Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чадъри и дифузери
Автор: adichka   
Дата:   14-03-17 09:42

Здраейте.Имам следният въпрос за тези от вас които са тествали,сменяли различните брандове чадъри с дифузер.
Рових се много време из интернет за да намеря ревюта за разликата между различните марки,
Profoto,Elinchrom, та дори и Dynaphos ,които са в пъти по евтини.Разбира се предполага се ,че Dynaphos-те са по евтини и казествтото е по ниско но защо?Вероятно материите,но искам да разбера?Защото съм на етап закупуване а не мога да отделя огромна сума средства.Затова споделете мнение.
Благодаря:)

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: iasen2   
Дата:   14-03-17 09:48

разликата е в материалите.
Евтините ако им напънеш малко или паднат се чупят и нищо не става от тях, спиците им се огъват и т.н.
плата може да не е устойчив на слънце, дъжд и студ и често може да пожълтее

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: quazimodo   
Дата:   14-03-17 10:06

А понеже скъпите са правени на същото място и от същите материали, при тях това се случва малко по-късно. Май пак ще плащаме "данък марка"[smilie5]. Ако имате възможност не купувайте тези неща от български магазин. Поне ще се утешавате с мисълта, че ви е плъзнал чуждоземен китаец[smilie18] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: iasen2   
Дата:   14-03-17 10:19

quazimodo , така се получава понякога :)
големите марки почват да се влияят от форумните писания и изневеряват на качество и контрол. примери бол за това :)
това, че начинаещ нискобюджетен потребител не може да различи обикновено тенеке за капачки от високоякостна сплав си е негов проблем и не трябва да е проблем на производителя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: adichka   
Дата:   14-03-17 10:35

Ами на мен ми се щеше да погледна тестове,защо никой не е правил тест както с всичко останало на един обект но с различните брандове.Ще ми сее да видя разликата:)
Или ако наистина има разика в материите на дифузерите да ги съчетя ако това е възможно.Примено чадъра да е Динафоски а дифузията Профото...

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: JXT   
Дата:   14-03-17 10:51

Купи си Динафос, в момента си на такова ниво и няма смисъл да даваш много пари за скъпите марки. След време ще продадеш Динафоса и ще си купиш по-скъпи, ако почувстваш нужда от това. Не ти трябват тестове, не го мисли толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: adichka   
Дата:   14-03-17 10:57

На какво ниво съм? JXT че нещо не разбрах



Публикацията е редактирана (14-03-17 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: Божидар58   
Дата:   14-03-17 10:57

Аз ползвам в студиото техника и модификатори на светлина, софтбоксове, чадъри, пчелна пита, отражатели и т.н.т. на Dynaphos. За 4 години нямам нищо повредено, увредено, пожълтяло....С това не правя реклама, а просто си казвам мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-03-17 12:25

Ползвал съм Bowens, точния модел:
goo.gl/LfLBw2

Няма база за сравнение с китайските от по 10-20лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: alexcubata   
Дата:   14-03-17 14:07

Препоръчвам Fibro чадърите на Динафос. Дифузните са от доста качествена и плътна материя и се получава много хубава светлина. Предвид и това, че са с повече рамена от стандартните чадъри, се получава и по-близка до парабола форма на чадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: colorphoto   
Дата:   14-03-17 15:11

Значи, щом не можеш да отделиш огромна сума от средства просто купуваш тези неща за които ти стигат парите и си снимаш без да се кахъриш за изработката и материалите им - просто си ги ползваш.

Няма да участвуваш във военни действия с тези модификатори,нали?

А дали е оправдано за всеки отделянето на огромна сума от средства?!

Всъщност милиони по света използват точно подобен клас устройства и то за ежедневна експолоатация.

Ако работите тръгнат към забогатяване /малцина у нас са забогатяли от това/ винаги могат да се купят "маркови" джаджи от "свръхздрави" уж материали.



Публикацията е редактирана (14-03-17 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: Eye_Contact   
Дата:   14-03-17 18:57

Dynaphos не стават много са им зле боксовете .Ако ще купуваш нещо купувай от Ибей на 3но по ниска цена от тази тук .

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: SEURET   
Дата:   15-03-17 01:35

Хаха, добре, че са зле. Динафос предлагат десетки видове(от един размер, дори, има повече от 1 вид) софтбоксове. Някои от водещите фотографи в България, дори правиха сравнение и измерваха 170см окта, дълбоките софтбоксове и резултатите бяха отлични.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: Kandela   
Дата:   15-03-17 08:20

Не знам дали са добри,но стативите им са под всяка критика! А и отгоре на всичкото и не са евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: quazimodo   
Дата:   15-03-17 08:35

На мен пък ми пробутаха (естествено поради голяма доверчивост и неоглеждане на всичко с лупа) бръмчаща светкавица със скъсана гаранционна лепенка[smilie25] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 14:03

Е,то и аз от тях се сдобих с два уж еднакви чадъра,но като ги разпънеш са с различна форма на параболата...[smile]

Ама си вършат работата нормално всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-03-17 18:31

SEURET

Кои са тия топ фотографи дето ползват Динафос хахаха Топ Фотограф и Динафос в едно изречение не се слага.Може някой да е тествал нещо веднъж в студио и да деде добър резултат .Проблема е ако излезеш извън студио или ако разпънеш чадъра повече от веднъж :) Всичко се чупи и разваля .

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: landstar   
Дата:   15-03-17 18:33

Абе избери българското! Поне като се счупи ще има с кого да се скараш.

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: JXT   
Дата:   16-03-17 00:01

Еми на такова ниво си, че щом питаш подобни въпроси значи не си струва да си даваш парите за по-скъпото (няма да усетиш разликата).

Отговори на това съобщение
 Re: Чадъри и дифузери
Автор: adichka   
Дата:   16-03-17 15:31

Очаквах заяждане ,но не е нужно.А за нивото ми ,ако съдиш по въпроса ми тук бъркаш.Мисля че нивото се измерва в резултатите.[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-03-17 22:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »