Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запитване за обектив
Автор: nakatasan   
Дата:   17-04-17 21:27

Здравейте, интересувам се от този модел обектив на Токина.
Tokina AT-X 14-20 F2 PRO DX
Конкретно инфо не намирам, както и тестове в реални ситуации. Толкова ли е конфиденциален, или калпав, че никой не го е купувал и не е споделил инфо?
Молбата ми е, ако някой го е ползвал и има мнение да сподели, ще се радвам много.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   17-04-17 22:51

Просто е много нов и доста хора, които имат 11-16 или 11-20 са предоволни, че да скачат на този, макар че светлосилата му е предимство. Но пък тези 14мм понякога ограничават.
Като съм го гледал наживо (без да пробвам) си е стабилна изработка като всички широки Токини и само 82мм може понякога да ограничат като размер на филтъра, че ще се налага тънки филтри да се слагат и евентуално по-големи плочки филтри, ако се ползват накрайници. Но това е до проба в магазина още.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за обектив
Автор: io_bs   
Дата:   18-04-17 10:58

Направих търсене в гугъл. Това са първите 3 резултата:

ревю 1

ревю 2

цъкни на reviews на зелената лента

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за обектив
Автор: lord_kik   
Дата:   18-04-17 13:12

Просто е скъп за кропка

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за обектив
Автор: nakatasan   
Дата:   18-04-17 19:51

Здравейте, и благодаря за бързите отговори.
Нов, нов колко да е нов? Гледал съм го от близо 2 г. да се предлага във Фотопавилион, но не е наличен само с предварителна заявка. А ако не ми хареса какво правим?
Евтин с подобни параметри обектив има ли за кропка?
Ако беше наличен в някой от магазините за фототехника във Варна, ще отида и ще го разцъкам, за да си преценя с моето тяло ще се разбират ли, ще се разбира ли с мен и да си преценя дали да го купувам. Ама нещо на сляпо да да се хвърлям на скъпото ...

Пропуснах да споделя в първия пост, тялото е Nikon D3200.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за обектив
Автор: io_bs   
Дата:   19-04-17 12:58

Най-сходните са със светлосила f/2.8 - Tokina 11-16 (търси втората версия, която е с вграден мотор) или 11-20. Най-евтиният ултраширок е Tokina 12-24 f/4 (пак трябва да търсиш втората версия).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »