Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DJI Mavic Pro мнения
Автор: darkymir   
Дата:   13-05-17 22:10

Здрасти,
Търся мнения за дрона и по специално за неговата издържливост. Колко заряда държи батерията, как се справя със смущенията, как се справя в градска среда, където те са по-големи и пр. Ако някой може да направи някакво сравнение меджу Мавика и Фантом 3/4 (относнно издържливостта), също ще съм много благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: lamerko   
Дата:   13-05-17 22:56

Уфф... пуснал си моята тема. И аз сега си плъскам главата - вече бях тръгнал да го взимам, ама ми размътиха главата за Phantom 4 Pro... [smilie11]

Ще се радвам на бързо и добро развитие на темата!

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: chones   
Дата:   14-05-17 11:15

https://www.youtube.com/results?search_query=mavic+pro+vs+phantom+4

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-05-17 20:57

кое е водещото за бъдещата покупка на дрона?
да държи батерията; да няма смущения; да има добра стабилизация на камерата; да има добра камера; да има добра камера, която снима добре и нощем; да има добра камера поддържаща DNG формат при правене на снимки; да е компактен; да е евтин; да може да лети на високо; да може да лети на високо и на далече?

Също така, за какви цели мислиш да го ползваш - предимно за видео, предимно за фото и в каква среда (предполагам, предимно градска)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: jigsaw   
Дата:   16-05-17 22:13

Phantom 4 Pro, технически по-добрия дрон във всяко отношение. Но по-скъп и по-неудобен за носене.

Mavic Pro, отличния компромис. По-евтин и много по-удобен за носене. Технически по-зле във всяко отношение спрямо Phantom 4 Pro.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-17 22:18

Абе то ако човек е готов да даде 3к за Мавик-а, ще даде 4к за Про-то ако натам тръгнат нещата... чуденката ми наистина е голяма :(

От една страна камерата на Про-то ме примамва много (бих го ползвамл главно за снимки, не толкова за видео), от друга страна разкарах DSLR-a за сметка на безогледалка заради габаритите... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-05-17 22:49

за пътуване фантома не е удобен. Въпреки, че вече идва с куфар, за който може да бъде закупена и раница... пак си е обемисто. За прекарване със самолет .... още по-сложно (а и ако човек спазва разпоредбите, не можеш да носиш повече от 1 батерия, защото ще надвишиш максималните ватчасове на батериите, които са позволени при полет).
jigsaw ме изпревари с мнението си. ПРО-то е по-добре във всяка едно отношение, като изключим компактността. За снимки, предлага добра динамика, добра матрица, прилично използваемо исо. Държи се добре при вятър, батерията също се държи добре.
Мавика е насочен по-скоро към напредващите ентусиасти, които искат да снимат от високо, пътуват насам-натам и обема на багажа им е от голямо значение.
АЗ при всички положения бих предпочел P4P

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: Frenchev   
Дата:   17-05-17 11:30

Въпреки че снимам професионално снимам с мавика заради размера. В Германия новите разпоредби са ужасни и така направени, че винаги си в издънка и нарушение. Затова летя с мавика - не се вижда, по тих е, по малък и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: DiDokal   
Дата:   17-05-17 12:44

Мавика е компактен дрон, който може да носиш навсякъде без проблеми. Зрителния ъгъл който има мавика е 78.8 градуса, докато на фантома е 94 градуса. За мен това е най-голямата шитня в камерата.

Сега излезе и phantom 4 advanced, който е по-евтин от про версията. Тук може да видите разликите - https://store.dji.com/guides/phantom-4-advanced-vs-phantom-4-pro/

Ако имаш наличен читав таблет, взимай advanced версията!

Frenchev, би ли дал линк към разпоредбите в Германия? Аз съм в Испания и тук е някакъв ужа

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-17 12:58

Да, гледах Phantom 4 Advanced - до колкото разбирам разликите са в датчиците против сблъсък на дрона и в малко по-резервираното управление, а разликата е 300 лв.

Само не разбрах защо ми е нужен по-добър таблет за Advanced?



Публикацията е редактирана (17-05-17 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: darkymir   
Дата:   17-05-17 17:42

Предимствата при камерата на Фантомите са горе-долу ясни, а с продължителността на живота на Мавика какво се случва? Никой ли не е летял достатъчно с Мавик да даде мнение? Пари от снимането с Мавика няма да изкарвам, съответно ако трябва да очаквам да падне на десетия полет или през месец-два да взимам нови батерии, по-добре да си купя https://www.genustech.tv/products/the-charters-pole и да си наемам вишка.


Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: DiDokal   
Дата:   17-05-17 19:29

Грешката е моя.. бях забравил че било то phantom 4 Pro или Advanced можеш да го вземеш със или без екрана, който е закрепен за дистанционното.

За момент си помислих, че Pro версията идва с екрана, а Advanced версията без екран.

Това беше причината да кажа, че ако имаш читав таблет директно бягай към Advanced ама...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: lamerko   
Дата:   18-05-17 22:58

С'я па друго двайсе... тръгнах да разглеждам приложението, което е едно и също за 4 Pro и Mavic и... От сайта на DJI има линк, който води до старата версия на DJI GO. От коментарите разбирам, че след инсталация приложението иска да се ъпдейтне до новата DJI GO 4. Влизам на страницата (за Андроид) и ко да гледам - проебвадаващо мнение, че не е работоспособно. Някой с Mavic/4 Pro да каже нещо за тия проблеми със свързаността, поддържана резолюция/прпорции и съвместиност с телефони и таблети?

текст

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: Martin_Todorov   
Дата:   22-05-17 21:25

Mavic-а и идеален,имам го откакто излезна и вече бая часове съм му навъртял.Има си недостатъци,но както колегите казаха,според нуждите ,за които ще се ползва.Имал съм и двата да Phantom 4 Pro снима по-добре,но при мен е водещо малките размери.Омръзна ми да мъкна две раници или раница и куфар.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: chukov   
Дата:   22-05-17 22:18

Не забравяй точно да определиш за себе си доколко е важно да можеш да правиш качествени кадри. Камерата на про-то снима доволно добре. Много устойчиво лети машината

Мавикът е по-компактен с по-калпава камера

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: prozium   
Дата:   27-12-17 12:38

Знам, че темата е стара, но всепак реших да я ексхумирам, за да задам един въпрос, който много ме тормози. Как фокусирате на тъмно ? Ако има собственици на мавици ( а може би и на фантоми ) имате ли проблеми с фокуса вечер. Говорим за ситуации, които са много зле осветени и просто машинката не може да хване фокус никъде.
Пробвах с "ръчния" фокус слайдър на апликацията и резултатът е трагичен. Смятах, че е като пейзажната фотография - слагаш слайдъра на безкрайност и връщаш 2-3 деления назад, но нищо добро не излезна от това ... Та каква са ви триковете за фокусиране вечер?

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: Ivanpg   
Дата:   27-12-17 13:54

Имам мавик от около месец и половина. Сега веднъж съм пробвал да снимам вечер ето резултатите:

Цък

Цък


Като цяло са задоволителни според мен, предвид камерата на дрона и т.н.

Зависи какво точно ще искаш да снимаш. Принципно тези кадри съм ги правил на ръчен режим, зуумвам към даден по светъл обект и с ръчен фокус фокусирам него, след което слагам и скоростта на около 4-5 секунди или повече или по-малко според зависи и като цяло се получават задоволителни неща.

Още като взимах дрона знаех, че не става за нощем и съм доста доволен от това което получих.

Важно е разбира се да няма вятър, за да се получи добър кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-17 15:27

Прозиум... спрямо разпоредбите не може да летиш през нощта - тоест не ти трябва да фокусираш на тъмно...

Въпреки горното - ако някъде има светеща ламба в далечината - не е проблем да фокусираш на нея...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: stef7   
Дата:   27-12-17 15:31

Навсякъде в Европа е забранено да се лети през нощта. Забранено като забранено по закон, с яки глоби и дори затвор. Но в България и Румъния все още няма закон. Така че бих казал докато можете летете, щото рано или късно и на нас ще ни отрежат купона.


Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-17 15:35

хора, не мислете, че тия разпоредби са написани "ей така" - особенно за София - летището е близо, самолетите летят НИСКО над София, няма постоянен коридор, така че внимавайте... ревем, че ни ограничават, но не се замисляме, че отговорността при евентуален сблъсък е НАША - на оператора на дрона... На мен не ми се иска да ми лежат на съвеста евентуални проблеми...

Колкото по-безотговорни хора има - толкова повече ще се затягат разпоредбите...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: stef7   
Дата:   27-12-17 16:01

Никой нормален човек не иска да създава проблеми на самолетите и не дай си боже да предизвика сблъсък между дрон и самолет.

Първо в DJI GO софтуера си има No Fly зони около летищата. И те са минимум 5 километра. И да искаш дрона ти няма как да лети в тази зона, защото софтуера ще го приземи автоматично.

Чел съм и съм проучвал под какъв ъгъл и как кацат самолететите. Ако си спазваш основното ограничение което е да не дигаш дрона по-високо от 100м никога няма да има проблеми, защото самолетите не летят толкова ниско. Колкото и да кръжат не слизат под тази височина освен в последните 1-2 километра преди пистата.

Т.е. ако спазваш едно две основни правила проблеми няма. Нощните ограничения са сложени защото нощем се лети много по-трудно и практически само на FPS. При много лоша видимост може да блъснеш дрона в някоя сграда, жици и т.н. и да падне. За това са ограниченията за летене нощем, не за самолетите.

Всички репортвани проблеми с дронове се дължат на малоумници които отиват и летят до самото летище въпреки забраните. Някои правени модели дронове нямат тези блокировки в софтуера.

Ограничения за летене са безумни в повечето държави. За мен пример как се правят правила и закони за дронове е Швейцария. Там правилата са изключително прости и доста по либерални. В много държави са толкова безумни законите, че по-добре въобще да нямаш дрон. Но това е отделна тема.


Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: georgioiv   
Дата:   27-12-17 16:01

Те и така ще се затягат правилата неминуемо.. :) Така че - летете докато може. А после минаваме на Спарк. Ако му сложат RAW и някакъв профил за видеото - само на Спарк. Имам и летя с 3 про и с 4, летял съм с Мавик, но с мен нося само Спарк, другите си седят в куфарите и само по платени поръчки ги вадя :)

КОлкото до софтуера - има dgi go и dji go 4. Едното е за фантоми до 3 про и осмо, другото за мавик, спаркм фантом 4 и инспайър. Различни програми са, от време на време китайците ги бъгват, после ги оправят и те така.. :)

п.с. направо съм факир вече да летя със спарк във вътрешни помещения и зали, където заради теглото си не е много опасен за хората като цяло, особено със защитите, но все пак имам два пръста вече със сериозни травми, така че - внимавайте.. [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-12-17 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: Ivanpg   
Дата:   27-12-17 16:49

Регулации да има, това не е проблем според мен. От скоро имам дрона и мисля за различни пътувания другата година извън страната и като почнеш да търсиш информация за регулацията в други страни става страшно. Навсякъде различни източници, няма добре синтезирана и по-важното достоверна информация. Пишат, че ти трябват разрешителни , обаче как да си ги извадиш, към кого да се обърнеш , какви са изискванията,срокове за отговор. Никъде няма информация. Когато има точни и ясни регулации и разработени модели на работа - при какви условия можеш да летиш без да са нужни допълнителни документи и при какви условия ти трябват разрешителни всичко ще стане мноого по-добре, но има още доста време да мине докато се стигне до този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: prozium   
Дата:   27-12-17 17:01

Все пак никой не каза как фокусира? Когато има достатъчно контрастни обекти се получава, но когато такива липсват ? Намери ли сте цаката на ръчния фокус ? За сега най-доброто което измислих е да снимам да проверя снимката и да коригирам, което отнема доста време на кадър ...
Иначе за регулациите е ясно - ще се появят. До тогава всеки си има глава на раменете и поема отговорността върху себе си и действията си. Това, че съм решил да летя на вилата си вдън гори тилилейски си е мой проблем, но лошото е, че фокусът там бяга :D

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mavic Pro мнения
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-17 17:02

Напротив... съвсем скоро ще е...
2 документа за сваляне..

И уви няма начин ( по правилата) да летиш без да си изискал предварително разрешение от РВД... бюрокрация навсякъде...


а колко летят над разрешените 120метра... абе.. лоши работи

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »