Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сардиния или Корсика
Автор: Frenchev   
Дата:   17-05-17 00:55

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: Frenchev   
Дата:   17-05-17 00:56

Здравейте колеги,

малкия има ваканция и решихме да отскочим до някое близко море. Спряхме се на двата съседни острова Сардиния и Корсика, но понеже не сме били нито на единия нито на другия търсим съвет.

Кой е осторов е по добре от към природа, плажове, цени и прочее. Всякакви мнения са добре дошли, както и съвети за места, които не трябва да се пропускат! Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: fotorafi   
Дата:   17-05-17 08:50

И на двата острова, Сардиния и Корсика съм бил. Екзотични, атрактивни но пребиваването е доста скъпичко. Бих предложил също много екзотичен, атрактивен и с много интересни исторически места- Сицилия. Има 8 дневни организирани екскурзии.Можете ежедневно да ви водят с екскурзовод на различни места, можете и само да се печете на плажа. Обадете ми се да ви предложа кой хотелски комплекс да изберете, 0886-711-193 Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: Frenchev   
Дата:   17-05-17 11:24

Сицилия ни идва много далече. Корсика или Сардиния ще е. защото пътуваме с автомобил от Германия и е по близо.

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: rminchev   
Дата:   18-05-17 10:19

Корсика е с по-добра природа и е по диво и евтино от Сардиния.
Има планински турове и екопътеки .Градовете са малки и китни
но като архитектура не са нещо особенно.Има много места за
красиви фотокадри.За обикалянето на острова е необходимо да разполагате
с автомобил.

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: krist   
Дата:   18-05-17 11:33

Бил съм два пъти в североизточна Сардиния - малко под Олбия - Порто Истана се казва мястото. Ходих с корабче на целодневно пътуване, което тръгва от Порто Ротондо и обикаля цялата Коста Смералда и архипелага Ла Мадалена, като те спира на 2-3 места за по час, да се поплацикаш на невероятни плажове. На мен там много ми хареса и пак бих отишъл, но засега ми е скъпо и компенсирам със Ситония, която има подобни скали и растителност, макар и да няма такива луксозни курорти. От Корсика съм виждал снимки тук, във форума и приличат много на Сардиния. В kolibka дот com има една поредица "Златен глобус", има серии за Сардиния и Сицилия, виж дали няма и за Корсика случайно. За мен лично Сардиния е невероятна, а и има допълнителен сантимент, защото там се зарибих да снимам. Ето една презентацийка отпреди почти 10 години - това са първите ми стъпки във фотографията, и не са кой знае какво, но пък се вижда за какво иде реч. Сканирано е за вируси преди качване, и доста хора са го сваляли, та се надявам да няма бацили, или ако има, ще са доста дърти и известни:

https://photo-forum.net/sitepics/misc/Krist-Sardinia.exe

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: anete   
Дата:   18-05-17 12:32

Здравей. Защо си избрал пътуване с кола? Сравнение на цените показва, че самолетните билети и кола под наем на място са по-рентабилни в сравнение със сухоземно придвижване+ферибот. Все пак съм имала пред вид България като отправна точка, може да провериш за твоя случай с тръгване от Германия. Да не говорим за спестеното време. Сравнението е с оглед удобство, не толкова заради бюджета.
Тук може да погледнеш кое колко струва на различните места, цените са ориентировъчни.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Olbia

Която и дестинация да изберете, няма да съжалявате. Навсякъде има какво да се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Сардиния или Корсика
Автор: nyamago   
Дата:   18-05-17 15:11

Оттук (Англия) колата не е най-практична опция, затова винаги летим до тези острови и рентираме кола на място. Има евтини рент-а-кар фирми, макар някои да имат неетични условия около застраховките и потенциални произшествия (подробности и съвети по това - на лични).

Колата е незаменима, защото и двата острова (а и други като егейските) са разнолики и не е сериозно да твърдим, че сме били там, ако не сме ги обиколили навсякъде. Дори елементарни неща като ресторантчета и плажове се различават несравнимо и само с опитване можем да ги оценим.

Сардиния е доста по-голяма и - подобно на Сицилия - си е цяла 'страна', с разнолики градове и градчета, със сателитни сотров(и/)чета, с богати и бедни райони, природа като пустиня и като райска градина... Иска си обикаляне. Има всичко за всякакви предпочитания: и лъскави курорти, и диви места дето ходят предимно местни (или дори никой не ходи : )

Корсика е по-малка и по-запазана (дива), но и там туризмът е нахлул яко и в разгара на лятото става гъчкана. Нямам сравнителна статистика и може да греша, но Корсика ми се е струвала по-скъпа откъм ежедневни разходи: храна, напитки, наемане на лодки и сърфове и пр. И има прекалено много французи за моя вкус : ) (Но не са цялото население, което си е по-'циганско', близко до италианския модел).

И на двата острова харесвам нашенската цигания и простащина, да е малко неуредено, малко мръсничко, да има нещо счупено и нещо дето не работи... И хората да са непукисти, които не придирят много и не се хабят за педантично изпълнение на работа или на услугите, които предлагат, не хвърлят винаги обелките в кошчето и не спазват правилника по пътищата... Казвам всичко това, защото ще дойде като контраст с уредена и дисциплинирана Германия. Може би не в полза на островите, но нали отиваме на почивка - включително почивка от реда, дисциплината и предсказуемия цивилизован живот [smilie3]

Приятна ваканция, където и да избереш!
[beer]



Публикацията е редактирана (18-05-17 20:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »