Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 tokina 12-24 f4
Автор: Atanaska1950   
Дата:   06-04-17 12:13

Привет, какво мослите за този обектив?
Исам да си взема широко стъкло за пейзажи и този ми влиза в бюджета. Тялото е D7200.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: pdimitrov   
Дата:   06-04-17 12:46

Ако смяташ да снимаш срещу силни източници на светлина, няма да ти хареса наличието на флеъри. Алтернатива е Сигма 10-20/4-5.6.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: ss_sgp   
Дата:   06-04-17 13:11

Супер е обективът, но в сравнение със споменатана Sigma почва от 12мм, което не е малка разлика. Лично за мен 15мм приравнени са прекалено широко.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-17 13:23

Недостатъци - почва от 12 мм, прекалено големи хроматични аберации, няма много смисъл от постоянна бленда 4 при широк обектив.
Sigma 10-20/4-5.6 e по-добре, както каза колегата преди мен. Ако държиш на Tokina - събери пари за 11-16/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: BEYA   
Дата:   06-04-17 14:42

Имах такъв.Мога да добавя че в краищата не е остър.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: ilcoin   
Дата:   06-04-17 21:30

Всички посочени недостатъци за характерни за първата серия широки кроп-обективи, от които тази Токина специално беше едно много добро предложение (да не кажа най-доброто, особенно предвид цената). От тогава минаха доста години и Сигма специално мисля че имат поне една нова версия на техният широк обектив, Тамрон също. Може би справка по разните сайтове за технически ревюта би дала по-подробна информация.

Според мен Токината не е толкова лош, а освен това е и доста добре направен обектив. Дали 12мм на широкото е много или малко, мисля е въпрос на вкус ....

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-17 00:43

12 мм широко е достатъчно, колкото по-широко, толкова по-трудно за ползване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: spotter84   
Дата:   07-04-17 00:58

Писах днес и в една друга тема. Погледнете дали няма от чужбина поне втора ръка обектив Tokina 11-20 2.8. Много хвален обектив!

http://www.kenrockwell.com/tokina/11-20mm.htm




Публикацията е редактирана (07-04-17 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 01:33

Нямал съм 12-24/4, но съм имал съм 11-16 II - много готин обектив за парите си, особено след като го взех от САЩ и ми излезе НАД двойно по-евтино от българските магазини. Бих казал, че е голям плюса наличието на стандартна резба за филтри, използваема дори при 11мм. Тези, които не са снимали на подобни дължини може и да не го сметнат за нещо кой-знае какво, но всъщност е :) Относно дължините - не мисля, че 11 или 12 мм са твърде малко. Съвсем екстремното широко не винаги носи задоволяващ резултат :)

Като плюсове на модела:
- остър още от бленда 2.8
- добра изработка (усещането е за нещо стабилно)
- автофокус
- резба за филтри
- много добро представяне с винетирането. До толкова са се презастраховали с оптиката, че модела е използваем на фул фрейм на 15-16мм без кропнати участъци в екстремните ъгли!

Като минуси:
- сравнително голям и тежък (физика)
- Флеъри. Слабата страна на Токина - просто не става да се снима срещу светлоизточници!
- хроматични аберации при някои дължини и бленди, които понякога се чистят трудно

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: Pavlov   
Дата:   07-04-17 07:45

В широкото разликата между 12 и 10 мм се усеща. Понякога даже 1 мм е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 08:53

А, не казвам че не се усеща, а просто, че не винаги се получават нещата с толкова широко :)

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-04-17 13:41

Имах въпросната Токина 12-24/4 на Д7000, останах с много добри впечатления и мога да кажа, че за парите си е супер обектив! Продадох го защото не го бях взел за използване по предназначение - пейзаж и туризъм, където смятам е силата му, ами го мъчех за стрийт и всекидневен, а там кривенето в крайщата на кадъра не изглеждаше добре. Въпреки всичко смятам, че е адски добро стъкло и евтина алтернатива за широкоъгълен пейзажен обектив!

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: sakuraki   
Дата:   07-04-17 17:31

Събери пари по - добре за 11-20, който е на същата цена като 11-16, но пък е супер като качество на изображението и е остър от 2.8 още. Обектива е малко тежък и с безумно тъпо голяма резба за филтри, но пък е стабилен.

Недостатъци на обектива са

- близкия му фокус не е много близко :D.
- автофокуса е леко шумен /за мен не е проблем, за друг може/
- авто/ръчен фокус превключването ми е леко странен, но пък май е по - добре така.
- има стабилно флеъри срешу светлина и си губи контрастта, но със сенника горе долу става. Има аберации, но се чистят лесно в шопата после.

Хубавото му

- широк и светлосилен, използваем е още от 2.8 дори и по крайщата.
- добра избработка.
- точен фокус, но бавен, но пък точен
- по - добър диапазон от стария .

ии общо взето е това.

Отговори на това съобщение
 Re: tokina 12-24 f4
Автор: SEURET   
Дата:   07-04-17 18:15

Съгласен съм с тези, които препоръчват 11-20!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »