Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-03-17 21:21

Пренасял ли е някой обектив извън ръчния багаж на Ryanair?
В калъфа на обектива, закачен на колана?

http://whitemetal.com/canon/ef70_200_f28L_IS_USM/canon_L_%20012_1280.jpg


С България Ер не съм имал проблеми, два пъти съм минавал така и с Wizz, но не зная как стоят нещата с Ryanair.
Ако някой има опит с тях, да сподели.
С апарат на врата, отдавна се дърпат, ако искаш да минеш, но с кейса на колана някъде минават.

Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: ltg   
Дата:   31-03-17 23:12

Ryanair позволяват безплатно малък ръчен багаж с размери 35х20х22 см и стандартния ръчен багаж с размери 55 см x 40 см x 20 см с общо тегло до 10 кг.
T.e. ако можеш да минеш с калъфа за тази малка чантичка - няма проблем.
Много пъти съм минавал с апарат на врата, но с най-голям обектив до 55-250 мм. За 70-200 може да се заядат.

За да спестиш място и да не плащаш за допълнителен багаж виж дали можеш да облечеш някоя друга блуза от багажа, докато минаваш проверките. Стигнеш ли до самолета никой няма да те проверява с колко и багаж си и можеш да извадиш обектива от багажа и да си прибереш блузата.
Намаляване на багажа се постига и като си купиш козметика като пристигнеш, а не влачиш шампоан, паста, четка и т.н.

Малка тънкост ако си с изпращачи и имаш чекиран багаж - при предаването на чекирания багаж може да искат да ти премерят теглото на ръчния. Дай на изпращачите част от ръчния багаж, докато си на чекин гишето и като минеш добави багажа, който ти държат изпращачите. В този случай трябва да си малко по-рано на летището за да не правите тези номера пред гишето.[smilie18]

Но все пак е и въпрос на настроение на съответния служител на летището.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: sibirska   
Дата:   05-04-17 12:21

Защо не се обадиш и не ги питаш. https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre
Или е по-лесно тука да питаш. Форума се превърна на БГМААА



Публикацията е редактирана (05-04-17 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: alext   
Дата:   05-04-17 12:42

Много зависи на кое летище си. В бг нямаш проблеми, по испанските летища съм чувал, че са най- строги с багажите раян. Така или иначе ако не си от първите 30 човека на гейта ще ти метнат ръчния куфар в багажното, защото нямат места в кабината, тъй че се приготви за това и вземи някаква обикновена чанта или раничка за ценните неща да са си в тебе- лаптоп, обектив апарат и т.н Много неприятно, но винаги го правят...



Публикацията е редактирана (05-04-17 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: ludiakolio   
Дата:   05-04-17 12:43

Не би трябвало да е проблем, просто на проверката ще те накарат да го сложиш в панерчето на скенера после си го взимаш.С фотото също е така.Няма проблем и да е в малка чантичка с други фотопинизи.Аз поне съм нямал проблем с дълъг варио обектив.Не знам как е към щатите след вълненията на другаря тръмп.

Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-17 16:54

Нямаш никакъв проблем за пренасянето! Секюрити проверката в за всички пътници, полети и компании и там като си сложиш обектива в легена никой не те пита с коя компания летиш и отвън или вътре ти е в багажа, по презумция всички ел. джаджи трябва да са извадени от ръчния багаж!

Отговори на това съобщение
 Re: Пренасяне на обектив извън ръчния багаж - ryanair
Автор: Rand   
Дата:   05-04-17 17:16

На секюрити чека не проверяват дали багажът ти отговаря на билета, а само проверяват за забранени предмети и вещества. Вече на гейта проверяват дали мъкнеш колко ти е позволено.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »