Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Rokinon 14mm 2.8
Автор: Infection   
Дата:   07-04-17 13:12

Здравейте, някой ползвал ли е този обектив и ако може да сподели някакви впечатления или разочарования :)) Ще се ползва на Никон Д800 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: jingov   
Дата:   07-04-17 13:20

Влиза в списъка с препоръчани обективи за Никон-610,800,800е,750. В центъра е ок,още от бл .4 е острилка, маже според зависи в краищата, според зависи, щото за всеки потребител мазането е различно понятие и изискване, на някой им пречи , на други не. Алтернативите са- Тамрон 15, Ирикс 15 блакстоне, Сигма 20/1.8/очаква се и 14мм/ Никор 20 мм/1.8, като плюсовете и минусите пак са според изискванията на потребителя.
Най хвалени са Никора и Сигмата, но са по "тесни" с 10 градуса.


Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: марвес   
Дата:   07-04-17 13:28

Калпава конструкция, страхотни лещи.
Ако не се уцели добра бройка, в БГ не се сещам кой ще се наеме да го разглоби и калибрира. Често се срещат бройки с меки краища дори на затворена бленда.
Хубавите бройки са прилично остри и в краищата още на f/2.8 бленда.
Леко почукване/удар под "правилния" ъгъл, дори без да остави козметични забележки, размества вътрешни групи лещи и картината става мазало.

Има нова, автофокусна версия Samyang AF 14/2.8 май с по-добра конструкция и оптика. Около неговата цена има и Irix 15mm, който също е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: Infection   
Дата:   07-04-17 13:31

Благодаря ви много [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 13:34

Ползвал съм го Canon 6D (Samyang 14/2.8, което е същото) - по краищата наистина има някакво замазване, но... все пак са 14мм, можеше да е много по-зле. Сенника не се маха и нямаш опции за филтри - предната леща и сенника обезсмилят начинанието, дори при опит да закачиш отгоре правоъгълен филтър с ластик. Общо впечатление - широко :)

При снимане на близки обекти трябва да се внимава с дисторсията - обектива трябва да е насочен точно направо към обекта, иначе започват несиметрични изкривявания, които нямат чистене подобно на фишай-а. За звезди е идеален.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: SEURET   
Дата:   07-04-17 18:21

Така е, има и такава, но е само за Sony E, поне засега. Мисля, че обектива се справя доста прилично, отделно има повече от една версия и има подобрения. Тук, разбира се се продава под марката Samyang .


Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: nalexiev   
Дата:   07-04-17 20:48

Хубав е обектива, но може да имаш проблеми при сервизиране.
Заслужава си парите, но ако можеш да отделиш повече пари си вземи Тамрон 15-30.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: Infection   
Дата:   07-04-17 21:39

Благодаря ви приятели [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: nsirakov   
Дата:   08-04-17 09:24

lamerko написа:

> Ползвал съм го Canon 6D (Samyang 14/2.8, което
> е същото) -
> Сенника не се маха и нямаш опции за
> филтри -


това отдавна не е вярно :)

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: EvaJor   
Дата:   08-04-17 10:20

И Haida имат:

http://www.haidaphoto.com/en/newsd.php?nid=76



Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   08-04-17 17:27

Аз пък вече на няколко места попадам на твърдението, че Rokinon и Samyang, са с различно качество на стъкларията... Не знам до колко е вярно. Имам Samyang , очарован съм от този обектив ! Много много много си ме кефи. Горещо го препоръчвам ! И тук да напиша, защото преди време имаше пак тема за него и няколко чевека ме питаха. НЕ ГО ПРОДАВАМ, [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: lamerko   
Дата:   08-04-17 18:10

Rokinon и Samyang са два бранча на едно и също нещо, но за различни пазари. Иначе бразо за холдъра - все пак са помислили за решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   08-04-17 20:22

Може и така да е :) нямам идея, просто пападнах на разни твърдения. Далеч не ги имам за мородавни. Отделно дето го има в поне още два бранда този обектив.

BOWER

proOPTICS

За мен факт си е, че си ми е от любимите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm 2.8
Автор: SEURET   
Дата:   08-04-17 20:27

Съвсем вярно, едно и също е производството. В началото, дори се срещаха под марката Vivitar.
Намира се у нас без никакви проблеми - Samyang 14mm f2.8


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »