Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор за фотообработка
Автор: monogamen   
Дата:   12-04-17 23:13

Здравйте. В момента се нуждая от монито за фотообработка,който да да дава добри цветове. За жалост бюджета ми е до 350 лв.
Насочил съм се към няколко модела и искам да попитам кой от тях ще ми върши работа.
LG25UM58
LG25UM58

Asus
текст

Dell ultrasharp - като се има на предвид, че от олх е реновиран и не знам дали си заслужава.



Ако имате предложения за монитори в този цени диапазон, ще се радвам да споделите. текст текст текст

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: asahi   
Дата:   12-04-17 23:34

Я събери още парички и пак питай.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-04-17 00:29

Асус си оправиха мониторите и бих взел.Купих ЛЖ онлайн 3 броя преди години фул хд и трите имаха гореши пиксели по 10-тина отстрани където са иконите на програмите и не пречеха на работата ,а бяха за работа не за гледане на филми ,снимки и не съм рекламирал , работиха 8 години без проблеми.Не купувайте онлайн, а искайте да ви го пробват на място да няма дефекти.Аз така платих един дел и ми го отвориха и пробваха , беше в ред и го взех в, монитор.бг. Като Ви паднат пари ще си вземете някой за 2х+ и ще имате подобрение на картината с 10 процента.Според мен си заслужава.
Наличието на евтин монитор е задължително при обработка на снимки,така ще видите как ще се виждат снимките при близките ви на които ги давате,така че покупката не е безсмислена.



Публикацията е редактирана (13-04-17 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: lord_kik   
Дата:   13-04-17 05:29

Събери още 100лв и ми пиши имам нещо много много добро

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: roumen6   
Дата:   13-04-17 10:54

ето го твоя монитор HP ZR2440w 24-inch LED Backlit IPS Monitor

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: марвес   
Дата:   13-04-17 11:05

NEC MULTISYNC 2690WUXI H-IPS

Професионален, ATW поляризатор (вгражда се в около 7-8 монитора общо), няма по-добро до 3 хиляди лева. Единствено подсветката трепти, но по особен начин, не правещ впечатление, защото е с готЕн драйвър.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: Synthy   
Дата:   13-04-17 11:09

Или този: Dell U2410

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: JoroHondata   
Дата:   13-04-17 11:32

Здравейте
Аз мога да кажа за монитора, който използвам в момента: Eizo EV2335W. Купен е втора употреба за 230 лева от известен магазин за компютърна техника в София. След калибриране (ако си спомням правилно) има 99% sRGB и 77% AdobeRGB. Доколкото съм чел- за фотографите е по- добре цветовете да са към 100% AdobeRGB- нали така ?
Аз лично съм доволен от този монитор- няма трептене на подсветката от 20 до 100% яркост (което всъщност е и най- важното) и едва ли ще ползвам някога по- добър монитор.
Поздрави



Публикацията е редактирана (18-04-17 06:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: roumen6   
Дата:   13-04-17 13:23

къде отлетяхте с тея монитори за 3к? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: milenandonov   
Дата:   13-04-17 15:08

Румба, той и 1Дс-а в базара дето е 900 лева едно време беше 10 бона, но времето лети, е ти ги от 3 бона на 350 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: picantino_   
Дата:   12-11-17 12:24

Здравейте ще използвам темата на автора monogamen за да не отварям нова за същият въпрос.
Търся монитор за обработка на снимки, с добри цветове, без шим и големина 24,25 инча. Бюджета ми е 350-400 лв. Като за тази цена едва ли ще се намери нов, затова ще търся от втората употреба с гаранция(6,12 месеца)
За сега съм се насочил към http://www.rmania.net/monitori-hp----lp2475w-h-ips-adobe-rgb-hdmi-dp-2267.html

Благодаря



Публикацията е редактирана (12-11-17 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: Trym   
Дата:   12-11-17 12:29

Имам един HP LP2475w за махане щото не се занимавам. Ако има нещо драскай. Колегите тук ще ти потвърдят, че е пушка за 300лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: iasen2   
Дата:   12-11-17 13:10

даже и за 80лв мога да ти намеря монитор, който да дава добри цветове.
За реална работа недей да вземаш монитор с вертикална резолюция по малка от 1200пх



Публикацията е редактирана (12-11-17 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: picantino_   
Дата:   14-11-17 23:26

Ще предложите ли и варианта за нов монитор до 400-450лв. с IPS матрица, точно цветопредаване и Без трептене(ШИМ) или поне сведено до минимум. Не знам за какво да гледам.
Пример http://sofiacomputers.net/monitor-display-proektor-details.php?id=10593


https://desktop.bg/displays-dell-dell_p2414h#characteristics

Предложете и други марки/модели от които сте доволни!
[smilie11]



Публикацията е редактирана (14-11-17 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: lord_kik   
Дата:   15-11-17 05:25

Само две приказки ще ви кажа,че колкото и цветове да имаш,а си нямаш и понятие от тези цветови пространства все едно нищо.По-добре монитор с висока резолюция и 100% srgb от колкото адоуб и т.н.Почти съм сигурен че колегата горе с Ейзото си няма и на идея за какво е това Адоуб,но чул че някой ял баничка и готово.Имате съвременни апарати 24мп напримен е резолюция 6000/4000 а го гледаме на 1920/1080 което е 2мп.Затова препоръчвам вече 3840/2160 все пак светът се развива,а ерата на Full HD отминава.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: JoroHondata   
Дата:   15-11-17 07:17

Добро утро
колега, щом ти е ясно и за адоуба- бъди Жив и Здрав :)
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: iasen2   
Дата:   15-11-17 08:23

Освен да си гледаш снимките на твоя си монитор е хубаво да имаш в предвид, че тези снимки ще се гледат на много и най различни устройства и масовите устройства няма да бъдат 4000 на 2000 точки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: _zigi_   
Дата:   15-11-17 20:25

Краткия ми опит води до следните марки 1.Eizo 2.Dell 3.HP като матрици H-IPS,S-PVA минимум 100% S-RGB ,но новото от тези марки с необходимите показатели е на доста сериозни суми ,а и размера е както се казва колкото повече толкова повече, за мен 27 минимум . И все пак има един много приятен сайт и пичовете са написали доста и имат доста техника retro-pc mania

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка
Автор: StraightEse   
Дата:   15-11-17 20:36

Някой ползвал ли е Benq SW2700pt и ако да, какво му е мнението?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »