Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на компактна камера
Автор: Plpenov   
Дата:   27-04-17 10:30

Привет на всички.
Нуждая се от съвет за избор на безогледалка, с бюджет до 1500лв. В момента щракам с Canon 70D, но ми идва тежичък за разходката в планината, и затова търся нещо малко, леко, да има raw,и поне да се доближава до качеството на DSLR-те. Наясно съм че с такава големина на матрицата, не могат да се правят чудеса, но все пак да е що годе добро. За сега съм се спрял на няколко модела -canon g7x m2, panasonic lx100, Sony RX100 III, но винаги мога да променя решението си, и да разгледам и други варианти. В тубата гледах доста ревюта на въпросните камерки, но повечето ми звучат като пошла реклама, и не мога да взема решение. Тук във форума, има няколко теми, но повечето вече са старички, и информацията за по-новите модели липсва.Ще се радвам ако има някой, който да има преки впечатления да сподели.
Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: StraightEse   
Дата:   27-04-17 10:50

Canon G1X m2? Той е с aps-c сензор.

https://www.flickr.com/groups/canong1xmk2official/pool/




Публикацията е редактирана (27-04-17 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 10:53

Lumix: LX 100, TZ100.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: valmar_70   
Дата:   27-04-17 11:13

Ето съвсем прясно от DPReview:

https://www.dpreview.com/reviews/2017-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras


Сравнени са :

Canon PowerShot G1 X Mark II
Canon PowerShot G5 X
Canon PowerShot G7 X Mark II
Canon PowerShot G9 X Mark II
Panasonic Lumix DMC-LX10
Panasonic Lumix DMC-LX100
Panasonic Lumix DMC-ZS100/TZ100
Sony Cyber-shot RX100
Sony Cyber-shot RX100 II
Sony Cyber-shot RX100 III
Sony Cyber-shot RX100 IV
Sony Cyber-shot RX100 V




Best overall: Panasonic Lumix DMC-LX10


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-04-17 12:24

Автор: StraightEse
Дата: 27-04-17 10:50
Canon G1X m2? Той е с aps-c сензор.


Това НЕ е вярно!
Canon G1X m2 е с 1.5-инчов сензор - при това доста одъртял. Бавен автофокус, тесен динамичен диапазон, много шум при ISO 800 и нагоре, видеото за нищо не става - бягай далече!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: SEURET   
Дата:   27-04-17 12:58

LX-10, в Европа се продава под имате LX-15. Много, много добра и удобна камера. От няколко дни съм неразделно с нея, стои си в джоба и снимам когато видя нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Pavlov   
Дата:   27-04-17 13:18

Моето предложение - Canon EOS M3 .
Матрицата даже е по-добра от тази на 70D [smile] , свикнал си с марката, а и с преходник ще можеш да си ползваш и наличните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 13:28

Pavlov, само където не е компактна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: StraightEse   
Дата:   27-04-17 13:29

Моя грешка. За останалото вероятно си прав. Последният ми сблъсък с Канон беше G3x и това бяха най-грешно дадените пари в живота ми. Иначе преди време имах G16 и него (въпреки, че беше малко муден си го обичах).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Pavlov   
Дата:   27-04-17 13:29

Е, и?...
Прочети първото изречение от първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-17 13:30

Компактна и добра слагам Сони RX100 mk3- визьор, когато си поиска човек, има видео доста добро, оптиката е добра и всичко в компактни размери.
Panasonic LX10-15 нещо не ми харесва, защото няма визьор. Макар че е доста компактен. По-скоро LX100.
ЗА Каноните не знам толкова компактните.
Бих предложил и някои с фиксирани обективи- Nikon coolpix A, Fuji X100s/t, макар че явно се търси все пак зуум. Но са доста добри камери тези. Ricoh има също с фиксиран обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Synthy   
Дата:   27-04-17 13:31

Е да, ама се коментират сапунери, които на практика са също безогледални. Подозирам объркване на питащият, след като гледа с не сменяеми обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Plpenov   
Дата:   27-04-17 16:39

Благодаря на всички до момента.
Гледам със несменяеми обективи, заради по малкия размер, но не бих се отказал и от такива със сменяеми.
От тях добро впечатление ми направи Samsung NX500, макар че него трудно ще го побера в джоба на дънките[smile], а пък и нов няма да намеря.
За момента фаворита който се откроява е: Panasonic Lumix LX10.
Търсенето продължава.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-17 20:46

Най-странен вариант, но пък компактен. Вече по-трудно ще се намери, но има бройки- Самсунг NX mini с варио обектива. Това последно пробвах от един приятел, на светло е доста прилично добра камерка и много компактна. Е, има само 3 обектива и те са скъпи, но с вариото е достатъчно. Има 1 инч матрица и достатъчно добро исо до 1600, микро сд карта, зарежда се с батерия външна за телефон, има екстри и въртящ се екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-05-17 06:01

kvakioh,
Много мило, че предлагаш умряла система (Samsung NX), която повече няма да се развива! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: quazimodo   
Дата:   01-05-17 08:19

Plpenov, знаеш какво прави Юлиус със сонито. Вземай едно такова (RX III) и почвай да си щракаш на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: crocodile   
Дата:   01-05-17 09:17

LX100 , LX10 заради страхотните им обективи , много прилично фото и перфектно видео. Имам LX7 и само с него снимам вече , по натам мисля и аз да се обзаведа със LX100.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »