Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stingray   
Дата:   19-03-17 13:42

Та това ми е питането. Търся мнение от ползвали таква програми. Четох горе долу из Гугъл, ама всеки си хвали неговото като най-добро... Пълна каша са ми хардовете и ми се ще да си поразчистя малко място. Хубаво е да сравнява по няколко параметъра, за да не с еокаже че файлове с еднакви имена саразлични снимки и т.н.
Благодаря предварително :)


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 15:57

Не се разбира какво точно търсиш колега - "програма за дублиране на снимки" може да се приеме и като такава за бекъп...

Ако просто искаш да разчистиш наистина еднакви снимки - веднага мога да ти препоръчам "Duplicate File Remover". Става не само за снимки, и наистина сравнява файловете по няколко параметъра, зададени от теб.
Не е безплатна, разбира се, но има от къде да се намери като за приятели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stotinka   
Дата:   19-03-17 15:58

Пробвал съм няколко, спрял съм се на Recuva от няколко години. Доволен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-03-17 17:05

Извинявам се, но нали Recuva е основно за възстановяване на изтрити файлове, или за т.нар. "secure delete" на файлове?
Автора на темата пита за друго...


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stingray   
Дата:   19-03-17 21:01

Съжалявам, че не се е разбрало от заглавието. Търся програма с която да намеря еднакви файлове в различни папки и хард дискове за да ги изтрия и сортирам по правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   19-03-17 21:07

CCleaner не върши ли работа?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489950441_2017-03-19_210612.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stotinka   
Дата:   19-03-17 23:37

Сори, моя грешка, Easy duplicate finder е програмата, малка, лека, безплатна, търси по съдържание.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stingray   
Дата:   21-03-17 23:08

Това Easy Duplicate Finder работи идеално, само че е платено. Някакъв линк на лично с излекувана версия?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stotinka   
Дата:   22-03-17 09:42

Ползвам безплатната версия DuplicateCleanerFree 3.2.4, има си всичко необходимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 09:56

"Търся програма с която да намеря еднакви файлове в различни папки и хард дискове за да ги изтрия и сортирам по правилно."

Това е малко опасна работа. В моите директории има файлове с еднакви имена, но различно съдържание. При файловете от фотоапарати това не е изключение.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте програма за дублиране на снимки
Автор: stotinka   
Дата:   22-03-17 10:04

Да де, сетваш програмата да търси по съдържание. Когато свърши, можеш за успокоение да си ги прегледаш все пак (има превю), после чекваш да изтрие всички дублирани освен един в група, можеш да зададеш предпочитана директория, от която да не трие.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »