Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: pdimitrov   
Дата:   10-04-17 16:28

Здравейте! Имам един много досаден проблем. Първо за машината: лаптоп MSI, 3K IPS, интелски чипсет с вградено видео и външно GTX880M. Екранът се затъмнява и понижава контраста си, когато на преден план е някой тъмен или черно-бял прозорец (примерно форумът). Случва се на кабел и на батерия. Рових се в Power Options на Windows, в настройките на вградената карта и в тези на външната - без успех... Някой има ли идея от какво може да е или къде съм забравил да проверя? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: virosh   
Дата:   10-04-17 16:40

Лаптопа има сензор за светлината и настройва екрана спрямо това което показва и външното осветление - изключително дразнеща настройка.
Виж дали в помощните програми които идват със самият лаптоп няма опция за изключването и.
Също така може да поровиш в мрежата къде точно се намира въпросната настройка. Съмнявма се че си първият който има този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: picantino_   
Дата:   10-04-17 16:41

И при мен има подобен проблем с win 10. Някой път при пускане, а друг път след като е работил известно време екрана се затъмнява до последна възможна степен и единствения начин при мен да си върне яркоста е задържане на копчето за пускане. След новото зареждане всичко си е наред. Не помага нито рестарт нито друга опция за изключване. Явно си е бъг някакъв. Лаптопа е Асус

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: virosh   
Дата:   10-04-17 16:47

Ето ви настройката. Явно вече са я вкарали в Win10 тъй като едно време си беше отделно (поне за моя стар HP лаптоп).
How to disable adaptive brightness

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: victory13   
Дата:   10-04-17 16:54

Препоръчвам и коментарите [smilie24] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: pdimitrov   
Дата:   10-04-17 20:04

Лаптопът няма сензор, само камера и диод за индикация на работеща камера. Отделно това го прави както през нощта, така и през деня при насрещно слънце.

В Power Options първо погледнах и това е disabled и в двата случая.

@picantino_, при мен намаля повече контрастът. Яркостта си е на макс.

Ползвах Google (няколко пъти), така че стандартните стъпки съм ги минал. Да поясня - случва се не само в браузъра, а с всички програми. Представете си какъв кеф е Lightroom :D

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   10-04-17 21:19

Ако до 10 минути не го оправя го пускам в оелекса този лаптоп. Мразя екстри, дето не се изключват.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматична яркост/контраст в Windows 10
Автор: pdimitrov   
Дата:   10-04-17 22:21

Ок, мизерии прави вграденото видео. Току що направо го дръпнах шалтера от Device Manager, след като изключването на всички оптимизации на интелския софтуер не помогна, и нещата се оправиха. Благодаря на отделилите време :)



Публикацията е редактирана (10-04-17 22:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »