Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проверка за крадена техника
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-04-17 14:27

Здравейте искам да се консултирам с вас относно казус! Ще купувам апарат -секън хенд,но ме притеснява това дали не е откраднат! Как мога да проверя това нещо? Благодаря предварително и се извинявам за лаишкият въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 14:29

100% гаранция няма, но можеш да поискаш снимка на табелката и да пуснеш серийния номер в Гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-04-17 14:33

Аз номерът го виждам и мога да го прекопирам,но търсенето в Гугъл ,до какво ще ме доведе?!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 14:46

До евентуалното съобщение, че на някого са откраднали апарат с този номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-04-17 15:58

А няма ли някъде сайт в който може да се провери? Примерно във фирменият на Canon,Nikon и прочие?

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 16:54

Откъде фирменият сайт на Канон, Никон и прочие ще знаят за откраднатия апарат на бай Иван от Бухово? Ако пък случайно знаят и Гугъл ще го знае. Той знае всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-04-17 17:25

Извинявай Асаши,ама при покупка на чисто нов Canon от голяма верига за техника имаше промоция,която беше свързана с регистрация на продукта във фирменият сайт! Изискваше се име,имейл адрес и прочие,за да важи кешбекът и удължената гаранция! Така че,нека не бъдем снизходителни и язвителни,към бай Иван от Бухово! Въпросът ми на лаик,не ме прави илитерат!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 17:46

Извинен си. Това Шъ в ника ми откъде ти дойде не знам, но и за него си извинен.

Формата, в която се попълва серийният номер, съдържа лична информация и поради това не е общодостъпна. По принцип дистрибуторът е наясно кои серийни номера са минали през него.

Връзката между серийния номер и бай Иван не 100% сигурна и еднозначна. Твоята хипотеза предполага допускането, че бай Иван е купил апарата от местен дистрибутор и го е регистрирал. Това не е правило, а и има много изключения. Поради тази причина такова търсене, дори някой да се наеме да го направи, няма да доведе до сигурен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за крадена техника
Автор: aceontheriver   
Дата:   21-04-17 09:41

Доста хора си вписват серийните номера на апаратите и обективите в lenstag.com
В този сайт има и списък с крадени апарати и обективи по сериен номер.



Публикацията е редактирана (21-04-17 09:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »