Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: JoeCocker   
Дата:   27-04-17 02:30

Ще се радвам на 1-2 мнения...

Ако има обосновка - защо съм избрал "еди коя си Глава" - ще е най-полезно ю!!!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-17 03:58

Лично на мен трипозиционната ми е по-удобна (имам и от двата типа), но си е напълно вярно, че при носене постоянно се закача нещо за рогите :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: JoeCocker   
Дата:   27-04-17 04:06

"lamerko" - мерси за отговора в толкова късен час.
Дано темата да се развие - в други Форуми има по 500-700 мнения без заяждане.... - тука едва ли повече от 10...., жалко...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: MarinY   
Дата:   27-04-17 04:45

Ябълка, три позиционна и гимбъл. Всяка си има причината да съществува и ги ползвам.
Ябълката е при пътуване, когато снимането не е целта му или "планинско", а теглото е важно. Понякога я слагам на монопод.
Три позиционната за "студио" и когато мъкна всичко останало с колата до едно място. Прецизна и стабилна.
Гимбъла за следене - животни, пилета, коли, самолети. МНОГО удобна.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: sakuraki   
Дата:   27-04-17 09:09

И двата вида ги имам, но три-позиционния даже не го знам къде е вече [smilie5] .

Ползвам Ябълката, защото много по - бързо и удобно си нагласям кадъра с нея. Малко по - трудно е снимането на панорами на няколко реда с него, но се свиква. По баирите е по - лесно с него [smilie5]

Три-позиционния ми е по - удобен само за интериорни снимки и това е .

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: Тед   
Дата:   27-04-17 09:55

Нито с едното, нито с другото.
Използвам пистолета на Манфрото поради няколко причини.
Единствения му минус са габаритите, но заедно със статива си влиза нормално в ориг. сак на Манфрото.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: lorddemonic   
Дата:   27-04-17 10:39

Ябълка но скоро ще си взимам гимбъл ... Реално карам повече на монопод де. ..

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-17 11:02

2 ябълковидни, 2 трипозиционни. макро слайдер.
Всяка според апарата и местоположението. За ябълковидните други освен Gitzo, Novoflex не признавам.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: SEURET   
Дата:   27-04-17 13:07

Пистолета на Manfrotto по същество си е ябълковидна глава.
АЗ лично бих препоръчал хибридните глави на Cullmann. Първо защото от класическа ябълковидна глава, с едно движение се заключва и става видеоглава само с пан и тилт. Друг сериозен плюс е начина на заключване. Главата е с така нареченото екваториално заключване и при него целият кожух стяга самата ябълка и се избягва изместването от няколко градуса(тъй като стяга ябълката точно по най-широката част, отвсякъде, от там и екватор :), което го има при повечето ябълковидни глави, където заключването става с 1 или 2 винта, които блокират ябълката.
Ето ги и главите:
Cullmann Concept One OH4.5V

Cullmann Concept One OH6.5V - Даже я гледам в сериозна промоция.


Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-17 13:26

Ябълковидни- една Gitzo, защото е един вид универсална, удобна и компактна. Novoflex ябълковидна- ултра компактна и замества на Manfrotto BeFree тъпата стандартна ябълковидна.
ТРипозиционна Gitzo- заради макрото. Втората трипозиционна Manfrotto- защото не се чупи централната конзола на стативите ми и може да се обърне.
Maкрослайдера е ясно- във 4 посоки развитие. Stacking, приближение и "сканиране" на негативи с дигитален апарат и макро обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: SEURET   
Дата:   27-04-17 13:41

EЕ, ябълковиднага глава на Befree ли е това по което сравняваме? Това е малка глава, направена за туристически статив, да бъде лека и компактна. Manfrotto имат много сериозни ябълковидни глави, започвайки от BHQ2, O57(с различни заключвания), 468 също в някоя от разновидностите и заключвания.
Gitzo също имат цели 3 модела ябълковидни глави понастоящем. Traveler версията е по-мъничка, предвидена за път, а 1 и 3 серия на "нормалната" са вече наистина страхотни глави.
Да не пренебрегваме и Titan TB6.2 http://dynaphos.com/product/14/189/1659_cullmann_titan_tb62_ballhead/url] и Titan TB6.6 http://dynaphos.com/product/14/189/1658_cullmann_titan_tb66_ballhead

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-17 13:45

Какво искате от Befree-то - моето издържаше 6D + 24-70 в не много екстремни условия. С безогледалката - няма проблеми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-17 13:46

С нищо не сравнявам, просто казвам, че не става от Befree И съм я разкарал и сложил супер яката от Novoflex. Само трипозиционните на Манфрото признавам.
Cullmann напреднаха откъм стативи и глави.
Като цяло, като има една добра и универсална основа, главите са 2 поне- ябълковидна и трипозиционна.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: ATHOM   
Дата:   27-04-17 17:16

Benro B3 - ябълка.

Компромис между товароносимост и слоноподобност (B4 и B5 са колкото главата ми).
Носи всичко което съм сложил върху и - астро тракер + друга ябълка Cullman + тяло с грип и дълъг 2.8 зуум.

Освен това по-новите глави на Бенро имат 2 врътки, което не ми допада, докато тази има 3, и ми е идеална.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: SEURET   
Дата:   27-04-17 17:28

Benro и сега имат глави с 3 отделни винта. Това са главите B и IB.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: Ivodam   
Дата:   27-04-17 17:47

JoeCocker написа:

> Ще се радвам на 1-2 мнения...
>
> Ако има обосновка - защо съм избрал
> "еди коя си Глава" - ще е
> най-полезно ю!!!


От години снимам с видеоглави, с тежките обективи, особено когато снимах с Канон 600 мм, който само обективът тежи над 6 кг, това се оказа най-доброто решение.
Свикнах си с тях и съм доволен, само им отвивам ръчката, нямам никаква нужда от нея.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: SEURET   
Дата:   27-04-17 23:20

Това е добро решение, но със сравнително ограничена функционалност. При снимане на птици, това е много добре решение.
Особено с глави, имащи прецизен контрол на противотежестта - например тази Nitrotech


Отговори на това съобщение
 Re: С какво снимате - Ябълка, или Три-позиционна ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   28-04-17 00:16

За фото:
Когато теглото е приоритет - ябълка с отделно заключване по 3-те оси.
Когато не - Manfrotto Joystick Head 322RC2.
Адски бързо и удобно, но със завишени габарити и тегло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »