Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   09-02-16 19:50

Въпрос към собствениците/ползвателите на Epson SureLab SL-D700:
-Какъв софтуер за печат ползвате ?
Аз лично пробвах няколко,но все не мога да попадна на подходящият който да е близо до функциите на софта на минилаба...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Станчев   
Дата:   10-02-16 10:06

http://photocafe.bg/epson-surelab-sl-d700/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 11:09

Станчев- какво искаш да кажеш с тази тема от кафето ???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-16 12:12

ето цитата който е имал предвид: За да използвате напълно възможностите му, то е необходимо да използвате специален софтуер, например Epson OrderController (работи само на Windows) или Mirage,

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 20:25

до "джъмбо"- Ти лично :
- кой от двата софтуера за Епсон Д700 си ползвал ?
- Работил ли си със софт на минилаб ?
(ако може конкретни примери !)
--Намираш ли прилики/разлики и какви ?

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-16 20:28

не съм работил на минилаб...
както съм написал използвал съм МИРАЖ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   10-02-16 21:09

Пак към "джъмбо": "не съм работил на минилаб"-точно там е проблема- говорим за масови поръчки и срокове...ако имаш 300 файла "експрес до 1 час" - как ще ги обработиш (колор корекция,брайтнес,контраст, кроп- където се наложи...)и принтираш ???
"както съм написал използвал съм МИРАЖ..."- и какво точно ти хареса или не на този софт ???

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   12-03-17 14:15

Темата беше "потънала" , та реших да я повдигна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   12-03-17 14:34

Като гледам безрезултатния (за теб) разговор стигам до следния извод: На теб ти е нужен софтуер, с който бързо да правиш елементарни обработки и да пращаш файловеет към машината. Това по принцип са две различно ориентирани дейности. За всяка от нея има някакво по-добро средство. Въпрос на пазарно позициониране е дали производителят ще иска да снабди точно този модел машина с точно такъв софтуер. Може да реши, че трябва да го продава с по-висок клас машина. Проучи дали е така. В тази ситуация нямаш полезен ход. Производителят няма да предостави върхова функционалност в евтина машина, особено ако и конкурентите не го правят.

Остава другият вариант - сам да си оптимизираш работния процес. Например добра практика е обработките да се правят извън компютъра на машината, от клиенти и оператори. Клиентът може да направи обработката вкъщи и затова да получи отстъпкя в цената. Намясто във външен мощен компютър оператор (оператори) могат бързо да обработят поръчката на порции и да я пуснат за печат. Експресните поръчки са с по-висока цена и това оправдава операторите да зарежат текущата си работа и да я изпълнят. Крайната цел е машината да не спира и да носу пари.

В практиката си съм виждал и организирал и едното, и другото. Изборът опира до приоритети - дали да се представяш на пазара като бърз, евтин или качествен. И в трите случая слабото място се оказва персонала, в частност шефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: imitev   
Дата:   12-03-17 23:39

На сайта на епсън пише че епсън ордер контролер има възможност за цветни корекции...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 00:30

Дали си го е купил?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: джъмбо   
Дата:   13-03-17 12:33

когато трябва да оправя 300 снимки ще си отворя лайтрума и там ще пипна бързо всичко изброено и после ще ги хвърля към рипа...
за целта клиента ще трябва да си плати тази дейност
по спомени от навремето, когато исках експрес... лаборанта зареждаше филма натискаше старт и каквото излезе... за снимки с претенции от моя страна плащах друга цена или разчитах на това че съм много редовен клиент
та и тук си мисля, че клиента ди дава флашка, зареждаш и каквото излезе, а ако има претенции то седите двамата на компа и действате, но това не е екпрес...

а иначе за тестовете ползвах мираж защото съм мак ориентиран и епсънската програма я нямаше за мак, който я е пробвал да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   13-03-17 16:50

"лаборанта зареждаше филма натискаше старт и каквото излезе" - тоя дали е бил лаборант наистина или е познавал копчето СТАРТ?
[smilie18]
"клиента ди дава флашка, зареждаш и каквото излезе" - ама вие сериозно ли го мислите това?!?
Всяко уважаващо себе си (не говорим за клиента) фотоателие копира и коригира всеки кадър!
asahi пък - "добра практика е обработките да се правят извън компютъра на машината"
[smilie18]
Не разбирам само защо си хабите времето да пишете неща за процеси, които не познавате ...
Ама той rufo си знае какво търси.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 16:55

И аз не те разбирам, ама сигурно защото нищо не казваш. Дано Руфо те е разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   13-03-17 17:47

Ами - чети и ще разбереш - човека пита за софтуер с функции "близо до функциите на софта на минилаба"....

...един не работил с минилабове, ама дава съвети за лайтрум, друг пък съветва за обработки извън машината или даже в къщи...

Карай да върви.....


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   13-03-17 21:05

Приносът към решаване на задачата е нулев.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   28-08-17 10:12

HIT [smilie24]

само който има ателие с минилаб те рабира [smilie3]

Да попитам - някъде дава ли се този принтер на изплащане на равни вноски без първоначалната 3000 лева, примерно 12Х400 ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   28-08-17 15:55

Румба...да дава се ...в най близката до теб банка ;)
Поздрави :))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-08-17 16:04

в монета този принтер се предлага с два минилаб подобни софта едната оферта е на Фактор, другата на Одесос

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   28-08-17 21:06

Йонко, чети внимателно или си купи очила...не дей да бъркаш "rufo" с "da.fo" , двама различни колеги сме !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   28-08-17 21:58

rufo [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   29-08-17 13:13

Epson D700. Зависи от къде си го купил, Одесос Колор или Фактор БГ. Фактор са адаптирали един много добър софтуер за принтиране, по-удобен от този на Epson. Не е същия като при минилабовете, но е въпрос на свикване. Има всички бързи корекции. Дпълнителният плъгин на една стара, но добра програма I2E, прави чудеса със снимките и масовият клиент много ги харесва. Платена е, временната версия е една седмица.



Публикацията е редактирана (29-08-17 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   29-08-17 13:39

На времето I2E доста сватби е обработила.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   30-08-17 14:29

Софтуер рано или късно ще си намериш или някой ще го напише. Истината е, че D700 превъзхожда всеки един минилаб по мокър процес със светлочувствителна хартия. Абсолютно всеки един. Аз бях глям скептик дълго време, докато не обиколих десетина европейски държави и да видя, че всичко е минало на професионални мастилени принтери.Онзи голям "варел" го изхвърляй час по-скоро и ще си оправиш живота :)



Публикацията е редактирана (30-08-17 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: rufo   
Дата:   31-08-17 11:31

И принтера и минилаба си имат своите плюсове и минуси...въпроса ми беше за софтуера.Ползвам в момента и двата гореспоменати - но са далеч от функциалността на минилаб софта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   31-08-17 13:22

NORMAN-KUK, по какви показатели според теб D700 превъзхожда всичките минилабове?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   31-08-17 19:20

+ (плюсове)Компактност, разход на енергия, нулев брак, 100 процента
повтаряемост на копието, сервиз, персонал, качеството е 1:1 с Фронтиерите и Норитсата (дори с червения цвят бих казал, че е доста по-добре)

-(минуси) Малко по-бавен е от бързите лазарни лабове, може би със себестойността на копието малко ни послъгват. Но със сигурност, в бъдеще светлочувствителната хартия и химикали ще поскъпват, а тези мастила ще поевтиняват. Така, че може да се каже, че минуси почти няма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   31-08-17 22:44

Себестойността на копието е сега 1:3 в полза на минилаба [smilie3] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   01-09-17 16:04

1:3 чак не е, но е по-евтино. За сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   05-09-17 12:46

И колко е себестойността сега на 9/13 при Епсон-а ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   05-09-17 19:44

Варира[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 00:38

А при минилабовете как го смятате.....напоследък? Колко е? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 00:41

Като сложиш 3-4 хиляди годишен ремонт на лаба и още толкова ток, калкулира ли се в себестойността на снимката?



Публикацията е редактирана (06-09-17 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   06-09-17 01:12

NORMAN-KUK....какво толкова му се ремонтира на лаба за 3-4 хиляди :)) Та той май май целия струва толкова ....вече ! Сериозните лабове в БГ , рязко намаляха....и продължават да изчезват ! И все по рядко се купуват разбира се ! "Клиентите" вече са много мощни и знаещи и гледат да си принтват и без това големите количества снимки в Хола....или в Детската на бюрото на детенце ! И естествено сметките излизат ...само че на Вносителя/Продавача на Принтери и Консумативи за тях :) За жалост това е картинката ....! А колкото до цената на снимката при лаба....към ден днешен 10-15 с хартия и химия на Fuji ...и ток ....струва около 10 стотинки ...с ДДС !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   06-09-17 09:03

Автор: NORMAN-KUK
Дата: 06-09-17 00:41

Като сложиш 3-4 хиляди годишен ремонт на лаба и още толкова ток, калкулира ли се в себестойността на снимката?

Ти сериозно ли мислиш , че се дават толкова пари за ремонт ???[smilie11]При мен идва техник от 200 км веднъж в годината и транспорта му е повече от труда. А за части на минилаба - за 3-4 хиляди се купуват 2 минилаба и си дърпаш от там резервни колкото си искаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 10:01

[smile] Имал съм четири минилабовете, период 1994-2017. Повече с тези варели не ми се занимава. И вие до 3-4 години ще ги изхвърлите, бъдете сигурни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 10:08

Норитсо почти отпаднаха, фронтиерите все още крепят фронта, но им давам 2-3 години макс. Това си е жива агония и всички го знаем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: dekov   
Дата:   06-09-17 10:25

NORMAN-KUK ,имал ли си нов минилаб до сега, защото 2014 взех третия си нов цифров минилаб (мокър процес) и хич не ми се вижда агония, копира от паспортни снимки до 30 х 45 см. Сменя ли го с Епсън фалирам скоротечно.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 11:11

...т.е. - връщаме се в начална позиция - няма софт за принтери, който да отговаря на фукционалността на лаба ...
rufo - опитвал ли си със софтуерите на сухите лабове - Fuji и Noritsu?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-09-17 11:21

просто се учи новият софт и може да постигне функционалността на минилаба [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 11:28

Той софта като няма определени функции - и просто и сложно да го учиш ....[smilie18]



Публикацията е редактирана (06-09-17 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 12:37

dekov, ти си друга бира. Най-вероятно оснавната ти част е копиране, в големи количества. Тогава тънката сметка от няколко стотинки е важна. Лабовете ще останат (може би) за големи натоварвания при коренно различна организация на работа от тази в момента. Аз също съм от по-дрътичкото поколение и класическият мокър процес ми е на сърце и трудно се разделих с него. Берлин, Мадрид, Рим и много други....обикаляйки в продължение на много години техните фотостудия стигнах да този извод, че мокрия процес при класическото обслужване на клиенти е буквално мъртъв. Съвременни лабове с мокър процес НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ! Ако някой ми намери - значи аз греша. Fuji вече са с Epson глави и мастилен печат. Noritsu също. И т.н. и т.н.

Аз и автомобилите с карбуратор харесвах и мразех инжекционите, ама.....



Публикацията е редактирана (06-09-17 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 12:45

NORMAN-KUK,той и Dekov ще ти каже, но ..."тънката сметка от няколко стотинки" и "нов минилаб" са взаимноизключващи се понятия[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 12:59

Ще мина през ателиетата ви след 2-3 години и ще си говорим пак. [smile] . По-горе съм сгрешил, четири години са много. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 13:27

Минилабовете са си Ок, но просто други хора са решили да ги няма, това не зависи от вас и мен. Нямаше от къде да си купя читав пореден лаб. Сервизна поддръжка от Белград, Букурещ или Солун не ме устройват. Иначе, предпочитам да си пия уискито в неделя, вместо да съм завратил ръкави и притегам зъбни колелета и валове. [smile] Ползвам си филмпроцесора и го товаря с 10-15 филма на седмица, това е максимума и 3-4, които аз си снимам.



Публикацията е редактирана (06-09-17 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   07-09-17 21:44

Днес си купих Epson Surelab D 700 от Одесосколор. Към офертата имаше и подарък софтуер за обработка на снимките. Преди 15 години ползвах техен софтуер и бях доволен. От днешната демонстрация също останах доволен. Надявам се и сега да е така. Но с минилаба няма да се разделя ;) - ниската цена на копието си е фактор !!! Както по горе колегата rufo написа, че и двете имат място във фотоателието или нещо подобно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 18:29

Да използвам темата и да попитам ползвателите на D 700 дали някой е успял да си направи(поръча от някъде) неоригинален шпиндел-ролка за хартия. Оригиналния струва 240 лева и когато си го купих се учудиха. Цената за една пластмаса състояща се от един вал, две зъбни колела и две крайни ролки наистина е стряскаща. Ако някой е напреднал или успял да побългари нещо - да сподели [beer] [smilie21] ... аз мисля да се пробвам във фирма със стругаро-фрезови услуги.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-09-17 19:45

предполагам скоро и с наливни китайски ментета ще го заредиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 22:19

Джъмбо - що не си гледаш фотокафето ами си вреш носа и г.за дет не трябва ... [smilie18][smilie18] [smilie18] Ти , ползвател ли си на Д 700 ??? От такива спамери като тебе на всяка тема, на фотофорума му спадна реномето ... хората не смеят една тема да пуснат , защото многознайковците като теб само на компа стоят и плюят де ще могат !!! Продавачите на оригиналните шпули нищо няма да кажат но ти нали си на всяко гърне мерудия - няма начин да не се изходиш по въпроса [smilie3] Ти (Джъмбо) с последното си изказване по темата подобряваш ли с нещо атмосферата във фотофорума или само нагнетяваш напрежение - такива като тебе трябва да ги блокират админите !!!



Публикацията е редактирана (17-09-17 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   17-09-17 23:25

Ти пък щото с тези андрешковски маневри много го вдигаш. Тури една ПВЦ тръба на две тухли и получаваш High Capacity High Durable Ultra Performance Feeder плюс нашите горещи адмирации.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 23:51

Няма начин и другия щатен спамер и той да не се обади от клоаката !!! [smilie18] [smilie18] [smilie18] Нищо , че "ХАЛ-ХАБЕР" си няма от този принтер [smilie21] Ако е бил на 50 см от него, то е било на някое изложение [smilie21]Ама ако попита колко клиента са си купили оригинална шпула - може да изляза само аз , че съм броил 240 лева за нея , но това няма значение - важното е да се правим на многознайковци !!! Аман от такива !!! Клиенти и от Германия коментират , че принтера е супер но цената му е висока но тук ... веднага андрешковци от дежурните спамери във форума [smilie19] Сигурно всички ползватели на стари обективи с или без глухарчета и те са андрешковци , защото не са отделили пари за нов скъп обектив [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-09-17 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-09-17 09:12

[cool] [cool] [cool] [cool] давай давай давааааааай яко пянаааа [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 10:08

Старите обективи, колега, се ползват заради своите специфични качества или недостатъци. Никой не ходи да снима комерсиално с глухарче, поне не в значителен обем. На теб ако ти е по-важно как ще икономисаш, а не как ще спечелиш, мога да препоръчам шпиндел от Фактор.бг за 232.85лв. Не че няма и по-тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   18-09-17 10:47

Няма по евтин шпиндел от 232,85 ... поне засега. За оборудването на принтера с тези шпиндел-шпули за 2 вида хартия трябва да се отделят 1400 лева + другата "ниска" цена на кошничките за падане на готовите снимки (410 лева) стават едни над 1800 лева. Но се оказва , че никой не ги поръчва в България. Кошничките ги заместват колегите с всевъзможни картонени кутийки или други приспособени от стари принтери но на никой не му се дават толкова пари за нещо което никакво влияние нама да окаже на качеството на снимката. А шпинделите могата само да увеличат производителността. Предпочитам моя майстор да ми направаи кошничка от полистирол а с икономисаните пари да заведа семейството си някъде за един уйкенд [smilie21] На двутонното ми возило лагер-главина(дето се движи над 100 000км) струва 284 лева а от Епсон кутийка за падане на снимките 305 лева [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 11:46

А бе, човек, купил си машина за правене на пари за 4+ бона. Вместо да мислиш как да спестиш 200 лева помисли как да я използваш по предназначението и - да бачка много и да изкарва пари. Ползвай тази инвестиция да си вдигнеш нивото на бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   18-09-17 13:17

Като си е купил "машина за правене на пари за 4+ бона"[smilie18] - трябва ли за всяко парче пластмаса, наречено "аксесоар" да брои по още една шапка пари???
Да не ги бере човека парите по дърветата? А и да ги бере - дърветат не са ваши[smilie5]
da.fo, помисли за шпиндел от някой стар бокс за хартия[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 13:30

Каквото трябва да направи съм го написал. Хората, които са успели, също са го правили вместо да правят това, което ти предлагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   18-09-17 15:32

Asahi, много си далеч от истината за копирането на снимки , особенно в град с 10 000 житела [smilie3], които с всяка година намаляват - кой в чужбина, кой в по голям град. И парите по горе написах не са 200 да спестя а над 1200 [smilie25]

HIT, благодаря, ще огледам кутиите ми от Gretag-a дали не може от там нещо да се използва.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   20-09-17 20:39

Някой от ползвателите на Epson D 700 да е разбрал защо на сивото колело към шпиндел - шпулата за хартия също има зъбчатка след като не опира никъде ? Вашите предположения ги очаквам тук !


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-09-17 14:42

Сего го видях и аз. Най-вероятно, когато се слага най-широката ролка хартия, и си обърнал посоката на развиване, можеш да обърнеш цялата ролка и сивата страна да отиде на мястото на черната. Де да знам, нема баш логика.



Публикацията е редактирана (22-09-17 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   25-09-17 10:39

Аз си мисля , че ако на едното колело се износят зъбчатките - да се сменят местата им и работата да продължи, макар , че би трябвало да се износи частично и малкото зъбно колело, което е вътре в принтера. Та ако това е идеята на японците - още по лесно ще се измайстори такава шпиндел-шпула.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   29-09-17 20:42

Няма как да се обърне шпулата , тъй като на единия край има канал за ограничаване на шпулата да се движи на ляво и дясно а като се обърне - няма кой да ограничи това движение. Следващата седмица ще имам резултати относно - производството на такива шпули - цена, материал, с една или две зъбчатки и т н и който иска да се включи - ще направя списък и ще ги поръчам. Разбира се първо ще направя една за проба - ще сложа на моите принтери Epson D 700 и Fujifilm frontier S dx 100 и след като всичко е ОК - тогава ще предложа на колегите да се включат !!! Наздраве [beer]



Публикацията е редактирана (29-09-17 20:48)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »