бюджет, но според мен е перспективно за всеки начинаещ.
Ако нещо те обърках - извинявай!



Публикацията е редактирана (19-05-17 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: nokoniko   
Дата:   19-05-17 19:38

Минах по твоя път. Ново от магазина 5300 -ВЪПРЕКИ СЪВЕТИТЕ НА КОЛЕГИТЕ ОТ ФОРУМА, ЧЕ СЕРИЯТА 7*** Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ. След една година снимане се убедих, че са прави и в момента съм с 7100 и си снимам с кеф....[cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer] Съгласен съм с bg2014 ....взимай 7200 и ще се кефиш здраво. Сериите 3*** и 5*** въобще не ги гледай.



Публикацията е редактирана (19-05-17 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: lamerko   
Дата:   19-05-17 19:42

tziko: има, и то голяма... най-важното нещо, което има D7000, а го няма в останалите е възможност за корекция на фокуса. За по-скъпите стъкла - D7000 има автофокусен мотор в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-17 19:49

А това, за фокусни проблеми със скъпи обективи, има ли някаква обосновка?


Шегуваш се, нали?
Както и да е, има два начина да стигнеш да даден извод - лесен и труден.
Всеки сам си избира.
JK даде верната дирекция, дали ще я последва автора на темата - си е негов избор.
По другия коментар: Днес излезе едно А7, което е в бюджета и дори с буркан от лютеница отпред - пак бих взел него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-05-17 19:53

Горе долу на кво взе да се спираш ?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: chepkata   
Дата:   19-05-17 21:51

В 7-ма серия, освен изброеното, голям плюс са изнесените контроли.

Често трябва да избираш, дали да пропуснеш момента или да снимаш с неподходящи настройки. Сега не го разбираш, но скоро ще усетиш неудобството от липсата на копчета по телата на 3-та и 5-та серия Никон.

Предложеното тяло Д 7000 вероятно ще надживее ново от долния клас и офертата не е за изпускане. А и по-малко ще си "вътре", като решиш да го смениш някога. Цената също предполага по-голям остатък за обективи, а те са по-важни!
Премисли мъдро и успех![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: roburt48   
Дата:   20-05-17 02:07

Включвам се и аз, като полу/почти новобранец. Т.е. от страната на питащия :)... При бюджет от 1300 лв. имаш прекрасната възможност да се сдобиеш с чудни неща, като за начало !! Нови ли - НЕ !! (мое мнение)...Колкото до марката - въпрос на личен избор, но за тази сума можеш да вземеш прекрасна комбинация (тяло + обектив) от всички марки ..., втора употреба, разбира се. Тук, в базара има достатъчно коректни продавачи и достатъчно много предложения .... Има и D7200 за 1400 лв. !!! Варианти - колкото щеш :)) Успех в начинанието [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: iasen2   
Дата:   20-05-17 08:32

статия

Може да прочетеш тази моя статия, преди да си изхарчиш парите, те така или иначе са си твои и са ти в излишък, а и жената няма да те пребие, като разбере, че си изхарчил една камара пари

иначе в този бюджет аз бих си взел D700 и 50мм обектив за 150лв
след което бих си взел 85мм за 400-500лв.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: SVKPHOTO   
Дата:   20-05-17 08:32

Здравейте, много ви благодаря на всички за мненията и съветите! Карате ме да се замисля. Ако намеря апарат, втора употреба ,но да е в гаранция бих се замислила. Честно казано за тяло не ми се дават едни 1000 лв, защото примерно, ако се решиш да го продадеш и половината не можеш да му вземеш.Ако ще е втора употреба държа да го взема с гаранция, също така държа на честност (В днешно време, не знам!), да знам на колко кадъра е тялото, но наистина. [smile] [smile] [smile] А и толкова време събиране и чакане, не бих искала да попадна на нещо, което не става :)
Благодаря на всички, че помагате със съвети :)



Публикацията е редактирана (20-05-17 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: iasen2   
Дата:   20-05-17 09:06

Все още не си проумял, че апарата няма никаква стойност и много бързо се обезценява, за разлика от заснетите спомени и емоции. Като го проумееш ще ти бъде много по лесно.

Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: vkk1   
Дата:   20-05-17 09:26

за кадрите не ти е необходимо юнашко доверие, то се проверява много лесно [smile] Ако ти изглежда по успокоително, на д7000 му дават 150к сработвания на затвора, на 5-та серия 100к, т.е. ако вземеш д7000 под 50к кадъра ще е по-"нов" от 3х или 5х от магазина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: crocodile   
Дата:   20-05-17 20:12

SVKPHOTO , би ли обяснила за какво ти е голям черен апарат и за какво мислиш да го ползваш ? Добре си събрала парички , купи си нещо което ще е постоянно с теб и което е способно да изкара качество като от големите апарати . В бюджета ти се вписва Panasonic LX100 , мисля че друго не ти трябва , ето ти и едно страхотно предложение ЦЪК , тъкмо ще ти останат парички за бърза и голяма карта памет , все пак апарата подържа 4К видео , останалите пари ги дай за една екскурзия [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: bg2014   
Дата:   20-05-17 20:29

Започна се.....явно предвиждането на бъдещето в този форум е детска игра.
Нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 20:35

Темата е някак си празна откъм съдържание - "божеството" бай Ганьо още не се е произнесъл.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет и помощ в избор!
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 20:42

Избор на тяло и сравняване на снимки 1
Избор на тяло и сравняване на снимки 2
Опитай да си избереш тялото от сайт като този. Визуален ориентир поне можеш да имаш с направените тестове.
По-добре е от нищо.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-05-17 20:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »