Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: dikimee   
Дата:   30-03-17 10:17

Здравейте [beer]
Поради наличния ми набор обективи, Sony a6000 се затруднява да фокусира точно и бързо при сравнително ниска осветеност. Възможно ли е да си реша проблема с IR фенерче, което да осветява обекта, който искам да фокусирам? Повечето камери имат филтър, блокиращ IR, та не знам дали ще мине номерът. Имам избор между 850nm и 940nm, 2-3W мощност.

Благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: марвес   
Дата:   30-03-17 10:36

Фенерът би работил на DSLR, защото ползва външен AF модул (и пак зависи дали улавя тези вълни).

Безогледалките (независимо дали имат фазови точки за фокус върху сензора) имат IR блокиращ филтър пред сензора и реално не би трябвало да има никаква разлика в автофокуса със/без IR фенерче.

Вземи си обикновено китайско фенерче с регулиране на лупата, за да може да свети на точка и ще помогне.

Ако искаш фенерчето да е невидимо за човешко око - май няма да се получи

Може да пробваш и с червено/зелено лазерче, би трябвало също да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-17 18:42

Не си губи времето с подобна самодейност за да не съсипеш зрението на някой модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: samurai2   
Дата:   30-03-17 18:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: dikimee   
Дата:   30-03-17 23:40

Sony-то си има вградена стандартна AF лампа, въпросът ми беше за IR за да не заслепявам горките хора. Благодаря за информацията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: colorphoto   
Дата:   31-03-17 20:30

Когато се купуват тъмни очила се внимава да имат ефективна ИЧ защита понеже затъмнените стъкла карат зъркелите да се ококорват рефлекторно и така може зрението да бъде увредено.

Предвид горенаписаното идеята ти е опасна за сниманите.

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: nod_fraction   
Дата:   03-04-17 11:51

Инсталира ли последния фърмуеър за а6000? За новия "4D" фокус какво ли не се изписа, кой ли не ги похвали. За снимане на тъмно обаче не знам дали би имал ефект, но пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Infrared Assist за Sony a6000?
Автор: Fifata   
Дата:   03-04-17 12:03

Сони все още нямат светкавица която да работи с безогледалките на 100%.
И аз имам проблеми без фокус асистента, но е най добре да караш на ръчен фокус, иначе другия вариант е да си купиш друго тяло Канон или Никон примерно и няма да имаш проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »