Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
  • Фотопленер 'Виапонтика - Вечният път на птиците' Поморие 4-7 май 2017 г.

ТЕМА И ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ:

Фотопленера ще бъде проведен на територията на град Поморие и град Бургас и ще обхване едни от най-богатите на мигриращи и гнездящи птици в България региони - Поморийско и Атанасовско езеро. Там също се намира и природозащитен център "Пода" и посетителски център "Поморийско езеро", където ще се проведат беседи, фотография и наблюдения на мигриращите и гнездящи птици. Това приключение ще е незабравимо за всеки любител на фотографията на диви животни и по-конкретно птици. Местообитанията предлагат и добри възможности за пейзажна фотография. Решихме събитието да се проведе във време, което да гарантира голямо видово разнообразие и голяма концентрация на птици. Освен това събитието ще съвпадне и с ежегодно провеждащия се панаир на "Гергьов ден" в град Поморие.

Повече подробности и програма ТУК »

Теми - forum: Фотография

Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman 
Дата:   19-03-17 16:35

Темата съдържа продуктово позициониране !

При нужда ще добавим и червена точка(18+).

Отговори на това съобщение
 Re: Някаква тема за глупости...
Дата:   19-03-17 16:44

vkk1, викаш няма фокус. Ами как да има кат ми корава главата. Преди време, не мога се сетя, един любезен съфорумец в няква тема ми беше казал, че на това тяло D3200 с тва 1.4 няма да се получат нещата. Синти ли беше, Краси ли беше, наистина не помня. и както и да е. Отивам при един приятел и му викай, дай тая Сигма тука, да и спра тока от стрелби. Сигма 50/1.4. Дава ми я, отиваме четири човека на Бузлужа. Двамата пейзажисти, те си пуцат на стативите. Аз съм си взел едно моделче, ше пробвам Сигмата. Викам ся ще плющим едни бокета, едни чудесии. Обаче, файда, отварям на 1.4, фокус не найси феродо, на 2 па, на 2,2 па...ай сектир. Свалям буркана от мойто тяло, вземам на едното аверче камерата D7100, закачам Сигмата...воаляяя...цепим мрака. И ся викам, Сигмата ли иска центровка спрямо мойто тяло, или тялото е за взривяване ?

А?

Споделяйте къв опит имате, някъде в спора ще търсим истината. Само не искам да се хейтим, все големи момчета сме се сбрали...

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Командировка в Нови Сад" от Lubomir Hristov - 6 коментара
"Лагеруване на връх Амбарица" от Иван Георгиев - 19 коментара
Автор: lorddemonic 
Дата:   19-03-17 16:47

Кво виииииииииииииикаш???

Дата:   19-03-17 16:49

А ти кой беше ?

Дата:   19-03-17 16:54

А ти ? С какви драми ни занимаваш , мен и останалите читатели?

Дата:   19-03-17 16:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз съм се обърнал конкретно към някой, виж как ми почва поста май френдо...[smilie3]

Автор: slyn4ogled 
Дата:   19-03-17 16:58

Ми ако тялото няма опция за фина настройка - да беше пробвал с тялото на мУделката [smilie18]

Автор: samurai2 
Дата:   19-03-17 16:58

lorddemonic
колегата има проблем на 1,4 ако можеш помогни му ако ли не си замълчи.Аз лично не мога да помогна.[beer]

Автор: catandgoddess 
Дата:   19-03-17 17:01

Като задържа ляв бутон на мишката върху линийката на фотошоп и дръпна надолу се появява един гаден цикламен маркер - като тънка линийка- върху снимката. Не знам как да го изчистя? [smilie9] [smilie9] [smilie22]

Тъпото е, че като сейвна снимката и затворя не се появява на новата, която отворя/ Но като отворя тази, на която съм го предизвикал - пак е там. Дразнещо цикламено нещо. Някой идея ?

Хммм, сега е светло син [smilie8]

Публикацията е редактирана (19-03-17 17:02)

Дата:   19-03-17 17:01

slyn4ogled, моя няма. Нейния и се падна от някакво зрънчо, дори не съм гледал дали му се сваля обектива...

Дата:   19-03-17 17:03

catandgoddess
не пипай лявия клавиш [beer]

Дата:   19-03-17 17:04

Не мога , ползвам си го.

Как да махна това чудо [smilie8]

Дата:   19-03-17 17:07

Jk.freeman - аз нямах предвид фото-тялото на моделчето ... а нейното си баш - там може да е имало нужда от малко пипане... [smilie25]

Дата:   19-03-17 17:09

Ааааааа...ем тъй кажи де...там всичко си е центровано. Обаче Сигмата ми се огъна в ръцете...

Дата:   19-03-17 17:19

Начи сЪ й притеснила нещо ... Сигмата ... требе си по-твърд обектив начи.

Автор: camelasign 
Дата:   19-03-17 17:24

catandgoddess:) това е маркер. маха се по същия начин по който се слага. слагаш мишката на него, натискаш, задържаш и местиш към линийката:)

Публикацията е редактирана (19-03-17 18:16)

Дата:   19-03-17 17:25

Майтапа на страна, ама няма да е тая Сигма. Nikon af-s 50/1.8g ще да е. И той ли ще иска настройки, незнам...луда работа

Автор: asahi 
Дата:   19-03-17 17:29

И тук никонска драма [smilie10]

Дата:   19-03-17 17:33

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   19-03-17 18:13

Важното е модела да позволява настройване чрез пипане ... другото е само теория!

Дата:   19-03-17 18:27

Има поне 40 теми подобни. Реално тяло без Microadjusment ще има проблеми до бленда 2.8 даже на повечето обективи. Лъвче ти като не можеш да помогнеш що пишеш ?
Искате с фъшкии сомове да ловите ... НЕ СТАВА ОК? Хората избират и бройки обективи с най скъпите апарати и пак понякога не стига диапазона от - до + ... И за какво трябва да се помага на някъв човек, който пише в общ форум на някой конкретно? Има си лични съобщения ...

Дата:   19-03-17 18:29

lorddemonic
мое да пиша ама не давам съвет ,има разлика [smilie3]
и темата е за Някаква тема за глупости...[beer]

Автор: quazimodo 
Дата:   19-03-17 18:30

УжасТ е с тия тела без фино поправяне на фокуса. Щом реших да пробвам Никон и ми побелЕ плешивата кратуна[smilie18] [smilie18] [smilie18]. При купуване на обектив само мишена и лаптоп муй майката[beer].

Дата:   19-03-17 18:38

lorddemonic, помолих поне да не се хейтим. За тва е темата, нищо сериозно. Един ще сподели едно, друг друго, трети ще пусне някоя шега, някъде ще открием истината. Обърнах се към vkk1, да, но и към всички вас. Кое те издразни не разбрах, не виждам и Бобито да те е засегнал нещо...абе що сме такива хора...

Дата:   19-03-17 18:39

camelasign, samurai2 :

Мерси, хора, първо това, че е маркер, а после и Самурая ме насочи да съм на move tool :)))

РАЗКАРАХ ГО гадното нещо [smilie24] [beer]

Автор: swy 
Дата:   19-03-17 18:40

Пица със шкембе.
Прасета и не толкова невежи работодатели.
Всичко е въз основа на законите на Мърфи.
Направете си кокаин.

Дата:   19-03-17 18:40

quazimodo, ся точно вече реших да си купувам 50ка, ти па ме накара да се замисля...ебаси[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   19-03-17 19:16

Аз в една друга моя тема оплюх леко 50-ката, (G-to), и всички останаха потресени ... но явно има и друго слънце в нашата вселена - такова, дето не повтаря сляпо рекламните съобщения и дърдоренето на фото-светилата [smilie21]

(ма аз затуй не съм известен из форума де ... )

Публикацията е редактирана (19-03-17 19:18)

Дата:   19-03-17 19:30

Лаптоп, щракане и преглеждане. Няма друг вариант.[beer]

Автор: vkk1 
Дата:   19-03-17 19:32

Ето ме, тук съм. [smile]
Нека обсъдим на спокойствие как "още не съм срещнал такава цел с която Nikon-а ми да не се справи", като няма верно попадение на 1.4, 1.8 или ръчния Хелиос. Ако с това не може, с кое се справя, че да заслужи титлата. Давай да видим, като ще е тема за глупости, да ги дрънкаме. Но да е преди 8, че мисля като за неделя да сипя една водка и след това не отговарям [smile] Може да се наложи точката от първия пост ...

Дата:   19-03-17 19:48

Ей кат си прав си прав...ама то работата беше за микро аджъсмънта, ний туй го разконсперирахме вече. Иначе за "още не съм срещнал такава цел с която Nikon-а ми да не се справи" - имах предвид, че раницата е винаги в готовност. Няма студ, сняг, лед, дъжд, падат светкавици, жега, +40C, -17C, мъгли, в планини, по язовири, вадя и снимам. Признавам си само не съм се гмуркал с него. Обаче се опасявам, че ще влезне вода през дупчиците на микрофона[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иначе като каза водка, ай наздраве to all[beer] [beer]

Дата:   19-03-17 19:52

Залепи им едно тиксо. Ще издържи половин час под вода[smilie18] [smilie18] [smilie18]. Наздраве[beer]!

Дата:   19-03-17 19:54

И светката пусни да бягат акулите [beer]

Дата:   19-03-17 20:00

Той ще издържи, ама аз няма да издържа половин час.

Боби, мене акули ме не гонят, аз ги гоня...

Публикацията е редактирана (19-03-17 20:01)

Дата:   19-03-17 20:01

Добре, понеже беше извадено от темата с безогледалките, мога да кажа, че същите неща ги може и безогледалката + още се мъча да сгреша фокуса и не ще да му се не види ... оня ден снимах при отвратителни условия .. мрак, няма цвят, няма контраст и пак не успя да строши фокуса ... как ли не го мъча и не ще и не ще пустата играчка ... за 1.8 говорим нали ... на 5.6 и никона се справяше [smilie5] Като турим и 100% покритие на кадъра, при никоня е малко ... в краищата гадеш ще го има ли ще го няма ли, та се чудя с какво считаш никона за по-добър от произволна безогледалка, че така категорично ги отричаш?
За здравина ... доколкото знам 3200 е пластмасов, безогл е магнезиева, не ми се ще да разберем кое е по-здраво, само гадая. За тегло и размер ... ще го оставя това засега. За качество на изображение, ще спорим ли?
Може и боби турбото да се включи и да обясни с какво неговия фулфрейм е по-добър от безогледалката според неговия начин на работа?
Да стане готина темата ... да отговаря на заглавието ...
Давайте, че ще отварям водката.

Дата:   19-03-17 20:04

Боби има си обработва снимки [smilie3] с глупости не се занимава.[beer]

Дата:   19-03-17 20:11

кАжи, кАжи, не се срамувай ...

Дата:   19-03-17 20:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отваряй, отваряй...аз още на първото виски, е ся кат шибна още едно и го вадя, Никоня, загасям лампи, пускам една нощна и ти показвам как цепим мрака...

Иначе че е пластмасова играчка, играчка е. Ама да ти кажа, от както в една друга тема Йонко Русев каза, че и D750 е детска играчка, вече ми е по-спокойно и не ме тормози това.

Дата:   19-03-17 21:12

Ми начи наздраве и от мене [beer]

Дата:   19-03-17 21:17

[beer]

Автор: victory13 
Дата:   19-03-17 22:05

Интересно ми стана [smilie5] ... Като си дадете камерата с обектив на сервиз за настройка на фокус, какво всъщност смятате че "настройват" [smilie7] /не само никон, а и другите марки дслр-и/

Просто трябва един шестограм, или подобен инструмент, и всичко заспива [cool]

Дата:   19-03-17 22:09

Май някой знае некви тънкости в занаята...и кво викаш за тоя шестограм, къде му е играта на него ?

Дата:   19-03-17 22:16

Има достатъчно информация, включително теми и в този форум... Положете леки усилия, а не само да се тропа с лъжица по масата [smilie5]

Естествено трябва да сте готови да се разделите с "поправяемото", т.е. трябват и топки [smilie18]

Дата:   19-03-17 22:20

Ясно...и ти не знаеш.[smilie3]

Дата:   19-03-17 22:32

еее, изпонапихте се ... никой нищо не обажда.
той шестограма на 3200 май не баца, така ще се цепи мрака без този туул.
преден мрак, заден мрак, преден, заден и така до края на света, или докато не отиде в кофата [smilie5]

Автор: steeens 
Дата:   20-03-17 10:11

Jk.freeman, те ти една стара тема дето се споменава шестограм, ама едва ли ще ти е полезна, щото линка дето е обяснението при мен не се отвори...
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=942742&t=942223

Но ми стана едно такова тъжно смешно от някои коментари...

Дата:   20-03-17 10:31

Вуаля, пичове, както казват по филмите, само не знам дали ще ви е съедобно (аз нали съм си русофил та не ми прави впечатление[smilie18] [smilie18] [smilie18] )

http://sergey-kandyba.livejournal.com/723.html

Дата:   20-03-17 10:35

още една

и всичките резултати за "шестограм"

Дата:   20-03-17 10:43

quazimodo, дано и на D3200 да са на същото място.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Дата:   20-03-17 10:44

Айде нека да е "шестограН", че и на мене ми става смешно-тъжно[smilie5] [beer]!

Дата:   20-03-17 10:53

написа:

> quazimodo, дано и на D3200 да са на същото
> място.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Другия вариант е ексцентрик под огледалото[smilie5].

Автор: tziko 
Дата:   20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.

Дата:   20-03-17 11:09

quazimodo написа:

> Айде нека да е "шестограН", че и
> на мене ми става смешно-тъжно[smilie5]
> [beer]!
>

Автор: tziko
Дата: 20-03-17 10:53

Само да отметна, шестогараМа всъщност се казва шестограН!

Ниския клас никони с високия клас никори (за сигми и тампони не знам), не пасват добре чисто статистически, въпрос на късмет. Както бе отбелязано по-горе, само трябва един шестогран и 'сичко е ОК.

Относно 50/1.8G, и аз не съм доволен от него. От 1.8 до 2.5 няма острота, което не е така при 35/1.8.

Вероятно сте прави, ама резултатите за "шестогран" са значително по-малко:
текст

..явно е много популярна грешка това...[beer] [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   20-03-17 11:12

Грешката е вярна...

steeens евала за линковете, ся ще видя кое се отваря и кое не...

Дата:   20-03-17 11:30

steeens не се отваря линка, стар е може би...

Обаче ся си мисля, кат нямам шестограм, ще го натегна с динамометричен ключ. Дал ше издържи на напъна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Смеем се, обаче работата не е за смях.

Дата:   20-03-17 11:35

отваря се линка

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=942742&t=942223

Дата:   20-03-17 11:37

не тоя, линка във линка

Дата:   20-03-17 18:25

tziko, ся ша та нападнат форумните "звезди", за да те убеждават колко велик и непогрешим е 50/1.8G - в една тема за сравнение на макро-обективи лекичко го оплюх, и бях заклеймен свеовременно! [smilie25]
Не че ми дреме де, но наистина това обективче не е това, за което го хвалят толкова много - макар че наистина не е лошо!

А по променената вече тема - моя 7200 също го ползвам с корекция от -3 до -5 със трите ми обектива (най-дългия не съм тествал все още) - май и аз ще трябва да връткам шестограмчета, а ?
Някой дали ще се навие да тества преди мен, за да сподели опит - най-вече при корекция в посока "-" накъде да връткаме и накъде при "+" ?

Баси, откъде тръгна тая тема, па до къде я докарахме... Някой ша сипе ли по едно??? [smilie18]

Дата:   20-03-17 18:37

Как да я докараме, като аз тъкмо се наканех да чакаля някоя 50ка у базара, ти почна да го плюеш...ся как да си го взема ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   20-03-17 19:22

Вземи си 50ка. Разбира се първо го тествай. Аз от 2 бройки на приятели стигнах това заключение, обаче из нета, хората друго казват(и доста хубави примери има), така, че най-вероятно е до бройка. Аз накрая не си го купих, защото винаги мога да взема от приятел ако ми се доснима много с 50ка.

Дата:   20-03-17 19:30

Айдеее, пак доде ракиено време, да вдигнем добрата стара тема.
50-ката е супер, велика, космическа, цвят, контраст, боке, чудесии ... няма друга кат нея. Фокуса цели 50-60%, за multicam-a това е чутовен успех! [smilie5] Така че няма какво да и се чудиш.

Дата:   20-03-17 19:35

Jk.freeman написа:

> Как да я докараме, като аз тъкмо се
> наканех да чакаля някоя 50ка у
> базара, ти почна да го плюеш...ся
> как да си го взема ?
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> [beer]
За коя сигма писа в началото? Щот сигмите нали има USB док за настройка към апарата.....така че вероятно няма да е проблем да ти я настроят в сервиз...но леко изтръпнах като видях цената на арт версията в магазина...[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie24]

Дата:   20-03-17 19:54

steeens aми сигмата все още е 50mm f/1.4 EX DG HSM - е те тая. Мисля, че допреди 15на дена имаше даже такава тука у базара. Както и да е, тя е на един приятел, така или иначе нямаше да я купувам, той няма да я продаде в никакъв случай. Тази няма нали? И е един такъв обектив кода ти кажа, хем ме грабва, хем не. В контражур, майка и жална...

Ко стааа, ще си сипваме ли по едно кво да е...ай наздраве[beer] [beer]

Дата:   20-03-17 19:55

Няма, G-то ша е, ама слънчогледа само ме разкандардисва...

Дата:   20-03-17 19:57

- Барман, има ли джин?
- Има!
- Сипи ми един Джин Биим!

Дата:   20-03-17 20:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   20-03-17 20:52

той слънчогледа не ги чатка, щот не пие. Аз и на две водки пак мога да ти кажа - взимай [smilie5]

Дата:   20-03-17 21:19

написа:

> той слънчогледа не ги чатка, щот не
> пие. Аз и на две водки пак мога да
> ти кажа - взимай [smilie5]

Без да си убеден, че твоя хапарат и така желаната 50-ка са склонни да си играят в един и същи пясъчник може да останеш разочарован от покупката. Аз продадох Фуджи С5 Про на 7000 кадъра, защото ми писна да издирвам идеалния обектив за него. Докато си играех с канончета не знаех за съществуването на фронт/бекфокуси и други такива ужасТи[smilie18] [smilie18] [smilie18][beer]

Дата:   20-03-17 21:29

Това за кой клас на Канон говорим...не за друго, ами наистина ми стана интересно.

Дата:   20-03-17 21:36

написа:

> Това за кой клас на Канон
> говорим...не за друго, ами наистина
> ми стана интересно.

1Х350Д, 2Х40Д и 1Х5Д Класик, както му викат на първото [smilie5] Единствения проблем придобих след като услужих на "колеги" от форума с една 50-ка на 1.8. Върнаха ми я с див бекфокус, който така и не разбрах как се е появил[smilie18].

Дата:   20-03-17 21:40

Благодаря ! [smilie24]

Дата:   20-03-17 21:44

Най интересното е как изведнъж изчезнаха тия стъкла от базара. Цяла зима имаше редовно поне 2-3 бройки, ся кат реших вече и...

Дата:   20-03-17 22:06

майтапа настрана, наистина 50г е готин обектив, няма да съжаляваш. Това е един от най-добрите обективи, които изобщо съм имал за никон като острота, цветопредаване, контраст, точност на аф.
Верно трудно се намират в базара, аз моя като го пуснах, след 3 дни замина. Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.

Дата:   20-03-17 22:12

написа:

> Най интересното е как изведнъж
> изчезнаха тия стъкла от базара.
> Цяла зима имаше редовно поне 2-3
> бройки, ся кат реших вече и...

Ми зимата хората снимаха вътре с 35-ците и продаваха 50-ките щото бяха дълги[smilie5] . Сега се стопли времето и почнаха да щъкат навън, където 50-ките пак им вършат работа[smilie18][beer]

Дата:   20-03-17 22:14

Смених го за 85 1.8д, който обаче ме разочарова сериозно.

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.

Дата:   20-03-17 22:15

написа:

> ... Смених го за 85 1.8д, който
> обаче ме разочарова сериозно.

Ако ще го подаряваш аз бих го пробвал на седемхилядника[smilie5].

Дата:   20-03-17 22:22

Кво става тая вечер, само quazimodo казва наздраве...[beer] [beer]

Баце може и да има нещо такова. Аз имах друга теория. Зимата наистина се превъртяха много 50ки. Вземат не пасва с тялото- менкат. И пак така. И пак така. Не знам наистина. Тва мойта щура глава я роди тая простотия.

Ай наздраве[beer] [beer]

Слънчоглед, ако не пиеш наистина, получаваш бан. Точка. [smilie18]

Дата:   20-03-17 22:23

Нали го продаде бре ? (седемхилядника)

Дата:   20-03-17 22:25

@ Jk.freeman: Що бе, има една обява сега за 50-ка G чисто нов - странно що го продава така човека ... Сигурно не може да го оцени правилно ?!?

Вижте, аз не искам да навивам или разкандардисвам никого за този обектив - просто споделих моя опит - а 50/1,8G съм имал два ... И точно щото тоя те същия форум ме нави да мисля, че първия път съм се объркАл нещо ... ама нейсе ... Замених втория за Sigma 50/2.8 Macro - е вервайте ми, нема такава разлика в острота, фокус и цветове!!! (в полза на Sigma_та де, и то още от f/2.8)

И кат заговорихте за сипване - ми ай наздраве пак начи [beer]

(кой казал бил, че не пия?!?!?)

Дата:   20-03-17 22:33

vkk1 виж, че пиел човека, ний са шашкаме тука...

Тва за разкандардисването е занасяне, предположих че ме хвана от първия път. Далеч съм от мисълта да обидя когото и да било тука.[smilie3]

Дай линк за тая 50ка, щото през моя филтър намирам една китайска...

Едит: Всъщност, като споменахме китайска, някой пуцал ли е с туй нещо, дет не знам как се произнася - Yongnuo 50mm f/1.8

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:36)

Дата:   20-03-17 22:36

Airbag - Take Me

Поздравче за тука пишещите с едно много яко парче, дето става уникална компания за чашата уиски в ръката ви!

Радвам се, че така се заговорихме, и темата стана хубава и забавна, наздраве!

Дата:   20-03-17 22:39

А за JK - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89546

Дата:   20-03-17 22:39

[beer] [beer]

Дата:   20-03-17 22:47

Продадения седемхилядник беше на 43000 кадъра а тоя е на под 6000[cool]. Просто е най-евтиния по-нов Никон с настройка на фокуса[smilie18]

П.П. Слънчоглед, що си пуснал обява за прекрасната Сигма. Аз бях решил да ти срутвам цената, ама 2.8 ми се види тъмно[smilie5].

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:51)

Дата:   20-03-17 22:52

Добре де,, къв съм такъв хакер, две години не се научих да работя с тоя филтър на базара, на мене тази обява не ми излиза, както и да е...тая цена малко...

quazimodo ся ме обърка още повече....ааа имаш и някакво никонче ли ?

едит: правопис

Публикацията е редактирана (20-03-17 22:54)

Дата:   20-03-17 22:58

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.

уф, не знам, може би имах твърде големи очаквания към него ...
Д-то определено не ме грабна, дори и сравнен с 50 1.8г.
Предполагам 85г ще е по-добре, не съм го имал него.
Някак твърде много сравнявах с култовия и абсолютно недостижим в моята колекция 80-200 2.8, с него съм направил най-бруталните си снимки и не вярвам да ги повторя някога изобщо. Обаче проблемите с фокуса ме влудяваха, и с него, и с 85-цата ... и накрая минах на канон заради това.
За йонгито ... аз чакам да се появи в Европа 100/2 за канон и го грабвам веднага. Има го в чайна, но с митница хич не ми се занимава вече.
От ревютата, които съм гледал за йонгитата като цяло - се справят доста добре, но who knows ... От йонги имам една светкавица и така като гледам ще ме надживее, дано и обективите са им толкова добри.

Дата:   20-03-17 23:01

quazimodo - Сигмата замина... за сметка на Nikon 40/2.8 Micro ...

Jk.freeman - ми знам ли, аз мож да съм по-хакер ...

vkk1 - ако говориш за никонския 50/1.8D, както подозирам - няма място за сравнение с G-версията наистина. На D90 D-то цепеше косъма, но на D7200 беше тих ужас просто ... G-то е една идея по-добре, но виж пак какво написах по-горе.

Айде ако позволите - за да не секват наздравиците все пак - още едно поздравче, пак с тия гадни норвежци :

AirBag - No Escape

P.S. Наречени са новите Pink Floyd ...

Публикацията е редактирана (20-03-17 23:21)

Дата:   20-03-17 23:22

Добре бе човек...давам на марка - Nikon, на модел цъкам - AF-S Nikkor 50mm 1.8G, то си ми излиза като модел в листата и после Търси...и ми излиза - Обектив Yongnuo 50mm f/1.8 за Nikon

И накрая, като го видя още няколко пъти и ще си го купя...баси...
Според мене си чийтър...вкарваш некви скрити кодове някъде си[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   20-03-17 23:26

Хих, няма скрити кодове, просто потребителя Х като си е пуснал обявата - не я озаглавил и тагнал както подобава - оттам и ненамирането при теб.
Yongnuo-то и аз го видях :)

А ако питаш дали съм чийтър - виж темата за Windows 10 [smilie18]

Дата:   20-03-17 23:34

Видях я темата, нали там ти казах браво, май ти не си видял[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...ама те за 10ка, дай некви за 7ца, тия дали ша проработят...

vkk1, и мойта светка е YN 560 III по препоръки на колеги тука у форумЪ, не ме подведоха...ти с коя си ?

Дата:   20-03-17 23:50

Да бе, верно си писал ... на мене тука ми е забавно и оная тема някак я отсвирих ...

Аз да ти препоръчам светка ако искаш - Shanny SN600N - има всекви екстри, които мож да поискаш - high-speed sync (1/8000), вграден предавател за управление на другио светки, лазерна мрежа за фокус на тъмно, водещо число 60, плюс добър зуум - 20-200мм. Един вид аналог е на Никонската SB-910. Моята я взех за некви 180лв от некъв гаден търгаш тука във форума, и то щото не ми се чакаше 2 месеца да дойде от Китай за 145лв ... Стабилна изработка, качествени материали, само добри думи мога да кажа за нея!

SHANNY – SN600SN Speedlite Preview

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина [shtrak]

Публикацията е редактирана (20-03-17 23:53)

Дата:   21-03-17 00:05

Аааа вече не искам...да беше я похвалил по-рано[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...няма ги събирам един арсенал светки. Сега ще се харчат пари за обектив, туй то...

Дата:   21-03-17 00:07

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина

Ти ся няма ми говориш тъй...аз трябва психически да съм настроен, че тройката е по-добра...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Май взе да ни хваща вискито[beer] [beer]

Дата:   21-03-17 00:09

що, какво и е на твоята?!?
аз съм с по-архаичната 560II - супер кораво желязо е. Само пищялката и замина, обаче свети та се къса.

Едит:
уффф, прочетох "но ме подведоха", а то било "не ме подведоха".
Как да е, радвам се, че си доволен.

Публикацията е редактирана (21-03-17 00:13)

Дата:   21-03-17 00:21

Ааааа, опрай ся JK - аз остайх малкУ виски и за утре [smilie21]

Сигурно има защо да има 560III, че и IV ... ма двойката, както каза и vkk1, си е жеУезна.
Дали не я правят в Перник???[smilie10]

Ама тва SN600 направо кърти ... много ме кефи и бих я препоръчал на всеки!

Дата:   21-03-17 00:27

Ето темата вече ще е полезна с нещо за някой, който тепърва мисли за светки...Йонгитата са супер дупер яки...

Нямам i-TTL, ама не ми било до ся неква драма, аз си нагласям нещата таи-так...и всичко е ОК...

Един път само ми потрябва на един детски рожден ден, ама то се оказа, че мнооо бързо ги превъртам работите с един бутон. Е, губиш някви там секунда-две. Особено при дечурлига, които се движат със скороста на светлината, могат да ти изиграят шега, но чак драма не виждам...

Дата:   21-03-17 10:30

Бе с деца на море не си е работа :)
Ае добър ден от мене...

Ако решиш да сменяш светката по нЕква причина - виж ревюто на Shanny-то. Имат и по-нов модел вече, още по-джиджан, ма там малко ме заболява джоба кат вида цената [smilie18]

Пък ако някой иска едно микро-никонче - да са обажда [shtrak]

Публикацията е редактирана (21-03-17 10:32)

Дата:   21-03-17 11:23

Хубав ден to all !

Кво е тва микро-никонче ?

Дата:   21-03-17 11:33

Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8 G

Загледах се в една Tokina 35mm f/2.8 Macro, ма тя много пари бе ... а и се оказва не толкова по-добра от никончето... Та съм в чуденка сега.
А 60mm f/2,8 Micro съвсем не ми е по джоба, пък какво остава за 105-цата [smilie2]

Публикацията е редактирана (21-03-17 11:41)

Дата:   21-03-17 11:53

Чакай, нали единия щеше да си го оставяш...или ше ги шъткаш и двата ? Тъй де, ти сигмата си я шътнал...[smilie7]

Дата:   21-03-17 12:04

Ами да - въпросът беше един от двата да остане. Никончето беше по-добрия избор да остане, защото е близо хем до 50мм, хем до 35.
Ако си замине и той, не знам дали ще си струва джобното усилие за 60 Микро... Той е доста по-подходящ за портрети, не само за макро - но пък в ограничени помещения 40-ката ще е по-удобна.

Аз па какво се чудя, сякаш снимам всеки ден вече [smilie18]

Дата:   21-03-17 12:34

Еми дерзай тогава...мене лично 60мм ме блазни повече от 40мм. Хем за портрети, хем и за макрото по-дългото ми се струва по- по- [smilie21]

Дата:   21-03-17 12:38

АААааааа чакай, то тая 60ка е на 2.8, ...не мерси, аз не зацепих преди малко.

Дата:   21-03-17 12:41

Повечето Макро-та са на 2.8 ... но за разлика от праймовете, те са брутално резки още от началото и не е нужно да се спират на f4 или 5.6 за да е яка картината :)

Та да се повторя - ако някой иска Микро 40/2.8 - аз съм човека [thankyou]

Дата:   21-03-17 13:47

Чистак нова 50ка за 350 лв.

И аз се замислих, дали да не взема една все пак.[smilie8]

Дата:   21-03-17 13:56

Тва предложение важи, яко го вземеш заедно с тяло ... написано е с по-малки букви, разбира се [smilie18]

Дата:   21-03-17 14:04

Офф верно.

Дата:   21-03-17 14:05

написа:

> Тва предложение важи, яко го
> вземеш заедно с тяло ... написано е
> с по-малки букви, разбира се [smilie18]

И съответно те кара да се замислиш колко ли е в крайна сметка печалбата, за да има такива отстъпки? Ся сигурно пък някой ще каже, че те от добро сърце правят отстъпките, та затова в края на годината са на загуба[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]

Дата:   21-03-17 16:06

Автор: tziko
Дата: 21-03-17 13:47

Чистак нова 50ка за 350 лв.

Аве Цико, бива ли да ме шашкаш тъй...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   21-03-17 16:07

Страх ме е да погледна в emag, там може и да е 700лв[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   21-03-17 16:24

написа:

> Страх ме е да погледна в emag, там
> може и да е 700лв[smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ми "крейзи дейс" за "крейзи клиентис"[smilie18][smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   21-03-17 17:02

Абе някой имал ли е куража да пробва сам хардуерна калибрация на тялото - с ония трите шестограмчета, дето са скрити под долния капак???
И на трите ми обектива (с четвъртия не съм се заигравал още) ми се наложи да лепна софтуерно калибрация в диапазона от -3 до -5 ... Бъркам ли, или явно тялото се ебава с мене?

Дата:   21-03-17 17:24

Ами нали от там почнахме оня ден, от шестограмите. Никой не каза нищо. А и всъщност що три, то не е ли само един за авто-фокуса...баси филма

Дата:   21-03-17 17:36

Дал съм ви работещ линк за трите шестограНННчета[smilie18] [beer]

Дата:   21-03-17 17:42

Да де, ма аз питам някой престрашавал ли се е да опита ... Щот според числата от по-горния ми пост тялото определено иска пипане.

Дата:   21-03-17 17:44

Мхм, за което благодарихме, обаче аз нищо не разбрах от него. Пък исках. Не хванах нищо от тоя руски, като го дам на превод, става пък още по ужасно...[smilie2]

Автор: colorphoto 
Дата:   21-03-17 17:58

Имам спомен че май Симбончо беше въртял шестограми на някакво свое бившо телце преди време - та питайте го Симеон.

Дата:   21-03-17 18:37

написа:

> Да де, ма аз питам някой
> престрашавал ли се е да опита ...
> Щот според числата от по-горния ми
> пост тялото определено иска
> пипане.

Ако е само толкова аз не бих си причинявал главоболия. Лошото е ако е както при мен - поправката е -20 и не стига[smilie18]. А имах 16-85, който на 16 беше с -2 а на 85 с +6[smilie10]. На Д50 и четирите ми обектива са бръснач[smitten].

Дата:   21-03-17 18:51

За vkk1

Дата:   21-03-17 18:54

Масово се говори за проблеми с фокуса от Д7000 насам, и то основно бек-фокус ... явно нещо претупват в завода.

Иначе на видео изглежда лесно, но според руската статия опасността основно е ако не завъртите и трите винта на еднакъв градус. Така се променя положението на фокусните сензори (явно не е само един доколкото разбрах от руски...) и става още по-страшно.

Аз някак нямам смелост още да го направя, а и фотката е все още гаранционна. Да не говорим че ако се омаже нещо, ще трябва да ходи до Гърция без гаранция след колко време ще се върне ...

Physically Calibrate Auto Focus - DSLR

Дата:   21-03-17 19:45

оооооо брат тва не е за нас[smilie10] [smilie10]

Дата:   21-03-17 20:09

A! Не може да бъде, дълго търсеното йонги в базара, това е чудо някакво!

Дата:   21-03-17 20:18

Marillion - Cover My Eyes

Ай да почнем вечерта подобаващо [beer]

Ако не ви харесва стила (щот и за Airbag нищо не казахте) - да сменям с по-тежко [smilie18]

Дата:   21-03-17 20:25

vkk1 - ко ша кайш тигре...радвам се и аз

слънчо - тия Airbag, след втория поздрав си мислех, че искаш да ме преспиш по-бързо[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   21-03-17 20:29

Е такива са, по-спокойно го дават :)

Дата:   21-03-17 23:01

Еййй ... спите вече май [smilie11]

Дата:   22-03-17 10:21

Слънчо, аз ходех на разходка с лодка...

Добро утро и успешен ден to all !

[shtrak]

Дата:   22-03-17 12:28

Аз пък тепърва отивам на работа - за сметка на това пък ще окъснея доста :)

Лек ден на всички! [smilie24]

Дата:   22-03-17 12:31

Ти не беше ли в армията ?

Дата:   22-03-17 23:06

Ахъм, затуй работя така "ненормирано" ...
Ай наздраве ви - че тъкмо се прибрах [beer]

Дата:   22-03-17 23:21

И за да не умира традицията - поредното поздравченце :

Anathema - Release

Ако познаете филма - печелите една бира ... ако се видим нявга [smilie18]

Дата:   23-03-17 09:36

Pan's Labyrinth ? Ще се видим, споко, писал съм ти на сметката една биричка вече...

Добро утро ! Хубав и успешен ден на всички.[shtrak]

Публикацията е редактирана (23-03-17 09:40)

Дата:   23-03-17 10:04

Бравос, имаме участник познал верните килограми!
Еййй, тва беше ба*и тъпоте предаване [smilie18]

Staropramen?

Дата:   23-03-17 10:42

Как позна, че ми е любимата ? [smilie3]

Всъщност, да, то не е мноо трудно, те другите не стават...

Дата:   23-03-17 11:16

Abso-fuckin-lutely [smilie24]

Дата:   23-03-17 11:32

Слънчо, ти в майна-сити ли беше ? Нещо такова ми се е запечатало в съзнанието...

Публикацията е редактирана (23-03-17 11:34)

Дата:   23-03-17 11:58

Там, дагое*а ... ма не е майна сити, а Майнатаун - демек малко провинциално градче в крайните щати ... шото тука и мисленето и поведението на селяндурите е такова.
(нищо против нямам селяните, щот те са свестни и отрудени хора, ма селяндурите... ооо, ела да ги видиш!!!)

Но не съм майничка де - тука съм заради работата.
А не помня ти с какво се занимаваше основно - ти ме учуди малко, че така помниш разговор от преди доста време :)

Дата:   23-03-17 12:12

Търговия. Но не работя за себе си.

Ти си ми на една идея разстояние. Ей ся да се стопли още малко, нищо не мой да ме обърка да си направя една разходка, да поснимаме малко. Ти само измисли, некви тарикатски места дето да ме заведеш. В смисъл да заведем един -два модела да пощракаме. После си направим една сбирка в някоя квартална кръчма. Може и други съфорумници да извикаме. И съм съвсем сериозен.[shtrak]

Дата:   23-03-17 19:08

Ей, "фокусници"[smile], попаднах на една интересна препоръка за Никон 7000. Ако обективът примерно е "поискал" поправка от -10 да речем, тя да се ползва само за снимки до 4-5 метра. За всичко клонящо към безкрайност поправката да се нулира. При мен сработи за недоклатената 50-ка, която по мишена иска -20 и отгоре на отворена бленда f2.2. На f9 и поправка нула си изкара доста читав "квартален" пейзаж[cool].

Дата:   23-03-17 19:34

Ем бравос, тва е за Слънчо. Той е човека със седмата серия.[smilie5] Може и да тръгне добре вечерта, поне тръгна с добра новина. Ша шибнем ли по едно виски...[beer]

Дата:   23-03-17 19:37

ас го пия, ама ти ако искаш го шибни...

50-тка на f/9 след 14 метра е на хиперфокал... пейзажа не трябва да е читав, а идеален [beer]

Дата:   23-03-17 19:45

Първото го щибвам на екс, второто по-бързо...и от там вече почвам да пия.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз съм си сигурен, че точно quazimodo го е направил даже перфектен...пък ако се навий и да ни покаже, ше видиш, че съм бил прав...

[beer] ...наздраве to all !

Дата:   23-03-17 20:03

Ей! Ако ще се събирате в майнаселото за снимане и кръчма и не се обадите, не ви познавам, да знаете! [smilie21]

Дата:   23-03-17 20:06

[smilie24]
Тва пък никой път не може да се случи, даже как си си го помислил...аз съм мноо навит, искам само да си взема една 50ка.

Дата:   23-03-17 22:38

Малиии ... ся едва се довлачих до вкъщи ... дей*а и тъпите американци и всякакви останали лигльовци - едва изгонихме едните, и взеха да се влачат другите ... Без нервички останах заради началници-гъзолизци [smilie22]

Вижте само :

https://www.pan.bg/view_article-4-378772-Zavyrshi-uchenieto-Trakijska-prolet-2017.html

Т.нар. "зрелищно" учение беше всъщност най-обикновено перчене на недорасли американчета с много пари и невъобразимо оборудване за нашия стандарт...

А сега ни чака тоя ШИТ :

http://eatc-mil.com/user_uploads/CALENDAR%202017.jpg

(на третия ред съм аз...)

Изобщо който си поиска - все ни ползва, щот тука за великите братя от НАТО всичко е позволено и е БЕЗПЛАТНО ... Нямам думи просто [smilie9]
А пък с какви претенции са лайненцата, божееее - не знам толкова псувни, за да го опиша...

Иначе за сбирка съм навит - ще е хубаво да се видим и запознаем. Тарикатски места в Майнатаун ще измислим - я в стария град, я нейде край тепетата ... ма нека някой да помага за това.

А ... и накрая - ми айде наздраве де - аз съм още на първото Виски, и ще карам полека, щот макар че ся се прибирам от работа утре в 0630 пътувам пък за Софето. Бе изобщо - ба*о си е мамата [smilie25]

Дата:   23-03-17 22:53

Jk.freeman [smilie24]
и аз идвам да те возя ,така и така не пия [smilie3]

Дата:   23-03-17 22:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   23-03-17 23:05

Абе groopies - обичате ли класиката ???

Да вЪ поздравя с нещо, па белким ви хареса ...

Uriah Heep - Gypsy

Това го слушах наживо миналата година в майнатаун - и щях да умра от кеф ... Ей ви на - малко да завиждате (не ми се карайте, снимано е със сапунерче)

https://goo.gl/6JUSnc

https://goo.gl/GiBGXM

https://goo.gl/q6c12c

Дата:   23-03-17 23:08

slyn4ogled
дай нещо тракийско бре ,стига с таз ваща глупава музика [beer]

Дата:   23-03-17 23:09

И нещо по-новичко от тях - да разкършим вратовете малко :

Uriah Heep - One Minute

Ма всъщност ... аз все ви пускам по нещо, а виЙ даже не казвате дали ви е по вкус или не ...
Я да ме светнете накъде сте музикално!

Божеееее ... ша са умира - Whitesnake пуснали нов албум само с кавъри на Deep Purple !!!!!
Майкооооооо ....

Публикацията е редактирана (23-03-17 23:17)

Дата:   23-03-17 23:24

неее, само стария град не, освен да си набиете кокалчетата в пищялите друго няма да стане.
аааа, евентуално може да хванете атракцията на небет тепе - оня голия, който се развява зад храстите /или един друг, който пък изскача от храстите, но тва е друга история [smilie5] /.

Дата:   23-03-17 23:27

Ауееее ... vkk1 ... ти имаш сериозни intel-данни ...

Вижте, аз съм от скоро тука, и затова не мога да предложа по-интересни места, а и нямам много време да обикалям. Затова и помолих за помощ за местенца де...

Дата:   24-03-17 00:32

https://www.youtube.com/watch?v=D99LZg18OWg

Тва е за уиски-пиещите ... както и за желаещите да уиски-пият с нас [beer]

Дата:   24-03-17 00:32

Споко бе, vkk1 ще е с нас...ко мислиш. Накрая след фото пленера, ще ни предложи и някоя харабийска кръчмичка. Даже щом Бобито ще ме кара мене, аз съм силен вече.[beer]

Дата:   24-03-17 00:38

Ми то начи сме готови бре - само да се разберем за периода, че аз от тука до края на лятото си нямам идея как ще ми е работното време - имаме още 4 учения до есента ... чак започвам да се мразя ...

Ма айде наздраве за последно тая вечер, че след 6 часа съм на път [beer]

И пак си мълчите кой каква музика лайква ... ааааа

Публикацията е редактирана (24-03-17 00:39)

Дата:   24-03-17 07:36

14 август как ви се струва [beer]
Или може в Стара Загора да направим сбирка на 13.август - първата бутилка е от нас с жена ми [beer]

Публикацията е редактирана (24-03-17 07:38)

Дата:   24-03-17 09:52

Как август, аз мислех още другия месец, да ги юркам да се организираме. Пък до август вече може да е станало традиция, дай Боже.

Слънчо, имах гости снощи, и затова не съм те отразил. Слушам рага по принцип, и всичко което ме накефи. Но такива като Анелия и Васко педераса не са ми присърце.

Добро утро to all !

Дата:   24-03-17 10:28

Да кажа и аз за музиката:
Слушам денс от 90те: C-Block, Culture Beat, DJ Bobo, Masterboy, 2 brothers on the 4th floor, 2 unlimited и т.н.
Слушам Metallica, които са много повече от музика;
В колата сутринта слушах 100 кила - моето радио, както и криско и мария илиева - видимо доволни [smilie5]
Понеже втората ми родина е Гърция - слушам и ретро гръцко като съм там и съм в съответното настроение [smile]
Българска чалга не ме кефи особено, но харесвам Десислава да речем;
От народната музика мога да слушам само родопски, другите не ги понасям съвсем откровено.
Слушам черна музика, dr.dre, dmx, sean paul
Общо взето такива неща за мен ...

Дата:   24-03-17 11:42

sean paul се лута между рагата и поп-а, или експериментира, или просто отговаря на всякакви комерсиални предложения. Но радва, да. Има ги гласовите данни, и по-важното е че ги използва пълноценно.

Ай едно парченце за обедното кафенце. vkk1 тва ша ти е от любимите, усещам.

Дата:   24-03-17 22:16

Даа, тази е точно по моята част.
Между другото, докато се наканите за сбирка, май аз по-скоро ще ходя към загората, че дребосъка иска на зоологическа градина. А както е национално известно, наш Тотьо съсипа и окраде тукашната, и подсъдим беше, та вече си нямаме. Съответно ходим по съседите София и Ст.Загора, където си нямат крадливи кметове, а си имат зоопаркове.

Дата:   24-03-17 23:17

Епа кат иска ше дойдете. Верно софийския зоопарк е по-голям, ама нашия ти е по-близко. А и винаги е по-добре малкия да види истински лъв, от колкото да му покажеш лъвов мост. Ся някой веднага ще скочи и ще каже, че и те си имат, ама не ги слушай, техния е плюшен, нашия е истински.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   25-03-17 19:48

vkk1, дай мнение за тази, след днескашния тест. Не говорим за композиции и артистичност. Кадъра е тестов.

Това е след центровка на тялото с динамометричния ключ, не намерих шестограми из нас.[smilie18] С ръчния 44М, на най-отворена бленда, заради спора с който почна темата. Директен Raw, конверт без абсолютно нищо да е пипано. Единствено clarity-то го приплъзнах лекичко на -18.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1490463385_DSC_0030.jpg

Дата:   25-03-17 22:52

Според мен е добре като за хелиоса. [smilie24]

Дата:   26-03-17 11:19

Типичната за Хелиос визия.

Мацката сладка.

А за преценка за корекцията портретни кадри не са показателни.

Дата:   26-03-17 11:31

аку си назначен фотографин, та уволнявам на секундата... как така си потъмнил очите на момата...

ако и шестограм нямаш, ще ти пратя... може и китайски, то за тая работа не се иска сила, а ум [smilie18]

Дата:   26-03-17 12:23

colorphoto[smilie24] Постнах тази щото, цялата работа тръгна от едни портретни кадри. Ама никой нищо не казва. Радвам се супер много на всяка насока, препоръка, критика, съвет. Някой да каже ей тва не е така, това го правиш грешно, ей така пробвай. Ако ще да ми се скара. Та за показателността, на мишена ли да пробвам? colorphoto да направя ли теста с батерийките? В смисъл, аз съм го правил и всичко ми се струва ОК. Даже си мисля, че всичко си е наред с камерата, ама аз кат не мога да снимам...[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...де да знам вече.

victory13 кат си прав си прав, мамка му...

Между другото добро утро и хубава неделя to all ![shtrak]

Дата:   26-03-17 12:42

Jk.freeman [smilie24]
екстра си е снимката ,после в програмката ше си я оправиш [beer]
ае да отиваме да гласуваме вече ;) [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Дата:   26-03-17 12:48

Не си подходил правилно с осветлението. Контражур с просветка май щеше да е по-добре от тъмните околоочия в сегашното положение. А смисълът да дорисуваш цялата фотография в шопа, както те съветва Боби, е точно никакъв[beer].

Дата:   26-03-17 12:52

Бобсън с глупости не се занимавам. За гласуването имам предвид, не за шопа.

quazimodo, можеше да се пробва, да. И светката ми беше в раницата, обаче ме домързя да я извадя, наистина признавам си.

Публикацията е редактирана (26-03-17 12:55)

Дата:   26-03-17 13:56

Jk.freeman
отивай .отивай номер 10 дават кинти [smile]

quazimodo
става ,става [smile] изпратил съм му я светната [smile] / само че не с шопа /

Дата:   26-03-17 14:31

е защо пък никой нищо да не казва?
темата дойде от твърдението, че 3200 няма нещо, което да не може.
Всъщност има и то е всичко, свързано с отворена бленда.
Проблемите са в две направления:
бек/фронт фокус, който без фина корекция е непоправимо. Ти хубаво ще врътнеш шестограма, ама после ще стане задължителен туул за всеки друг обектив, който сложиш. Това ще е баси мъката честно.
Втория проблем е свързан с доста неточния фокус на отворено.
От светлите обективи, което съм имал, 50 1.8г / 85 1.8д / 80-200 2.8 проблемите при д90/д5000/д5100 са следните:
50 1.8г - най-добре от трите, нямаше фронт/бек изобщо, обаче брак при фокуса 20-30%
85 1.8д - ужасен бекфокус на 1.8, използваем след 2.8 по обясними причини
80-200 - тотално неработещо решение за кропка, на фф обаче е убиец;
фронт на близко, бек на дълечно, просто ужаса на щракача е това желязо. От 4 натам може и да целнеш.
Сега, тука в случая ти даваш примери с ръчен обектив. Като знам ква мъка е с Никон, смея да твърдя, че и за тази цел 3200 е неизползваем - кофти визьор, няма мерене, няма потвърждение, няма пийкинг.
Т.е. - продължавам да твърдя, че и за двете неща, които искаш да правиш - не само, че никона не се справя, ами е и най-лошото решение.

Дата:   26-03-17 14:33

Абе един образ ми бяга по тъча някъде. Тва момче Слънчо, оня ден каза, че тръгвал на път и повече ни вест, ни кост от него. Дано не го пратиха да се бие някъде[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   26-03-17 14:42

vkk1
за всичко си прав - / не се шегувам /

Jk.freeman
го познавам от както се помня,ако имаше хубав обектив щеше да ви покаже по хубава снимка ...този има с него си снима.
Просто ви попита за снимката в шеговит тон ,кво толкова не го разбрахте че пак романи започнахте да пишете...баси и хората сте ...майтап не разбиратели [smile] [smile] [smile]
айде само БСП [beer]

Дата:   26-03-17 14:43

Сега видях, че си писал 2мин преди мене.

Само ще поправя, че имам потвърждение.

кофти визьор, няма мерене[smilie24]

Обаче Никона ще си остане, щото така или иначе най-вероятно няма да се заиграя с други ръчки...тъй си мисля, то знае ли човек.

50 1.8г - най-добре от трите, нямаше фронт/бек изобщо - еххх, дано и аз се сдобия с няква готина бройка...

Дата:   26-03-17 17:09

оная точка зелената долу не я броя за потвърждение изобщо. При 5.6 може да разчиташ на нея, ама на 1.4 ...
Но щом целта ти е 50 1.8г - изненади са малко вероятни.

Дата:   26-03-17 17:17

Ааа, завърнах се аз ... ма нещо ми е шеметно, сякаш съм в матрицата. Лепнах некъв вирус май.
Но ще ви наглеждам де [beer]

Дата:   26-03-17 18:11

Слънчо къде ходиш ве маме...тука да ме караш боб да хвърлям за тебе.

vkk1 дано от твойта уста в божиите уши.

Дата:   27-03-17 01:43

Абе мани бе, с тая служба ще се затрия аз нейде ...
Айде лека ви, че с тая смяна на времето глей колко часа станало неусетно ...

Дата:   28-03-17 10:47

Са малко сериозно. Понеже и аз съм от тези, които мразят четенето на упътвания, не бях прочел "дребния шрифт" в упътването на 7к-то за корекциите на фокуса от апарата. Оказа се, че като заложиш някаква поправка за даден обектив може да си прецакаш я фокусирането от минимално разстояние, я това на безкрайност[smilie10][smilie10]. Всъщност тази бележка в упътването се връзва със съвета, който ви цитирах преди време - с поправка до 4-5 метра и без поправка за безкрайност. Та корекцията в сервиз явно не може да бъде отменена (щеше да ме учуди ако беше обратното). Е, остава и варианта за смелите мъже - настройката с динамометричния ключ [smilie5] [smilie5] [smilie5]. Наздраве[beer](мноу жега та си отворих една бирка)

Автор: JohnnyV 
Дата:   28-03-17 13:23

Не знам, дали е уместно тук да се включа, но като си напръскам косата с лак за коса и не мога да си въртя ушите...

Мога де, ама ми се разваля прическата...

Дата:   28-03-17 13:30

JohnnyV пълно щастие няма братчето ми[smilie21]

Дата:   28-03-17 14:11

написа:

> Не знам, дали е уместно тук да се
> включа, но като си напръскам
> косата с лак за коса и не мога да си
> въртя ушите...
>
> Мога де, ама ми се разваля
> прическата...

Предстай си, едно време участвах в прослушване (кастинг[smilie18]) и ме караха да си мърдам ушите, за да ме вземат за снимки в "Таралежите се раждат без бодли", ма се оказа, че имало и по-големи грозници от мене[smilie5][beer].

Дата:   28-03-17 15:01

quazimodo
в прослушване (кастинг[smilie18]) и ме караха да си мърдам ушите, за да ме вземат за снимки

Стига ве !!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   28-03-17 15:46

написа:

> quazimodo
> в прослушване (кастинг[smilie18]) и ме
> караха да си мърдам ушите, за да ме
> вземат за снимки
>
> Стига ве !!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Пусни си филма и виж Любчо кви ги върши[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer]

Дата:   28-03-17 18:18

Тва си е един от готините наши филми...

Мтакаааа, след моите заигравки с фината корекция на фокуса, пак не знам дали съм доволен...
Ето един случаен кадър - снимано в заведение, с външна светка, ма вече не помня с какви параметри.
Не знам дали съм нацелил точно централната точка за фокус, но вижте и вие, и споделете - DOF-а е ужасно плитък, и малко лъже за фокусната равнина, да го таковам...

https://goo.gl/nPB0ID

Публикацията е редактирана (28-03-17 18:19)

Дата:   28-03-17 18:21

къде си целил,ако е в цигарата ти е избягал бая[beer]

Дата:   28-03-17 18:23

ама на каква точка си целил, ако е по централна ... [smilie2]

Дата:   28-03-17 18:36

Ми бричет май не си я нацелил, ама други да кажат, че и аз съм един пишман специалист[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...знам, че на тебе не ти е смешно, извинявай.

Дата:   28-03-17 18:39

Ма изобще не ми е смешно, но вие нямате вина...

Кадъра беше щрактнат съвсем набързо, в опит да хвана баш-макро с малко дим - възможно е аз самия да съм мръднал леко след заключването на фокуса, щот вече бях на две ракии и се бях наклонил през масата...
Ма не искам да се оправдавам де, просто споделям че до никъде не съм го докарал явно със заигравката, а тия дни хич нямам време [smilie8]

Дата:   28-03-17 18:52

А бе хорааа...А бе другари , пийте само лимонада бре [smilie3]

С централна точка ли си.

Дата:   28-03-17 18:53

Да, с централна - написал съм го по-нагоре ...

Дата:   28-03-17 18:56

Направи още няколко тестови снимки / без да пиеш - шегувам се /
И сам ще разбереш до къде си го докарал.[beer]

Дата:   28-03-17 20:03

Пуснах и една темичка за избор между Никонските 16-85 и 18-140 - за D7200...

Някой има ли да каже нещо по плюсовете и минусите на двата - темата е тази :

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1835347&t=1835347&phorum_uriauth=

Дата:   28-03-17 20:11

какви плюсове може да има в два тъмни зума [smilie8]

опа, да... евтини са [beer]

Дата:   28-03-17 20:18

Абе новия хич не е евтин ... Ма да караме по същество де!

Дата:   28-03-17 20:22

Обади се на Бобито, ша ти даде 16-85 да поснимаш с него, той го има.[beer]

Едит: Той даже ти е писал, сега видях другата тема.

Публикацията е редактирана (28-03-17 20:25)

Дата:   28-03-17 20:24

Боби = ?

Дата:   28-03-17 20:26

Колко самурая познаваш ? [smilie21]

Дата:   28-03-17 20:27

Аааа, ми не знаех че т'ва му е името де ... или съм пропуснал да запомня ...
Както и да е - той е в София, и не е удобно.
Но не пречи по повода да си кажем всички по едно [beer]

Дата:   28-03-17 20:29

Ми аййй, ама аз ша съм на биричка тая вечер...[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Пия и за новото стъкло на Бобито[beer] [beer] [beer] ...Бобсън, трета вечер го поливам тоя Никкор...

Дата:   28-03-17 20:32

Кво ново, кво ???

Дата:   28-03-17 20:35

Ми той да ти са похвали...

Дата:   28-03-17 20:40

Слънчо ша пускаш ли некое поздравче тая вечер, иначе аз ша ви поздравя с Prodigy

Дата:   28-03-17 20:42

Ми вие не слушате квото аз ... ма аз Prodigy нема да откажа!!!

Дата:   28-03-17 20:48

Ай

Дата:   28-03-17 21:00

Дал да не напрайм темата по фотографска...Давайте да видим, кой си е правил селфита скоро време. И за да е още по-, селфито да е с любим човек...аз ше започна, след малко ще изровя едно прясно от оня ден...

Давайте смело !!!

Дата:   28-03-17 21:10

[smilie3]

Публикацията е редактирана (28-03-17 22:46)

Дата:   28-03-17 21:18

хаааа...на мене ми се бъгна нещо, не мога да кача снимка.[smilie11] Е ся саднах...баси[smilie2] [smilie2]

Дата:   28-03-17 21:25

С най-любимото ми чУечи[smitten] [smitten] [smitten]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1490725333_DSC_0034.jpg

Значи като я качих в профила си стана номера, хмм...странно

Дата:   28-03-17 21:31

Аве Бобсън, не че нещо, ама булката много красива, ти си много засмян, пък не ти виждам дясната ръка[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   28-03-17 21:33

[smilie3] с жена ми сме се гушнали [smile]

Дата:   28-03-17 21:44

Ааааа тъй ли, извинявам се..[beer] [beer]

И ко ся, само аз и Бобито ли прескочихме бариерите на интернет анонимността, не че не се знаем, ама тъй прозвуча мноо тежко[smilie18] [smilie18]

Дата:   30-03-17 17:55

Абе ... ке ни Умре темата ... живи ли сте ???

Ае едно [beer] от мене !

Дата:   30-03-17 20:01

Ми ай де[beer] [beer]

Никой не качи по едно селфи, тя потънала темата.

Дата:   30-03-17 22:38

Ами аз просто нямам селфита, никога не съм правил такова нещо.
Иначе по другия въпрос - с пиенето [smilie5] - ще се включа мощно утре, че и без тва имам нещо като празник ...

Дата:   30-03-17 23:18

Ко значи нещо като празник? Зависи от гледната точката, нещо като теорията на относителността. За мене всеки ден е празник. Събуждам се, лъч фотони прерязва ретината на окото, благодаря на Бог и ставам. Вече е празник. Но това се случва, когато човек се е срещал очи в очи със смъртта, а някой няколко пъти. Аз например загубих вече два живота, ако съм като котките - добре, значи имам още седем. За други празник е когато на календара има червена цифричка. Та тъй де...

Дата:   30-03-17 23:23

А пък за селфитата, такова изказване: Ами аз просто нямам селфита, никога не съм правил такова нещо. точно във фотографски форум, просто няма как да мине за оправдание...[beer] [beer]

Дата:   30-03-17 23:31

Прав си, добре е човек да приема всеки ден като празник. Да го кажем по друг начин - мисля да използвам повода и да олабя с чашка и салатка,
че и без това месеца беше много тегав за мен.
Иначе май и аз имам няколко живота, че навремето така си цепнах кратуната, че ме разнасяха с хеликоптери и ме има в учебниците по медицина, но това не е особено интересно.

Дата:   30-03-17 23:32

За селфитата - не се шегувам изобщо, никога не съм си правил селфи в живота.

Дата:   30-03-17 23:58

Напук на всичко, ние сме тук, живи и здрави. Пишем си, лафим си, помагаме си, днеска ще се смеем, утре ще се скараме за нещо, такъв е живота. Според мене важното е преди всичко да не забравяме, че сме хора.

Ай наздраве[beer] ...тази вечер ще пия за вашето здраве и мойта красота[smilie18] [smilie18] [beer]

Някой хора ми се губят...

Дата:   31-03-17 18:22

Кой тва ???

Дата:   31-03-17 18:23

Ти.

Дата:   31-03-17 19:20

Не бре, тука съм си [smilie25]

Ти 50-ка намери ли най-сетне ???

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=90529

Дата:   31-03-17 19:44

Ми хора, аз мисля да ви кажа едно наздраве [beer]
Преди скромните 38 години на днешния ден съм се появил за добро или зло. Понеже сме само виртуално на маса с вас, освен да ви почерпя с добро настроение, не знам с какво друго. Уж сбирка щяхме да мислим, да материализираме нещата, ама до никъде не я докарахме.

Дата:   31-03-17 20:57

Еййй, жив и здрав да си, поне още два пъти по толкоз да живееш и всеки път да черпиш - па било то и виртуално ! [beer]

А сбирката не е отпаднала - само трябва да дочакаме правилното време явно [smilie6]

Дата:   31-03-17 21:27

vkk1 баце, честит ти ден ден. Жив и здрав да си ти и цялото ти семейство, защото само тогава цари щастие. И нека всяко твое желание да бъде мое пожелание. Ся ша шибна едно-две за тебе, няма са плашункаш[beer] [beer] [beer] [beer]

За сбирката в никъв случай, никой не се е отказал. Даже напротив. Ама нали ви казах, че много ми се искаше да си взема една 50ка, че да има с ко да пуцам кога дваждам...

Че в тоя ред на мисли, Слънчо тая обява не съм я видял, има една друга. С тая са две вече. И тъкмо се зарадвах, но уви...аз не мога да разбера. От септември-октомври миналата година до края на февруари тия стъкла ги пускаха по 300лв. После март реших, че вече ша си вземам и изведнъж изчезнаха, и сега взеха пак да се появяват обаче вече по 350лв. Малко...на мен ли само ми се струва нереално, или...не съм за тия смешни 50 кинта, ама...

Та тъй де, да пием за рожденника[beer] [beer] [beer] [beer] ...Слънчо измисли с ко да го поздравим.

Дата:   31-03-17 21:45

Ми особености на пазара, брат - кат има повишено търсене съответно се вдига и цената. В един момент обаче е по-добре да си го вземеш нов с цялата гаранция, па било то и на изплащане (фото-павилиона имат няколко варианта за това), отколкото да се молиш на някой за 10-20лв надолу от безумната му цена...

А за поздрава - аз, оказва се, слушам ужасно различни неща от вас всичките - та не съм аз критерий за поздравяване.
Ма понеже е рожденик - един танц дъл' ша му хареса ???

https://www.youtube.com/watch?v=aFjzamRyYfI

Дата:   31-03-17 21:56

Ммммммм...далеч съм от мисълта, че ще звъня на някой да го притеснявам и ще го юркам да ми сваля некви цени. Стоя притаен в някой храст и дебна. Заека ще изскочи, все някога, дали сега или в някой друг живот[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   31-03-17 22:02

Слънчо...нищо не каза, уредил ли си ми три пловдивчанки да снимам кат дойда ?[smilie21]

Дата:   31-03-17 22:03

Maли-й, на детско парти ша присъствам, начи[smilie5]! Да е жив и здрав рожденника и всички любими нему хора! Наздраве[smilie24] [beer]! Ся нешто от туй дет танцуувахме га бяхме млади и луди. Ся сме само луди и в буквалния и в преносния смисъл[smilie5] [smilie5] [smilie5].

https://www.youtube.com/watch?v=Xg_MbcqR2eI

Дата:   31-03-17 22:20

quazimodo браво тигре[smilie24] , тва чак ме накара да ми затупти сърчицето.

...обаче може ли да мине един празник без малко сръбско

За рожденника[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Дата:   31-03-17 22:20

@ quazimodo - Ейййй, тва изби рибата - дано не го оценя само аз де... [beer]

Публикацията е редактирана (31-03-17 22:21)

Дата:   31-03-17 22:26

Аааа ти си бил тука, значи на quazimodo поздрава го видя, ама кат питах за пловдивчанки не видя[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   31-03-17 22:27

Абе видех, ма ни моа та уреда ич ... сори!

Дата:   31-03-17 22:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...той рожденника ша ми намери, споко[smilie21]

Дата:   31-03-17 22:38

Те къде е оригинало[smilie5]

Дата:   31-03-17 22:41

Хора, откъде ги изровихте тея шлагери, Лайф ис лайф ми беше любимото парче от онези времена, заедно с Modern Talking. Имах си грамофон и плочи, къде ли съм ги затрил ...

Дата:   31-03-17 22:46

quazimodo [smilie24] ...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...голем си

[beer]

Дата:   01-04-17 19:36

Баси, хората са много странни ...

Една позната я снимам вече два пъти, за да се "рекламира" в нета - един вид подарък заради готиното отношение към мене [smilie7]

Напоследък обаче се нямаме много, и тя пак поиска да я снимам - ма тоя път със всичките екстри - осветления, чадъри, гримове, бельо, вибратори и т.н.

Навих се ... заради очертаващия се фото-екшън... ма реших да споделя, че както тя иска да има финансова полза от тия снимки, така и аз искам да имам финансова полза от снимането й ...

Резултата - изтри ме от скайп, facebook, viber и каквото там още имаше за комуникация, и вече не отговаря по никакъв начин. Баси хората...

Кво ша кажИтИ вии по въпроса - аз лично обичам да снимам, ма техника за няколко хиляди не е купена точно за да прави снимки-подарък постоянно.
Къде сбърках???

Дата:   01-04-17 21:15

Ми требАло е още в началото да почнеш с взаимноизгодното сътрудничество[smilie5] [smilie5] [smilie5].

https://www.youtube.com/watch?v=t2dzXGmfmw4

Дата:   01-04-17 21:23

Едно поздравче за всички на и под маса. И нека някой каже, че това е чалга[smilie18] [beer]

https://www.youtube.com/watch?v=fPWU8hy0McY

Дата:   01-04-17 21:41

Добре вееее брат, ся не можах да разбера за ко тъй си направил. И що не напрай кефа на момичето, да *ба и тая безценна техника... То наистина за ко си си я купил, кат няма си напрайш па и твоя кеф, да снимаш...[smilie21]

Напрао ми са иска да дойда и да та набия, баси...[smilie2]

Дата:   01-04-17 22:54

слънчеглед, не се впрягай, има една такава категория хора, търмъци им викат. Колко такива са минали и заминали покрай мене, не е истина.

Дата:   01-04-17 23:11

JK - колко пъти да го прая тоз кеф, и за мене все нищо да няма ?!?
Ай сиктир вече ... и наздраве де!

Дата:   01-04-17 23:40

Ми де да знам, мене всеки път си ми е кеф...

Автор: fotograf123 
Дата:   02-04-17 00:10

Вие хубаво си се забавлявате но нямате допирни точки с фотографията и разводнявате общия поток ...

Дата:   02-04-17 00:15

Еее, много време издържа темата, сега ще се развали седянката да го ...
Даже вчера си мислех, що по дяволите админите ни търпят - или сме им симпатични по някаква неразбираема причина, или сме адски тъпи и ни гледат сеира. Аз залагам на второто. [smilie5]

Дата:   02-04-17 00:20

Ми вероятно сме им забавни наистина ... Пък и спазваме добрия тон в края на краищата, от време на време и за снимки и техника си говорим - баш как си требе у един фото-форум [smilie7]

Аре последно [beer] че пак взело да става утре без да се усетя ...

Дата:   02-04-17 01:13

fotograf123, що ко стана, с кое нямаме допирни точки приятелю. Ааа! За темата ли? Еми виж ги, един качи ли едно селфи[smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Автор: fotograf123 
Дата:   02-04-17 01:22

Днес посетих изложбата съвремна БГ фотография и с изненада отктивам че не е никак на по високо ниво от това на форумните майстори [smilie18]

Дата:   02-04-17 06:43

Мдааа, а толкова добре си плямпахме глупости[smilie18] [beer]!

Дата:   02-04-17 10:48

Аз отдавна съм забелязал, че оценката на фотографията (а и киното), е доста субективна и основно зависи от името, което стои зад обсъждания продукт.
В много случаи за снимка, в която няма какво да те накара да си задържиш погледа за повече от половин секунда, се изписват тонове хвалебствия и всички падат на колене само защото е снимка на ТОЗИ фотограф...
А да речем до нея стои снимка неизвестна, която обаче те кара да стоиш пред нея защото те привлича и е докоснала нещо вътре в теб - но понеже ОНЗИ фотограф не е известен, и не му познават името - за нея никой нищо не казва.

Та същото е и тук, в този форум, и понякога се дразня на оценките "велико", "уникално" и "невероятно просто" за снимки, които забравям че съществуват точно след 2 секунди. Защо трябва да се подмазваме на някой, който така или иначе вече е "прочут" - така ли ставаме по-добри фотографи???

Дата:   02-04-17 11:15

Чакайте бре, ко са тюфкате, никой не е тръгнал да ни затваря тема, а и няма...

Слънчо даде тема за размисъл, ама ще анализираме по-късно следобяда, че сега отивам да водя малката си кукла на парк...

Хубава неделя пожелавам to all[smilie21]

Дата:   02-04-17 11:59

Е, няма как да се отрече, че тема с 4 участници, 11 страници и вечно на първите 5 места и без никаква Б-стойност - най-вероятно дразни :)
Знаем колко чувствителни души има тука ...

Дата:   02-04-17 12:32

Слънчоглед, ма ти не знаеш ли, че повечето от неуспелите актьори и режисьори стават кинокритици[smilie18]. А отдавна не ми правят впечатление редиците от препинателни знаци под накоя снимка, която бих закачил само на едно определено място, за да подпомага естествените процеси[smilie18] [smilie18] [beer].

Дата:   02-04-17 17:40

vkk1 не го мислете тва, няма драма. Не сме обидили никого, не пречим на никого. Темата е отворена за всеки с каквито и да било фотографски проблеми и казуси. Темата не е нарушила нито една точка от вътрешния устав на форума. По тоя казус толкова, не виждам друго какво може да се каже.

Слънчо относно първото ти изречение: Аз отдавна съм забелязал, че оценката на фотографията (а и киното), е доста субективна и основно зависи от името, което стои зад обсъждания продукт.

Тука си адски прав, обаче моето заключение е, че така е откакто свят светува и ще е така докато свят светува. И в тоя момент вече трябва да си се примирил. Еми дразниш се не дразниш, и аз се дразня, и други се дразнят, ама...

Преди колко години беше оная детската ЕвроВизия(така ли се казваше формата?), когато пя Крисия? Е? Имаше ли по-добър глас на финала от нейния? Ама, чакай ся, кви са тез булгари, как ше печелят, от де на къде, а? Еми такава е тя...

Дата:   02-04-17 18:13

Аре наздраве[beer]! От обед мъчим една бутилка 2.5 литра бЕло и домашно ма ми се опъва нещо[smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=V_VCb8Dfqqc

Публикацията е редактирана (02-04-17 18:18)

Дата:   02-04-17 18:20

Публикацията е редактирана (02-04-17 18:27)

Дата:   02-04-17 18:29

От утре обръщам нова страница - вече няма да пия повече, ама... и по-малко няма да пия[smilie18] [beer] : https://www.youtube.com/watch?v=eqZCG3LzVac

Дата:   02-04-17 18:38

quazimodo[cool] [beer] ...добре ве човек...от де ги изпипваш все едни такива парцали, якиии...[smilie18] [smilie18]

Ай наздраве[beer] Тия 2.5 литра, ша те озорят ли ?!

Дата:   02-04-17 19:32

Той quazimodo сигурно зарад мене ги пляска тука - че вие нали все съвсем други неща слушкате [smilie18]

Айде и от мене едно рокаджийско - и за да не се отклоняваме от тематиката на форума - с подходящия клип. Ще ви хареса, сигурен съм [thankyou]

Bad Company - How About That

Дата:   02-04-17 19:45

Оооо йеее бейбиии[cool] [cool] ...надъхват ли те такива клипове да снимаш ?[shtrak]

Дата:   02-04-17 19:59

Даааа, Металика!, присъединявам се към масата, с ... момент да видя какво имам ... danzka, турски домати II качество от Триумф и майсторски суджук един брой [smile]

Дата:   02-04-17 20:01

vkk1 е ти с тоя инвентар си направо в играта[smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   02-04-17 21:15

JK - точно такива неща ме надъхват ... както и неща от този род :

Drift Day

и

U.S. Aerobatic Team Thunderbirds & Blue Angels

Това са нещата, които карат кожата ми да настръхва (клиповете са примерни, разбира се).

Дата:   02-04-17 21:37

Mig 29 OVT

Имайте търпение да го изгледате, за да видите защо така настръхвам - и ако мислите, че е постановка или монтаж - аз имам подобен клип от летище Пловдив преди няколко години ... Честно казано - не вярвах на очите си и на ума си заради онова, което видях - няма друга машина, способна на такива неща!!!

(тва е един вид леко надъхване де - т.е. не само мацките си струва да се снимат [smilie18] )

Дата:   02-04-17 21:40

Ангелите имах щастието да гледам на Крумово в зората на демокрацията, предполагам е било 92-ра.
По другата тема - с дрифта, не съм много в час, но имам приятел, който е един от най-добрите в бг и ходи по състезания разни.

Дата:   02-04-17 21:42

Аз мислех, че говорим за жени...ама и авио-то зарибява.[beer]

Дата:   02-04-17 21:52

Eeeee, JK - жени, рок, коли и авио - какво повече може да иска мъжа???
[beer]

Дата:   02-04-17 22:05

Като стана дума за авио, ето една от най-яките снимки по темата, на която съм попадал в скоро време:

https://farm9.staticflickr.com/8892/28433859050_046e46d403_b.jpg

Дата:   02-04-17 22:09

написа:

> Eeeee, JK - жени, рок, коли и авио - какво
> повече може да иска мъжа???
> [beer]

Поркане, порканееее[smilie18][beer]! И това за мезе: https://www.youtube.com/watch?v=-YHmYDPkVZY

Дата:   02-04-17 22:54

vkk1 - наистина яко фото!!!

а за JK - поркането не е самоцел, друже - трябва да акомпанира на другите неща, но без да ги праща в мъглата [smilie21]

Дата:   02-04-17 23:07

Аааааа аз нищо не съм казал, : quazimodo беше[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...ама в тоя ред на мисли, наздраве и от мене[beer] [beer]

Дата:   02-04-17 23:12

Оффф, сори - объркАл съм рейса пич [smilie25]

Ма така е - пиша на три места едновременно, и малко ми убягват дребните детайли тук-там [smilie18]

Дата:   02-04-17 23:25

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...ич да не ти пука.

Аве аз в твойта тема не разбрах, ти ся само направи избора си за обектива(18-140) или даже си го взе вече ?

Дата:   02-04-17 23:30

Имам го - и да ти кажа, хич не мяза на китак ... Огромен е, тежи, и наистина е добър!
Смело мога да кажа, че е невероятна конкуренция на 16-85 ... а може би и наистина малко по-добър за новите матрици.
Абе с една дума - КЕФ !!! [shtrak]

Дата:   02-04-17 23:36

написа:

> Имам го - и да ти кажа, хич не мяза
> на китак ... Огромен е, тежи, и
> наистина е добър!
> Смело мога да кажа, че е невероятна
> конкуренция на 16-85 ... а може би и
> наистина малко по-добър за новите
> матрици.
> Абе с една дума - КЕФ !!! [shtrak]

И ся кво? Искаш да кажеш, че няма ни фронт, ни бекфокус[smilie5][beer]

Дата:   02-04-17 23:41

Ми аз не съм разбрал бе, айде да ти е честит[beer] [beer] [beer]

Дата:   02-04-17 23:48

18-140 e страхотен обектив, изобщо не си сбъркал!

Дата:   03-04-17 07:14

Абе за фокуса още нищо не мога да кажа - като остане време да си поиграя повече, ще докладвам [smilie25]

Дата:   03-04-17 09:49

Ше чакаме доклад с подробен анализ[smilie21]

Дата:   03-04-17 10:07

написа:

> Ше чакаме доклад с подробен
> анализ[smilie21]

Да не се отказа от 50-цата[smilie5]?

Дата:   03-04-17 10:15

Щях да ви пусна тва видео в темата за новия изглед [smilie18] , ам прецених че е понеделник, и вероятно ръководството е с повишени морални критерии... кат всеки понеделник [cool]

моето виждане за точковите драми [smilie5] : https://www.youtube.com/watch?v=XkDQ8YOQAVA

Дата:   03-04-17 10:26

quazimodo нееее...да не би да имаш нещо впредвид ?[smilie21]

viktory [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...правилно за тука е тва видео...

Публикацията е редактирана (03-04-17 10:27)

Дата:   03-04-17 12:05

Малко сериозно сега.

Някое може ли да каже какво е зарядното за батерия на Canon 350D ?

Дата:   03-04-17 12:23

оффф тия канони са ми голяма мъгла, ама го разбрах кво е - CB - 2LТЕ

Някой дали му се намира такова излишно за продаване. На една позната, нейни приятели решили да и купят такъв да и подарят, ама познайте. Зарядното не работело. Сега мерех батерията и тя умряла. Ся отивам да и направя един бай пас, дано я върна от оня свят. Как може да има такива хора не знам, наистина.

Публикацията е редактирана (03-04-17 12:31)

Дата:   03-04-17 16:08

написа:

... Как
> може да има такива хора не знам,
> наистина.
>

>
> Публикацията е редактирана (03-04-17
> 12:31)

Ма още ли не си претръпнал[smilie5]? Виж те тука за зарядно - зарядни и батерии

П.П. Само дето зарядното и батерията ще струват повече от фотоапарата, но все пак 350Д-то си има жестока картинка.

Публикацията е редактирана (03-04-17 16:11)

Дата:   03-04-17 16:29

еее, тъкмо мислех, че минаваш на канон и се отърваваш от мъките, а то за друг било [smilie5] Ей сега ако беше на канон, веднага получаваш една 50-ка стм да щракаш каките :)

Дата:   03-04-17 16:41

Мда[smilie24] и там гледах, ама си реках, някой може да има некви такива да ги даде на неква по-такава цена, нищо че ползвани. Ама намерих на едно място батерия за 18лв и поръчах. Пък за зарядното, аз имам едно китайско универсално, ако зарежда тая батерия, направо ще и го подаря. Ама ще разбера чак след 2-3 дена като дойде батерията. Ако ли не пак ще питам някой, ако има някое дет не го ползва, разбира се ще се заплати.

С такъв мерак и го купили Канончето, знаеш ли кво беше разочарованието в очите и когато дойде при мене, мислеше че камерата са е скапала...

Дата:   03-04-17 16:43

написа:

>... веднага получаваш
> една 50-ка стм да щракаш каките :)

Еее, много тънко искаш да минеш, дай нещо около 1.4[smilie18][beer]

П.П. От дъртите Канони най-доброто в момента е 30Д и след него естествено 5Д[cool] undefined

Публикацията е редактирана (03-04-17 16:47)

Дата:   03-04-17 16:44

vkk1 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

квази важното е, че има желанието баце...жеста е много важен, жестаааа...

[beer]

Публикацията е редактирана (03-04-17 16:45)

Дата:   03-04-17 16:51

написа:

> ...жеста е много важен,
> жестаааа...
>
> [beer]

Да бе, така един приятел ми прати 4 дърти 10-тина годишни Олимпуса, та и за тех да се чудя как да напасвам обективите, но това не му пречи да ми намеква, че вече съм му задължен[smilie18][smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   03-04-17 16:57

По повод на горните съждения[smilie7] - https://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg

П.П. Щом така и така батерията на канончето е сдала поста пробвай да я отвориш безаварийно и да видиш какви са елементите вътре. Може на пазара да има подходящи за замяна. Братушките проявяват чудеса от храброст, когато става дума за батерии на архивни фотоапарати.

Публикацията е редактирана (03-04-17 17:30)

Дата:   03-04-17 17:31

vkk1 ако и ти ша ми натякваш с години, като на квазито приятелчето, няма да сменям системата[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...бъзикам се.

Дата:   03-04-17 17:43

братушките са сила [cool]

щях да пускам в онази тема за чудесата на съветската техника ей тук кейт форси как я възпява, на барабани [smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=QFoZINmrELQ
[cool]

Дата:   03-04-17 18:12

Не знам дали ша пътуваме до Венера, но на дърти години май е време за това - https://www.youtube.com/watch?v=g_jUtiKSf1Y

Дата:   03-04-17 19:11

Тоя клип на Boney M не го бях гледал, честно...[smilie21]

Дата:   03-04-17 19:14

Aз па се забавлявам с готини римейкове на класики :

At Vance - The Winner Takes It All

и

Sonata Arctica - Still Loving You

Време ли е за едно наздраве вече, че беше еба*и деня ??? [beer]

Публикацията е редактирана (03-04-17 19:17)

Дата:   03-04-17 19:37

В темата за новия Nikon AF-P 70-300 май се опитват да хапят колегата vkk1 ... аз вече върнах два шамара, сега сте вие!

Дата:   03-04-17 19:40

Там па хич не съм я чел тая тема. Как тъй ша го хапят бе, никой не мой да хапе някой от нашта маса[smilie21]

Дата:   03-04-17 19:44

ххааха, слънчогледе, и теб е почнал [smilie18]

Дата:   03-04-17 19:49

уф, какво да правя, като не снимам гълъби и клонки бе да му се не види, ся ще ме кара да слизам да търся пръчки и дренки. Имам едно листо ако го устройва [smilie5]

Дата:   03-04-17 20:05

Тоя е некъФ самозабравил се ... ся си ги мерим по време на регистрация и т.н.
Аре подкрепяйте нашта маса де, кво само гледате [smilie18]

Дата:   03-04-17 20:10

Дей*а и комплексарите загубени ... бил той тука от 2012, кво знаете вий ... Божееее, ела си прибери вересиите!!!

Дата:   03-04-17 20:14

[beer] с безалкохолно може ли да подкрепям [beer]

Дата:   03-04-17 20:17

не [smilie5]

Дата:   03-04-17 20:20

НЕ [beer]

Дата:   03-04-17 20:33

и двамата сте гадни [smilie2]

Дата:   03-04-17 20:40

Е не така де ...
Аз безалкохолно си имам - твърдото е на свършване [smilie18]

Дата:   03-04-17 20:41

чакайте бе, то да не влезе човек да си вземе един душ, вий утатъка ша подпалите трета световна бе[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   03-04-17 20:42

не бе... аз ше ви питам като се наквасите [smilie21] и ви притрябва трезвен шофьор [beer]

Дата:   03-04-17 20:44

как да споря ся с него, той човека бил мноо напреде с технологиите[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...според мене тука с пълна сила влиза максимата: "убий простака с мълчание." По-добре го оставете, вий сте му вдигнали кръвното, той са запенил човека...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бобсън, имаш повод да шибниш ино виски ве

[beer]

Дата:   03-04-17 20:46

Jk.freeman [smilie24]
да шибна ... ама нали знаеш че не пия и не пуша [smilie25] [smilie25]

Дата:   03-04-17 20:50

начи за тебе уиски с джойнт [smilie18]

Дата:   03-04-17 20:51

Аве тая вечер може беее...

Ей ся чакам Квазито да се появи, да видиш пак ша ни избере някое страшно парче, дет са вика дава тон за песен и са почваме...[smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   03-04-17 20:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   03-04-17 21:13

понеже си пиете добре [beer] , а и колегата slyn4ogled е в авио бизнеса ше ви поздравя с една супер песма за вертолети[smilie3]

https://www.youtube.com/watch?v=PVITY6IyGEI

айде [beer]

Дата:   03-04-17 21:30

Божеее, опазил ме Оня да слушам таквиз "неща" ...

А на моите "класики" какво не им е наред бе ... или идаже не сте си направили труда да ги пуснете ?!?

Дата:   03-04-17 21:33

кой не ги е пуснал бааа. Първата вечер твойте ги слушах два часа и половина. Щот са бях зачел и след два часа се усещам, че тия си вървят на фонова музичка. Чакай, кви бяха, виж забравих ги ся...

Дата:   03-04-17 21:37

Абе щом си издържал цели два часа - начи не са ти били дразнители :)

А комбайнерчето нещо верно простее и си самоверва ... Аз исках реално сравнение на новия и стария Никон 70-300 ... заради моя Tamron 70-300 VC USD ... но понеже не съм бил сложил снимка с новия, желанието ми не се било зачитало, както и всичките ми постове до момента ...

Абе само аз ли мисля, че тоя тип има нЕкъФ проблем ???

Дата:   03-04-17 21:41

Ми явно има, комплекси некви. Ама аз не мога да разбера, като сте го видяли с къв типаж ще спорите, за ко му удисвате на акъла. Питай ей тука, който мой ша ти каже, няма нерви, няма драма...

Тва момче vkk1 ме притеснява, каза че отива да снима гугутки и още не се е върнал[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: sherbit 
Дата:   03-04-17 21:42

Кон да му го набие на манафа, който ми открадна колелото снощи.

Дата:   03-04-17 21:43

Тва у Варна ли бе, не вярвам...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   03-04-17 21:45

Ми те гугутките по тва време са кът ... мож да са забави колегата :)

А инак за колелото - сори колега, ма дано седалката в гъ*а му да се набие [smilie7]

Автор: kombainera 
Дата:   03-04-17 22:08

Домързя ме да прочета тъпотиите ви до края вчера.
Още от първата страница се отказах.
Толкова сте плитки в разсъжденията си. Ако въобще може да се нарече това което пишете така.
То бива да сте тъпи и прости, ама чак толкова - не съм вярвал.
И да не обидя всички, които са писали тук - да уточня - отнася се за тези отворковци, които са ме коментирали.
[smilie25]

Дата:   03-04-17 22:14

Кот кайш наборе, ти си по-голям[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   03-04-17 22:15

тук съм, тук съм, но не мога да спра да се смея на клетвите покрай колелото [smilie18] Ужасна случка, но пожеланията поне са подобаващи.

Дата:   03-04-17 22:16

а! комбайнера! ха добре дошъл!
водка? ракия? уиски? имаме всичко.

Дата:   03-04-17 22:17

В резултат на глупостите изписани от отворковците - ето го резултата:

Автор: picantino_
Дата: 03-04-17 21:41

Много глупости наговорихте, много караници и нищо съществено.
Много благодаря за осраната тема. [smilie23]

А ти се прави на ни лук ял, ни лук мирисал.

Дата:   03-04-17 22:21

А ти нали се сещаш, че затвориха темата заради твоите "писания" ... Никой друг не беше нападал като тебе чуждото мнение - дано си спокоен вече, и поне се извини на автора на темата, щото човека така и не получи разумен и краен отговор на питането си!

Re: Нов зуум Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR Мнение?
Дата:   03-04-17 22:23

Бира не предлагаш ли? [beer]

Re: Нов зуум Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR Мнение?
Дата:   03-04-17 22:28

А ти сещаш ли се, че глупостите са в твоя ресор?
Ако не я бяхте осрали, нямаше да се налага да пиша и аз.
Толкова години се опазих. Но явно е било грешка да пропиша.
Защото посредствени хора не понасям.

Дата:   03-04-17 22:34

и бира има разбира се, каква ще е тая кръчма без бира.
По въпроса ти:
Много глупости наговорихте, много караници и нищо съществено.

Всъщност, много полезни неща се казаха, проблемът е, че не могат да бъдат разбрани. Или ще ги разберат, когато вече се набутат. Всички обективи, за които аз говорих, съм ги имал и съм им сърбал попарата. Съотвено съм се набутвал да ги купувам и продавам на загуба след това. Не само обективи, а и система смених! Просто защото на мен нямаше кой да ми каже, а сега се смилат нещата и хората пак сърдити и недоволни.
Относно 70-300 аф-п, коментирах само снимките ти, които за мен са незадоволителни спрямо цената на обектива.

Дата:   03-04-17 22:35

грешка беше, но сега имаш възможността да я поправиш или разбира се да си сипеш едно и да си поемаш глътка въздух. И след малко ще разбереш, че дявола не е толкова черен.

Aй наздраве to all[beer]

Дата:   03-04-17 22:53

Аз също изказах мнение - но спирам да пиша повече за това, че стана ебаси сапунения сериал...

Аре наздраве на всички - и бъдете верни на убежденията и страстите си !!!

Re: Нов зуум Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR Мнени...
Дата:   03-04-17 22:54

vkk1, не си прав.
Всеки има право на избор.
Добър лош, но има право.
За теб моя, на Pavlov, на picantino_ даже и да е грешен - ОК.
Но има една малка подробност която пропускаш и ти, и останалите участвали в плюенето.
А то е, че не се позаинтересувахте ЗА КАКВО ЩЕ ГО ПОЛЗВАМЕ ТОЯ ОБЕКТИВ?
И трябва ли ни друг 70-300мм.
Аз за себе си мога да кажа - НЕ - не ми трябва друг 70-300мм.
Предполагам и останалите това ще ти отговорят.
Всеки един предполагам е прочел почти всичко каквото има по тази тема - 55-300мм, 70-300мм.
И е преценил плюсовете и минусите на подобно начинание.
Жалко че осрахте темата и аз ви помогнах да го направите.
А колкото до моите умения, те са последното за което трябваше да пишете там.
picantino_ беше отворил тема, аз съм един от малкото в този форум с такъв обектив.
Нормално е да пусна снимки - хубави, лоши - правени са с този обектив.
За всеки който не е снимал с Nikon AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR ще добие представа как снима на auto въпросното чудо на техниката на Никон.
Това ми беше целта - иначе хубави снимки има в двете ревюта които постнах в началото.
Който има претенции, да ги отправя на друго място.
Аз исках да дам нещо, макар и некачествено според вас.
Само че забравяте едно нещо. А то е:
Не се сочи с пръст това което се вижда
[beer]

Дата:   03-04-17 23:20

Виждам, че вече обстановката се е поуспокоила...сиреч ша седнам на една маса[smilie18] [smilie18] [smilie18].

Комбайнеро ти с тая бира бурето ли плакнеш батко, сипняй едно виски.[beer]

Само дето вдигахте гири цяла вечер, и ниой не пусна едно поздравче, баси...

Дата:   03-04-17 23:25

ама не бе човек, никой не оспорва правото на избор. На теб това ти харесва, това си купил. Темата беше "Обектив Nikon AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR Мнение?" - еми на база твоите снимки, аз дадох моето ЛИЧНО мнение, кога съм анагажирал или налагал на някой?
Затова е форум, има въпрос поставен за обсъждане, аз това виждам, това казвам. За Тамрона - да не се връщане отново, той Павлов толкова ясно го е написал, че не знам какво да добавим още. Същите неща ги видях и аз в този обектив, обаче държи 4 до 140, на 200 е 4.5 ... Кое е по-важно - ами всеки си решава. Аз снимах от ръка на 1/200 с него на 220мм и имах по-малко брак от куп прехвалени стъкла.
За втората версия на тамрона да не коментираме дори.

Ето, но не съм сигурен че ще ви допадне

Жалко че осрахте темата и аз ви помогнах да го направите.

А не се ли опитахме да те спрем???

Никой не омаловажава това, че си качил снимки с този обектив - даже е полезно!
Но беше излишно всичкото това заяждане ...

Аз лично нямам нищо против теб, и затова казвам едно наздраве за последно, че деня почти свърши!
И нека занапред наистина си помагаме с каквото можем - затова сме тук, нали ?

Дата:   03-04-17 23:32

Здравейте съфорумци търся повече инфо за най новия AF-P DX Nikkor 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR. За него се знае, че е уж наследник на 10 годишния Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED VR.
Разликите са му че е изцяло от пластмаса, теглото му е почти двойно по ниско. Няма хардуерни копчета за фокус и стабилизация. Изключването на VR става от менюто на тялото и то само на-най новите тела като Д3300, 3400, 5300, 7100, но и за някой от тях е нужно актуализация на софтуера. За по старите тела изобщо не тръгва. Из чуждите форуми го сравняват с предшественика си и новият се представял една идея по добре на 300мм. Стабилизацията също била добра. С нов стъпков двигател,по безшумен и по бърз при фокусиране. Единственото което не ми харесва е, че байонета му е пластмасов и светлосилата в дългия край е F6.3
Обмислям покупката му тъй като цената му е по ниска(590лв.) и ми трябва дет се вика бюджетен.Ще се използва за заснемане на животинки, портрети а поради по ниското му тегло около 400г. мога да го нося и в планина за пейзажи.
Ще се закача на Никон Д7200 който е с инсталиран последен фърмуер и все още го нямам това допълнително меню, но се надявам да го пуснат.
Някой ако има мнение докоснал се до него, снимал, срявнявал да драсне някой ред!

Това е темата - а заглавието няма много общо с това за което писахте
Това се опитвах да обясня, ама ...

Дата:   03-04-17 23:34

Еми уж си тук да ми помагаш, пък не щеш да ми намериш някоя пловдивчанка да снимам на някое еротично място, къв човек си и ти[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Дата:   03-04-17 23:44

Абе чакай да ви питам, тия гумичките за визьора на каноните стандартни ли са за повечето модели, или на всички са различни или как е. Тъмна индия са ми тия канони. А?

Дата:   03-04-17 23:50

Ся гледам в фотовидео.биз има няколко вида canon EG/EB/EF. Някой идея коя гумичка е за 350D ?

Едит; всичко е под контрол, без паника, разбрах я коя е.

Публикацията е редактирана (04-04-17 00:00)

Дата:   04-04-17 07:27

Я ... комбайнера се доближава до моята кръвно-музикална група [smilie18]

Аз ще върна жеста с нещо наше си, родно :

Sevi - Don't Hesitate

Мацките са много готини - даже ми дадоха да ги снимам ... веднъж ... [smilie25]

Дата:   04-04-17 09:19

A на мен пък оня ден на един детски рожден ден една майка ми позира [beer]
Малко да направим по фотографска темата от време на време
Добро утро ,лек и успешен дем на всички [smilie3]

таз снимка аниматорката ме е щракнала без да знам [smilie18] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491286285_17637050_1360403894046826_479728570176224

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491286406_DSC_3200.jpg

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491286481_DSC_3202.jpg

Дата:   04-04-17 09:40

Ей тва се вика да те изненадат из отзад[smilie18] [smilie18] [smilie18]...

Интересуваме на кой вид мерене си, в този случай, когато модела е в сянка, а отзаде е светло. Или точно в тази ситуация няма значение. Тва ми е много интересен казус. Кое мерене да избираш в различните ситуации.

Хубав и успешен ден на всички !

Дата:   04-04-17 09:47

И това е родно, наше, мило [cool] [cool] [cool]

Дата:   04-04-17 09:58

Jk.freeman
Меренето ни е матрично - нали не забравяш че само с светка работим [smilie3]

Дата:   04-04-17 10:22

Много метали станахте, направо не знам къде ша ви крием по празниците[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бобсън, такава ли била работата със светката, мхм...

Дата:   04-04-17 10:38

арееее, заминава снимката, дет' ще се караме ...

Публикацията е редактирана (04-04-17 16:22)

Дата:   04-04-17 10:59

написа:

> така не е ли по-добре мацата?
>
>

Аре са, ти искаш от Никона Канон да направищ[smilie5][beer]

https://www.youtube.com/watch?v=4pQhgoxh4rg

Дата:   04-04-17 11:02

И що бе, ко му е ся на Никоня ? Огин е...[smilie21]

Дата:   04-04-17 11:14

написа:

> И що бе, ко му е ся на Никоня ? Огин
> е...[smilie21]

Нищо му няма, просто дава друг оттенък на кожата по подразбиране (ДИФОЛТ за българите)[smilie5][beer]

Автор: Pavlov 
Дата:   04-04-17 11:23

Автор: vkk1
Дата: 04-04-17 10:38
така не е ли по-добре мацата?

Не, така е ужасна [smilie10] . От к'ъф зор толкова шарп?...

Дата:   04-04-17 11:31

И такава музика слушам, само с чалгата съм скаран. [smilie10]
Но в интерес на истината при чалгата има някакви песни, които са нормални и стават за слушане. [smilie25]

Дата:   04-04-17 12:11

Чак пък ужасна да е...[smilie11]

Дата:   04-04-17 12:32

фликъра прешарпва, но чак толкова не ми се занимаваше [smile]

Дата:   04-04-17 12:40

Айде да не изпадаме в излишем драматизъм[smilie18] ...снимката си е супер дупер...[smilie21]

vkk1[smilie24]

Дата:   04-04-17 13:43

той Павлов сега ще ме яде заради аф-п - то [smilie18]

Дата:   04-04-17 13:44

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   04-04-17 13:59

vkk1 написа:

>
> https://c1.staticflickr.com/3/2828/33701834931_6a1fc7c2b8_o.jpg

>
На самурая е една идея по-добре [smilie25]

Дата:   04-04-17 15:05

kombainera [smilie24]
да така е моя вариант си е по добър защото като ги разпечатя на хартия снимките са си 1 към 1.Но всеки има право на мнение всеки си има различно виждане за визията на творенията си [beer]

Pavlov[smilie24]

vkk1[smilie24] не е зле и твоят вариант

Дата:   04-04-17 15:07

Дата: 04-04-17 13:43
той Павлов сега ще ме яде заради аф-п - то [smilie18]

Няма такава вероятност [smile] .
Ама обработката ти е кофти. Портрет на красива жена трябва по-скоро да се омекоти, тоновете да са по-пастелни. А не обратното.
Той Самураят по принцип го е осрал с тази насочена светкавица [smilie5] И ти си довършил делото му.

Дата:   04-04-17 15:12

Pavlov

качи твой портрет да видим ти какви ги твориш...като не можеш да работиш с светка аз не съм ти виновен.
Качи тоз портрет от профила ти...великолепен е ...[beer]

Публикацията е редактирана (04-04-17 15:23)

Дата:   04-04-17 15:26

На Лорчето ли? [smitten] [smitten] [smitten]

Дата:   04-04-17 15:37

абе хора, нищо не е правено, освен изсветляване, crop, nr - по горната причина, шарп няма, фликъра ги бели така [smilie18]
какви тонове, то се е за ретуш, виж разликата между ръцете и лицето :)
Оф, що ми трябваше да се обаждам ...

Дата:   04-04-17 15:40

vkk1
ти пък...ПавлоФ професора не го ли знаеш.

Автор: tishovsx 
Дата:   04-04-17 15:50

Понеже е такава темата, аз да питам тука на тая улица, къде се продаваше истинско саламурено овче сирене. Бяха ми казали, че е от черни уфси!!![smilie11]

Дата:   04-04-17 15:52

малко по нагоре го продават [beer]
/ ако си от София прескочи до с.Гинци - там има каквото ти трябва /

Дата:   04-04-17 15:53

Знае ме - още от Култа [smile] . Давах му съвети при избор на първия си DSLR.
А ти, Лъвче, ми обясняваше, че си светлинни години пред мен [smilie18] . А тук на ЛС ми задаваше елементарни въпроси ...

Дата:   04-04-17 15:59

саму рая... когато снимаш портрет, изобщо не ти дреме за дървета огради къщи и т.н... освен ако нямаш идея да ги включиш по някакъв начин като влияние... ма като гледам нямаш такава идея... така че няма какво да мериш по тях, а само по модела... нямаше да се налага изнасилването в последствие...

Павлов така и не разбрах, разбра ли ме вчера за фокусирането със задния бутон с този п-обектив [smilie8] ... втори ден го мисля [smilie18]

Дата:   04-04-17 15:59

Pavlov [smilie24]
Съгласен съм,каквото ме е интересувало съм питал и писал на много хора дори и на теб за което съм благодарен на всички[beer]
Нали знаеш Pavlov че аз винаги си питам-новобранец съм в занаята има още много да уча.[beer]
Това за светлинните години не си го спомням но щом казваш може и да си прав [beer]

Дата:   04-04-17 16:11

Ми да ти опресня паметта:

http://picbg.net/u/29353/40576/857224.jpg

[smilie18]

Дата:   04-04-17 16:14

Pavlov [smilie24]
Сега вече мога да го потвърдя.[beer] Нещо излъгал ли съм - не съм .
това в култа съм го писал не тук .
И Това е тема на админа на фото култ не е твоя

Публикацията е редактирана (04-04-17 16:19)

Автор: dtangelov 
Дата:   04-04-17 16:19

"Автор: kombainera
Дата: 04-04-17 13:59

vkk1 написа:

>
> https://c1.staticflickr.com/3/2828/33701834931_6a1fc7c2b8_o.jpg

>
На самурая е една идея по-добре [smilie25]"

И двата варианта са ужасни ама ако "мацата" си ги хасесва [smilie24]

Дата:   04-04-17 16:19

vkk1, ето ти една снимка директно от Flickr:

(редактирано)

Има ли такива двойни контури, като по ръцете и краката на твоята "редакция"? Айде да не обвиняваме хостинг сайта, не е в него проблема [smile]

Публикацията е редактирана (04-04-17 16:32)

Дата:   04-04-17 16:20

еее, нека не отива натам темата, 15 страници никой с никого не успя да се заяде. Кат' не ви харесва снимката, делвам я и толкова, баси снимката, ся тука сто кандърми!

Дата:   04-04-17 16:23

Pavlov, супер ти е снимката [smilie24]

Дата:   04-04-17 16:26

vkk1, извинявай, ама - пита дали ни харесва редакцията, и ти казах. Щом не ти харесва мнението ми - здраве да е, и [beer]

victory13, за това ли става въпрос: "Павлов, принципно е по-добре, а и в конкретния случай ще приключат драмите, ако разделите спусък от фокусиране"? Не го разбрах, ама и не се опитвах много-много [smile] . Искаш ли да обясниш пак, ама така, че и средностатистически тролейбусен пътник да те разбере? И за кой точно "заден бутон" става дума (на D7100)?

Публикацията е редактирана (04-04-17 16:29)

Дата:   04-04-17 16:29

Pavlov

Ето разговора в който съм написъл тези редове...май не е за теб или там си бил с друг ник...

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491312451_16_12.jpg

а снимката найстина си я ... пластмасова кожа [beer]

Дата:   04-04-17 16:34

Дата: 04-04-17 16:20
еее, нека не отива натам темата, 15 страници никой с никого не успя да се заяде.

Ще е хубаво, ако е така и следващите 15 страници. Благодаря предварително на всички. [beer] [beer]

Дата:   04-04-17 16:37

Става дума за AF-L/AE-L бутона отзад. Можеш да го направиш от менюто settings-> buttons-> и там някъде е този бутон. Присъждаш му последната функция AF-ON. По този начин вече фокусираш само с него, а спусъка е само за отстрел.
По този начин вече ръчния фокус няма проблем, вече със спусъка само снимаш, фокуса отзад ако не го натискаш,, няма аф.
Има един момент обаче с вр-функцията. На някои тела работи само с натискането на спусъка, на други с натискането на бутона отзад сработва също. Сега, не знам дали няма вероятността да сработва само с бутона отзад. По този начин и вр може да се изключва...

Та така [shtrak]

Дата:   04-04-17 16:39

трима човека преебват всички теми,само чакат да се мерна някъде и почват [beer]
толкова не могат да разберат че по добре да помогнеш на човек а не да се правиш на велик.
като иска се прави на велик е там с мен на мероприятие да го видя без светка [beer]
айде лек ви ден че има много работа за вършене[beer]
усмивки пичовеее , усмивки само [smilie3]

Дата:   04-04-17 16:40

victory13 [smilie24] ...тва не го знаех

Дата:   04-04-17 16:46

Много предимства има BBF /back button focusing/.
Но трябва да се донастроят някои неща. Забравяш AF-S, задължително AF-C, по много причини. За спусъка се дава приоритет на снимане, не на фокус, щото някое префокусиране, което е лесно така, няма да ти снима апарата.

Дата:   04-04-17 16:49

Забравяш AF-S, задължително AF-C, по много причини. - тва не го хванах [smilie11]

Дата:   04-04-17 16:52

аз даже и експозицията съм заключил заедно с фокусирането.не зная да ли е правилно ама ...

Дата:   04-04-17 16:52

AF-C (AF continuous, sometimes called continuous servo) is good use when photographing moving objects. When your camera is set to AF-C and you focus on a moving subject, for example a dog running towards you, the focus will stay on the animal so long as your shutter button is held half way down. In other words, the camera will keep re-focusing as the animal moves. That is, so long as you keep your shutter button held half way down.

AF-S (AF single, sometimes called single area AF) mode, is good for photographing subjects that don’t move, such as flowers or portraits etc. It locks the focus on the non moving object that you want to photograph. You can then recompose the shot and take the photograph.

Дата:   04-04-17 16:53

А, сега вече разбрах [smilie24]
Обаче не става. В смисъл - дори и да съм настроил AF-L/AE-L бутона за фокусиране, при натискане на спусъка, ако са минали няколко секунди, и индикацията във визьора е изгаснала, пак се подава захранване към мотора за фокус на обектива, и той сработва.
Не че ще е проблем при реално снимане. Но на хората като мен, които са свикнали с механичен ръчен фокус, ще им е малко странно.
Трябва да пробвам как е с дистанционното.

Дата:   04-04-17 16:58

баси и кучето тоя обектив... махни гасненето, то нали е с настройване, изключваш го, и готово... батерии бол сега ...

Дата:   04-04-17 17:03

пантерата... заключването на експозицията се прави с някаква идея, която май в твоя начин на снимане липсва... та не знам защо си я сложил. това няма значение в случая, защото ако бутона работи за фокусиране вече, за аключване на експозицията има само един начин - режим М. [smilie5]

Дата:   04-04-17 17:03

В краен случай и това е начин.
Ама нямам намерение да го ползвам на ръчен фокус. Пък ако се наложи - държа спусъка полунатиснат, и префокусирам. Става си.

Дата:   04-04-17 17:05

victory13
е даде ... в М работим [beer]

Дата:   04-04-17 19:28

Айййй ... две страници сте изписали без мене бре ... засрамете се ...
Кво изпуснах - че гледам некви махнати неща ???

Дата:   04-04-17 19:40

Нямаше пиене, нямаше музика, говорихме си за фототехника. Не си изпуснал много - само снимките на мадамите [smilie5]

Дата:   04-04-17 20:05

Амчи малко ли е бре ... аз обичам мадами и снимки ... на мадами ... със мадами [smilie25]

Дата:   04-04-17 20:32

Само мадами ти в главата, ама едно наздраве не мой да кажеш, че да почне вечерта кат хорта. [smilie18] [smilie18]

Ай [beer]

Публикацията е редактирана (04-04-17 20:32)

Дата:   04-04-17 21:14

Е как да не мога бе ???

Ари НАЗДРАВЕ от мен - и нека вечерта започне СЕГА !!! [beer]

JK, чеки че до ся гледах некви брутализми - Nissan GTR със 2300 коня прави 6.95 сек на четвърт миля ... тва е световен рекорд за тоя тип коли на драг ...

Аз нали ви казах, че и по екшън фотосите си падам, та се заглеждам де :)

Дата:   04-04-17 21:18

Аз точно щях да те предлагам в съседната тема, като я видях и се сетих за тебе. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   04-04-17 22:16

Ми предложете ме ... ма заради тъпата ми работа по-далеч от регион Пловдив не мога да ода [smilie2]

Взех та са самопредложих - да видим ... вижте и вие линка, дет споделих и кажете какво и защо не ви харесва там!

Дата:   04-04-17 22:17

Добра вечер, наздраве и аре лека нощ, че бързам[smilie5] [beer] :

https://www.youtube.com/watch?v=cNdB5-A9O7g

Дата:   04-04-17 22:22

Добре как да не го обичам тоя човек[smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Слънчо чакай, ся ще ти видя линка...

Дата:   04-04-17 22:41

Слънчо - 404. Това е грешка.

Издънка на старта още, брат.

The battle - Заявеният URL адрес не бе намерен на този сървър.

Публикацията е редактирана (04-04-17 22:43)

Дата:   04-04-17 23:11

https://photos.google.com/album/AF1QipOMC_3fnyWyVJfO7Fxhb5MSnkS55P2tws87XEzH

Грешката не е при мене - тука всичко си бачка ...

Дата:   05-04-17 00:33

Значи при мен нещо става.

Някой друг отваря ли линка на Слънчо?

Дата:   05-04-17 07:30

Да опитаме пак :

https://goo.gl/photos/A9dPJTvGtTpDs3kAA

Дата:   05-04-17 10:44

Тоя път май вече е истинска офертата, ама си прочетете пак внимателно за всеки случай, може да съм пропуснал пак някоя подробност [smilie5]

50мм 1.8Г - 350лв.

Сигурно го има и другия магазин за тези пари, не съм погледнал бързах да споделя.

Дата:   05-04-17 10:48

Айдее Jk.freeman
това е твоят момент [beer] да отивам да ти го тествам и купувам,после ше ми пратиш кинтите [beer] [beer] [beer]

Дата:   05-04-17 11:11

Наличност: Очаквайте скоро
пише там долу.

Дата:   05-04-17 11:16

пишеее , ама в Пловдив го има [beer] / в павилиона /
отивай тествай - купувай и му го пращай [beer]

Публикацията е редактирана (05-04-17 11:16)

Дата:   05-04-17 11:26

vkk1 -то е от другата религия. Не може да го тества[smilie5] [beer]

Дата:   05-04-17 11:39

quazimodo [smilie24]
Ше го прекръстим веднага [smilie18] [smilie18] [smilie18] даже и пари няма му взема за кръщенето - музиката и фотото са му безплатни.
Сега сериозно...в магазина нали има апарати...с тях ше тества са чичо ЖАК да е навит.той си знае най добре [beer]

Дата:   05-04-17 12:02

не мога да го тествам на мое тяло наистина, но мога да му го купя и изпратя, това не е проблем.

Дата:   05-04-17 12:38

Ехееееееееееее, браво е tziko, как си го видял, бравоооо[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Няма уловка в промоцията, не е със закупуване на тяло. Евала им на нинджите. Ся ко викате само в ПЛовдив ли го има? Къде го прочетохте това?

[beer]

едит: пише- очаквайте скоро

Публикацията е редактирана (05-04-17 12:39)

Дата:   05-04-17 12:39

еми написъл съм ти[beer] в павилиона

Дата:   05-04-17 12:40

от 10 сабелем един роман съм ти написъл в вайбърът [beer]

Автор: obscureman 
Дата:   05-04-17 12:42

samurai2 и vkk1, имах възможността да видя и снимката на първия, и обработката на втория.
Идеята на този форум е да си помагаме и да задобряваме, а не всеки да се фантазира колко е велик и да се сърди за мненията на останалите. Естествено и по нашенски добрите си траят и си снимат, а на велики се правят все хора, които още много имат да учат...

Без да гледам exif забелязвам, че снимката е правена с доста добра оптика и от човек, който трябва да учи още много за светлина, работа със светкавица, настройки, композиция и не на последно място обработка - лошо кропната, зле откъм светлина (макар че може да се пооправи софтуерно), фотографът е можел да намери по-добър ъгъл по-вляво от модела и кадъра си иска доста повече пипане още при заснемането. Хубавият дефокус отзад заради обектива не прави кадъра шедьовър.

"Обработената" версия е прекомерно изострена - абсолютно недопустимо, изкуствено и непрофесионално за женски портрет. Всъщност нищо в обработката не ми харесва - плъзгачите в Lightroom лично според мен не се плъзгат докрай в експерименти, докато стане нещо интересно. Снимката се обработва лично според мен с ясна идея какъв трябва да е крайния резултат.

Спрете да си ги мерите и отделете това ценно време да се научите да снимате и обработвате! [beer]

Дата:   05-04-17 12:42

тъй ли, че къде ми е телефона бреее, ужъсТ

Дата:   05-04-17 12:46

obscureman[smilie24]
няма спор има какво да уча
но това става за секунди.както написъх на детски рожден ден съм [beer]
не е никаква фотосесия с подготовка.а колкото до светката тя хич я няма [smilie3] намалена е с 2 стопа и от такова разстояние хич не пречи само за подсветване се използва.а и така ми харесват повече./ моля да не ме нападате [smilie3] /

obscureman
би ли ми я кропнал правилно да видя къде ми е грешката.айде и ше почерпя [beer]

Публикацията е редактирана (05-04-17 12:48)

Дата:   05-04-17 13:08

Ауе вие ебавате ли се с тая снимка ?!?!
За каква обработка говорите???
Ето тва е прословутата снимка:

https://c1.staticflickr.com/3/2850/33723173041_926218c6bd_o.jpg

ЕТО ТВА Е "ОБРАБОТКАТА":

https://c2.staticflickr.com/4/3942/33696663892_79546e876a.jpg

Аре да спрем вече с това, става ли? За мен, снимката е недоекспонирана и неправилно кадрирана и това е "обработката"!
Ееее, бааааси и дървните философи!
Темата замина ....

Дата:   05-04-17 13:11

ся кат гледам не съм я резнал добре, аре следващия форумен гений да захваща ...
А така добре вървеше темата, ма то не би, то гложди, човърка!

Дата:   05-04-17 13:18

Ами, баце - ти го почна. Реши да покажеш колко си добър в обработката [smilie18]

Дата:   05-04-17 13:27

obscureman не мисля, че са си ги мерили, всичко си беше в нормите на добрия тон. Бобсъна пуска снимка с идеята да направи темата по-фотографска. vkk1 пуска редакция и ви казва, че нищо не е пипал. Единственото което видях, е как двама човека му влизате остро и то с безпочвени критики, при положение, че три пъти ви казаха, че НИЩО не е обработвано. Кое не разбрахте, нищо не е обработвал.

Сега равносметката:

-един чУек дет не мой да снима
-един чУек дет не мой да обработва
-един философ
-един доктор на техническите науки

Един от тия четиримата, напът да спре да пише в темата, ко печелим ся от цялата ситуация?

Автор: lamerko 
Дата:   05-04-17 13:30

Да се разпиша и аз в темата [smilie18]

Дата:   05-04-17 13:31

Имаш ли писалка ?[smilie21]

Дата:   05-04-17 13:48

Само да ве кажа момци че тез снимки се кропват до едно положение... защото после като ги разпечатвам на хартия машината реже различно в 10-15 и 13-18 някой път се ебава ... така че.... [beer]

Дата:   05-04-17 14:36

Аре наздраве, вече си отворих биричката, другото е за Слънчогледа[smilie18] [beer] - https://www.youtube.com/watch?v=RKrNdxiBW3Y

Дата:   05-04-17 14:44

И що така при редактиране на мнение не може да се добавят нови линкове? Щот сега за останалата част от бандата требе нов пост с поздравче[smilie18] [smilie18] [smilie18] - https://www.youtube.com/watch?v=RKrNdxiBW3Y

Дата:   05-04-17 14:52

Аре включ-прев както казваше семейство Мейзга - отивам да заплакнат джипката та белким завали дъжд[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

https://www.youtube.com/watch?v=RKrNdxiBW3Y

Дата:   05-04-17 15:01

оффф тя и мойта е за заплакване , особено от вътре [beer] ама сега полегнал с едни фъстъчки ...мързеееллл...братче обадисе / Мейзга /[beer]

Автор: obscureman 
Дата:   05-04-17 15:13

Jk.freeman, предполагам съм в ролята на философ или доктор на техническите науки - очарован съм от подобно определение - и двете предполагат сериозен интелектуален потенциал. Благодаря ти! [cool]

Дата:   05-04-17 15:15

ВиК не знам кво си чел ,ама и тук го има [beer]

http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/obektiv-nikon-50mm-f-18g.html

Дата:   05-04-17 15:19

И аз благодаря [thankyou]
И едно поздравче за компанията - Dr. Ring Ding - Polish Vodka [beer]

Дата:   05-04-17 15:50

един път да ви взема с мен на детски рожден ден и ше забравите за [shtrak]

https://www.youtube.com/watch?v=zMVVVsKVaRw

Дата:   05-04-17 16:02

Няма толкова пари на земята, колкото бих им поискал, за да снимам подобен рожден ден. [smilie18]

Дата:   05-04-17 16:06

tziko
миии... виж колко шаренийка [smilie3]

Дата:   05-04-17 16:09

Павлов, според теб да пуснеш редакция значи, че показваш колко си добър, така ли? Баси логиката. Това е МОЕТО виждане за нещата и не претендирам да е по-добро или по-лошо, а е моят поглед. Наистина взех да се уморявам от този форум, повече капацитети на едно място и БАН сигурно няма деба.
Ако случайно си забелязал, преди има-няма месец аз самия имах тема за тип обработка в лр. Ако се имах за капацитет, дали шях да питам и да се излагам ???
Ще напиша да е ясно веднъж завинаги: АЗ НЕ съм капацитет, снимам със сапунерка, и нямам НИКАКВИ претенции във фотографията! НЕ снимам за пари и снимам само неща, които мога и ми доставят удоволствие! Не карам никой да чете моите коментари, каквито впрочем повече няма да има от мен във форума. Каквото съм писал е единствено за неща, които съм имал някога или съм казал каквото виждам - АЗ! Всеки си има глава на раменете и може да прецени на кой да се довери и на кой не.
Надявам се е ясно вече и се приключи с моята личност, че ми иде байгън!

Дата:   05-04-17 16:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
мен вече 2 годинки ме ядът [smilie18] [smilie18] [smilie18]
усмихвайте се и си гледкайте живота.Обичам си съпругата ,обичам си децата , обичам си котето и всички приятели в Феиса от тук.
там поне не се караме като тук.[beer] Вервай те ми [beer] и да ви кажа може ми купите подарък [smilie3]
сега на 7 април ставам на 50 [beer]
басиии кога мина това време.

Публикацията е редактирана (05-04-17 16:16)

Дата:   05-04-17 16:56

абе тебе те ядат, ама ти понатрупа техника и опит и скоро мисля ще има изненадани.

Дата:   05-04-17 17:05

vkk1 [smilie24]
още опит ни трябва,само да сме живи и здрави.[smilie3]
вие се гответе за сбирка с слънчогледа и джак ама още ше има де [smile]

Дата:   05-04-17 17:14

ето, дори като доказателство към горното прилагам снимка на апaрата ми.
Както е видно е далеч по-малък и далеч по-нечерен, т.е. няма причини за тревоги [smile]

https://c2.staticflickr.com/4/3871/33042728963_766ccfc522_c.jpg

Дата:   05-04-17 17:16

vkk1 [smilie24]
екстра си е апаратчето.

Дата:   05-04-17 17:25

написа:

> ето, дори като доказателство към
> горното прилагам снимка на апaрата
> ми.
> Както е видно е далеч по-малък и
> далеч по-нечерен, т.е. няма причини
> за тревоги [smile]
>
>
> https://c2.staticflickr.com/4/3871/33042728963_766ccfc522_c.jpg

Що за скорост на фокусиране има с този адаптер?

Дата:   05-04-17 17:29

скорост [smilie10] ... фокусиране [smilie10] ...

Дата:   05-04-17 17:40

Ауе ... quazimodo ме отплесна с тоя вечен шедьовър, та чак ся се сещам - JK щеше да казва нещо за една галерия вътв връзка с една друга тема ... [cool]

Дата:   05-04-17 18:13

Еми брат от три линка не ми отвори нищо, и после забравих. Ама от последния стана, сега ги разгледах. Еми ко да ти кажа, те ако ги видят, направо те наемат без кастинг. Във тоя вид фотография ме кефят ей тия дето се замразява движението, ти имаш по-малко такива, ама пък за сметка на това гледал, че си им хванал цаката. Браво!

Дата:   05-04-17 18:18

Даже, знаеш ли кво, ако имаш желание, можеш да ме научиш как се прави ето такъв кадър=>

https://lh3.googleusercontent.com/6xdxq7s6YnGt4ztVx-ANMmTxIumGF8Cx7-cfDB61cRLHpDi1FbFJhhyUbtBLXp4mTu...

Па аз ша черпя бира с ушички, оххх котьоооо[beer]

едит: и що тъй качи снимката, пффф...

Публикацията е редактирана (05-04-17 18:19)

Дата:   05-04-17 18:21

Най-лесно - от друга кола, движеща се успоредно на сниманата, със същата скорост [smile]
По-трудното е класически панинг - стоиш на едно място, движиш апарата, следиш колата да ти е в кадър, и щракаш. Но така рискът да се размаже е по-голям.

Публикацията е редактирана (05-04-17 18:23)

Дата:   05-04-17 18:30

я тва го знам бе [cool]

половин пакет галета, 2 или 3 яйца, сол на вкус ... [smilie21]

Дата:   05-04-17 18:32

Значи за първия вариант, някак си, си мисля че в такива каскади няма да се впусна. Вторият вариант е допустим, но си мисля, че ще иска много тренировки. После ша се напасват кадри ли?

Дата:   05-04-17 18:51

JK - аз работя по трудния вариант - т.нар. panning. Ма тука си иска игра с настройките за скорост най-вече - според това до колко искаш да замразиш или предадеш усещането за движение. А си трябва и стабилна ръка де [smilie25]

Иначе аз снимки на автомобили/мотори, които са в движение, пък изглеждат замръзнали - не харесвам. Губи се самата идея да покажеш, че това "нещо" е профучало край тебе с над 160 км/ч...

Ето хем движение - хем не :

https://goo.gl/photos/9cYnYcB7uU416fKj6

Иначе замразявам и такива движения :

https://goo.gl/photos/z3TVmgeB5xpBCyx29

https://goo.gl/photos/KpEKE9Q2PkBYwMRP9

Бирата иначе я взимам - ушичките оставям за теб [beer]
Ще има за какво да си говорим като си направим сбирката...

Дата:   05-04-17 19:09

айде наздраве на компанията с още един детски р.д от оня ден [beer]
и да се приготвяме за сбирката вече.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491408306_DSC_2236.jpg

Дата:   05-04-17 19:29

samuraj2, що не си пускаш снимките за гласуване?... Трябва да събираш точки, особено пък "Б". Иначе няма да те направят модератор [smilie18]

Дата:   05-04-17 19:30

Дай 5 лв и ше ги пускам за гласуване,глей са мача Литекс как ше обърне Ч.море...[beer]

Дата:   05-04-17 19:48

quazimodo, фокусира еднакво бързо и с адаптер, и без адаптер.
ЕФ-М имам 22/2, еф имам 50 1.8, фокусират еднaкво бързо и точно, разлика никаква.

Дата:   05-04-17 20:32

vkk1, благодаря за отговора. Наздраве, банда! Ша ва измъча с още една (за мене) класика[cool] [cool] [cool] - https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U&index=3&list=RDTFjmvfRvjTc

Дата:   05-04-17 20:56

@ quazimodo - стига бе човек, все повече ми падаш в кръвната група!!!

Не знам дали групата тука ще хареса линка, ма на мен лично ми действа адски надъхващо и ми дава нови сили за всеки следващ ден, изпълнен с простотия :

Stratovarius - Unbreakable

Да, Power Metal е, но е наистина яко - и най-сетне НАЗДРАВЕ от мен!!!

Дата:   05-04-17 21:43

https://www.youtube.com/watch?v=dkNfNR1WYMY

Дата:   05-04-17 21:52

https://www.youtube.com/watch?v=CQ2zU6DxiRw

Дата:   05-04-17 22:14

Хих - vkk1, скрита лимонка ли си???

А аз още си чакам включването от JK ...

Дата:   05-04-17 23:23

еее, що, аз писах някъде назад, че металика е религия за мен, първото нещо, което чух от тях беше one в пети клас и не ми излизат от кожата вече 25 години.
Между другото, прегледах набързо форума, аз както казах повече отношение няма да взимам в нито една тема, с изключение на тази - та само искам да кажа на самурая по повод оная тема със сонито и исото - по-добре недей да се дръгнеш там с човека с деветте букви, за добро ти го казвам.

Дата:   05-04-17 23:31

Вик...какво написъх на ночев лошо, стига сте ме вкарвали в некакви филми, знам кой е знам аз кой съм.Знам какво може знам и аз какво мога [beer]
АЗ СЪМ ЛЮБИТЕЛ СНИМАЧ.

Публикацията е редактирана (05-04-17 23:35)

Дата:   06-04-17 00:27

за 2 г в Фф едно твое видео не видях да качиш
ми тва например.
Ти си знаеш, то си е твая работа натам.

Дата:   06-04-17 08:14

Добро утро на всички.
ВиК що пак ме вкарваш в твойте филми,хубаво си ме цитирал ама защо не копна повече от разговора.И какво лошо има да го помоля да качи негово видео...
И запомни Вик аз не отговарям на никой без да ме е споменал някъде.Пак да ти кажа [smilie3] в тоз ФФ съм/сме само да питам/ме тъй като и жена ми пише в него

Автор: chrisnoch
Дата: 03-04-17 03:07
edi90,
Ако искаш да прочетеш смислени мнения, по-добре изобщо не обръщай внимание на bg2014 и samurai2!

е Вик кво да седя и да си трайкам ли [smilie3]

Автор: samurai2
Дата: 03-04-17 09:20

chrisnoch
То човек каквото и да напише все си недоволен и все ти знаеш.Ок ... повече разбираш от нас няма спор...но за 2 г в Фф едно твое видео не видях да качиш.Май само на думи си добър.Вземиси апарата,излез на вън щракни нещо и ни га покажи как трябва да е...толкова е просто.[smilie3]
Добро утро и лек ден ти желая.

Та Вик къде е трагедията ...
Са не моа да разбера ти некакъв адвокат ли си на всички в ФФ,ако е така дай да те наемем [beer]

Дата:   06-04-17 08:28

Не разводнявайте темата[smilie18]. Тя си е само за глупости[smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   06-04-17 08:36

quazimodo [smilie24]
това на ВиК го кажи [beer]

Дата:   06-04-17 08:56

не съм адвокат на никой, казах ти го, за да не ставаш смешен още повече. Да кажеш на крисноч че не е качил видео 2 години е абсурдно!

Дата:   06-04-17 08:59

ми не е качил

Публикацията е редактирана (06-04-17 09:00)

Дата:   06-04-17 09:13

ше го делна тоя форум най-накрая... абе и глупостите му станаха едни идотско тъпашки... а така добре си вървеха [smilie21]

Дата:   06-04-17 09:19

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491420850_FB_IMG_1491420758770.jpg

Дата:   06-04-17 12:08

Слънчо, за кое да се включа, аз се включих, ама ти не си видял[smilie21]

Дата:   06-04-17 12:27

Как сте, банда? Отворих си Обедната биричка и чакам картофките да се допържат. М-м-м, как вкусничко ухаят[smilie5]. Наздраве[beer]! И нещо в съзвучие с форумната тематика[smilie18] [smilie18] - https://www.youtube.com/watch?v=VZ5bS3_BCDs

Дата:   06-04-17 12:51

Май сме добре, благодаря! Поне аз де. Само не знам що трябва да ни дразниш сега с тия бирички и картофки[smilie21] [smilie18] [smilie18]

Аз още няма да се подкарвам с бирички. Сега отивам до нашия фотосинтезис у Зарата да видя могат ли да ми доставят тука от тия промоционалните 50ки. Щото в нашия филиал няма техника, ама мой могат да доставят от другите си магазини. Дано да е така.[smilie21]

Квази на тебе наздраве щом си седнал вече[beer]

Дата:   06-04-17 12:58

Да е жив и здрав tziko дето следи офертите вместо мене, нищо че аз съм на зор[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

tziko довечера ще пия виски за твойто здраве и за мойта красота[beer] [beer] [beer]

Дата:   06-04-17 14:26

JK, гледам и ти си с дете на годините на моето, абе дойде ли и при вас модата на тия шопкинси, откачих бе братче, 5 кинта, 5 кинта ... 800 броя са деба ... еййй, то елзи, ани, барбита не можаха да ме сломят, ама това мисля ще ме скърши вече [smilie18]

Дата:   06-04-17 15:42

Oпааа, някой май ще има с какво да се хвали тия дни :)

JK - Принципно няма логика магазина да не може да ти го достави от друго място, където го имат - все едно да си го поръчаш през сайта им - нали ги пращат с куриер така или иначе :)
Само кажи кога ще трябва да честитим [smilie25]

Дата:   06-04-17 15:49

Jk.freeman, жив и здрав да си, и още много техника да си купиш. Аз съм харесал страницата на никон, във фейса и от там видях за промоцията не, че съм следил нещо специално.

Дата:   06-04-17 18:59

vkk1 на кое викаш шопкинс баце, да знам да съм подготвен.[smilie18] [smilie18]

Ся. Поста ще направи антиреклама на синтезиса. Тия хора не знам що така работят, ама вече за втори път исках да им дам пари и те не искат да ми ги вземат. Отивам в нашия филиал, аз знам, че нямат техника, но питам момичето: Можем ли да го поръчаме. -Може. Добре. Иска ми капаро да съм оставел. Викам няма проблем, ама ако не ми хареса бройката и не го взема, ще ми върнеш ли капарото? -Да, ще ти го върнем. И както седя, и се сети нещо и почна да ми обеснява, че шефа и нямало да се навие така. Щото той щял да го купи, пък аз ако не го купя, кво ша го правел. Викам как ша го купува. Нали сте им филиал тука, само го пращат от един магазин в друг. И йок та йок, нямал да се навие. Викам ужъс. Абе момиче искам да ви оставя 400лв. щото и УВ филтър си поръчах направо с обектива. И кат каза, че шефа и нямал да се навие, и не го поръча. Това ми се случва за втори път отивам с пари във листенцето и не искат да ми ги вземат. Преди две години, ще си вземам тяло. Отивам и ги питам могат ли да ми изтеглят от някой друг магазин един никон и един Пентакс. И им казвам, че аз като характеристики съм се спрял на конкретни модели, просто искам да ги хвана и двата в ръка да видя, кой ще ми се залепи за ръката. Казвам им че единия ще го взема на 100%. Ама не, не искали да рискуват. Кво да рискуват, не знам. Излезнах пожелавайки им хубав ден и отидох в Технополис и там ме посрещнаха с прегръдки като разбраха, че ще им оставям една хилядарка. Днеска случката от преди две години се повтори, точно едно към едно.

Та те така, взех си го от Технополис. Направих както ме посъветва квазимодо. Отидох с един лаптоп. Оставиха ме да си щракам колко искам. Гледах си ги. Мисля, че всичко е наред, ама тва е доколкото и аз разбирам де[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Абе с две думи имам за черпене момчета ![beer] [beer]

Дата:   06-04-17 19:06

айде честито и на фокус с много мУделки [beer]

Дата:   06-04-17 19:09

Честито![cool] [beer]

Дата:   06-04-17 19:13

Честито, JK !!!

Това за сетен път показва колко недалновидни са родните специализирани магазини - не е нормално да се случва това, което казваш!
Ма да са живи и здрави - и да не се чудят после защо хората не купуват от тях... Инак все се жалват, че видите ли пазара в БГ бил много свит. Ми свит ще е, кат сте смотани ...

Аз от павилиона съм малко по-доволен, но вероятно щото още не са ме ядосали като тебе [smilie18]

Дата:   06-04-17 19:55

изобщо не се нервирай за тези неща, моят първи и последен обектив, който купих от БГ беше ..... точно никор 50 1.8г :) И на мен ми се правеха на интересни, и просто ги отсвирих и толкова.
Само хубави снимки и много каки моделки пожелавам.
За шопкинсите - това са едни малки пластмасови, като стикита, тука направо откачиха децата по тях, колекционират ги, разменят ги, ужас някакъв. Продават ги в хиполенда и джъмбо. Едно такова е поне 5 кинта и сега гледах, че общо са 1440 броя [smilie11] Директно пуснах днес един ордър в Англия за 50 парчета, дано поне седмица няма мрънкане за нови ... Ето това са: снимка ... и както вече споменах ... са хиляди [smilie5]

Дата:   06-04-17 20:27

Ей тва е ... поредния трик за измъкване на луди пари от мами и татковци ... Няма оправия в тоя "модерен" свят [smilie8]

Дата:   06-04-17 20:36

Навремето събирахме и разменяхме снимки на превозни средства от дъвки Би-бит,но от сергии,не ни ги натрапваха по суперите,а и бяха по 20 стотинки.

Родителите ми ми обясниха че това не са съществени неща от живота и нищо не бих спечелил ако ми купуват всеки ден дъвка с картинка,макар да можеха да си позволят да ми уйдисват и аз ги разбрах.

Вместо да ми купуват дъвки само защото било модерно ми купуваха книги,списания и кит-модели за сглобяване защото можеха да преценят кое е по-полезно за развитието на човека.

Въпрос на манталитет е всичко.

Защо се оставяте да ви изпразват джобовете за глупости хитри търговци,като манипулират децата Ви и Вас чрез тях?!

Най-тъжното е да се купи нещо тъпо и скъпо само защото всички останали го купуват - това деперсонализира народите по цял свят!

Купувайки стикита и шопкинси едва ли възпитавате децата си правилно,по-добре им отделяйте повече време и им говорете по-често сериозно за живота.

Публикацията е редактирана (06-04-17 20:56)

Дата:   06-04-17 20:37

Аз се отървах, моя вече е на 28 [smilie3] едно време бяхме на дъвки Турбо [beer]

Дата:   06-04-17 20:56

уф, така е, и книги се купуват, и списания, и на animal planet половината животни изкупих, и шах имаме, и не се сърди човече, и черен петър и кво ли не, ама като дойде някоя вихрушка, как да кажеш - не може. До оня ден бяхме на кукли magiclip, сега е друго ... Няма къде да стъпя вече от играчки. Аз едно време се молих 5 години за Балканче и шоколад от 3 кинта, сега колелото седи в коридора и не се поглежда, а ходих до София да го взимам - розово, с бели гуми и кошница ...
Абе какво да правиш, докато може ... па после ще му мислим на нова сметка.

Дата:   06-04-17 21:24

Абе да ви кажа, аз винаги съм казвал, ние като сме нямали нека те да имат. Пък и няма как да обясниш, че всичко са маркетингови трикове на 2-3 годишно дете. Ама и нужно ли е...?[smilie21]

Айде наздраве и благодаря за пожеланията[beer] [beer]

Дата:   06-04-17 21:48

Да са живи и здрави малчуганите...другото са дет казват бели кахъри [beer]

Дата:   06-04-17 22:11

Мдаа, вече си с 50-ка, време е да умуваме сбирката [beer]

Дата:   06-04-17 23:21

[smilie24]

Предложения ?[smilie21]

Дата:   06-04-17 23:56

Да,ама после ще станат по-сериозни желанията и по-скъпи играчките.

Аз на моите родители им вадех душите стереоуредби да ми дават пари да купувам и те горките ми даваха - сега ме е срам колко съм бил нахален и колко излишни скъпи джаджи съм купувал без да съм си бил спечелил парите.

Може би понеже съм имал тогава,сега не бих бил прекалено дащен.

С две думи: колкото по-малко угаждаш - толкова по-успешен човек ще стане детето като порасне - проверено лично,като аз съм непрокопсаника дето му угаждаха.[smilie2]

Публикацията е редактирана (07-04-17 00:03)

Дата:   07-04-17 00:30

Чак пък непрокопсаник, ...[smilie2]

Дата:   07-04-17 05:39

сложно е наистина да се уцели баланса.
Моите наблюдения водят до това, че колкото повече едно дете чува "няма, не мога", толкова повече се развиват едни комплекси като завист, злоба - които аз ненавиждам.
От друга страна прекаленото угаждане пък е още по-зле, детето трябва да знае цената на нещата.
Ние сме живели в едно друго време и трудно можем да съдим по себе си, сега е толкова консуматорско обществото, че просто нямаш избор да не си в играта.

Дата:   07-04-17 08:21

Пак разводнихте темата. Се си мисля, че дори и от приятелски чувства не трябва да се дава акъл за възпитаване на деца. Всеки сам си е преценил нещата от собствената камбанария. Лек и успешен петък - Ден на майстора!

Дата:   07-04-17 10:05

quazimodo
Се си мисля, че дори и от приятелски чувства не трябва да се дава акъл за възпитаване на деца.

[smilie24] И аз тъй си мисля.

vkk1 ти момченце или момиченце имаш ?

Добро утро и хубав ден to all !!![shtrak]

Дата:   07-04-17 10:58

Моята щерка добре, че порасна и вече не се занимава с подобни глупости, ама и ние събирахме стикита до скоро.

В кой град е тоя магазин, къде нямат една 50ка на склад? Не доумявам, как ще отваряш магазин, за фото-техника и няма да имаш бройки от най-евтините и най-разпространените обективи.

Дата:   07-04-17 11:26

Тоя магазин брат е в центъра на Вселената, у Стара Загора.[smilie18]
Не държат налична техника, не разбирам по каква причина, напук на всякаква логика. Казват, че могат да доставят, но на мене вече два пъти ми отказват да ми доставят каквото и да било. Това ми се случи, това ви разказвам, но за логика не ме питайте, и аз съм супер озадачен и не разбирам този вид политика.[smilie2]

Дата:   07-04-17 11:41

Не е нужно ти даразбираш . Важното е отворилите магазина да си знаят спатиите :).

Дата:   07-04-17 12:38

Ми не знам с тия спатии дет имат, как им излиза играта, ама и не ме интересува...ний да сме живи и здрави.[smilie21]

Дата:   07-04-17 13:12

vkk1 ти момченце или момиченце имаш ?

имам момиче на 5 години и половина.

Дата:   07-04-17 13:50

Браво. Да са ни живи и здрави. И значи глей тука колко горди татковци има на малки принцеси и никой не качи едно селфи с любимите си момичета. Само аз де.

Аз ей ся ша ви покажа една, дето мама ни снима, хвана камерата за първи път и това и беше първата снимка с dslr.[smilie21] Само да я сваля. Следва=>

Дата:   07-04-17 14:53

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491564837_DSC_0051_film.jpg

Само да отбележа, че тука мама хвана за първи път камерата ми, и това и е първата снимка. След серия от десетина изтрела, ми подаде камерата и каза, че била много тежка, как съм снимал с нея.[smilie18] [smilie18] Реших изобщо да не и обяснявам, че всъщност мойто тяло е едно от най-леките, не знам какво ще е ако бях с 7200.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Но това не е от значение, като за първи път е силно представяне.[smilie21]

едит: Това е любимото ми момиче, сега сте вие...[shtrak]

Публикацията е редактирана (07-04-17 14:57)

Дата:   07-04-17 15:55

супер е снимката, живи и здрави [beer]
Абе наскоро тука из темите ми се мярна: сега на 7 април ставам на 50 . Това не е ли днес случайно? Да не се скатава автора на изречението, ами да почерпи [smile]

Дата:   07-04-17 15:59

Точно и двамата сме се сетили едновременно.

ПОЖЕЛАВАМ ЧЕСТИТ ДЕН ДЕН НА ФОРУМНИЯ ЛЪВ !!!

Боби да си жив и здрав! Щастие и любов във семейната идилия. Успехи в кариерата. Другото го има в мола. И нека всяко твое желание да бъде мое пожелание.

То са е видяло, и тая вечер ша се набълбукваме[beer] [beer] [beer]

Дата:   07-04-17 16:34

Да е жив и здрав пожелавам и аз !!! [beer]

А аз селфита с принцеси няма да качвам - щот си нямам моя малка такава, а с другите по-големи са неприлични снимките [smilie18] [thankyou]

Дата:   07-04-17 16:42

Хи-хи-хи! ЧРД бре, лъве! https://www.youtube.com/watch?v=9e5KVAi1rcU

Дата:   07-04-17 17:27

днеска ще му се стъжни... ди джей, оператор, фотограф, и обект на всичко това [cool] [beer]

Дата:   07-04-17 20:10

Нищо не може да го огъне Бобсъна[cool]

Дата:   08-04-17 12:38

Еййй ... спите ли още бре?!?
Аре добър ден от мене!

Дата:   08-04-17 12:43

Кой ша та остай да спиш до туй време бре[smilie18] [smilie18]

Хубав ден to all ![shtrak]

Дата:   08-04-17 14:38

Благодаря на групата за поздравите [smilie3] [beer]

Дата:   08-04-17 14:42

Иииииии...ти си оцелял след купона[smilie21]

Дата:   08-04-17 15:10

Да уе, аз се притесних, че хич нищо не писа тоя човек ...

Автор: sherbit 
Дата:   08-04-17 15:14

Някакви нови хора, активни във форума са се пръкнали. Asahi все по-рядко пише, вярно е на възраст вече [smilie5] [beer] .

Дата:   08-04-17 15:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   08-04-17 17:15

Джей Кей, какво сътвори с канончето? Вкара ли го в употреба?

Дата:   08-04-17 17:26

sherbit , закриха ли я Барната?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   08-04-17 17:39

Канончето е на едно хубаво дете дето го излъгали някви измекярчета, както и да е. Поръчах първо батерия, щото исках да пробвам едно мое универсално зарядно дали щеше да я зарежда. Ако беше станало щях направо да и го подаря, ама уви...и после на другия ден поръчах ново от фотовидео.биз. Вчера дойде. Всичко е шест. Камерата нямаше и гумичка за визьорчето, поръчах и една. Вчера и отворих тая малката батерийка, дето май е за паметта. Тая CR2016, окислена, ко да ти разправям. Те хубу, че тия батерийки май не протичат. Взех и една нова Панасоник, мисля ше я изкара докат е жива камерата. Детето и без това никога няма да види, че там има и друга батерия[smilie18] Та, те така те, утре живот и здраве ще и я дам, мисля, че може да си пуца наволя вече. Мерак има голям, ако знаеш как и се плачеше, когато дойде при мене. Мислеше, че камерата не работи.

Дата:   08-04-17 17:55

Браво, браво! Добре е да се поощрява всяко желание на децата за вършене на нещо по-полезно от лайкването във Фейса[smilie5]. Наздраве! [beer]

Дата:   08-04-17 17:58

Еми кат си рекал наздраве пък[beer] [beer] [beer] Всичко е добре, когато свършва добре.[smilie24]

Дата:   08-04-17 18:10

Абе гледам че вече е време и аз да се включа с едно [beer]

Дата:   08-04-17 18:27

Ми аз направо не знам къде ходиш, че та няма още...[beer] [beer]

Дата:   08-04-17 18:53

Само не разбрах къв модел ми подари съпругата ми[beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491666650_DSC_3468.jpg

Дата:   08-04-17 18:59

Д5.[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Дата:   08-04-17 19:00

[beer] steeens

Дата:   08-04-17 19:07

[cool] [beer] [beer] [beer]

Дата:   08-04-17 19:08

...а пък аз си мисля, че това е D750 mark II, новата ти камера брат[smilie18] [smilie18] [smilie18] , само че дочувам, че мислят да я правят без гнездо за светка

А на Сисито едно голямо БРАВОООО[beer] [beer]

Дата:   08-04-17 19:10

как без светка бре...тая нема да стане [beer]

Дата:   08-04-17 19:11

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
знаех си, че тва ше кажеш

Дата:   08-04-17 19:17

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [cool]
Ти го примами качествено...[beer] [beer] [beer] [beer]

Дата:   08-04-17 19:19

Мдааа[beer]

Дата:   08-04-17 21:05

Лъвче, наздраве на патерица! Ся другите мое си затворат очите и ушите, тва е само за Бобката[smilie18] [beer] :

https://www.youtube.com/watch?v=iLElZsCydJ8

Дата:   08-04-17 21:07

quazimodo [smilie24]
Благодаря [beer]

Дата:   08-04-17 21:29

А това е за всички други - да не се чувствате онеправдани:

https://www.youtube.com/watch?v=8aQRq9hhekA

П.П. Наздраве[beer] [beer] [beer]

Публикацията е редактирана (08-04-17 21:30)

Дата:   08-04-17 21:36

Тю да се т@@@@м, обърках парчетата! Исках те това да пусна[smilie18]: https://www.youtube.com/watch?v=ikGyZh0VbPQ

Дата:   08-04-17 22:47

Чееее Фераритоо е нъмбър Уан [cool] [cool] [smilie21]

Дата:   09-04-17 10:47

Kво стаа, момчета? Много спите и темата пропада. Слънчоглед, днес трябва да почерпиш, нали си почти като цвете[smilie18].

https://www.youtube.com/watch?v=MBDieMVZcV4

Наздраве[beer] [beer] [beer]!

Дата:   09-04-17 11:50

Абе то "почти" не е като "баш" - ма чувствайте се почерпени де! [smilie18]

Дата:   09-04-17 12:13

И ся още от обед ли да са лепваме[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хубава неделя желая на всички! То и празник било днеска. Честит празник на именниците, да си носите имената със здраве ![beer]

Дата:   09-04-17 12:42

Ами именно де - кво пречи да е от обяд ???
Едни пият от мъка, други - от радост ... а ние - от сутринта [smilie18]

Дата:   09-04-17 12:51

АААааааахахаххахах[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...тоя лаф не бях го чувал[smilie18] [smilie18] [beer]

Дата:   09-04-17 13:46

jk, как е новата 50ка, доволен ли си, покажи нещо с нея?
М.д. днес ровичкайки в Нови предложение попаднах на това и ми се струва суупер яко [cool]
За съжаление, от 30 страници нищо друго не ме грабна, не знам от толкова гурута тука как няма шедьовър след шедьовър, ма нейсе ...

Дата:   09-04-17 18:58

Ми първия ден като я взех, и отивам да снимам с една мацка в един парк. Беше облачно време, с една хубава матова светлина. Мека. Докат си намеря място и вадя камерата от раницата и ни зачатка един дъжд. Викам поне ша му върви по вода, нали все искам да взема хубавото от ситуацията.

Днеска обаче вече го тествах, но понеже модела ми беше едва на 4 годинки, не знам дали успях да дам най-доброто от себе си. Имам впредвид, че по принцип ми е много трудно да снимам деца. Колегите не знам как се оправят с тях. Явно имат изграден подход и всичко им е отиграно. Но все пак ще покажа нещо...следва.

Дата:   09-04-17 19:03

И кво стаа, криете се и самички си пийвате, а-а? Аре наздраве на всички именници, днес музикалната тематика е малко по-така[smilie18]

https://www.youtube.com/watch?v=nJVB7bv6uLU

Дата:   09-04-17 19:04

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491753710_DSC_0099_film.jpg

Дата:   09-04-17 19:08

И що чак на 4, можеше на 2.8 да пробваш[smilie24]

Дата:   09-04-17 19:16

Ми що, щот съм шматка ве брат...

Дата:   09-04-17 19:23

Е нищо де, и на 2.0 ще има тестове скоро предполагам .. макар че това не е много препоръчително за тоя обектив ...

2.8 е най-добре верно :)

Коет' малко обезсмиля хвалбите за 1.8 на тоя обектиФ ... Аз затуй леко го недолюбвам, за което бях сериозно оплют от корифеитев тоя форум...

Дата:   09-04-17 19:27

браво, прекрасен модел си имаш, много професионално позиране, интересно кадриране, добре се е получило и на f4, готина обработка.
Някакъв пресет ли е това?
И аз днес щраках с 50-ката, ама не съм погледнал още какво е станало :)

Дата:   09-04-17 19:28

Е що чак на 2.8? И на 2 и на 2.2 пуцах, като че ли се държи добре. То пак зависи предполагам от много фактори, светлина например. Да не говорим, аз още колко имам да се дялкам и да снимам, докато почна да творя нещо като хората.

Дата:   09-04-17 19:30

vkk1[smilie24] - Nik Colections

Дата:   09-04-17 19:40

споко, и канонския стм на 1.8 е мазало - хем е по-нов модел уж от никонския, на 2.2 започва да прилича на себе си, на 2.8 вече е джам.

Дата:   09-04-17 19:51

Вече се издаде, че си снимал днеска. Покажи, покажи тая Канонска сила...

Дата:   09-04-17 20:06

Нещо е пуснал "силата" за продажба[smilie5] [beer].

Дата:   09-04-17 20:37

ц, отказах се [smile]
Абе не е моята дължина 50-то при никой случай, не ми харесва компресията на фона при подобни дължини, но докато намеря нещо свястно над 100, ще го държа.

Дата:   09-04-17 21:19

Даже и тогава подкрепям идеята, да не се продава...за ко ше го махаш ?

Дата:   09-04-17 22:04

ами защо ... 50 използвам само за портрети, всъщност аз снимам само това, за всичко останало 22/2 ми е напълно достатъчен.
50-ката е къс за мен, на никон също го имах и далеч по-гот ми беше да снимам дори с 55-200 спрямо него.
Сега за канон го купих, защото е най-евтината портретна възможност, все пак не бях наясно дали канон ще е моята система, аз реших за един ден, че напускам никон и отивам в канон. Сега обаче съм сигурен, че не направих грешка и мисля да почвам лека-полека да наливам в свестни обективи. 50-ката е осъзнат компромис някак, знам какво предлага и изненади няма :)

Дата:   09-04-17 22:15

Айде още една на по-отворено...пак от тестовия полет[smilie21]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491762535_DSC_0001_film.jpg

Дата:   10-04-17 18:01

Ако си фокусирал на очите - и ти кат мен почваш да си играеш с финия фокус ... [smilie25]

Дата:   10-04-17 18:06

Трудно ще си играе с нещо дет не съществува[smilie5] [beer].

Дата:   10-04-17 18:14

Дата:   10-04-17 18:18

пфу.. пфу.../мята подковата назад/... сега е момента да гепа шестограма [smilie18] [beer]

Дата:   10-04-17 18:23

написа:

> пфу.. пфу.../мята подковата назад/...
> сега е момента да гепа шестограма
> [smilie18] [beer]

Ти пък по какъв повод?

Дата:   10-04-17 18:27

забелязвам бак фокус... /заточва зъби/... [smilie5]

Дата:   10-04-17 18:35

Така работи моята 50-чка на 2.4

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1491838385_DSC_3114-1.jpg

Дата:   10-04-17 18:53

Късметлия си тиииииии ... [smilie10]

Дата:   10-04-17 19:02

написа:

> Късметлия си тиииииии ... [smilie10]

Ми не, не съм! Това е с поправка от -15 при 20 възможни[smilie18]

Дата:   10-04-17 19:05

Ааааа ... яснУ ...
Моето Микро 40 е само на -6 :)
Ама не се чувствам късметлия, щот при различния разстояния до обекта пак ме лъже понякога - вероятно заради макрото...

Дата:   10-04-17 19:15

Сигурно зависи и от това какво точно го караш да фокусира.

Дата:   10-04-17 19:23

време е да се подреждат батериите, при мен бяха джуджета, напараво ги размазах от местене тия джуджета покрай моя 80-200, всеки ден по три пъти с надеждата да се смили над мен желязото ... ма не [smilie18]
Jk - на крачка по-близо си до канона братче [smilie5]

Автор: lamerko 
Дата:   10-04-17 19:24

Вече е модерно да няма фокус и прав хоризонт - пишат го артЪ :)

Дата:   10-04-17 19:33

обаче в роу... после се изостря и се изправя хоризонта [cool]

Дата:   10-04-17 19:42

ето ги моите прословути джуджета [smilie18]
Същите са си, обаче .... вече си ги обичам [smitten]

https://c1.staticflickr.com/3/2829/33572457400_07365012f3_b.jpg

Дата:   10-04-17 19:58

Ми прАти ги насам - да оправят и моя фокус де!!! [beer]

Дата:   10-04-17 20:34

vkk1
Jk - на крачка по-близо си до канона братче

Канон, Никон, май ша са едни и същи шитни...той оня кат не мой да снима[smilie21]

Дата:   10-04-17 20:54

написа:

...той оня кат не мой да
> снима[smilie21]

Кой тоя дет не мое да снима[smilie10]?

Дата:   10-04-17 21:09

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...ми как кой ?

Дата:   10-04-17 21:52

пу за мен [smilie5]

Дата:   10-04-17 22:26

Аз баа!!! ...ти пък веднага ти са иска Пу за мене[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   10-04-17 22:42

Абе друго си е да имаме двама подгласници за първото място ...
Предлагам ви да започнете да подкупвате аудиторията ако някой от вас мисли да печели приза ...
Ама мо'е и да подкупвате и без да искате да печелите [smilie18]

Дата:   10-04-17 22:45

Бира от мен, обаче битката ще е неравна, щото с тебе сме съграждани.

Дата:   11-04-17 08:10

ТОлку сте ми далече всичките, че си останах гладен, жаден и неподкупен[smilie18] [beer].

Дата:   11-04-17 13:19

Колко да си далече баце? Цяла България по дължина прекосявам с 20 кинта гориво...

Дата:   11-04-17 14:01

тва мое стане само с колуло и 20 банички [smilie21]

Дата:   11-04-17 14:35

Тва става с пежо 306 на метан баце...[smilie21]

Дата:   11-04-17 14:38

хаха, щото си на центъра на картата.
Ако е от Петрич, бая ще се озориш [smilie5]
На мен най-терсене ми иде Дуранкулак.
Дано не е от тези двете, че ...

Дата:   11-04-17 14:41

Няма центъра на картата брат, казвам ти тръгвам от Бургас до сръбската граница, тва е цяла България по дължина. Аз пак ще мина през центъра на Вселената да направя едно презареждане, за това си прав[smilie18] [smilie18]

Дата:   11-04-17 14:44

Ама сега да не се занимаваме с глупости, ай казвайте кой кога е свободен, предполагам неделен ден ще е най-добре за всички. Тая няма да е, че празници а-у. За нататък вече гледайте си графиците кой, как, кога[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   11-04-17 14:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
вие май се гласите за абитуриентки да крадете [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   11-04-17 14:49

Ние не крадеме бе бате, ние си береме[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дата:   11-04-17 14:51

Айде тогава поздравче от абитуриенките [smilie18] [smilie18] [smilie18]