Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: Exoras   
Дата:   07-04-17 14:17

Здравейте,

Имам два обектива с размери 67мм. Искам да си взема по-хубави и скъпички филтри, които да ми служат на повече обективи. Обмислям с тази цел да си купя 77мм филтри и да ги ползвам с преходници 67мм към 77мм, за да мога евентуално да ги ползвам и на обективи със 77м резба.

Има ли такива, които са популярни? Снимам с канон ЕФ-с байонет. Бихте ли препоръчали един такъв ход или според вас е по-добре да се насоча направо към 67мм филтри?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: raffito   
Дата:   07-04-17 14:25

Филтри се купуват за обективи.
Безсмислено е да купуваш по-големи филтри ...с мисълта ,че в по-късен етап ще ти потрябват.
UV-то така или иначе си стои на обектива./като протектор/.
Ако става на въпрос за PLC...,на 77mm са безбожно скъпи.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: peter_m   
Дата:   07-04-17 14:53

Три неща се сещам, провери дали 77 с преходник ще влезне в сенника на 67, дали няма да винетира, ще ти трябва и капачка на 77 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 15:26

Твърде безсмислена операция, още повече, че не си опрял до нея. Ако не става въпрос за протектори (UV филтри), то може да се замислиш за правоъгълни с универсален държач и пръстени за наличните обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: Exoras   
Дата:   07-04-17 16:04

Става въпрос за протектори, нд филтри, поляризация. Просто мислех, че ако си ги взема на 77мм, ще мога да ги ползвам за в бъдеще и на друг обектив със съответния преходник за по-малка резба. Четох из форума такива съвети при покупка на по-хубави филтри, а аз съм се спрял на серията

Hoya Fusion

Но... Нямам представа кои канонски обективи са 77мм и дали някога бих си купил такъв. :)



Публикацията е редактирана (07-04-17 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на размер за филтър 67мм или 77мм
Автор: SEURET   
Дата:   07-04-17 18:11

По-добре да си вземеш точно за размера. По-удобно е за мен, въпреки, че ползвах 72mm ND с години на един 58mm обектив, но си беше грижа, махаш, сваляш.
Хубаво е точно ND-та и CPL-и да има човек.
Има и нови предложение на пазара на филтрите, изобщо. Например магнитните държачи Xume на Manfrotto с които досадното завиване и развиване, просто изчезва.
Отделно, когато се ползват ND-Та с различна плътност , примерно е полезно това.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »