Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   12-05-17 23:29

Айде стига циркове.
Знаем си номерата.



Публикацията е редактирана (12-05-17 23:49)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: lamerko   
Дата:   12-05-17 23:30

Всъщност chrisnoch много добре си го е написал, но се хванахте за глупости и точно в тона, срещу който сте уж против...

За оптичния визьор:
Nikon D7200 (като всеки DSLR) има оптичен визьор. В него - чрез система от огледало и пентаогледало/пентапризма - виждаш това, което "вижда" обективът при напълно отворена бленда. Като натиснеш "DoF Preview" бутона, можеш да видиш как се променя дълбочината на фокуса при стойността на блендата, която си задал в момента.

За светлото и тъмното:
Промените в експозицията могат донякъде да се симулират само чрез електронен визьор (какъвто имат безогледалните фотоапарати) и в режим "Live View" (при DSLR).

За стойностите на експозицията:
Затова е предвидена допълнителен електронна "патерица" - лентовиден дисплей, на който се виждат част от настройките.

Всичко това е от поста на chrisnoch, а вие се хванахте за информативното отклонение за хибридния визьор, което въобще не беше водещо в поста...
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: victory13   
Дата:   12-05-17 23:35

До момента единствено вие, тригодишно бг, говорите за глупаци и всезнайковци... никого не съм обвинил в нищо [smile]

А сега ще си погаля никона [smilie5]
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   12-05-17 23:36

Знаем си номерата.
И така - в края на краищата какво вижда фотографът през визьора на Никон Д7200?
Фуджи ... или чрисноч? Петък...[beer]

Колега victory13, не говоря за вас.
Уважение всекиму. Поздрави!



Публикацията е редактирана (12-05-17 23:57)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: kombainera   
Дата:   12-05-17 23:57

victory13 написа:

> До момента единствено вие,
> тригодишно бг, говорите за глупаци
> и всезнайковци... никого не съм
> обвинил в нищо [smile]
>
> А сега ще си погаля никона [smilie5]
Аз също имам подобни наблюдения за chrisnoch и съм ги споделил в друга тема.
Не е нормално просташкото поведение.
Колкото и да си начетен. Точно начетените хора не трябва да имат проблем с изказа.
Поне аз така мисля. Бай Ганьо едва ли има място в постовете за която и да е тема.
[smilie24]

 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   13-05-17 00:02

Всяка круша си има опашка.
Всяко поведение си има причина. И всеки който защитава или напада друг си знае какво прави и дали е прав.
Да не се окаже, че някой лиже з.....а на друг? Всичко е толкова прозрачно.
Стига петъчни лакърдии. Събота е вече.

Колега deandimov,
ЕТО ръководствата за Никон Д7200
Прочети ги. Ориентирай се и си прави кефа. На фокус и успех!



Публикацията е редактирана (13-05-17 00:24)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: samurai2   
Дата:   13-05-17 01:57

Оффф...пак ли Ночев...айде лека нощ от мен.[beer]
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-05-17 02:13

Автор: bg2014
Дата: 12-05-17 22:46
Колко много думи за да повториш това, което вече е казано.
Защо всеки простак се опитва с много думи да заблуди всички, че не е такъв?
...
Само един простак може да каже на някой възпитан, (който благодари за определено внимание) НЕДЕЙ да благодариш. Всеки трябва да благодари на своите колеги, които се хабят да отговарят и да помагат. Възпитание.


Думите не са много. Всъщност са доста по-малко от тези, които ти си написал час и половина по-рано. На всичко отгоре, в написаното от теб има фрапантни глупости, които само един неук лаик може да избълва. Тези глупости са изключително вредни! Много хора могат да ги приемат като споделяне на знания и ще бъдат заблудени, че ти им помагаш, както нахално твърдиш. Всъщност ти правиш точно обратното - пречиш, защото НЕ знаеш и НЯМАШ опит.
Ще направя кратък разбор на глупостите ти, но преди това ще постна скрийншот, за да не можеш да ги редактираш:


http://prikachi.com/images/730/9119730s.jpg


"Това, което виждаш във визьора е реалното което е пред теб."
Пълна глупост! Това, което виждаш във визьора, е изображение на "реалното", получено с помощта на конкретен обектив. Изключвам философския аспект на избразителната същност, защото ще трябва да напиша цяла студия, а нямам това време. За нуждите на практиката е достатъчно да се каже, че човешкото око (единственият ни визуален "репер") и фотографските обективи няма как да виждат реалността по един и същ начин.

"Това дали ще е по-тъмно или светло на кадъра е невидимо, преди да се запечата на картата. Ти трябва да си го представиш в главата. За да те улеснят има показатели, които виждаш във визьора и те са или цифри (блендата) или чертички (осветеността)."
Нищо подобно! "Чертичките" не показват никаква "осветеност", а доколко и в коя посока експозицията, получена с настоящите настройки, се разминава с оптималната експозиция, измерена чрез някакъв алгоритъм от сензора на фотоапарата.

"Трябва да се стремиш към тези показатели (видими във визьора) които искаш да се отразят на кадъра.
Ако осветеността не е добра - черичките са много в едната или другата посока (ти може да сменяш тази посока, но това е все едно)."

Не е все едно! В единия случай най-вероятно ще получиш недоекспонирана снимка, а в другия - преекспонирана. Пиша "най-вероятно", защото резултатите може да са драстично различни в зависимост от това дали експонометърът на фотоапарат е настроен на spot, center-weighted или matrix. Ако не знаеш в какво се изразяват раликите между трите режима, по-добре пуцай на пълен автомат - по-малко ще сбъркаш!

"Трябва да се стремиш към изчезване на тези деления/чертички и да остава само средната или около нея."
Как ли пък не! Това означава да се довериш изцяло на автоматиката на фотоапарата и да пуцаш като японски турист. Висок ключ? Забрави! Нисък ключ? Пак забрави! Изобщо забрави за всякакви художествени решения, различни от тези, които "изчислява" електрониката на камерата! Недей да мислиш! Фотоапаратът ще свърши всичко вместо теб. Ти трябва само да гледаш "чертичките" и да натиснеш "спусъка" - ще получиш точно това, което виждаш в главата си.

"За блендата е ясно - колкото си я настроил, толкова ще пише, но това НЯМА КАК да го виждаш физически през визьора с очите. Поне за сега."
Напротив! Блендата е единствената настройка, за която можеш да получиш някаква визуална представа - чрез натискане на "DoF Preview" бутона.

Спирам дотук, защото нямам повече време за твоите глупости.


 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: iasen2   
Дата:   13-05-17 10:32

снежен човек, има ли тема в която да не си се заял с другите
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   13-05-17 22:59

Много думи. Нали ти казах - с много думи казваш нищо.
1.През визьора виждаш реалното пред теб, което конкретен обектив може да предаде на матрицата.
Нищо друго. И при Nikon D7200 виждаш около 95% от това.
2.Чертичките показват именно най-оптималната настройка откъм светлина.
3.МОже да обръщаш посоката - в ляво да е недоекспонираната или в дясно да е недоекспонираната.
Ти избираш посоката в която да е.
4.Да, трябва да се довери на техниката. Той е новак.
5. За DOF добре, но добрия кадър не е само бленда. Защото при промяна на блендата (ако не си на ръчен режим) автоматиката променя скорост и ИСО. Може ти да ги контролираш, но не и ако си новак.
Темата отдавна се изчерпи, но менторството е вечно и нелечимо.
Като манията за величие. Аз спор нямам. Спирам до тук.
Дори и това внимание ти е много.



Публикацията е редактирана (14-05-17 22:56)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: lucky55   
Дата:   13-05-17 23:03

bg2014 написа:

> 1.През визьора виждаш реалното
> пред теб, което обективът може да
> предаде на матрицата.
> Нищо друго. И при Nikon D7200 виждаш
> около 95% от това.

bg2014, визьорът на Nikon D7200 e със 100 % (почти) покритие на кадъра, а не с 95 %, както моделите от 3ххх и 5ххх серия.



Публикацията е редактирана (13-05-17 23:09)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   13-05-17 23:14

Добре, съгласен съм - "около 95%" е по-малко от "почти 100%"[beer]
Не съм мерил никога процентите, защото винаги са различни след кропа.
Благодаря!
Предполагам градивна забележка, нали?
Или нещо ще говорим и за 3... и 5... серията?



Публикацията е редактирана (13-05-17 23:18)
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: samurai2   
Дата:   14-05-17 10:15

iasen2 [smilie24]
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: mmjm   
Дата:   14-05-17 11:41

Bg, добре че не сме лекарски форум.
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   15-05-17 09:23

Каквото и да значи това, но ако е това, което си мисля ето:
Във всеки БГ форум има големи философи, вероятно добри професионалисти, които се изживяват на ментори и богове. Това вероятно помага, но в повечето случаи пречи. Когато с много сложни думи се опитваш да обясниш простички неща -това не е философия. Това е глупост, макар и от начетен човек.
Идват млади, нови колеги и някой им обяснява сложната материя на човешката глупост колко е важна. Ами не е. Упражненията по философия не тук Има си философски форум. А относно лекарите - имаше колеги фотографи с професия ЛЕКАР. Искаха да си пуснат една тема , за да се намерят и да си другаруват професионално за хобито.
И какво стана?
Отново ги нахокахте, насметохте и те (културни и възпитани) отстъпиха на нахалниците и менторите.
СТИГА ТОЛКОВА!!!
Нещата трябва да се оформят на ниво -"всеки уважава всеки". Едва тогава ще изчезнат препирните и работата на админите ще стане приятна. Но... жалко е, че админите също са дълго време с "менторите" и трудно се създава ред сред боговете. Нали?
Някой друга глупава забележка, за да развалим темата или от рода .. "да измета ла..то от метеното" има ли?
И защо не понасяте добри обноски макар и от 3 год. БГ, вместо стари и гадни простащини?
Какво толкова ви е полезно това? Защо?

 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-17 03:57

Автор: iasen2
Дата: 13-05-17 10:32
снежен човек, има ли тема в която да не си се заял с другите


Да - всички теми, в които няма неуки аматьори с нахални претенции за професори по фотография.


Автор: bg2014
Дата: 15-05-17 09:23
...
Във всеки БГ форум има големи философи, вероятно добри професионалисти, които се изживяват на ментори и богове. Това вероятно помага, но в повечето случаи пречи. Когато с много сложни думи се опитваш да обясниш простички неща -това не е философия. Това е глупост, макар и от начетен човек.


Явно твоят критерий за "сложни думи" е опростен до буквара за първи клас.
Очевидно не можеш да схванеш колко е важно да се пише точно, а не приблизително - особено когато се опитваш да "съветваш" начинаещи фотолюбители. Апропо, как ти хрумна, че след като знаеш малко и можеш още по-малко, можеш да ме коригираш, че и да ме поучаваш?!
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-05-17 07:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   19-05-17 07:59

chrisnoch написа:
Явно твоят критерий за "сложни думи" е опростен до буквара за първи клас.
Очевидно не можеш да схванеш колко е важно да се пише точно, а не приблизително - особено когато се опитваш да "съветваш" начинаещи фотолюбители. Апропо, как ти хрумна, че след като знаеш малко и можеш още по-малко, можеш да ме коригираш, че и да ме поучаваш?!


Въпросът е риторичен и е отправен към самият му автор.
Написал съм ти по-рано - МЕНТОРството не върви в 21 век. Изоставаш не само в техниката. Изоставаш в отношенията.
И добре, че не си написал книга/студия.

chrisnoch написа:
Изключвам философския аспект на избразителната същност, защото ще трябва да напиша цяла студия, а нямам това време.


Няма кой да я прочете. Както и филма (кой го е гледал?)
Всеку университет е пълен с празни приказки. С професори като теб ( с много издадени бройки, които никой не чете, а само купува за да си вземе изпита). БГ е пълно с университети и капацитети като теб. И какво от това? Образованието е на такъв хал заради такива, като теб - дървени философи. Навсякъде парадират със знания и опит. Но всъщност ... това са стари и измислени лаври. Царят е гол!!!
Слава Богу, че моите професори не бяха като теб. Благодарение на теб ги ценя ОЩЕ повече. И разбирам какъв късмет съм имал с истински преподаватели и Човеци.
Не се занимавай с мен.
Показах ти уважение в предишни постове. Сега споделям истината.
Малък си, дребен си, дребнав си във всяка тема. Не го ли виждаш през визьора?

 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: samurai2   
Дата:   19-05-17 08:02

bg2014 [smilie24]
Не съм сигурен ,че ще те разбере.
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-05-17 12:27

Ако се използва автоматично исо апарата няма да промени експозицията от нула в някакви граници на бленда и скорост, защото променя исото,като се изчерпат възможностите за промяна на исото почват да се появяват чертички вляво или дясно и показва че експозицията е светла или тъмна.Ако се натисне инфо на д750 това се вижда и на дисплея-големия.
На д750 като се променят бленда и скорост се променя и експозицията във визьора-чертичките ,снимам на M обаче съм си направил другите настройки като на зеленото квадратче,така че имитирам зеленото квадратче,а снимам на М защото така съм свикнал от лентовите.
Като натисна с десния среден пръст бутона след грипа и блендата скача и показва как ще бъде затъмнена снимката,ако снимам на различна бленда от най -ниската,с натискане до половина на бутона за снимане не става, там се включва фокуса и така е по-добре да се види по-добре къде е фокуса,ако се затъмни ще се затрудни.Предполагам че на д7200 е същото.
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-17 02:03

bg2014,
Отделих много време да ти обясня подробно къде бъркаш. Ти не разбираш, или поне се правиш, че не разбираш. Твоя воля! Насила никой не може да ти налее акъл в главата.

Очевидно си учил в чужбина, което ти е попречило да усвоиш българския език, та повечето думи ти се струват твърде сложни. Същевременно употребяваш думата "ментор", без да знаеш какво означава тя.
Ето, да попълниш набързо знанията си:
ТУК
Ето и Ричард Брансън за менторите:
ТУК
Ричард Брансън казва точно обратното на това, което ти твърдиш:Написал съм ти по-рано - МЕНТОРството не върви в 21 век.
Кой бърка? Ричард Брансън или анонимният bg2014?

Ти бъркаш и за много други неща. Не преподавам никъде, освен в "голямото училище на живота". Филмите ми са доста повече от един, гледани са от над 4'000'000 зрители в над 20 държави и продължават да се гледат. Не парадирам с нищо, а имам съвсем ясна представа колко знам и какво мога.

Автор: bg2014
Дата: 19-05-17 07:59
...
Не се занимавай с мен.
Показах ти уважение в предишни постове. Сега споделям истината.
Малък си, дребен си, дребнав си във всяка тема. Не го ли виждаш през визьора?


Ще се занимавам с когото си искам!
Истината не е вафла, че да я споделяш.
Твоето мнение за мен НЕ ме интересува. Ти си НИКОЙ - две букви и четири цифри.
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: bg2014   
Дата:   20-05-17 18:24

Животът е прекрасен.
Не го пилейте в празни спорове и доказване на нещо в което сте убеден.
Въпреки, че аз не споделям вашите убеждения това не е повод да пилеете живота си.
Ще ви помогна и няма повече да споря с вас. Ще мълча. От уважение към всички колеги, включително и към вас.
Поздрави и благодаря за прекрасните спорове!

 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-05-17 18:28

Ех админитеееее .... живи и здрави да сте ...
 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 19:26

chrisnoch написа:

> bg2014,
> Отделих много време да ти обясня
> подробно къде бъркаш. Ти не
> разбираш, или поне се правиш, че не
> разбираш. Твоя воля! Насила никой
> не може да ти налее акъл в главата.
>
> Очевидно си учил в чужбина, което
> ти е попречило да усвоиш
> българския език, та повечето думи
> ти се струват твърде сложни.
> Същевременно употребяваш думата
> "ментор", без да знаеш какво
> означава тя.
> Ето, да попълниш набързо знанията
> си:
> ТУК
> Ето и Ричард Брансън за менторите:
> ТУК
> Ричард Брансън казва точно
> обратното на това, което ти
> твърдиш:Написал съм ти по-рано -
> МЕНТОРството не върви в 21 век.

> Кой бърка? Ричард Брансън или
> анонимният bg2014?
>
> Ти бъркаш и за много други неща. Не
> преподавам никъде, освен в
> "голямото училище на живота".
> Филмите ми са доста повече от един,
> гледани са от над 4'000'000 зрители в
> над 20 държави и продължават да се
> гледат. Не парадирам с нищо, а имам
> съвсем ясна представа колко знам и
> какво мога.
>
> Автор: bg2014
> Дата: 19-05-17 07:59
> ...
> Не се занимавай с мен.
> Показах ти уважение в предишни
> постове. Сега споделям истината.
> Малък си, дребен си, дребнав си във
> всяка тема. Не го ли виждаш през
> визьора?

>
> Ще се занимавам с когото си
> искам!
> Истината не е вафла, че да я
> споделяш.
> Твоето мнение за мен НЕ ме
> интересува. Ти си НИКОЙ - две букви
> и четири цифри.

"Ще се занимавам с когото си искам!"
Бай Ганьо, бай Ганьоооооо
Защо не остана на село да пасеш на дядо си говедата?
Общуването с хора те натоварва. Особено когато не попадат в категорията Подмазвачи.
"Истината не е вафла, че да я споделяш."
Но и да се скрие не може - лъщи като тиган на месечина.
Който се е родил простак, простак ще си отиде от тоя свят.

[smilie23]

 Re: Въпрос за визьора на Никон Д7200
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-17 20:28

Автор: kombainera
Дата: 20-05-17 19:26
...
Бай Ганьо, бай Ганьоооооо
Защо не остана на село да пасеш на дядо си говедата?
...
Който се е родил простак, простак ще си отиде от тоя свят.


За себе си ли говориш?
Моите дядовци НЕ са от село. [smilie5]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.