Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: ivan.shishmanov   
Дата:   25-04-17 17:27

Здравейте отскоро съм фен на фотографията. Като за начало се снабдих с Канон 700 д в комплект с китов обектив, но който и да попитам, ми препоръчват да сменя обектива с нещо по добро. Честно казано снимките с китовия обектив не ми харесват, не са остри, имат шум и т.н. Спрял съм се на обектива сигма 18-35 1,8 Ф.Доколкото виждам обектива вече върви в комплекс с усб докинг станция.
Просто исках да попитам за мнението ви, относно избора ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 17:29

Ми става, даже е достатъчно добър, но дали ще стигнат тези 18 или 35мм? Има варианти за обективи с по-широк диапазон, не са на бленда 1.8, но са доста добри като за 700д.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Synthy   
Дата:   25-04-17 17:30

За шума обектива няма вина. По-добре се научи да правиш добри снимки с ТОЗИ обектив, който имаш в момента. След това вече гледай за друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Pavlov   
Дата:   25-04-17 17:31

Лош избор за човек, който мисли, че обективът е причината за шума в снимките.
Поработи повече върху задапаратното устройство, и е възможно проблемът да се реши, без да даваш 4-цифрена сума за нова техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: ivan.shishmanov   
Дата:   25-04-17 17:33

Бих се радвал, да получа някои препоръки....все пак съм тотално начинаещ. Първите ми 1000 снимки са ....боза :).
Иначе ако 18-35 на сигма, са като 18-35 на сегашния ми обектив мисля, че ме устройва. Идеята ми е да снимам пейзажи и разни приятелски събирания (екскурзии, вили, хижи, походи, излети и т.н.).Ясно, че за макро снимки и за портрети, ще трябва нещо друго.
Вече се сдобих с разни екстри, като статив, светкавица и чакам от китай дистанционно :).
Все пак 1800 лева за мен не са малко и бих искал да ги дам за нещо, което ще ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: ivan.shishmanov   
Дата:   25-04-17 17:36

Няма никакво съмнение, че нямам необходимите, знания и умения за да извлека максимума от техниката.
Затова днес започвам курс по фотография и мисля, че с времето и опита ще се науча.
В крайна сметка нищо не пречи да се науча на свестен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Synthy   
Дата:   25-04-17 17:37

Ми той китовият си е достатъчно свестен. С 18-35 няма да правиш по-добри снимки, можеш да си сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: xsakex   
Дата:   25-04-17 17:44

Фотографският курс ще ти даде повече от Сигмата (в момента). За снимането на пейзажи е по-важна локацията и времето от деня когато снимаш. Там обикновено се снима на бленди в порядъка на f8-11, а на тези бленди и китовият обектив ще ти върши прекрасна работа.
Необходимо е само да вземеш статив и като снимаш от статив да изключиш стабилизажията на обектива, за да не се бърка. Друго важно нещо е да използваш дистанционно или апаратът да е сложен на самоснимачка. Това е само от техническа гледна точка.

Вече от гледна точка на локация и композиция - просто трябва да обикаляш и да гледаш.

Научи се с китовия обектив, а след него може да се окаже, че ти трябва нещо съвсем различно, например 85 или 70-200

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 17:50

ivan.shishmanov
това как го разбираш [smilie18]


Максимизираш исото, експандваш апертурата и супресваш шатър спийда

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kkazakov13   
Дата:   25-04-17 17:58

Пичове, ако ми сравнявате стъклото на сигмата с китовото, на еднаква бленда и казвате, че няма разлика, то:

а) или никога не сте снимали с хубав обектив

Или

б) заяждате се

Или

в) и двете.


Аз съм чаЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 18:00

kkazakov13 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 18:03

Никой не отрече колко е добър обектива, още повече пък да се бъзика с автора на темата. Просто той е в начални 1000 кадъра все още. Моите първи 170000 са провал с китов обектив и 2 тела (едното със счупен затвор). Ако е толкова зор за обектива и камерата да са много добри и това да не влияе, можело е още от началото да се вземе нещо по-добро. И пак винаги ще го има. Само че не е тук въпроса, а как да се "поизхаби" малко това тяло и китовия обектив и после нещо друго. Ако е 18-55 STM, това е отличен китов, който стига за доста неща. ЗА 1000 кадъра може човек дори да не е успял да разбере как се управлява камерата...само допускам.
Курс фото ще поправи нещата.



Публикацията е редактирана (25-04-17 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kkazakov13   
Дата:   25-04-17 18:13

kvakioh, ако за 170к снимки не си се научил да снимаш ... нямам какво да добавя, предполагам не си разбрал, че не си за тази работа? Аз направих 10к снимки и тогава взех да снимам много по-добре. Но 10к снимки направих, защото снимах едни и същи снимки по 20 пъти ... сякаш пейзажа ще мръдне. Всеки си има срамните моменти.

Както му е казал един друг човек - като ще се учи - защо да не е на добро стъкло? Нека техниката да не пречи а да помага.

За мен китовия обектив е едно голямо лайно и с телефона ми съм снимал много по-добри снимки от 18-55 STM. Съжалявам, но това е истината.

Сигмата 18-35 е един от най-острите и добрите обективи, които някога съм имал, а съм имал наистина скъпи и добри обективи. За съжаление, сигма не правят този обектив за X mount, иначе щях все още да го имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-17 18:34

kkazakov13, предпочитам да снимам на рол филм 8 кадъра 6х9 и да ми излизат всичките на печат, отколкото 100000 дигитални. То няма такъв човек да ги направи всичките идеални. Идеята е, че човек започнал с началното и наличното е странно да скача веднага на уж по-доброто. Ако например след месец-два и още 1000 кадъра пак напише, че иска Канон 50Мпикс и 3 обектива по 1500$ всеки, пак ли ще е желание за учене или нещо друго?
Тук често пишем да се дадат примери, очаквам такива, да видим къде и защо е проблема с желанието за взаимопомощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Don_Diego   
Дата:   25-04-17 22:28

Естествено, че сигмата е отвъд всякакви китови- те не са в един клас. Не са и от една планета.

Въпросът е, че авторът на темата няма да може да извлече нищо от сигмата, щом не се справя и с китовия. И ще снима със 18-35 като с 18-55 на канон. И само дето ще е хвърлил маса пари.


https://c1.staticflickr.com/3/2910/14024260970_7b4b375b55_h.jpg



Снимано е с китовия ми 18-55. На сони. Безогледалка. Няма претенция за композиция и арт, но китовите не са точно за боклука. Особено в началото. Това, че купуваш супер дупер обектив, не е гаранция, че ще правиш супер дупер снимки като качество (шум, острота и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: xsakex   
Дата:   26-04-17 01:17

Don_Diego [smilie24]

Понеже пак на мерене на пиксели отиде работата ще оставя това тук Canon 18-55 срещу Sigma 18-35 на f/8

И пак - не омаловажавам качествата на Sigma-та, просто разликата за човек, който тепърва е направил 1000 кадъра може да се неглижира и парите да се инвестират както сам се е досетил в курс по фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   26-04-17 06:45

Сигмата е страхотна оптически, но и доста тежка, което те кара да се замисляш кога да я вземеш.

Ако имаш пари за харчене и пейзажите те влекат помисли за:
Tokina 11-20 или Canon 10-18, 10-22.
Ако все още си на китак препоръчвам да си вземеш и 50/1.8 STM.

Разбира се, най-добрата инвестиция в началото би била курс, бил той с повечко хора или индивидуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: ludiakolio   
Дата:   26-04-17 08:57

"...(екскурзии, вили, хижи, походи, излети и т.н.)...."

Сигмичката със сигурност е много яка, но дали е подходяща за тези мироприятия.Това си е доста тежък буркан, а и някои от предимствата му спрямо китака едва ли ще ти влезнат в употреба преди да си усвоил някои техники.Друг е въпроса, щом си се насочил към курс по фотография и искаш да се развиваш, дали си струва да изсипеш една торба пари за един як обектив или да си вземеш няколко втора ръка на половината цена в различни диапазони за да разцъкваш при различни обстоятелства. Реално предимството на сменяемите обективи няма да го усетиш с два обектива в почти еднакъв диапазон, но с различно качество.Китакът(няма значение от марката) за неангажиращо снимане,относно лекота, без да те е страх да се потроши,и ако е водоустойчив(още по-добре) е много добра алтернатива на скъпите обективи, особенно за "екскурзии, вили, хижи, походи, излети и т.н" с приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Kalimas   
Дата:   26-04-17 10:50

Я дай снимки да видим колко са зле.
Кой е китовия, какво исо позлзваш, скорост и други настройки, някакви филтри? Всичко друго си е препоръки на гадаене.
Кое гледаш - raw, jpg и какви са ти настройките на апарата.
Абе все неща влияещи на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: ivan.shishmanov   
Дата:   26-04-17 14:50

Четох за проблеми с фокуса на някои сигми. Някой има ли подобни наблюдения и констатации.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-17 14:53

Нали има докинг станция? Или просто питането отиде по дяволите?
Има още много да се чете и много да се изснима. Като наближат 30-40000 кадъра с китовия, тогава да се мисли за Сигми и нещо по-добро. След курса някои неща ще се изяснят, дано да са поне малко достатъчни. А и ако се вземе Сигмата, с китовия накъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Pavlov   
Дата:   26-04-17 15:18

Автор: ivan.shishmanov
Дата: 26-04-17 14:50
Четох за проблеми с фокуса на някои сигми. Някой има ли подобни наблюдения и констатации.

Аз имам наблюдения, върху една бройка от обектива, с неточен фокус на 7D. Дори и във фирмения сервиз не можаха да я оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-17 15:23

Четеното е недопрочетено...
7D-2009, 700D- няколко години след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: Pavlov   
Дата:   26-04-17 15:33

kvakioh, викаш - от тялото е било, така ли? То явно 7D е някакъв боклук ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 18-35mm f/1.8
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-17 15:40

Павлов, имаш моето уважение, има си къде какво да се прочете. 7Д е от времето на 650Д, има достатъчно написано за какво става дума при ползване на обективи като Тамрон, Сигма, Токина, като последните са изключително рядко проблематични и само с 650Д.
7D< 70D< 650D- трите проблематични Канона, като само последния апарат в редичката не става за нищо, като се окомплектова с нещо различно от Канонски. Може дори и с Канонски да стане зле.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »