Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: guciguci   
Дата:   16-03-17 20:10

Ако получите имейл от банката си,да кликнете на един линк и да потвърдите информацията си,не го правете. Ще пиша във всички форуми,в които съм регистриран. Дано повече хора прочетат.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: mmjm   
Дата:   16-03-17 20:22

Както и мейл от Д.Д, в който се обръща към вас с имито на пощенската ви кутия, пише, че и дължите пари за услуги и е прикачен зип, който уж е договорът м/у вас, всъщност е скрипт.
По повод написаното от guciguci, предупреждение да не се връзвате на подобни писма има в секция сигурност на страниците на всяка българска банка от години.
Бъдете внимателни с пощата си(и не само).[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: asahi   
Дата:   16-03-17 20:28

Това е тест за интелигентност.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: StraightEse   
Дата:   16-03-17 20:31

Както и мейл от адвокат от Малта, на който клиент е починал и е оставил 5 милиона, но не и наследници и срещу iban и лична карта ще ги развъртите и ще прибереш голям процент. :)


Също и от Blizzard, с искане да си ъпдейтнете паролата от линка, който ви пращат (а същото и от пейпал).



Публикацията е редактирана (16-03-17 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: ecobo   
Дата:   16-03-17 21:15

asahi написа:

> Това е тест за интелигентност.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: iasen2   
Дата:   16-03-17 21:24

дали ще отвориш такъв имейл или ще си сложиш стикер коректна фирма 2017 или ще хвърлиш пари през балкона [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: mmjm   
Дата:   16-03-17 21:25

Те повечето измами са тестове за интелигентност.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: imitev   
Дата:   16-03-17 21:40


По-скоро за намалено желание за мислене, съчетано с високи нива на стрес и скапана конюктура...

Онова лайненце дето пияно блъсна със 100 км/ч и уби трима в Пловдив - 4 г. затвор + 6 г. без книжка...

По тази логика защо да си дават зор да търсят тия с измамите за какво ги търсят - да им цапнат по една условна присъда може би... Те поне никого не са убили...

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: mmjm   
Дата:   16-03-17 22:04

Не е съвсем така. Някои измами могат и да убиват: Телефонно обаждане до възрастни човек, че детето му е пострадало, имотни измами и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   17-03-17 02:20

А адвоката от Малта и на мен ми писа.... И моя вуйчо-милионер е опънал каиша ;) нищо че мама е единствено дете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: spotter84   
Дата:   17-03-17 07:39

А някой от вас периодично да получава мейли как УЖ paypal акаунт трябва да бъде потвърден отново или как е направено плащане през него? [smilie8] [smilie8] [smilie9] [smilie9]

П.С. Аз лично само съм го регистрирал преди много време и това е.



Публикацията е редактирана (17-03-17 07:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Bess_bg   
Дата:   17-03-17 07:53

О, аз всеки ден получавам такива уж от "Пей Пал". Вече даже не ги забелязвам. Някои от тях сами си ходят в спама, но не всички. Проблемът е, че леко разсейване може да коства много рев после. Уж всички знаем как да се пазим, но се случва да се разсеяш и да цъкнеш не където трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-03-17 07:56

Вчера получих мейл от Епъл, че трябва да цъкна на линк и да си сменя паролата на itunes-а, че айфонът ми бил хакнат.Колкото и да го въртях сонито, айфон на него не видях да пише на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: spotter84   
Дата:   17-03-17 07:57

Да, аз веднъж се уплаших, но като размислих..просто не реагирам на подобен мейл въобще.Нито и използвам paypal сметка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Антивик   
Дата:   17-03-17 08:31

Аз съм си изградил навик, видя ли, че мейла е от непознат директно триене и не се отваря, па разни там фони не ползвам, та и там трудно може ме пипна някой.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: asahi   
Дата:   17-03-17 11:19

Аз пък чета внимателно адреса на подателя, та да видя докъде е стигнало въображението им. Японският НАП беше забавен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   17-03-17 11:20

О да и от пейпол получавам чат пат, сега пък от федекс получавам от няколко седмици... Ана не ме е страх, вуйчо от Малта нали ми е завещал голямата пара ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: guciguci   
Дата:   17-03-17 12:14

Не,аз всеки ден получавам поне по 4 спечелени брутански лотарии и всякакви други. Въобще не им обръщам внимание даже. Но този имейл изглежда точно като изпратен от моята банка. Аз имам см,етка само в една банка и получавам това точно от нея. Също не съм го отварял,но доста убедително изглежда. Всички други,които споменавате,не са толкова опасни и ефектини като този.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   17-03-17 13:35

Според мен ако наистина мислиш че може да е от банката, която и да е тя. Звънни им всички имат телефон за информация и попитай дали изпращат подобни имейли, защото се опасяваш че може да е нещо измамно. И те най вероятно ще те попитат кой си, по един или друг начин с имена и адрес или някаква друга комбинация от неща които е трудно някой да налучка. После ще ти кажат има ли вероятност този имейл наистина да е от тях и какъв вид имформация трябва да съдържа. Принципно банките и други финансови институции, избягват да пращат имейли които съдържат линкиове, а наблягат на покана да влезеш през техния онлайн портал. Напълно правилно се опасяваш че може и да е нещо нередно. Успех с "разследването" !

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: Moonchild   
Дата:   17-03-17 14:52


http://3.bp.blogspot.com/-CyOwKVPnjGY/UH0-roU3uvI/AAAAAAAABZw/S7Hg21GzllE/s1600/I+will+burn+all+my+m



Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: imitev   
Дата:   17-03-17 15:28


Хахах - последното много яко!

Направо ми нацепи Якомера [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: ATHOM   
Дата:   17-03-17 16:38

За съжаление това е ежедневие, породено от няколко фактора, като един от тях е нежеланието на легитимните организации да затегнат сигурноста по отношение на имейл трафика си, защото това води потенциална загуба на пари след себе си.


Внедряването на правилно конфигуриран SPF, DKIM и DMARC записи, отнема 1 месец трейнинг на админите, и отстояване на позициите спрямо партньорски организации, които държат да живеят и оперират в 20-ти век, що се отнася до кибернетична сигурност.

Само че много малко организации са:

а) достатъчно големи, че каквото решат да се случва, всичките им партньори и партньорчета се водят по тях.

б) хора с достатъчно големи топки, че да решат да загубят малко пари, но организацията им да е направила необходимото за да предпази информацията с която работи и комуникацията с клиенти, бизнес партньори и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Предупреждение за имейл с опит за измама
Автор: mmjm   
Дата:   17-03-17 19:40

Ето част от препоръките за сигурност на банката чиито услуги използвам, убеден съм че и останалите български банки съветват същото клиентите си.

„19. Юробанк България ви уверява, че не изисква от своите клиенти кодове за достъп до услуги, пароли, номера на банкови карти или друга конфиденциална информация, чрез електронна поща.

20. Не отваряйте електронни писма със съмнително съдържание. Не използвайте посочените в тях линкове и не отваряйте приложените към тях файлове.

21. Юробанк България ви моли при случаи на фишинг (phishing) атаки или съмнения за такива да ни информирате на antiphishingpostbank.bg.
Фишингът представлява онлайн атака, при която измамниците подканят клиентите да разкрият лична или финансова информация в имейл съобщение или уеб сайт. Най-често онлайн фишингът започва с имейл, който изглежда като официално съобщение от легитимен източник, например банка, или друга финансова институция. В имейла получателите биват насочвани към фалшив уеб сайт, идентичен на официалния, където да предоставят лични данни или финансова информация, като номер на банкова карта, сметка, парола и др. подобни. Виж повече информация

22. Избягвайте да достъпвате услугата e-Postbank от външни линкове. Препоръчително е винаги да изписвате ръчно адреса за достъп до услугата – e-postbank.bg

23. Проверявайте сигурността и автентичността на интернет сайта преди да въведете конфиденциална информация. Това може да направите, като проверите за наличието на https://... в началото на уеб –адреса и за икона, изобразяваща заключен катинар в адрес бара на браузъра. Може да видите информация от издателя на сертификата на уеб – сайта, като кликнете върху иконата със заключен катинар.“

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »