Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изгубен фотоапарат
Автор: johnny77   
Дата:   20-04-17 12:50

Здравейте. :)Първо да ви се представя. Име: Иван. Местожителство: Пловдив.

Изгубих фотоапарата си Никон Д3300. Има ли начин да бъде открит посредством серийния номер, прочетох, че има сайтове, които могат да откриват изгубени и откраднати апарати чрез номера, стига снимките, които са качени в интернет, да не са обработвани. Има ли човек във форума, който да е останал доволен от такива сайтове, които предлагат издирване на изгубена фотографска техника срещу заплащане?
Или може би просто трябва да прежаля апарата и да купя нов.
От друга страна, от много време се канех да се регистрирам във форума, а не го правех досега, та може и да е всяко зло за добро, макар че се привързвам към предмети и вещи.
Ако има нужда, ще представя още инфо относно загубената вещ.
Благодарности! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 12:57

Здрасти,

като цяло не се надявай твърде много. Иначе има няколко сайта, които боравят с подобни данни, като може би най-разпространения е https://www.lenstag.com/.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: johnny77   
Дата:   20-04-17 13:02

Мерси. Ходих и до полицията - файда никаква, сблъсках се и с типичната нашенска некомпетентност, единият дори не знаеше как да принтира документа на момиче, намерило изгубена лична карта на друго лице от женски пол... :D Утре смятам да ида и до прокуратурата да видим дали ще ми приемат жалбата за вещно укривателство, защото няма никакъв смисъл да плащам в няколко сайта преди да съм сигурен, че ще имам валидни документи и доказателства за собствеността. :)
Може би съм направил подарък на някого. Куриозното е, че чантата с апарата е паднала някъде пред блока ми, носех няколко чанти, раница...А аз се усетих твърде късно..Здраве да е. Тюхкам се още, ама по-философското приемане на ситуацията ще ми е повече от полза, жалко за последно направените снимки. Техника се купува, живот - не...

Май все пак ще пусна тема за съвет за нов апаратат. :)



Публикацията е редактирана (20-04-17 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-17 13:15

Не се разстройвай много. В полицията и да са компетентни,няма да могат много да ти помогнат. Дълга е процедурата за доказване на собственост. Дали е изгубен,дали е откраднат,дали е продаден,това няма как да определят. Длъжни са да ти приемат жалбата,но резултат не очаквай. Или по-точно не очаквай да ти го върнат. ще го изземат от човека,в който е намерен и от там започва дългото...
Може този,който го е накмерил в момента да те издирва. Има голяма вероятност да го занесе в полицията. Ако си си дал телефон и данни,ще те намерят.



Публикацията е редактирана (20-04-17 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 13:21

Като за начало никой няма да започне да търси изгубени вещи - престъпление няма. Полицейската преписка обаче може да доведе до положетелни резултати, ако някой го намери и доброволно го предаде в полицията (така те вече ще знаят на кого е). Вариант за самостоятелно търсене също има - битаци, тръжни къщи (повечето вече не приемат много такива вещи без документи) и базарите по нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: johnny77   
Дата:   20-04-17 13:35

Ами, те дори не ми взеха данни и телефон за връзка, ако случайно някой го предаде. Залепих пред блока една бележка. Ще пробвам и в тръжните къщи, ще залепя и по дърветата и на спирката до нас, като спре да вали. :)
Слабо вероятно е полицията да помогне в намирането. Надеждата е добросъвестността на човека, който го е намерил. Пък ако не го върне, здравe да е - да си го ползва, докато се износи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   20-04-17 14:07

Ако имаш познати с профили във фейсбук, може да ги помолиш да разгласят за загубения апарат. За съжаление фейсбук може да ти свърши повече работа от полицията. Мои приятели си намериха така и кола, и куче.


Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: johnny77   
Дата:   20-04-17 14:32

Ами, то може да се издири дори и на по-късен етап, ама все пак живеем в България. И във ФБ ще пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-04-17 14:42

Имам един Зенит Зм ,с китов Индустар,загубен 1989г ,още си чакам да ми звъннат от По(Ми)лицията! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 14:48

Полицията не е бюро за изгубени вещи.
Давай серийния номер на апарата, обектива и чакай някой да се обади.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   20-04-17 14:58

Пробвай по заложните къщи и оказионите.

Като е изгубен полицията не и е задължение да го търси.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-17 15:16

Да не е това? [smilie18]

текст



Публикацията е редактирана (20-04-17 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: johnny77   
Дата:   20-04-17 15:38





Публикацията е редактирана (20-04-17 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: smithee   
Дата:   20-04-17 15:46

Въпрос: тъп или нагъл трябва да си за да пуснеш обява за намерен апарат ? То е ясно, че и двете ... но кое повече ?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 15:46

LOL... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

"При нас имате възможност за бързо и лесно усвояване на парични средства срещу покупка,продажба на машини,злато,сребро,бижута,компютърна техника и всякакъв вид битова техника и движими вещи!"



Публикацията е редактирана (20-04-17 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 15:58

"Автор: smithee
Дата: 20-04-17 15:46

Въпрос: тъп или нагъл трябва да си за да пуснеш обява за намерен апарат ? То е ясно, че и двете ... но кое повече ?"

Не е тъпо, не е и нагло.
Тук се пускат такива обяви. Даже на някакви чужденци така им намериха апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-17 16:03

Какво се нахвърлихте и вие?Ами ако човекът си го е купил честно и почтенно?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: survivor3   
Дата:   20-04-17 17:16

Леле и сега какво ще стане?
/към автора радвам се, че се намери техниката/

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: smithee   
Дата:   20-04-17 17:29

asahi
Въпроса ми беше за този, който е пуснал обявата в olx, а не момчето, загубило техниката си .

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   20-04-17 17:37

Напиши си така въпроса, че да не поражда двусмислици. OLX също не е бюро за загубени вещи, не е и професионален форум. Няма логика там да се пускат съобщения от този тип. Тъп и нагъл са неприложими квалификации за такъв случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: smithee   
Дата:   20-04-17 17:58

Виж,asahi - няма нужда да се заяждаш с всеки :)
Написал съм си въпроса съвсем ясно и точно. Това че ти не следиш темата си е твой проблем, но не бързай с констатациите :)
Веднага след като guciguci пусна линка към обявата и johnny77 отговори, пуснах моя коментар, в който се учудвам че все още има хора, които ще пуснат КРАДЕНА/НАМЕРЕНА техника да се продава почти на същия ден в който са я НАМЕРИЛИ/ПОЛУЧИЛИ - какво има толкова двусмислено в това ???
Айде, да поздравим guciguci за съобразителността [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-17 18:02

Аз не разбрах какъв беше отговора на собственика,защото го е изтрил. Почти съм сигурен,че това не е фотоапаратът,защото този продавач е заложна къща и той не би направил такава грешка. Ако пък е тои,значи той си има докумненти за закупуването на техниката и тя дефакто вече си е негова. Не я е намерил той :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: smithee   
Дата:   20-04-17 18:10

Отговора на johnny77 беше : "Да ! Това е !"
И след моя коментар видях, че го е изтрил.
А той беше точно поради същите причини, които споменава и guciguci - заложна къща е и силно се учудих !
Така или иначе ... johnny77 го няма .... той ще обясни всичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-17 18:11

Явно е разбрал,че не е това и е изтрил

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен фотоапарат
Автор: smithee   
Дата:   20-04-17 18:12

Но задейства "ефекта на пеперудата" :)
Айде, наздраве на всички !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »